Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

=hraklhs57;7098182]Το here maps το έχεις δοκιμάσει;

 

Ναι το είχα δοκιμάσει παλαιότερα και δεν μου είχε αρέσει .

 

Δοκίμασε το ξανα! Παράλληλα με το navigon μιας και με αυτο "πνίγηκες", θα δεις οτι ειναι πολυ καλύτερο! Σε δρόμο που δόθηκε στη κυκλοφορία το τελευταίο 15νθημερο το here maps (here wego όπως λέγεται τωρα) με οδηγούσε ακριβώς ενώ το "ενημερωμένο" και ακριβοπληρωμένο navigon μου έλεγε να μπω στο δρόμο!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το ξανα! Παράλληλα με το navigon μιας και με αυτο "πνίγηκες", θα δεις οτι ειναι πολυ καλύτερο! Σε δρόμο που δόθηκε στη κυκλοφορία το τελευταίο 15νθημερο το here maps (here wego όπως λέγεται τωρα) με οδηγούσε ακριβώς ενώ το "ενημερωμένο" και ακριβοπληρωμένο navigon μου έλεγε να μπω στο δρόμο!!!

 

Λοιπόν , κοίταξε να δείς . Δοκίμασα πάλι το το here wego όπως μου λές και του έβαλα να μου βρεί την Λ.Εθνικής Αντιστάσεως 41 στην Ν.ιωνία και ούτε και αυτό τα κατάφερε . Το μόνο που μου βρήκε με την πρώτη αυτή την διεύθυνση ήταν το Google Map . Αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω η Λ.Εθνικής Αντιστάσεως είναι μια κεντρικότατη λεωφόρος στην Ν.Ιωνία πώς είναι δυνατόν να μην μπορούν να την βρούν δύο αξιόλογα προγράμματα(Navigon,Here wego) πλοήγησης? Μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ? Δέν ξέρω τι να πώ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , κοίταξε να δείς . Δοκίμασα πάλι το το here wego όπως μου λές και του έβαλα να μου βρεί την Λ.Εθνικής Αντιστάσεως 41 στην Ν.ιωνία και ούτε και αυτό τα κατάφερε . Το μόνο που μου βρήκε με την πρώτη αυτή την διεύθυνση ήταν το Google Map . Αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω η Λ.Εθνικής Αντιστάσεως είναι μια κεντρικότατη λεωφόρος στην Ν.Ιωνία πώς είναι δυνατόν να μην μπορούν να την βρούν δύο αξιόλογα προγράμματα(Navigon,Here wego) πλοήγησης? Μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ? Δέν ξέρω τι να πώ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Το Google ειναι πολυ αργο, αν το δουλεψεις λιγο θα απογοητευτεις. Παρολαυτα και με τα τρια, εχω απογοητευτει στη Λεωφόρο Ποσειδώνος γιατι το καθενα τη χωριζει σε διαφορετικη περιοχη, με αλλο τροπο, με αποτελεσμα αλλου να με πηγαινει το καθε ενα. Ισως το ιδιο να συμβαινει και στην Νεα Ιωνια τι να πω!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

επειδη χρησιμοποιω το here στο 7++ εκανα τωρα μια δοκιμη και γραφοντας στην αναζητηση εθνικης αντιστασεως (χωρις το λεωφορος και με ανοιχτα δεδομενα στο τηλεφωνο-εφαρμογη) την βρηκε αμεσα. μηπως εχεις την εφαρμογη offline η μηπως ηταν θεμα στο κειμενο αναζητησης?
Link to comment
Share on other sites

επειδη χρησιμοποιω το here στο 7++ εκανα τωρα μια δοκιμη και γραφοντας στην αναζητηση εθνικης αντιστασεως (χωρις το λεωφορος και με ανοιχτα δεδομενα στο τηλεφωνο-εφαρμογη) την βρηκε αμεσα. μηπως εχεις την εφαρμογη offline η μηπως ηταν θεμα στο κειμενο αναζητησης?

 

Το κείμενο φταίει. Σχεδόν πάντα........; )

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

επειδη χρησιμοποιω το here στο 7++ εκανα τωρα μια δοκιμη και γραφοντας στην αναζητηση εθνικης αντιστασεως (χωρις το λεωφορος και με ανοιχτα δεδομενα στο τηλεφωνο-εφαρμογη) την βρηκε αμεσα. μηπως εχεις την εφαρμογη offline η μηπως ηταν θεμα στο κειμενο αναζητησης?

 

Ναι , και εμένα μου βρήσκει την Εθνικής Αντιστάσεως αλλά κάπου αόριστα. Εγώ θέλω να κάνω την δουλειά μου όμως και να με πάει στην Λεωφόρο Εθνικής Αντιστάσεως 41 στην Ν.Ιωνία , αλλά δεν μπορεί να το βρεί ή online ή offline.

Παρακάτω τα αποτελέσματα απο το search που κάνει σε online mode. Λ.Εθν.Αντιστάσεως στην Ν.Ιωνία δεν υπάρχει στα αποτελέσματα.

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNakFxNnJkYUZwSFE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNU3lCOEZTQTZXbzg/view?usp=sharing

 

Καλημέρα

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Ναι , και εμένα μου βρήσκει την Εθνικής Αντιστάσεως αλλά κάπου αόριστα. Εγώ θέλω να κάνω την δουλειά μου όμως και να με πάει στην Λεωφόρο Εθνικής Αντιστάσεως 41 στην Ν.Ιωνία , αλλά δεν μπορεί να το βρεί ή online ή offline.

