Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά εφόσον πάρω τα λεφτά μου πίσω, για 2 μήνες δεν θα μπορώ λέει να ξανακάνω σύνδεση.

Αυτο δεν το καταλαβα, τι ειναι τουτο παλι, καινουριο φρουτο ;

Δηλαδη κατα καποιον τροπο θα σε τιμωρησουνε επειδη ζητησες τα λεφτα σου πισω και ακυρωσες το συμβολαιο ;

Αν ειναι δυνατον δηλαδη, εδω κανουν κρα για νεες συνδεσεις με συμβολαια και παγια ...

"ΜΗΝ ΦΑΤΕ" :p πεστους "ΣΑΣ ΕΧΩ ΨΑΡΙ" :lol: :p

Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια :lol: ....

 

Τώρα αυτό δεν ξέρω αν θα είναι μόνο στην Vodafone ή και στην Cosmote. Επίσης δεν ξέρω αν θα μπορώ να φύγω από την Vodafone για 2 μήνες.

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να εχουν το δικαιωμα να δεσμευσουν στο δικτυο τους τον αριθμο σου για 2 μηνες, ωστε να μπορουν εμεσα να σε αποτρεψουν να κανεις συνδεση σε αλλο δικτυο.

Αυτο δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυει, το νουμερο ειναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ, και απο τη στιγμη που διακοπτεις την συνδεση σου με συμβολαιο και θα στο δωσουν σε καρτοκινητο, το παιρνεις και πας οπου θελεις.

Σε διαφορετικη περιπτωση κανεις μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ και θα δεις για ποτε θα σε αφησουν να πας σε οποιον παροχο θελεις ;)

 

Πάντως θα περιμένω μέχρι το τέλος της εβδομάδας, οπότε θα κλείσω και επισήμως 1 μήνα χωρίς το κινητό και μετά θα πάω να πάρω τα λεφτά μου πίσω και θα δω τι θα κάνω...

Δεν καταλαβαινω για ποιον λογο κρινεις οτι ειναι καλυτερα να κλεισεις 1 μηνα χωρις κινητο :what:

Δεν αναγραφεται σε κανεναν ορο πουθενα οτι αν μεινεις 1 μηνα χωρις κινητο, δικαιουσαι καλυτερη η τελος παντων διαφορετικη μεταχειριση.

Οπως θα σε αντιμετωπισουν τωρα, ετσι θα σε αντιμετωπισουν και σε εναν και σε δυο μηνες απο τωρα :whistle: ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένω από την Vodafone διαφορετική αντιμετώπιση. Η Vodafone είναι υπεράνω νόμου, το δήλωσε τελεσίδικα και εγώ είμαι χωρίς κινητό πάει και τελείωσε.

 

Απλά θα δώσω την ευκαιρία στην Apple μήπως και κάνει κάτι. Αν όχι τότε δεν ξέρω πως θα πάρω το iphone και από που, ξέρω όμως ότι θα ζητήσω γραπτώς από την Vodafone ότι αρνήθηκε να μου αντικαταστήσει την συσκευή όπως ορίζει ο νόμος (καινούργιο κουτί) και θα τους κάνω ξεφτίλα παντου. Εφημερίδες και blogs διψάνε για κάτι τέτοια. Γιατί στην περίπτωσή μου έχω έγγραφα που αποδεικνύουν ότι η Vodafone αψηφά τους νόμους του κράτους

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένω από την Vodafone διαφορετική αντιμετώπιση. Η Vodafone είναι υπεράνω νόμου, το δήλωσε τελεσίδικα και εγώ είμαι χωρίς κινητό πάει και τελείωσε.

 

Απλά θα δώσω την ευκαιρία στην Apple μήπως και κάνει κάτι. Αν όχι τότε δεν ξέρω πως θα πάρω το iphone και από που, ξέρω όμως ότι θα ζητήσω γραπτώς από την Vodafone ότι αρνήθηκε να μου αντικαταστήσει την συσκευή όπως ορίζει ο νόμος (καινούργιο κουτί) και θα τους κάνω ξεφτίλα παντου. Εφημερίδες και blogs διψάνε για κάτι τέτοια. Γιατί στην περίπτωσή μου έχω έγγραφα που αποδεικνύουν ότι η Vodafone αψηφά τους νόμους του κράτους

 

Δυστυχως το αυτι τους δεν υδρωνει με δημοσιευσεις σε blogs.

