Jump to content

[Customisation] Fonts / Ringtones / Themes / Wallpapers κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα .

Έχετε καμμιά πρόταση για κανένα καλό θέμα από cydia ?

Έχω το iLlumine εδώ και καιρό και λέω να το αλλάξω .:O

Ευχαριστώ!

 

Θα μπορούσες να δεις και το Buuf2 που έχω εγώ αυτή την περίοδο. Είναι Free και είναι φοβερό!.

 

http://img443.imageshack.us/img443/6791/quickshottrpd.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 558
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://2.bp.blogspot.com/_QpG6_UNb_5g/S5wJ7tj9aTI/AAAAAAAADUg/4RMdgvilwZI/s400/iAEKTheme-Lite.jpg

 

Ήρθε η στιγμή να δοθεί στην κυκλοφορία η νέα έκδοση του iAEKTheme, το οποίο έγινε πιο ελαφρύ και προορίζεται για αυτούς που έχουν περάσει στα iPhone τους, τo τελευταίο firmware της Αpple.

 

Το όνομά του iAEKTheme Lite και έχει δοκιμαστεί με επιτυχία τόσο στο iPhone OS 3.1 όσο και στα 3.1.2 και 3.1.3, λύνοντας το πρόβλημα της ενοχλητικής εξαφάνισης της statusbar.

 

-------------------- Changes from iAEKtheme 1.3 ------------------

 

Fix Solid StatusBar disappearing

 

Remove most iAekTheme icons

 

Remove Weather Backgrounds Day & Night

 

Remove SMS Backgrounds & bottombarknobgray icons

 

Minor Bug Fixes

 

Download: iAEKTheme Lite (MD5: 4BD22C3E0F502ECB926FA1DE84675C11)

Όποιος mod ή ο ιδιος ο minos, δει αυτο το post, έχει προσβαση και μπορεί ας ανεβάσει το iAEKTheme Lite στο repository του MinApps

Thanks in advance !

Link to comment
Share on other sites

hello!!! mια ευκολι ερωτηση!!! :X

πως μπορω να αλλαξω τον ηχο του σμσ με ενα δικο μου??? :wacko:

θενξξξξξξξξξ :p

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

hello!!! mια ευκολι ερωτηση!!! :X

πως μπορω να αλλαξω τον ηχο του σμσ με ενα δικο μου??? :wacko:

θενξξξξξξξξξ :p

Γινεται ....... μονο αν εχεις κανει j/b. :)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος mod ή ο ιδιος ο minos, δει αυτο το post, έχει προσβαση και μπορεί ας ανεβάσει το iAEKTheme Lite στο repository του[/color] MinApps

Thanks in advance !

 

Επειδή μόλις γύρισα Ελλάδα και ξαναφτιάχνω τα scripts για το dpkg μπορώ σε πρώτη φάση να ποστάρω ένα deb αρχειάκι εδώ και μετά αν είμαστε σίγουροι ότι δουλεύει να το βάλω στο repo?/

 

Δεν θέλω να σηκώσω untested πακέτο και το iphone μου είναι σε αρχαίο OS.

Link to comment
Share on other sites

Το ανέβασα στο Repo με κάθε επιφύλαξη γιατί τρέχω beta ubuntu 10.04.Αν το δοκιμάσετε πείτε μου
Link to comment
Share on other sites

http://2.bp.blogspot.com/_QpG6_UNb_5g/S5wJ7tj9aTI/AAAAAAAADUg/4RMdgvilwZI/s400/iAEKTheme-Lite.jpg

 

Ήρθε η στιγμή να δοθεί στην κυκλοφορία η νέα έκδοση του iAEKTheme, το οποίο έγινε πιο ελαφρύ και προορίζεται για αυτούς που έχουν περάσει στα iPhone τους, τo τελευταίο firmware της Αpple.

 

Το όνομά του iAEKTheme Lite και έχει δοκιμαστεί με επιτυχία τόσο στο iPhone OS 3.1 όσο και στα 3.1.2 και 3.1.3, λύνοντας το πρόβλημα της ενοχλητικής εξαφάνισης της statusbar.

