Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι παραπλανητικό. Όλες οι τιμές στην Αμερική είναι χωρίς TAX. Η κάθε πολιτεία έχει τον δικό της συντελεστή που κυμαίνεται μεταξύ 7-9% περίπου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας apple fans :P ! Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα 3GS μεταχειρισμενο εννοειτε αλλα θελω απο ελλαδα η απο καποιον πραγματικα εμπιστο ξενο πωλητη ..μηπως εχετε να μου προτεινετε κατι?

Dont worry Be happy

Nexus s!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Παιδια καλησπερα.

Πριν λιγες μερες μου χαλασε ενα NEXUS S.Βρηκα σε πολυ καλη τιμη ενα iPhone 4 16gb και σκεφτηκα να δω τι ειναι αυτο που τρελενεται ολος ο κοσμος.Το κινητο ομως ειναι κλειδωμενο στην VODAFON UK.Δεν ξερω τιποτα απο iPhone ειναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα και βρηκα τον μπελα μου.:(.Καμια βοηθεια κανεις??????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Πριν λιγες μερες μου χαλασε ενα NEXUS S.Βρηκα σε πολυ καλη τιμη ενα iPhone 4 16gb και σκεφτηκα να δω τι ειναι αυτο που τρελενεται ολος ο κοσμος.Το κινητο ομως ειναι κλειδωμενο στην VODAFON UK.Δεν ξερω τιποτα απο iPhone ειναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα και βρηκα τον μπελα μου.:(.Καμια βοηθεια κανεις??????

 

Μην το πάρεις.. μπελάς θα ναι.. προτίμησε κάποιο ξεκλείδωτο που παίζει σε όλα τα δίκτυα... Βρες κάποιον έμπιστο από αγγελία.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Γεια σε ολους, Θελω να αγορασω ενα iphone 4s απο αμερικη και μου λεει οτι δουλευει σε cdma kai gsm δεν ξερω ομως τι ειναι και αν μπορει να δουλεψει το κινητο εδω.Μπορει να με βοηθησει κανεις? Edited by ManosC
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα, μια συσκευή για να είναι συμβατή με τα ελληνικά δίκτυα θα πρέπει να είναι GSM και όχι CDMA (οι συσκευές αυτές δεν δέχονται κάρτες SIM).

Από εκεί και έπειτα, οι συσκευές που πωλούνται στις ΗΠΑ είναι κλειδωμένες (locked) στο εκάστοτε δίκτυο με αποτέλεσμα να μην μπορείς τις χρησιμοποιήσεις με ελληνικές κάρτες SIM. Ξεκλείδωτες (unlocked) συσκευές μπορείς να βρεις μόνο στα Apple Stores.

 

Ό,τι άλλο θέλεις να ρωτήσεις για το iPhone 4S, απευθύνσου εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

βρε παιδιά τι λέει αυτή η σελίδα είναι 'μούφα' ? http://www.egadgetstoreltd.com

ενδιαφέρομαι για το 4s 32gb

λέει και πληρωμή μέσω paypal

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά τι λέει αυτή η σελίδα είναι 'μούφα' ? http://www.egadgetstoreltd.com

ενδιαφέρομαι για το 4s 32gb

λέει και πληρωμή μέσω paypal

 

πολύ καλές τιμές για να είναι αληθινό και δεν βρήκα reviews απο πελάτες του καταστήματος για την αξιοπιστία του.

Το παράξενο είναι μάλιστα πως ενώ είναι απο αγγλία οι τιμές είναι σε δολάρια!

Anyway σε περίπτωση που προχωρήσεις στην αγορά και αποκτήσεις εμπειρία απο το κατάστημα μια ενημερωση για να το τολμήσουμε και εμείς!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά τι λέει αυτή η σελίδα είναι 'μούφα' ? http://www.egadgetstoreltd.com

ενδιαφέρομαι για το 4s 32gb

λέει και πληρωμή μέσω paypal

 