Εδω δεν βλεπεις τι γινεται ;;;

Ειδες να ασχοληθει καποιος υπευθυνος απο Vodafone, Cosmote με οσα γραφονται εδω ;

Ειδες κανεναν "Χριστιανο" να βρηκε λυση στο προβλημα του η να αλλαξε κατι στο τροπο με τον οποιο μας συμπεριφερονται επειδη γραφουμε εδω τι τραβαμε ;

 

Η μονη περιπτωση να ενοχληθουν και να αναλαβουν τις ευθυνες τους, ειναι ΜΟΝΟ αν κατορθωσεις να δημοσιευθει η περιπετεια/καταγγελια σου σε μεγαλη ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ η καποιο τηλεοπτικο καναλι.

 

Αν το καλοσκεφτεις ομως, ποιο μεσο θα δεχθει να δημοσιευσει τα λεγομενα σου με τα εγγραφα που εχεις, οταν τα ιδια αυτα μεσα, απο τις διαφημισεις της Vodafone βγαζουν λεφτα και τρωνε ψωμι ;;;

Συμπερασμα ;;;

Dead end οσον αφορα τη δημοσιοποιηση.

 

Aν δεν σε "αποκαταστησει" η ιδια η Apple (το κοβω λιγο εως πολυ χλωμο, λογω του οτι η Apple δεν εχει ΕΠΙΣΗΜΗ παρουσια στην Ελλαδα),

κατα την αποψη μου εχεις μοναχα 2 επιλογες :

 

1. Οπως πολυ ωραια σου ειπε ο δικηγορος σου, επικαλεισαι υπαναχωρηση (προσεξε ομως να μην παρελθει το χρονικο περιθωριο για το οποιο εχεις αυτο το δικαιωμα!!!!), παιρνεις τα λεφτακια σου και τον αριθμο σου σε καρτοκινητο και απλα ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ.

2. Κινεσαι καθαρα με ενδικα μεσα.

 

Στη θεση σου θα εκανα και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

το service των oteshop είναι για τα πανηγύρια... έλεος δλδ ούτε καν τηλέφωνο εξυπηρέτησης δεν έχουν και πρέπει να στέλνεις φόρμες και αν και οποτε γουστάρουν θα σου απαντήσουν ..
Link to comment
Share on other sites

το service των oteshop είναι για τα πανηγύρια... έλεος δλδ ούτε καν τηλέφωνο εξυπηρέτησης δεν έχουν και πρέπει να στέλνεις φόρμες και αν και οποτε γουστάρουν θα σου απαντήσουν ..

...και στην τελική, αυτό που με τσαντίζει στην Ελλάδα, είναι ότι κάνουν όλοι οι υπάλληλοι λες και θα το πληρώσουν από την τσέπη τους το iPhone.. :mad: Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι κερδίζουν με αυτήν τους τη συμπεριφορά; Ψεύτικη αίσθηση εξουσίας ίσως;

Link to comment
Share on other sites

...και στην τελική, αυτό που με τσαντίζει στην Ελλάδα, είναι ότι κάνουν όλοι οι υπάλληλοι λες και θα το πληρώσουν από την τσέπη τους το iPhone.. :mad: Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι κερδίζουν με αυτήν τους τη συμπεριφορά; Ψεύτικη αίσθηση εξουσίας ίσως;

 

Η λέξη που μπορεί να τους κρίνει είναι απλά ξερώλες :p

 

(Κράτος = κάνω κουμάντο με ξένα παντελόνια :lol: )

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένω από την Vodafone διαφορετική αντιμετώπιση. Η Vodafone είναι υπεράνω νόμου, το δήλωσε τελεσίδικα και εγώ είμαι χωρίς κινητό πάει και τελείωσε.

