Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Νέα Υόρκη έχει φόρο ~8.9% στην αναγραφόμενη τιμή που βλέπεις.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν επιστρέφεται στο τελωνείο στο αεροδρόμιο αυτός ο φόρος; Τέτοια εντύπωση έχω τουλάχιστον..

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιστρέφεται στο τελωνείο στο αεροδρόμιο αυτός ο φόρος; Τέτοια εντύπωση έχω τουλάχιστον..

 

Nαι Α1429 αλλα πρεπει να το παρεις απο verizon. Αυτο που πουλανε unlocked ειναι το Α1428. Βασικα και το Α1428 δουλευει αλλα δεν θα εχεις LTE.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

(10 χαρ)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια, πρέπει να πάει σε ένα μαγαζί της Verizon και να ζητήσει οπωσδήποτε Factory Unlocked. Η τιμή 650$ προσαυξημένη με ΦΠΑ που όμως θα επιστραφεί στο αεροδρόμιο κατά την επιστροφή. Σωστά;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ζητήσει factory unlocked συσκευή από τη Verizon. Απλά θα πάει και θα πάρει τη συσκευή της Verizon χωρίς συμβόλαιο.

Ο λόγος που αυτές οι συσκευές λειτουργούν κανονικά με οποιαδήποτε SIM είναι επειδή είναι κλειδωμένο μόνο το CDMA και όχι το GSM σύστημα τους.

Η Verizon λειτουργεί σε CDMA δίκτυο.

Τα CDMA και GSM είναι τύποι δικτύου. Η Ευρώπη ως επί τω πλείστω έχει GSM δίκτυα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα θελω να παρω ενα iphone απο την αγγλια το περνω 600 ευρο δηλαδη 130 ευρο φθηνοτερα απο οτι εδω θα το παρω απο το καταστημα της apple δυο ερωτησεις το 4g θα δουλευει?? και επισης το μενου θα μπορει να ειναι ελληνικο ? ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να παρω ενα iphone απο την αγγλια το περνω 600 ευρο δηλαδη 130 ευρο φθηνοτερα απο οτι εδω θα το παρω απο το καταστημα της apple δυο ερωτησεις το 4g θα δουλευει?? και επισης το μενου θα μπορει να ειναι ελληνικο ? ευχαριστω πολυ!!!

 

Mια χαρα θα δουλευει 4G σε Cosmote. Απο Αγγλια το μονο που θα εχεις τον αγγλικο φορτιστη (περνεις ενα ανταπτορ), το υπολοιπο πακετο ακριβως το ιδιο σε ολο τον κοσμο. Ελληνικα ειναι στο λογισμικο.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα θα δουλευει 4G σε Cosmote. Απο Αγγλια το μονο που θα εχεις τον αγγλικο φορτιστη (περνεις ενα ανταπτορ), το υπολοιπο πακετο ακριβως το ιδιο σε ολο τον κοσμο. Ελληνικα ειναι στο λογισμικο.

 

σευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το εξης

εγω βρει καποια iphone 5 κλειδωμενα σε πολυ καλη τιμη και σκεφτομαι να τα αγορασω και μετα να τα ξεκλειδωσω(εχω δει καποια σιτε που σου λενε αν πληρωσεις τοτε ξεκλειδωνεται)

ολη αυτη η διαδικασια με συμφερει αποτι η αγορα απο ελλαδα.

 

ειναι σωστη η λογικη μου ή σκεφτομαι βλακειες?

εχω βρει για O2 KAI VODAFONE

Link to comment
Share on other sites

ειχα παλια iphone και γενικα ξερω τι παιζει.

απλως και οταν ειχα αγορασει το macbook απο αγγλια το ειχα παρει 600ε φτηνοτερα.για αυτο σκεφτομαι να κανω αυτο.

 

 

το μονο που φοβαμαι ειναι τα σιτε που προσφερουν unlock

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αγορασει κανεις το iphone 5 απο expansys? Γιατι εχει 2 λευκα, ενα με 499 και ενα με 599. Ξερει κανεις την διαφορα? να παρω το 499 δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι το iPhone 5; Επειδή μόλις είδα στο expansys.com.gr και οι τιμές ξεκινάνε από 719Ε, είτε λευκό είτε μαύρο Edited by Nognir
Link to comment
Share on other sites

Για το λευκό iPhone 5 στις 499 ισχύει αυτό:

This is a UK only device, it is not compatible with carriers outside of the UK (Channel Islands are also excluded).

και αυτό:

This product is designed for any UK networks but it will lock once a first sim card is inserted.

Άρα αν σχεδιάζεις να το έχεις στο ΗΒ, έχει καλώς. Για Ελλάδα κοίτα το ξεκλείδωμα για να δουλεύει στα δίκτυα εδώ πόσο θα σου έρθει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αγορα iphone απο το εξωτερικο.βρηκα το iphone 5 πολυ φθηνο και καινουργιο και θελω να το παρω αλλα φοβαμαι μην δεν δεχεται την καρτα μ και λοιπα..τι να κανω?μπορει να μου καποιος που ξερει τη γνωμη τ? η σελιδα και το κινητο ειναι αυτη : http://kcaaa.com/proView.php?proid=737
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως με κάτι τέτοια πρέπει να φοβάσαι αλλά αν μπορείς να κάνεις αγορά μέσω Paypal και μόνο μέσω Paypal τότε προχώρα το. Εαν θές να τους πληρώσεις με οποιονδήποτε άλλο τρόπο τότε άστο καλύτερα!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα στο ebay για μεταχειρισμενο iphone5 απο εξωτερικο, εχω βρει 2 σε αρκετα καλες τιμες αλλα προβληματιζομαι με το θεμα unlocked.

Το ενα απ το δυο λεει οτι ειναι unlocked απο Αγγλια μερια το αλλο απο Αμερικη ειναι του παροχου της Sprint και οχι unlocked.

Ρε παιδια αξιζει μια τετοια κινηση αγορας η θα χω τρεχαματα μετα εδω και θα πληρωσω τα διπλασια απ'οτι το αγορασα για να το κανω να λητουργησει?? :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν μπορώ να βρώ το μοντέλο Α1429 στον Καναδά;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αγορα iphone απο το εξωτερικο.βρηκα το iphone 5 πολυ φθηνο και καινουργιο και θελω να το παρω αλλα φοβαμαι μην δεν δεχεται την καρτα μ και λοιπα..τι να κανω?μπορει να μου καποιος που ξερει τη γνωμη τ? η σελιδα και το κινητο ειναι αυτη : http://kcaaa.com/proView.php?proid=737

 

ελπίζω να μην το αγόρασες... αλλιώς περαστικά... να εύχεσαι να παραλάβεις τουλάχιστον κανα κλώνο...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...