 

-------------------- Changes from iAEKtheme 1.3 ------------------

 

Fix Solid StatusBar disappearing

 

Remove most iAekTheme icons

 

Remove Weather Backgrounds Day & Night

 

Remove SMS Backgrounds & bottombarknobgray icons

 

Minor Bug Fixes

 

 

Thanks in advance !

 

Χαχα!!! Ετσι ετσι... :D Μολις κατεβασα την 1.4 απ το ρεπο του Minos197

Keep it up :D <3

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πού μπορώ να βρώ το sms ringtone του blackberry και πώς να το βάλω να χτυπάει στα sms μου έτσι?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.Θελω να ρωτησω το εξης και συγχωρεστε με εαν ειναι λιγο ασχετο με αυτο το topic αλλα πιστευω ειναι το μονο που εχει καποια σχεση.Θελω να μου πειτε καποιο προγραμμα μετατροπης video ειδικα για το Iphone ωστε να πιανει ολη την οθονη..εχω το Imtoo Ultimate αλλα δεν τα κανει σε ολη την οθονη αν και εχει ειδικη κατηγορια για το iphone...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

Συγνώμη προκαταβολικά αν η ερώτηση που θα κάνω έχερι ήδη απαντηθεί αλλά δε κατάφερα να το βρω μόνη μου. έχω i phone 3GS δεν είναι jailbroken. Φτιάχνω ringtones δικά μου μέσω i tunes και τα περνάω με sync στο τηλέφωνο αλλά όμως μπορώ να έχω μόνο 2 κάθε φορά. μόλις βάλω ένα καινούριο μου σβήνει αυτό που είχα περάσει τελευταίο. η διάρκεια τους είναι πάντα 30'', οπότε λογικά δε φταίει αυτό. μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι λογικό αυτό? και πως μπορεί να ξεπεραστεί? αν κάνω jailbreak δε θα έχω αυτό το πρόβλημα?

 

Ευχασριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Συγνώμη προκαταβολικά αν η ερώτηση που θα κάνω έχερι ήδη απαντηθεί αλλά δε κατάφερα να το βρω μόνη μου. έχω i phone 3GS δεν είναι jailbroken. Φτιάχνω ringtones δικά μου μέσω i tunes και τα περνάω με sync στο τηλέφωνο αλλά όμως μπορώ να έχω μόνο 2 κάθε φορά. μόλις βάλω ένα καινούριο μου σβήνει αυτό που είχα περάσει τελευταίο. η διάρκεια τους είναι πάντα 30'', οπότε λογικά δε φταίει αυτό. μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι λογικό αυτό? και πως μπορεί να ξεπεραστεί? αν κάνω jailbreak δε θα έχω αυτό το πρόβλημα?

 

Ευχασριστώ.

 

Δεν έχει να κάνει με jailbreak το πρόβλημα που περιγράφεις και είναι αρκετά περίεργο. Δοκίμασε να δημιουργήσεις [δικά σου] / κατεβάσεις [από τα έτοιμα] μερικά ringtones μέσω audiko.net (είναι δωρεάν) για να δεις μήπως κάτι δεν κάνεις σωστά στον τρόπο που δημιουργείς τα ringtones γιατί δεν είναι λογικό να σε περιορίζει μόνο σε 2 μπορείς να έχεις όσα θέλεις.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

και πάλι τίποτα δε γίνεται. αυτή τη φορά δε το πέρασε καν στο τηλέφωνο παρ'όλο που στο φάκελο με τα ringtones tou i-Phone φαίνεται κανονικά. Edited by heatwave1
Link to comment
Share on other sites

το site που μου δίνεις κάνει μόνο mp3 το οποίο δε μπαίνει στο i Phone και που τoυ άλλαξα το extension για να να γίνει ringtone δε το δέχεται.