 

Απλά θα δώσω την ευκαιρία στην Apple μήπως και κάνει κάτι. Αν όχι τότε δεν ξέρω πως θα πάρω το iphone και από που, ξέρω όμως ότι θα ζητήσω γραπτώς από την Vodafone ότι αρνήθηκε να μου αντικαταστήσει την συσκευή όπως ορίζει ο νόμος (καινούργιο κουτί) και θα τους κάνω ξεφτίλα παντου. Εφημερίδες και blogs διψάνε για κάτι τέτοια. Γιατί στην περίπτωσή μου έχω έγγραφα που αποδεικνύουν ότι η Vodafone αψηφά τους νόμους του κράτους

 

Απλά επειδή προσφάτως έζησα κάποιο γεγονός τα φέρνουν όπως αυτοί θέλουν...Δηλαδή τη μία πάνε με τους όρους της Apple και την άλλη με ότι ισχύει για την Ελλάδα...

 

Γι αυτό δεν πρόκειται να πάμε μπροστά...:wacko:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μα η apple δεν πίστευε στα αυτιά της όταν της είπα τι ισχυρίζεται η Vodafone. Εν πάσει περιπτώση, ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΣΚΕΥΗ (αυτή που μου είχαν στείλει σε σακουλάκι και αρνήθηκα να παραλάβω) ελέγχθηκε και είχε όντως πρόβλημα! Δεν νομίζω να κάνει καμία διαφορά βέβαια...

 

Το θέμα είναι ότι με την υπεύθυνη που ξαναμίλησα χθες και μου είπε ότι κουτί ΔΕΝ θα πάρω, μου είπε επίσης ότι και βλάβη να βρεθεί στην "νεα" συσκευή, δεν έχουν ούτε 1 άλλο να μου στείλουν!

 

Ξαφνικά παίρνω σήμερα στο service από περιέργια και μου λένε ότι και η διαδικασία ολοκληρώθηκε, και δόθηκε και ΙΜΕΙ αντικατάστασης (που η υπεύθυνη μου είπε ότι δεν είχανε).

 

Τώρα να πω την αλήθεια βαθειά μέσα μου ελπίζω να μεσολάβησε η apple για αυτό, και το καινούργιο ΙΜΕΙ να είναι σφραγιστό κουτί. Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω όμως μέχρι να έρθει στο κατάστημα.. Σε αυτήν την περίπτωση ελπίζω να μην τολμήσουν να μου αρνηθούν την επιστροφή χρημάτων που μου τάξανε γιατί θα το μετανιώσουν

 

Για να δούμε και αυτην την συσκευή.. Μήπως έπρεπε να με πάρουν στο service τους τελικά??? Είναι η 3η που ελέγχω σε έναν μήνα και αν δεν κάνω λάθος και το δικό τους service σε τέτοιους ρυθμούς κινείται :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Μα η apple δεν πίστευε στα αυτιά της όταν της είπα τι ισχυρίζεται η Vodafone. Εν πάσει περιπτώση, ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΣΚΕΥΗ (αυτή που μου είχαν στείλει σε σακουλάκι και αρνήθηκα να παραλάβω) ελέγχθηκε και είχε όντως πρόβλημα! Δεν νομίζω να κάνει καμία διαφορά βέβαια...

 

Το θέμα είναι ότι με την υπεύθυνη που ξαναμίλησα χθες και μου είπε ότι κουτί ΔΕΝ θα πάρω, μου είπε επίσης ότι και βλάβη να βρεθεί στην "νεα" συσκευή, δεν έχουν ούτε 1 άλλο να μου στείλουν!

 

Ξαφνικά παίρνω σήμερα στο service από περιέργια και μου λένε ότι και η διαδικασία ολοκληρώθηκε, και δόθηκε και ΙΜΕΙ αντικατάστασης (που η υπεύθυνη μου είπε ότι δεν είχανε).

