Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια απορία μόνο...δε μπορείς να περιμένεις ακόμα 20 μέρες; φθηνότερα θα το έπαιρνες και αν γινει και τιποτα,δε θα τρεχεις στην ιταλια για εγγυηση

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι πια :D http://www.enet.gr/60971

 

Η infoquest δεν δίνει τα iPhone στην vodafone και στην cosmote. Ασχολείται μονο με υπολογιστές. Έχει γίνει συμφωνία να μην πουλήσει κινητά τηλεφωνα apple ;)

Link to comment
Share on other sites

''Sfakianakis

Θεωρώ τεράστιο νούμερο τα 880 euro για ένα smartphone!!! Με 1090 euro αγόρασα πριν 10 μέρες Sony Vaio!:P

Λες ότι θα το έχεις this week, δηλαδή το πολύ 10 μέρες νωρίτερα από την επίσημη παρουσίαση της Vodafone και Cosmote. Έλεος δηλαδή''

Αν θεωρείς τεράστιο νούμερο το 880 ετοιμάσου να δεις το iPhone 3GS 32GB να πουλιέται όσο πήρες το Sony Vaio σου δηλ. γύρο στα 1100 euro όταν έρθει εδώ στην Ελλάδα από τη vodafon. Κόβω το κεφάλι μου για αυτό που σου λέω.

Έτσι περίμενα και εγώ να έρθει στην Ελλάδα το Sony VAIO VGN TT11LN/B και όταν ήρθε είχε διαφορά από την Ελλάδα στο ebay 1000 euro. (1200 το πήρα ενώ τότε έκανε εδώ (αλλά και σε άλλες χώρες) 2200 euro)

Ήταν από της καλύτερες αγορές που έκανα.:cool:

Link to comment
Share on other sites

μια απορία μόνο...δε μπορείς να περιμένεις ακόμα 20 μέρες; φθηνότερα θα το έπαιρνες και αν γίνει και τίποτα,δε θα τρέχεις στην ιταλία για εγγύηση

 

virginia φθηνότερα το ξαναλέω δεν πρόκειται να το πάρουμε με τίποτα. Όταν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα 31 Ιουλίου θα έχει γύρω στα 1100 euro. Παρακολουθώ τις διεθνείς αγορές χρόνια τώρα και εδώ ακολουθούν την πολιτική ''πολύ ακριβό στην αρχή''

Θα έχω τη εγγύηση της Apple για 1 χρόνο και την θεωρώ πολύ πιο αξιόπιστη από την εγγύηση της Vodafon ellas που όταν ειναι να διορθώσει κάτι σοβαρό σου λένε ότι φταίει η υγρασία στη συσκευή - άρα δεν έχεις εγγύηση.

 

''αν γίνει και τίποτα,δε θα τρέχεις στην Ιταλία για εγγύηση''

Ε όχι και να τρέχω στη Ιταλία υπάρχει και η courier που έχει ίδια τιμή είτε το στείλω στην Αθήνα είτε στην Ιταλία :)

:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε πως καλύπτεται η εγγύηση από την Ιταλία,ρωτάω αν ξερεις γιατι με ενδιαφέρει?

 

 

virginia φθηνότερα το ξαναλέω δεν πρόκειται να το πάρουμε με τίποτα. Όταν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα 31 Ιουλίου θα έχει γύρω στα 1100 euro. Παρακολουθώ τις διεθνείς αγορές χρόνια τώρα και εδώ ακολουθούν την πολιτική ''πολύ ακριβό στην αρχή''

Θα έχω τη εγγύηση της Apple για 1 χρόνο και την θεωρώ πολύ πιο αξιόπιστη από την εγγύηση της Vodafon ellas που όταν ειναι να διορθώσει κάτι σοβαρό σου λένε ότι φταίει η υγρασία στη συσκευή - άρα δεν έχεις εγγύηση.

 

''αν γίνει και τίποτα,δε θα τρέχεις στην Ιταλία για εγγύηση''

Ε όχι και να τρέχω στη Ιταλία υπάρχει και η courier που έχει ίδια τιμή είτε το στείλω στην Αθήνα είτε στην Ιταλία :)

:D

Link to comment
Share on other sites

virginia φθηνότερα το ξαναλέω δεν πρόκειται να το πάρουμε με τίποτα. Όταν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα 31 Ιουλίου θα έχει γύρω στα 1100 euro. Παρακολουθώ τις διεθνείς αγορές χρόνια τώρα και εδώ ακολουθούν την πολιτική ''πολύ ακριβό στην αρχή''

 

Wrong! 1100 ευρώ πουλιέται από κάποιο online shop στην Ελλάδα και αυτό για να εκμεταλευτεί την καθυστερημένη διάθεσή του από την vodafone/cosmote.