 

Διάβασε το λίγο καλύτερα, όταν επιλέξεις τελικό στόχο το iPhone για κατέβασμα στο μετονομάζει σε m4r

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι το είχα κάνει λάθος πριν αλλά και πάλι τίποτα δε γίνεται. δε τα συγχρονίζει με το τηλεφωνο παρα το ότι υπάρχει κανονικά ο ήχος στο φάκελο των ringtones
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες ωρες ψαξιματος καταφερα να περασω το Gruppled και να το φερω στα μετρα μου αλλα δεν εχω καταφερει να αλλαξω 2 πραγματακια μονο.Το ενα ειναι το "slide to unlock" το οποιο δεν μπορω να ξεφορτωθω ουτε με εφαρμογες που δωκιμασα απο Cydia αλλα δεν βρηκα και τιποτα μεσα στο config.js αρχειο.Επισης θελω να κανω και την ωρα να φαινεται 24ωρη αν ειναι εφικτο....

 

http://img62.imageshack.us/img62/9779/img0052a.png

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες ωρες ψαξιματος καταφερα να περασω το Gruppled και να το φερω στα μετρα μου αλλα δεν εχω καταφερει να αλλαξω 2 πραγματακια μονο.Το ενα ειναι το "slide to unlock" το οποιο δεν μπορω να ξεφορτωθω ουτε με εφαρμογες που δωκιμασα απο Cydia αλλα δεν βρηκα και τιποτα μεσα στο config.js αρχειο.

 

Για να ξεφορτωθείς το "slide to unlock" θα πας με το iFile (ή μέσω SSH) στην διαδρομή /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/English.lproj και θα κάνεις επεξεργασία το αρχείο Sringboard.strings. Θα ψάξεις για την σειρά "AWAY_LOCK_LABEL" = "slide to unlock"; και απλά στην θέση του slide to unlock θα αφήσεις ένα κενό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεφορτωθείς το "slide to unlock" θα πας με το iFile (ή μέσω SSH) στην διαδρομή /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/English.lproj και θα κάνεις επεξεργασία το αρχείο Sringboard.strings. Θα ψάξεις για την σειρά "AWAY_LOCK_LABEL" = "slide to unlock"; και απλά στην θέση του slide to unlock θα αφήσεις ένα κενό.

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι το είχα κάνει λάθος πριν αλλά και πάλι τίποτα δε γίνεται. δε τα συγχρονίζει με το τηλεφωνο παρα το ότι υπάρχει κανονικά ο ήχος στο φάκελο των ringtones

 

Απλοϊκό βέβαια, αλλά είναι τσεκαρισμένα τα ringtones για να συγχρονίζονται από τις επιλογές του itunes;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Απλοϊκό βέβαια, αλλά είναι τσεκαρισμένα τα ringtones για να συγχρονίζονται από τις επιλογές του itunes;

 

Επισης δοκιμασε να συμπληρωσεις ολα τα πεδια του ringtone σωστα(name,artist,album).........πολλλες φορες μου εχει αρνηθει να τα περασει μεσα αν δεν τα συμπληρωσω...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως βρήκα τι έκανα λάθος τόσο καιρό. Εγώ πήγαινα κι έβαζα τα ringtones στον αντοίστιχο φάκελο του i-phone mesa sto i-tunes. ενώ έπρεπε να τα βάζω στον φάκελο του i-tunes. Συγνώμη που σας ταλαιπώρησα κι ευχαριστώ για τις συμβουλές. Edited by heatwave1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας παίδες.Μια ερώτηση παρακαλώ.Με την 3.1.3 (spirit) προσπαθώ μέσω fontswap να αλλάξω την γραμματοσειρά,αλλά αλλάζει μόνο σε μερικά εικονίδια και όχι παντού όπως στην 3.1.2.Μπορεί να με βοηθήσει κανείς να αλλάξω την γραμματοσειρά από όλα τα μενού,εικονίδια κτλ????Ευχαριστώ εκ των προτέρων......

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιζει κανα καλο θεματακι??ενας γνωστος μου εχει το white inav (εχει 3g ομως εκεινος) ωραιο αλλα μου φαινεται οτι το κινητο αργουσε αρκετα και ειδα οτι ειναι πολυ δυσκολο να το εγκαταστησεις..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
λοιπών μια απορία κατεβάζω thems απο το cydia και με το winterboard τα βλέπω άλλα κανένα δεν μου αλλάζει το γκρι μέσα φόντο αυτό αλλάζει?
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...