 

Τώρα να πω την αλήθεια βαθειά μέσα μου ελπίζω να μεσολάβησε η apple για αυτό, και το καινούργιο ΙΜΕΙ να είναι σφραγιστό κουτί. Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω όμως μέχρι να έρθει στο κατάστημα.. Σε αυτήν την περίπτωση ελπίζω να μην τολμήσουν να μου αρνηθούν την επιστροφή χρημάτων που μου τάξανε γιατί θα το μετανιώσουν

 

Για να δούμε και αυτην την συσκευή.. Μήπως έπρεπε να με πάρουν στο service τους τελικά??? Είναι η 3η που ελέγχω σε έναν μήνα και αν δεν κάνω λάθος και το δικό τους service σε τέτοιους ρυθμούς κινείται :devil: :devil: :devil:

 

 

Απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει σφραγισμένη συσκευή αντικατάστασης.Ελέγχουν τα παρελκόμενα και αν τα υπόλοιπα όπως : φορτιστής , ακουστικά είναι ok τότε μπαίνεις στην διαδικασία αντικατάστασης ΜΟΝΟ της πλακέτας που έχει πρόβλημα μαζί με ΝΕΟ ΙΜΕΙ και τα "πανελ" παραμένουν ως έχουν.

 

Οι συσκευές αντικατάστασης έρχονται "χύμα"

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αντικατασταση πλακετας ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠ' ΟΥΔΕΝΙ και αποδεδειγμενα μαλιστα.

Συγγενεις μου επεστρεψε iphone 3G για προβλημα στο wifi, η συσκευη του ειχε καποιες γρατζουνιες στο πλαινο επιχρωμιωμενο περιβλημα (τις ηξερε καλυτερα και απο τη φατσα του στον καθρεφτι), του εδωσαν αλλη συσκευη (σκετη χωρις κουτι) Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΥΘΕΝΑ τις γνωστες σε αυτον γρατζουνιες.

 

Τωρα αν εννοεις αλλες επισκευασμενες ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ Apple συσκευες και οχι ολοκαινουριες συσκευες χωρις κουτι, το πιθανοτερο ειναι πως ετσι συμβαινει, ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν παιρνεις το δικο σου το τηλεφωνο στο οποιο εχει τοποθετηθει καινουρια πλακετα.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει σφραγισμένη συσκευή αντικατάστασης.Ελέγχουν τα παρελκόμενα και αν τα υπόλοιπα όπως : φορτιστής , ακουστικά είναι ok τότε μπαίνεις στην διαδικασία αντικατάστασης ΜΟΝΟ της πλακέτας που έχει πρόβλημα μαζί με ΝΕΟ ΙΜΕΙ και τα "πανελ" παραμένουν ως έχουν.

 

Οι συσκευές αντικατάστασης έρχονται "χύμα"

 

Αυτό ισχύει, αλλά όχι για τις DOA συσκευές. DOA χαρακτηρίζεται μια συσκευή όταν μέσα σε ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα επιστραφεί και θέλει αντικατάσταση. (νομίζω είναι 1 ή 2 εβδομάδες). Τότε στα αλλάζουν όλα, και φυσικά πρέπει να τα έχεις επιστρέψει όλα!

 

Εγώ την συσκευή μου την γύρισα μέσα σε μια μέρα. Ο νόμος ορίζει πως "προιόν" είναι μια συσκευή και όλα τα παρελκόμενά της. Αν θέλεις ψάξε για τον νόμο 2251/1994 περί προστασίας του καταναλωτή.

 

Εκεί αναφέρει και ότι άσχετα με το τι άλλο έχουν συμφωνήσει οι εταιρίες, τα παραπάνω είναι δικαιώματα του πελάτη και έχει δικαίωμα να τα επικαλεστεί ότι και να γίνει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

 

ειχα αναφερει κ παλαιοτερα τα προβληματα ηχου που αντιμετωπιζα στο τηλεφωνο μου..(3g)

ειχε πεσει αρκετα ο ηχος σε σημειο ακομα κ διπλα να ηταν κ να μη το ακουω καθολου...επισης ο ηχος στα μηνυματα δεν ενεργοποιουταν καθολου.απο ipod κ youtube δεν επαιζε καθολου ηχος παρα μονο με ακουστικα.

 

επισης καποιες φορες πατωντας το κεντρικο κουμπι δεν υπηρχε καμια αποκριση κ επρεπε να περιμενω κανενα 5λεπτο οπου κ ξεκολουσε λειτουργωντας κανονικα.

 

σημερα το αφησα στο σερβις της vodafone και που ειπαν οτι θα μου σταλει sms στο κινητο να παραλαβω τη συσκευη.

 

τι προβλεπετε?