Στάνταρ πράγματα. Αν πήγαινες Ιταλία θα το έπαιρνες στα 720 ευρώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

virginia φθηνότερα το ξαναλέω δεν πρόκειται να το πάρουμε με τίποτα. Όταν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα 31 Ιουλίου θα έχει γύρω στα 1100 euro. Παρακολουθώ τις διεθνείς αγορές χρόνια τώρα και εδώ ακολουθούν την πολιτική ''πολύ ακριβό στην αρχή''

Θα έχω τη εγγύηση της Apple για 1 χρόνο και την θεωρώ πολύ πιο αξιόπιστη από την εγγύηση της Vodafon ellas που όταν ειναι να διορθώσει κάτι σοβαρό σου λένε ότι φταίει η υγρασία στη συσκευή - άρα δεν έχεις εγγύηση.

 

''αν γίνει και τίποτα,δε θα τρέχεις στην Ιταλία για εγγύηση''

Ε όχι και να τρέχω στη Ιταλία υπάρχει και η courier που έχει ίδια τιμή είτε το στείλω στην Αθήνα είτε στην Ιταλία :)

:D

 

κοιτα,στην οικονομία υπάρχει αυτό που λέμε πρόβλεψη/προσδοκία διακύμανσης τιμών..προσωπικά πιστεύω οτι θα έρθει στην τιμή της Ιταλίας ή το πολύ +/- 3%

αλλά ακόμα και αν ειναι τόσο υψηλότερο,θα χαθούν τα κινητά απο προσώπου γης; δες τις εδω τιμές και μετά "χτύπα" το αν πράγματι έχει τέτοιες διαφοφορές..Αν ομως το δεις 100+ ευρω φθηνοτερο τι θα πεις; οτι με πιάσαν "κορόιδο" για τη ανυπομονησία μου;

 

όλα αυτά,εντελώς φιλικά:)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Wrong! 1100 ευρώ πουλιέται από κάποιο online shop στην Ελλάδα και αυτό για να εκμεταλευτεί την καθυστερημένη διάθεσή του από την vodafone/cosmote.

Στάνταρ πράγματα. Αν πήγαινες Ιταλία θα το έπαιρνες στα 720 ευρώ πάντως

 

720 euro που το είδες; Σε πιο online shop;:worry:

Σιγά μην το δείς σε βιτρίνα 720 euro. Το Μάρτιο ήμουν στο Τορίνο και οι τιμές τους γενικά είναι σαν τις δικές μας στα μαγαζιά στα mobile phone.

Στο ebay τους όμως οι Ιταλοί έχουν καλές τιμές.

Και σε γενικές γραμμές στο ebay πετυχαίνεις τις καλύτερες τιμές.

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τόσο το AppleStore Iταλίας όσο και η TIM ιταλίας και οι άλλες δύο εταιρείες (δεν θυμάμαι τώρα ποιές είναι) το έχουν στα 720 ευρώ. Δες στο site τους
Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι...τιμή χωρίς σύνδεση και σε vodafone/ΤΙΜ αλλά και σε apple store με μια διαφορά της τάξης των 20 ευρώ νομίζω

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,στην οικονομία υπάρχει αυτό που λέμε πρόβλεψη/προσδοκία διακύμανσης τιμών..προσωπικά πιστεύω οτι θα έρθει στην τιμή της Ιταλίας ή το πολύ +/- 3%

αλλά ακόμα και αν ειναι τόσο υψηλότερο,θα χαθούν τα κινητά απο προσώπου γης; δες τις εδω τιμές και μετά "χτύπα" το αν πράγματι έχει τέτοιες διαφοφορές..Αν ομως το δεις 100+ ευρω φθηνοτερο τι θα πεις; οτι με πιάσαν "κορόιδο" για τη ανυπομονησία μου;

 

όλα αυτά,εντελώς φιλικά:)

 

Θα συμφωνήσεις μαζί μου ότι στην Ελλάδα έρχεται την πιο Ακατάλληλη εποχή;

Αρχές Αυγούστου......Αν είναι δυνατόν. Εγώ τότε θα λείπω διακοπές όπως και οι περισσότεροι από εμάς.

Αν δε χαρούμε τώρα το καλοκαίρι τις multimedia mobile υπηρεσίες πότε; Καλό χειμώνα;

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσεις μαζί μου ότι στην Ελλάδα έρχεται την πιο Ακατάλληλη εποχή;

Αρχές Αυγούστου......Αν είναι δυνατόν. Εγώ τότε θα λείπω διακοπές όπως και οι περισσότεροι από εμάς.