Μακριά όμως λέμε!! Κλασικό τρικ είναι να σου λένε πληρωμή μέσω PayPal και αν επικοινωνησεις σου λένε ότι έχει πρόβλημα με το PayPal οπότε πλήρωσε με western Union.. Επίσης τα τηλέφωνο είναι Αγγλίας αλλά το δεύτερο έχει περίεργο prefix.. Και τέλος, αν κάνεις whois θα δεις ότι το Site είναι αγορασμενο για κάνα χρόνο (το domain name) οποτε μιλάμε για απάτη το πιο πιθανό πάντα.. Γενικά δεν γίνονται θαύματα να βρεις τέτοια προϊόντα πιο φθηνά.. Πέρυσι έτυχε και το έψαξα πολύ :)

 

http://www.whois.com/whois/egadgetstoreltd.com

Όπως είπα αν δεις στοιχεία επικοινωνίας έχει ένα μυστήριο άρα κάτι κρύβουν.. Επίσης το domain είναι αγορασμένο για ένα χρόνο που είναι ύποπτο.. 7,48$ το χρόνο κοστίζει, σιγά τα λεφτά!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τιμες Ιταλια...

iPhone 5 16GB: 729€

iPhone 5 32GB: 839€

iPhone 5 64GB: 959€

 

.....και στην Ελβετια 620€....

γμτκρτμ

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

τιμες Ιταλια...

iPhone 5 16GB: 729€

iPhone 5 32GB: 839€

iPhone 5 64GB: 959€

 

.....και στην Ελβετια 620€....

γμτκρτμ

Αυτές οι τιμές είναι από Apple Store ή παρόχους;:X

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι τιμές είναι από Apple Store ή παρόχους;:X

 

Βασικά είναι 729, 839 και 949€ για 16, 32 και 64GB αντίστοιχα. Ναι, στο Apple Store.

 

Στην Ιταλία έχουν 21% ΦΠΑ + δικαιώματα για την αναπαραγωγή μουσικής που πληρώνει κάθε συσκευή, που έχει σκληρό δίσκο ή Flash Memory και έχει δυνατότητα αναπαραγωγής μουσικής, στην SIAE (Società Italiana degli Autori ed Editori).

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε τι θα κάνουμε και εμείς αύριο! Ευχηθείτε μου καλή τύχη γιατί θα την χρειαστώ για να βρω iPhone 5 στο Λονδίνο!

 

 

EDIT: Κανείς συμφορουμίτης που ξέρει αν υπάρχουν πουθενά στο Λονδίνο ξεκλείδωτα 5άρια? Θα το εκτιμούσα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε τι θα κάνουμε και εμείς αύριο! Ευχηθείτε μου καλή τύχη γιατί θα την χρειαστώ για να βρω iPhone 5 στο Λονδίνο!

 

 

EDIT: Κανείς συμφορουμίτης που ξέρει αν υπάρχουν πουθενά στο Λονδίνο ξεκλείδωτα 5άρια? Θα το εκτιμούσα!

αν και δεν ηθελα να στο πω γιατι θα παει συγγενης μου λονδινο και μπορει να μου το φερει αλλα για να γινω καλος και ας μου το φας και συ που λεει ο λογος:blink:.Στην κοβεντ γκαρντεν εχει ενα απλ στορ απο κει πηρα το αιφον 4 το 2010 μαλιστα τυχαια αφου ριντζεντ στριτ και καπου αλου ουτε κατα διανοια.Και επ ειπαρχει ενα εμπορικο πολυ μαματο που εχει και κει απλ στορ και λεγεται westfield ψαξτο..

Μια απορια το αιφον τραβαει full hd 1080 αναλυση στα 30 παλι frames

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ηθελα να στο πω γιατι θα παει συγγενης μου λονδινο και μπορει να μου το φερει αλλα για να γινω καλος και ας μου το φας και συ που λεει ο λογος:blink:.Στην κοβεντ γκαρντεν εχει ενα απλ στορ απο κει πηρα το αιφον 4 το 2010 μαλιστα τυχαια αφου ριντζεντ στριτ και καπου αλου ουτε κατα διανοια.Και επ ειπαρχει ενα εμπορικο πολυ μαματο που εχει και κει απλ στορ και λεγεται westfield ψαξτο..