 

ευχαριστω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τι προβλεπουμε εμεις οτι θα συμβει η τι πρεπει να γινει κανονικα ;

Γιατι δυστυχως στο Ελλαντα αυτα τα δυο πολυ λιγες φορες τυχαινει να ταυτιζονται ;)

 

Εν ολιγοις, αυτο που θα γινει στην πραξη ειναι:

 

Θα κοιταξουν πρωτα μηπως μπορουν να διορθωσουν το προβλημα με firmware update.

Αν το προβλημα λυθει με αυτον τον τροπο, θα παρεις το κινητο σου πισω σχετικα συντομα.

 

Αν οχι, και εφοσον το κινητο σου ειναι εντος εγγυησης και αν επιπλεον δεν στο βγαλουν αυτοι εκτος εγγυησης, τοτε θα σου δωσουν αλλο iPhone, μην ρωτησεις τωρα τι θα ειναι αυτο που θα παρεις και ποτε θα το παρεις, γιατι κανεις εδω μεσα δεν μπορει να σου απαντησει με βεβαιοτητα :lol: ...

 

Αν ειναι εκτος εγγυησης το κινητο σου η αν στο βγαλουν αυτοι εκτος εγγυησης, τοτε θα κληθεις να πληρωσεις καποιο ποσο για "επισκευη", μην ρωτησεις τωρα για τι ποσο μιλαμε και τι εννοουμε οταν λεμε "επισκευη" γιατι και παλι εδω οι πιθανες απαντησεις ειναι πανω απο μια και ολες εξισου αμφιβολης εγκυροτητας :lol: ...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..ειναι εντος εγγυησης,4 μηνων συγκεκριμενα κ τπ προβλημα υφισταται εδω κ αρκετο καιρο.με οποιαδηποτε εκδοση η restore δε διορθωθηκε κατι κ τους το επισημανα..

 

αρχιζει ο γολγοθας δλδ ε?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..ειναι εντος εγγυησης,4 μηνων συγκεκριμενα κ τπ προβλημα υφισταται εδω κ αρκετο καιρο.με οποιαδηποτε εκδοση η restore δε διορθωθηκε κατι κ τους το επισημανα..

 

αρχιζει ο γολγοθας δλδ ε?

 

Καλο κουραγιο και καλη τυχη !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει, αλλά όχι για τις DOA συσκευές. DOA χαρακτηρίζεται μια συσκευή όταν μέσα σε ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα επιστραφεί και θέλει αντικατάσταση. (νομίζω είναι 1 ή 2 εβδομάδες). Τότε στα αλλάζουν όλα, και φυσικά πρέπει να τα έχεις επιστρέψει όλα!

 

Εγώ την συσκευή μου την γύρισα μέσα σε μια μέρα. Ο νόμος ορίζει πως "προιόν" είναι μια συσκευή και όλα τα παρελκόμενά της. Αν θέλεις ψάξε για τον νόμο 2251/1994 περί προστασίας του καταναλωτή.

 

Εκεί αναφέρει και ότι άσχετα με το τι άλλο έχουν συμφωνήσει οι εταιρίες, τα παραπάνω είναι δικαιώματα του πελάτη και έχει δικαίωμα να τα επικαλεστεί ότι και να γίνει

 

Καλησπέρα :)

 

Συμφωνώ σε αυτό αφού αυτό ισχύει για συσκευές που θα επιστραφούν μέσα σε 7 ημέρες :)

 

Και εγώ μαζί σου βέβαια αλλά ξέρεις και την άλλη πλευρά; ότι οι περισσότερες εταιρίες κοιτάνε να σε τρενάρουν για το 7ήμερο και μετά να σε περάσουν στο κανονικό δρόμο της "πίκρας" :wacko:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..ειναι εντος εγγυησης,4 μηνων συγκεκριμενα

Δυστυχως, με τους καραγκιοζηδες που εχουμε μπλεξει σε αυτη τη χωρα, αυτο δεν σε εξασφαλιζει και "εναντια" στα "σαινια" της Vodafone.