Αν δε χαρούμε τώρα το καλοκαίρι τις multimedia mobile υπηρεσίες πότε; Καλό χειμώνα;

:respect:

 

Μάλλον η γνώμη σου ότι στη Ελλάδα θα έχει €1000+ αρχίζει να καταρρίπτεται...

 

----------------

Now playing on iTunes: Dimmu Borgir - Puritania (live)

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ πως δουλευει η εγγύηση απο Ιταλία γνωρίζεις να μου πεις?

 

Θα συμφωνήσεις μαζί μου ότι στην Ελλάδα έρχεται την πιο Ακατάλληλη εποχή;

Αρχές Αυγούστου......Αν είναι δυνατόν. Εγώ τότε θα λείπω διακοπές όπως και οι περισσότεροι από εμάς.

Αν δε χαρούμε τώρα το καλοκαίρι τις multimedia mobile υπηρεσίες πότε; Καλό χειμώνα;

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η γνώμη σου ότι στη Ελλάδα θα έχει €1000+ αρχίζει να καταρρίπτεται...

 

----------------

Now playing on iTunes: Dimmu Borgir - Puritania (live)

via FoxyTunes

 

Θα έχει 1100 euro και κόβω το κεφάλι μου για αυτό.

Αυτό βέβαια σε τιμή χωρίς σύνδεση και χωρίς να σε βάλουν σε κάποιο προγραμμα που θα πληρωνεις πάγιο 70 euro.

Ρε παιδιά το θεωρώ αυτονόητο ότι όταν μιλάμε για τιμές εννοείται ότι μιλάμε για τιμές χωρίς σύνδεση.

 

Αυτό που αναφέρεις ''Τόσο το AppleStore Iταλίας όσο και η TIM ιταλίας και οι άλλες δύο εταιρείες (δεν θυμάμαι τώρα ποιές είναι) το έχουν στα 720 ευρώ. Δες στο site τους '' είναι η τιμή που με σύνδεση σε κάποιο πρόγραμμα.

Εάν είναι να πληρώνεις 100 euro πάγιο με 1000 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας μπορεί να το βρεις και 450 euro.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει 1100 euro και κόβω το κεφάλι μου για αυτό.

Αυτό βέβαια σε τιμή χωρίς σύνδεση και χωρίς να σε βάλουν σε κάποιο προγραμμα που θα πληρωνεις πάγιο 70 euro.

Ρε παιδιά το θεωρώ αυτονόητο ότι όταν μιλάμε για τιμές εννοείται ότι μιλάμε για τιμές χωρίς σύνδεση.

 

Αυτό που αναφέρεις ''Τόσο το AppleStore Iταλίας όσο και η TIM ιταλίας και οι άλλες δύο εταιρείες (δεν θυμάμαι τώρα ποιές είναι) το έχουν στα 720 ευρώ. Δες στο site τους '' είναι η τιμή που με σύνδεση σε κάποιο πρόγραμμα.

Εάν είναι να πληρώνεις 100 euro πάγιο με 1000 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας μπορεί να το βρεις και 450 euro.

συμφωνώ οτι έρχεται σε περίεργη εποχή..αλλά ο ιτιμές στης ΤΙΜ πχ,ειναι τιμές ΣΚΕΤΗΣ συσκευής ;)

 

δίπλα απο τη τιμή λέει Prezzo di listino (iva inclusa) ..δλδ ειναι τιμή ΜΕ φόρους,τελική,σκέτης συσκευής

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ πως δουλευει η εγγύηση απο Ιταλία γνωρίζεις να μου πεις?

 

Όπως ακριβώς δουλεύει και με την Ελλάδα. Δεν έχει καμία διαφορά. Επικοινωνείς μαζί τους με e-mail ή με τηλ. τους περιγράφεις το πρόβλημα και αυτοί σου λένε πως να το στείλεις. Συνήθως με UPS courier.

Μου είχε τύχει κάτι τέτοιο με το Μιο Α720 που έχω. Εδώ όταν το έστειλα μου είπαν ότι έχει υγρασία στη συσκευή. Το έστειλα στο Βέλγιο και μου το φτιάξανε χωρίς να πληρώσω τίποτα. Μόνο τα έξοδα αποστολής στα 18 euro για να το στείλω.

Link to comment
Share on other sites

1100 euro δεν θα εχει με τιποτα ομως... το πολυ να εχει περιπου στα 560 το 16αρι κ 650-700 (το πολυ! ) το 32αρι...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1100 euro δεν θα εχει με τιποτα ομως... το πολυ να εχει περιπου στα 560 το 16αρι κ 650-700 (το πολυ! ) το 32αρι...

