Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ebay το έχει πάρει κανείς?

Μην δώσουμε 700 € για τσαγιέρα! :lol:

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει εγγύηση, ελληνικά και να μην είναι κλειδωμένο κάπου.

Δεν ξέρω τι πρέπει να κοιτάξω μιας και δεν πήρα ποτέ μήλο από ξένο e-shop/ebay.

Ευχαριστώ

 

Εγώ το πήρα από εκεί στα 750€ το 32αρι iPhone 5! Αν πάρεις κινητό από Αμερική και Verizon ειναι ξεκλείδωτο, απο AT&T ξεκλειδωνεται με 5€! Και απο sprint ειναι άχρηστο! Απο εγγύηση ισχύει κανονικά παντού! Ενώ απο γλώσσες τις έχει όλες!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικα μενω Αυστρια.Δεν το εχω παραλαβει ακομα αλλα το προπαραγγειλε η γυναικα μου μερικες μερες αφοτου κυκλοφορησε στην Αυστρια.Εχουμε πληρωσει ηδη αλλα αγνωστο αν θα το εχω στα χερια μου τελος Οκτωμβρη η μετα:(
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από εκεί στα 750€ το 32αρι iPhone 5! Αν πάρεις κινητό από Αμερική και Verizon ειναι ξεκλείδωτο, απο AT&T ξεκλειδωνεται με 5€! Και απο sprint ειναι άχρηστο! Απο εγγύηση ισχύει κανονικά παντού! Ενώ απο γλώσσες τις έχει όλες!

 

Μπορείς να μου δώσεις λινκ του πωλητή?

Για 16αρι ενδιαφέρομαι εγώ μιας και δεν νομίζω να το κρατήσω πολύ.

 

Σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ο πωλητής: http://myworld.ebay.com/moosethebear/&_trksid=p3984.m1439.l2754

 

Δεν έγραφε ότι το έστελνε Ελλάδα αλλά τον ρώτησα και δέχτηκε!

 

Μέσα σε 5 εργάσιμες το είχα σπίτι μου με usps express mail!

 

Edit: Φαίνεται πως έχει ένα ακόμα 16 άρι AT&T αλλά είναι σε bid οπότε αν το αγοράσεις καλή τύχη! Και αν το αγοράσεις ξεκλείδωσε το από εδώ: http://www.ebay.com/itm/1-24HRS-Permanent-Factory-IMEI-Unlock-Code-Service-for-AT-T-iPhone-4-4S-5-5G/330804771208?ssPageName=WDVW&rd=1&ih=014&category=88433&cmd=ViewItem

 

Εμένα μου το ξεκλείδωσε 12 ώρες αφού του έστειλα τα χρήματα :wacko:

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το μοντελλο όμως Verizon ειναι καλύτερο γιατι εχει 4G για τις ευρωπαϊκές μπάντες. Εγώ θα προσπαθήσω να παρω ενα απο Αμερική οταν αρχίζουν να το πουλάνε στα απλ στορ. Μην βιαζεστε τόσο πολυ.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε ακόμα αν το 4g που θα δώσει η cosmote(σαν πρωτοπόρος) θα ειναι στα 1800(υποστηρίζεται) ή στα 2600(δεν υποστηρίζεται)!!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ο πωλητής: http://myworld.ebay.com/moosethebear/&_trksid=p3984.m1439.l2754

 

Δεν έγραφε ότι το έστελνε Ελλάδα αλλά τον ρώτησα και δέχτηκε!

 

Μέσα σε 5 εργάσιμες το είχα σπίτι μου με usps express mail!

 

Edit: Φαίνεται πως έχει ένα ακόμα 16 άρι AT&T αλλά είναι σε bid οπότε αν το αγοράσεις καλή τύχη! Και αν το αγοράσεις ξεκλείδωσε το από εδώ: http://www.ebay.com/itm/1-24HRS-Permanent-Factory-IMEI-Unlock-Code-Service-for-AT-T-iPhone-4-4S-5-5G/330804771208?ssPageName=WDVW&rd=1&ih=014&category=88433&cmd=ViewItem

 

Εμένα μου το ξεκλείδωσε 12 ώρες αφού του έστειλα τα χρήματα :wacko:

 

Ευχαριστώ φίλε.

Ελπίζω να το χτυπήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτό για όποιον ενδιαφέρεται http://bit.ly/RuFHI1! Φαίνεται καλό! Και ξεκλειδωτο! Edited by sakiss
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Και ναι το iPhone 5 θα υποστηρίζει το lte της cosmote :) Αλλά όσοι(σαν εμένα) πήραν απο AT&T Αμερικής την πάτησαν! :(
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από Αμερική, έχουμε επιλογές να το πάρουμε?

Ρωτώ γιατί κάτι έχω διαβάσει για 3 διαφορετικές εκδόσεις?

Και Vodafone δεν στήνει ανάλογο δίκτυο σιγά σιγά?

Πρόκειται να φύγει ένας φίλος για Αμερική, και είναι ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το μοντέλο της Verizon θα δουλέψει στο lte της cosmote! Κανένα άλλο απο Αμερική!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως πουλιέται στα Apple Stores? Ή μόνο στην Verizon και με συμβόλαιο? Υπάρχει τρόπος να αποκτηθεί με απλή αγορά?

Και το μοντέλο αυτό της Verizon υποστηρίζει CDMA δίκτυα. Έχει καμιά έλλειψη στα δίκτυα που χρησιμοποιούμε εμείς τώρα? Και τι ταχύτητες θα έχω υποθετικά στην Ελλάδα μέχρι να έρθει το LTE?