π.χ. (το εχουν κανει πολλες φορες σε πολλους αλλους "τυχερους", ΚΑΙ εδω μεσα) μπορουν :

 

α) αν και καλα "εντοπισουν" καποιο ραγισμα/σπασημο στα πλαστικα να ισχυριστουν οτι "η συσκευη σας ειναι εκτος εγγυησης, αν θελετε επισκευη η αντικατασταση ΠΛΕΡΩΣΤΕ",

β) να ισχυριστουν οτι και καλα "βρηκαν υγρασια" στην συσκευη σου

(αν σου πουν τετοιο παραμμυθι, απλα πες τους "ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ")

οποτε και παλι "η συσκευη σας ειναι εκτος εγγυησης, αν θελετε επισκευη η αντικατασταση ΠΛΕΡΩΣΤΕ".

 

Τι μπορεις, η καλυτερα, τι θα επρεπε να εχεις κανει ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΟΥ.

Τους βαζεις να ελεγξουν (αν δεν εχεις κανει κι εσυ βεβαια καμια "χαζομαρα") ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ τη συσκευη σου και να σε βεβαιωσουν γι αυτο εγγραφως, οτι η συσκευη που τους παραδιδεις δεν φερει εξωτερικα σημαδια κακης χρησης (χτυπηματα, σπασηματα, ραγισματα) και οτι η ειδικη ενδειξη εκθεσης σε υγρασια που εχει το iPhone, δειχνει οτι το τηλεφωνο σου ειναι καθ'ολα ΕΝΤΑΞΕΙ !

 

Εγω ΜΟΝΟΝ ΕΤΣΙ τους αφηνω ΠΛΕΟΝ iPhone για service, τα ματια μου και τα αυτια μου εχουν δει και εχουν ακουσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ και για ακουσιες ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΚΟΥΣΙΕΣ φθορες που οφειλονται σε κακο χειρισμο των συσκευων απο τους υπαλληλους τους !!!!!

 

 

το προβλημα υφισταται εδω κ αρκετο καιρο.με οποιαδηποτε εκδοση η restore δε διορθωθηκε κατι κ τους το επισημανα..

Ουτε αυτο τους νοιαζει ιδιαιτερα, ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ που θα κανουν αυτοι ειναι update στο firmware.

 

 

αρχιζει ο γολγοθας δλδ ε?

Εχεις και κατι υπερ σου :lol:, εχεις το 3G και οχι το 3GS ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΛΛΕΙΨΗ ...

Ειλικρινα σου ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις ιδιαιτερα, και μην εισαι απαισιοδοξος παρα τα οσα διαβαζεις και εχουν συμβει σε παρα πολλους ... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ;) ...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είστε εσείς στην vodafone, τουλάχιστον ότι θέλετε να πείτε τους παίρνετε τηλέφωνο και μιλάτε με τα κεντρικά , εδώ στο oteshop δεν υπάρχει τηλέφωνο να επικοινωνήσεις μαζί τους.. κανένας δίαυλος επικοινωνίας ,ανύπαρκτη εξυπηρέτηση απλά

 

τόσο απλά όπως λένε και στις διαφημίσεις τους... όποτε γουστάρουμε εξυπηρετούμε τον πελάτη

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είστε εσείς στην vodafone, τουλάχιστον ότι θέλετε να πείτε τους παίρνετε τηλέφωνο και μιλάτε με τα κεντρικά , εδώ στο oteshop δεν υπάρχει τηλέφωνο να επικοινωνήσεις μαζί τους.. κανένας δίαυλος επικοινωνίας ,ανύπαρκτη εξυπηρέτηση απλά

 

τόσο απλά όπως λένε και στις διαφημίσεις τους... όποτε γουστάρουμε εξυπηρετούμε τον πελάτη

 

Εσυ βρε "δυσμοιρε" παραπονιαρη, τι προβλημα αντιμετωπιζεις ;

Link to comment
Share on other sites

Εσυ βρε "δυσμοιρε" παραπονιαρη, τι προβλημα αντιμετωπιζεις ;

 

20 ημέρες τώρα είμαι χωρίς τηλέφωνο , το τηλέφωνο παρουσιάζει το γνωστό πρόβλημα της κίτρινης οθόνης στο κάτω μέρος της ,δλδ ανομοιομορφία.. με τα oteshop αν και στέλνω φόρμες από το site καθώς δεν υπάρχει τηλέφωνο να τους πάρεις δεν μπαίνουν καν στον κόπο να με πάρουν τηλέφωνο μόνο 2 φορές στην αρχή. το τηλέφωνο το γυρνάνε πίσω κάθε εβδομάδα και λένε ότι πληρεί τις προϋποθέσεις της apple. φυσικά όπως έρχεται ξαναφεύγει.. έχουν κάνει και μια μεγαλη γρατζούνια στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ρε παιδιά το τηλέφωνο των oteshop στην Πατησίων ?