 

Η φθηνότερη τιμή που κυκλοφορεί στην Ελλάδα σήμερα στο παλιό πλέον Apple iPhone 3G 16GB GR είναι εδώ:http://www.ebw.gr/store/Default.aspx?tabid=144&productid=6678&language=el-GR στα 509,00 € λίγες εβδομάδες πριν κυκλοφορήσει το καινούργιο.

Αυτό δηλαδή πόσο θα πάει στα 300€ και το iPhone 3G 8GB στα 150 €;

Μάλλον καλύτερα θα ήταν να τα πετάξουν παρά να τα δώσουν τόσο .:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος, τέτοιο "σπέκουλο" από την εποχή των χοντρών αγελάδων του Χρηματιστηρίου έχω να δω ...

 

Θα έλθει σε 2 εβδομάδες, θα έχει μια τιμή, ο καθένας θα ζυγίσει το πορτοφόλι του και το "ψώνιο" του και θα αποφασίσει. Αν είναι πολύ ακριβό όποιος θέλει θα περιμένει, αν είναι σε τιμη λογική (πάντα κατά την υποκειμενική κρίση του καθενός) θα το πάρει.

 

Τώρα να συζητάμε τι θα κάνουμε που θα έχει 1100 εύρω (μου αρέσει και η ακρίβεια στο κατοστάρικο πάνω από τα 1000) το θεωρώ φύρα στο bandwidth ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ...

 

Όπως ακριβώς δουλεύει και με την Ελλάδα. Δεν έχει καμία διαφορά. Επικοινωνείς μαζί τους με e-mail ή με τηλ. τους περιγράφεις το πρόβλημα και αυτοί σου λένε πως να το στείλεις. Συνήθως με UPS courier.

Μου είχε τύχει κάτι τέτοιο με το Μιο Α720 που έχω. Εδώ όταν το έστειλα μου είπαν ότι έχει υγρασία στη συσκευή. Το έστειλα στο Βέλγιο και μου το φτιάξανε χωρίς να πληρώσω τίποτα. Μόνο τα έξοδα αποστολής στα 18 euro για να το στείλω.

ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει 1100 euro και κόβω το κεφάλι μου για αυτό.

Αυτό βέβαια σε τιμή χωρίς σύνδεση και χωρίς να σε βάλουν σε κάποιο προγραμμα που θα πληρωνεις πάγιο 70 euro.

Ρε παιδιά το θεωρώ αυτονόητο ότι όταν μιλάμε για τιμές εννοείται ότι μιλάμε για τιμές χωρίς σύνδεση.

 

Αυτό που αναφέρεις ''Τόσο το AppleStore Iταλίας όσο και η TIM ιταλίας και οι άλλες δύο εταιρείες (δεν θυμάμαι τώρα ποιές είναι) το έχουν στα 720 ευρώ. Δες στο site τους '' είναι η τιμή που με σύνδεση σε κάποιο πρόγραμμα.

Εάν είναι να πληρώνεις 100 euro πάγιο με 1000 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας μπορεί να το βρεις και 450 euro.

 

Paparas1 : Ο ακέφαλος καβαλάρης :p

 

Η ίδια η apple έχει ανακοινώσει ότι θα κυμαίνεται στις τιμές που είχε το απλό Iphone.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση;

 

 

 

Τι καναμε τόσα χρόνια χωρις το iPhone;:cry::blink::cry::blink::cry:

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Paparas1 : Ο ακέφαλος καβαλάρης :p

 

Η ίδια η apple έχει ανακοινώσει ότι θα κυμαίνεται στις τιμές που είχε το απλό Iphone.

 

Χα χα καλό αλλά πάρε μία ιδέα από εδώ:΅

eXpansys

Apple iPhone 3G S 32GB 1,049.99 EURO http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=183742

 

Apple iPhone 3G S 16GB 949.99 EURO http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=183741

 

Apple iPhone 3G 16GB 699.99 EURO http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=173894

 

 

play247.gr

 

Apple iPhone 3G S 32GB 1.168,58 EURO http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_340&manufacturers_id=315&products_id=15652

 

Apple iPhone 3G S 16GB 1.060,29 EURO http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_340&manufacturers_id=315&products_id=15651

 

Apple iPhone 3G 16GB 615,23 EURO http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_340&manufacturers_id=315&products_id=11578

 

:cool: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν ρε παιδιά αυτές οι τιμές που είναι pre-release τιμές από τις τιμές διάθεσης της cosmote και της vodafone?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

έλα ντε..αυτές ειναι τιμές "ας πιάσουμε κανα κορόιδο μέχρι να έρθει επίσημα"..γνωστό το κόλπο των μαγαζιών αυτών ;)

 

άλλωστε 700/615 ευρώ ΔΕΝ κάνει το 3G...στα 569 max να βρεις το 16αρι..οποτε,προς τι τα "πανηγύρια" κ η καταστροφολογία;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...