Μια απορια το αιφον τραβαει full hd 1080 αναλυση στα 30 παλι frames

 

Αν το βρω στο εμπορικό που μου είπες θα σου κάνω άγαλμα!! Οσο για το apple store στο covent garden δεν έχει απόθεμα γιατί τους ρώτησα εχθές!!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ελβετια....

τιμες...

600€

700€

800€

.......

 

Η Ελβετια δεν εχει ευρω. Στο site που ειδες αυτες τις τιμες, λεει οτι ειναι σε ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Η Ελβετια δεν εχει ευρω. Στο site που ειδες αυτες τις τιμες, λεει οτι ειναι σε ευρω;

 

η μετατροπή από το ελβετικό νόμισμα δίνει αυτό το αποτέλεσμα που αναφερει ο φιλος παραπάνω...:blink:

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

η μετατροπή από το ελβετικό νόμισμα δίνει αυτό το αποτέλεσμα που αναφερει ο φιλος παραπάνω...:blink:

Kαι επειδη ειναι εκτος ΕΕ να υποθεσω οτι θα εχει τελωνειο; Μπορουμε να εχουμε link του ελβετικου site?

Link to comment
Share on other sites

Mπορουμε να δουμε και εμεις αυτες τις τιμες που αναγραφονται; Ειναι σε καποιο site ή απο γνωστο που ειναι εκει ειναι η πληροφορια; Και αυτο το ''στρογγυλο'' ποσό μετα την ισοτιμια πολυ σπανιο, βαλανε τιμες ελβετικου φραγκου που μετα την ισοτιμια θα ηταν 600-700-800? ...:blink:
Link to comment
Share on other sites

Kαι επειδη ειναι εκτος ΕΕ να υποθεσω οτι θα εχει τελωνειο; Μπορουμε να εχουμε link του ελβετικου site?

 

Λιγο προσοχη πριν κανεις καποια παραγγελια απο εξωτερικο αν και ειναι δικο σου θεμα και πραττεις οπως εσυ πιστευεις, πραγμα το οποιο και φυσικα σεβομαι. Και θα σου εξηγησω που θελω να καταληξω. Στα προηγουμενα μοντελα θα εκανα παραγγελια με κλειστα ματια απο εξωτερικο ή και με αντικαταβολη γενικοτερα. Ομολογω οτι αυτη τη φορα ειμαι πολυ επιφυλακτικος αν θα πρεπει να προχωρησω σε παραγγελια ειδικα "με κλειστα ματια" οπως ειχα αναφερει σε προηγουμενo ποστ. Εχω εμπιστοσυνη στα προιοντα της Apple οπως εκανα και μετο 4αρι παρα τα οσα ειχαν πει με το θεμα σηματος. Τελικα, ηταν υπερβολες οπως πιστευα απο την αρχη. Τωρα ομως τα πραγματα ειναι διαφορετικα με αρκετα ερωτηματικα στο θεμα ποιοτητας τουλαχιστον σε μερικες παρτιδες παραλαβης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

@energetic, ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις συμβουλες. Οι ερωτησεις που κανω δεν ειναι λογω του οτι ενδιαφερομαι να αποκτησω iphone(και μαλιστα απο την Ελβετια), αλλα επειδη μου φανηκε παραξενη η όλη πληροφορια για τις τιμες. Δεν τρελαθηκα να παω να παρω iphone...:p
Link to comment
Share on other sites

Ελβετια....

τιμες...

600€

700€

800€

.......

 

Εχει ερθει στην Κυπρο απο το καταστημα public

949 € το 16 gb και στα δυο χρωματα....

 

Αισθητα πιο ελαφρυ , πιο λεπτο γδαρσιματα δεν προσεξα ....

Link to comment
Share on other sites

@energetic, ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις συμβουλες. Οι ερωτησεις που κανω δεν ειναι λογω του οτι ενδιαφερομαι να αποκτησω iphone(και μαλιστα απο την Ελβετια), αλλα επειδη μου φανηκε παραξενη η όλη πληροφορια για τις τιμες. Δεν τρελαθηκα να παω να παρω iphone...:p

 

οι τιμες πανω κατω ειναι αυτες +- 15€ και τις επιβεβαιωσα ο ιδιος απο Ελβετο που σπουδασαμε μαζι

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...