 

Ρίξε μια ματιά στο Δίκτυο Καταστημάτων ΟΤΕ :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο Δίκτυο Καταστημάτων ΟΤΕ :cool:

 

ευχαριστω. 210 8221999 σ αυτο επαιρνα και εγω αλλα δεν μπορεις να πιασεις γραμμη

Link to comment
Share on other sites

20 ημέρες τώρα είμαι χωρίς τηλέφωνο , το τηλέφωνο παρουσιάζει το γνωστό πρόβλημα της κίτρινης οθόνης στο κάτω μέρος της ,δλδ ανομοιομορφία.. με τα oteshop αν και στέλνω φόρμες από το site καθώς δεν υπάρχει τηλέφωνο να τους πάρεις δεν μπαίνουν καν στον κόπο να με πάρουν τηλέφωνο μόνο 2 φορές στην αρχή. το τηλέφωνο το γυρνάνε πίσω κάθε εβδομάδα και λένε ότι πληρεί τις προϋποθέσεις της apple. φυσικά όπως έρχεται ξαναφεύγει.. έχουν κάνει και μια μεγαλη γρατζούνια στην οθόνη

Αααααα ναι, τωρα σε θυμηθηκα απο το αλλο thread, sorry κιολας ...

Αν ηξερες το τηλεφωνο η αν υπηρχε συγκεκριμενο τηλεφωνο, νομιζεις οτι θα εβγαζες ακρη ;

Η COSMOTE ετσι κι αλλιως δεν νομιζω πως εχει δικο της τμημα service για τα iPhone, στο Γερμανο τα στελνει νομιζω.

 

Κοιταξε, απο το τηλεφωνο δεν προκειται να βγαλεις ακρη, απευθυνσου στην Apple με συγκεκριμενα στοιχεια/καταγγελια και συμβουλεψου και τον δικηγορο σου, στειλτους (cosmote) ενα εξωδικο με πληρη περιγραφη των ακριβων περιστατικων (φροντισε να τα αποδεικνυεις με επισημα δικα τους εγγραφα) και σε δευτερο χρονο ρωτα και τον δικηγορο σου σε ποια αλλη αρχη/υπηρεσια/γραμματεια προστασιας του καταναλωτη ειναι καλο να αποτανθεις.

Μονον ετσι θα παρεις επισημες εγγραφες απαντησεις στις εκκλησεις σου και ισως "ξεκολησει" η ολη διαδικασια.

 

Τουλαχιστον αυτα υπαγορευει η μεχρι στιγμης εμπειρια οσων βρηκαν τελικα λυση στο προβλημα τους.

Link to comment
Share on other sites

φιλε νεοβε με εφτιαξες!!!

 

οσο για τη μεταχειρηση,μου φανηκε λιγο προχειρη,δλδ το κινητο το εσερναν πανω στην επιφανεια που εχουν ευτυχως μετα ειδα οτι ειναι σε σακουλακι.

 

το κινητο περα απο τις γρατζουνιτσες περιφεριακα( και εννοω τις πολυ ανεπαισθητες λογω τριβης κτλ) δεν ειχε τιποτε αλλο κ λειτουργουσε τελεια..απλα δε ακουγοταν ποτε!) ειναι μια χαρα..

 

τεσπα..επειδη δεν υπηρχε λυση καθως δεν ακουω κ καλα κ πιθανως σε λιγο δε θα το ακουγα καθολου,επρεπε να το δωσω..τι να πω..ελπιζω τουλαχιστον να το παρω οπως ηταν..

 

 

οταν λεμε αντικατασταση τι εννοουμε?με καινουριο?to refubrised τι ειναι?ανακατασκευασμενο?δλδ?

 

χιλια ευχαριστω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...