Διάβασα κάτι άρθρα αλλά δεν έχω βγάλει άκρη εντελώς.

Πολλές ερωτήσεις για ένα μόνο χαρακτηριστικό, αλλά θα εξαρτηθεί η αγορά μιας και θέλω να το κρατήσω τουλάχιστο 2 χρόνια. Μην μείνω με κουτσουρεμένες δυνατότητες επειδή δεν το πήρα από Ελλάδα

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά αυτή τη στιγμή κανένα μοντέλο απο apple store ή όχι στην Αμερική δεν μπορεί να αγοραστεί χωρίς 2ετες συμβόλαιο :( Θα ειναι πλήρως ξεκλειδωτο και οι ταχύτητες σου θα ειναι ακριβώς ίδιες με των ελληνικών μοντέλων ακόμα και όταν δεν θα είσαι στο lte το οποίο έχει θεωρητικές ταχύτητες μέχρι 100mbps!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Πότε ελπίζουμε δηδαδή να αρχίσουν να πουλάνε ξεκλέιδωτα? Στον επόμενο μήνα ή του χρόνου?

Να φανταστείς τα έβαλα κάτω να υπολογίσω και τα έξοδα νέων θηκών και αξεσουάρ που θα χρειαστώ.

 

Αλλιώς σκέφτομαι να αναβαθμιστώ σε 4s. Έχω και άλλες ερωτήσεις πέραν του δικτύου, αλλά σε ενιαίο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μόλις ξεκινήσουν να έχουν κανονικά απόθεμα! Γιατί αυτη τη στιγμή παλεύουν να έχουν 1-2 κομμάτια! Οπότε αυτά τα κρατάνε για όσους κάνουν συμβόλαιο! Μπορείς να δεις ποτέ θα ξεκινήσουν να πουλάνε ξεκλείδωσε όταν δεις ότι υπάρχει η επιλογή αυτή στο online κατάστημα στην Αμερικανική ιστοσελίδα της Apple!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Και ναι το iPhone 5 θα υποστηρίζει το lte της cosmote :) Αλλά όσοι(σαν εμένα) πήραν απο AT&T Αμερικής την πάτησαν! :(

 

Μπορείς να μου πεις τον τρόπο που το ξεκλείδωσες? Εστω και σε PM

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις τον τρόπο που το ξεκλείδωσες? Εστω και σε PM

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4337007#post4337007

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παει ενας φιλος μ αγγλια κ λεω να τ ζητησω ν μ φερει ενα... πρεπει κατι να προσεξω? ξερει καποιος τιμη κ αν υπαρχει διαθεσιμοτητα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παει ενας φιλος μ αγγλια κ λεω να τ ζητησω ν μ φερει ενα... πρεπει κατι να προσεξω? ξερει καποιος τιμη κ αν υπαρχει διαθεσιμοτητα?

Ναι θα πρέπει να προσέξει να είναι ξεκλείδωτο για ΌΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ κι όχι μόνο για τα αγγλικά. Γνωστός μου την πάτησε έτσι και η συσκευη κλειδώνει στο δίκτυο της πρώτης sim που θα του βάλεις. Οπότε καλύτερα από κάποιο Applestore και να είναι ξεκάθαρο το θέμα ότι είναι ξεκλείδωτο για όλα τα δίκτυα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, ήμουν από 20 Σεπτ. εως και 8 Οκτωβρη στο Σύδνευ και εκεί είχε βγεί ήδη στα καταστήματα. Βρέθηκα σε επίσημο κατάστημα apple βρήκα το 5 κανονικά, άλλωστε γι αυτό πήγαιναν και οι περισσότεροι. Οι τιμές ήταν οι εξής

16gb 799$

32gb 899$

64gb 999$

 

όλα αυτά σε δολάριο Αυστραλίας το οποίο είναι περίπου 0,88 €, σε άλλα καταστήματα (πχ της TELstra) το τηλέφωνο το βρήκα 50$ πιο φθηνά. Με ρωτάτε πόσα έφερα μαζί; Κανένα, διότι δεν είχα ασχοληθεί στην Ελλάδα σε τι τιμή θα ερχόταν. Επίσης στο Αεροδρόμιο του Abu Dhabi στα εμιράτα, κρατηθήτε...το 16gb 1100€ παρακαλώ....

 

Αυτά...

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τελικα μαλλον θα το παρω απο δουβλινο θα εχω προβλημα με την εγγυηση? LTE θα θποστηριζει κανονικα? ευχαριστω για τον χρονο σασ!
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως το δουβλινο δεν έχει κατάστημα apple, θα πρέπει λοιπόν ο φίλος σου ή εσύ να είστε 5 φορές πιο προσεκτικοί με τις ερωτήσεις που θα κάνετε και τις απαντήσεις που θα πάρετε προτού βάλετε το χέρι στην τσέπη και πληρώσετε!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τιμές του iPhone 5 ξεκλείδωτου από την Apple αμερικής! Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο σε ξεκλείδωτο μοντέλο αλλά όταν γίνει αυτές θα είναι οι τιμές του!!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. .

500€ το 16αρι δηλαδή.

Μου αρέσει που στην Αμερική τα αγοράζουν τόσο φθηνά και πουλάνε και τρέλα λες και αγόρασαν κάτι πανάκριβο.

Φαντάσου να είχανε τις τιμές μας. .

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...