Παρακάτω τα αποτελέσματα απο το search που κάνει σε online mode. Λ.Εθν.Αντιστάσεως στην Ν.Ιωνία δεν υπάρχει στα αποτελέσματα.

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNakFxNnJkYUZwSFE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNU3lCOEZTQTZXbzg/view?usp=sharing

 

Καλημέρα

Στο sygic που δοκίμασα τη βρίσκει

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το here maps από τότε που βγήκε και ήταν στα windows phone μόνο ακόμα.Πότε μα ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και πραγματικά δεν το συγκρίνω με κανένα ακόμα και με επί πληρωμής πρόγραμμα.Όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω είναι θέμα πάντα το πώς θα γράψεις την διεύθυνση που ζητάς.έγραψα σκέτο Εθνικής αντιστάσεως 41 και μου το βρήκε,και είναι ο δρόμος που ζητάς όχι το στενό που έλεγες.Με λίγα λόγια Εάν δεν σου βρίσκει κάτι απλά παίξε λίγο με τις λέξεις.Και εάν γνωρίζεις και ταχυδρομικό κώδικα είναι ακόμα πιο εύκολο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειναι η ιδεα μου ή σε καθε update καποιων εφαρμογων (πχ facebook, messenger) μεγαλωνουν τα mb της εφαρμογης; Πχ τωρα στο τελευταιο update του facebook, μου εδειξε οτι ηταν 316mb. Παιζει κατι αλλο που δεν μπορω να κατανοησω;;;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ιδεα μου ή σε καθε update καποιων εφαρμογων (πχ facebook, messenger) μεγαλωνουν τα mb της εφαρμογης; Πχ τωρα στο τελευταιο update του facebook, μου εδειξε οτι ηταν 316mb. Παιζει κατι αλλο που δεν μπορω να κατανοησω;;;

 

Δεν ειναι η ιδεα σου : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=449989

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Καλημέρα,

Με ποιον τρόπο θα μπορούσα να μεταφέρω τα sms από το τηλέφωνο στο PC;

Σε όλες τις εφαρμογές που έχω βρει, η trial version δεν το επιτρέπει.

Ευχαριστώ.!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με ποιον τρόπο θα μπορούσα να μεταφέρω τα sms από το τηλέφωνο στο PC;

Σε όλες τις εφαρμογές που έχω βρει, η trial version δεν το επιτρέπει.

Ευχαριστώ.!

 

Αν θέλεις, δοκίμασε αυτό το πρόγραμμα που περιγράφει η σελίδα

https://macroplant.com/iexplorer/tutorials/how-to-transfer-and-backup-sms-and-imessages

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις, δοκίμασε αυτό το πρόγραμμα που περιγράφει η σελίδα

https://macroplant.com/iexplorer/tutorials/how-to-transfer-and-backup-sms-and-imessages

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλά δουλεύει μόνο αν το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο sygic που δοκίμασα τη βρίσκει

 

Και γω εχω το sygic ευχαριστημενος απο την πλοηγηση του στην ευρωπη γερμανια τσεχια ουγγαρια αυστρια... τωρα απο βδομαδα θα το δοκιμασω σε διαδρομη Μοναχο αυστρια ουγγαρια σερβια βουλγαρια θεσσαλονικι αθηνα κρητη.Βασικα ειχε ενα θεμα με την μπαταρια πολυ ρουφηγμα μπαταριας ακομα και συνδεμενο να φορτιζει και την ρυθμιση οχι στην υψηλη αλλα στην βελτιστοποιημενη αποδοση ... ενω φορτιζε στο αυτοκινητο και ο πλοηγος ετρεχε αντι να γεμιζε η μπαταρια αδειαζε! !

Θα το δω βεβαια τωρα στην πραξη σε ενα ταξιδι περιπου 2600χλμ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα σε ολους.το navigon μετα την αναβαθμιση σε 11 δεν δουλευει τιποτα.δεν βρισκει το στιγμα ,το χανει το ξαναβρισκει.κτλ.γενικα εχει γινει μη λειτουργικο.και δεν ανταποκρινεται στο scroll.σαν να κολλαει η εφαρμογη.το εχω απεγκαταστησει και ξανα εγκαταστησει και δεν γινεται την να κανω;καποιος αλλοσ με αντιστοιχο προβλημα;εχω το 7.και φυσικα το here wego παει σφαιρα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις με το ios11 ,αν ειναι οκ το Cosmote tv go,γιατι ειχε αναφερθει στις beta του ios 11,οτι δεν ετρεχε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.το navigon μετα την αναβαθμιση σε 11 δεν δουλευει τιποτα.δεν βρισκει το στιγμα ,το χανει το ξαναβρισκει.κτλ.γενικα εχει γινει μη λειτουργικο.και δεν ανταποκρινεται στο scroll.σαν να κολλαει η εφαρμογη.το εχω απεγκαταστησει και ξανα εγκαταστησει και δεν γινεται την να κανω;καποιος αλλοσ με αντιστοιχο προβλημα;εχω το 7.και φυσικα το here wego παει σφαιρα.

 

Σε εμενα κανενα προβλημα

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις με το ios11 ,αν ειναι οκ το Cosmote tv go,γιατι ειχε αναφερθει στις beta του ios 11,οτι δεν ετρεχε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δεν υπάρχει πρόβλημα σε εμένα.

Σφεντόνα πάει.

iPhone 7

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος να κανω screen mirror την οθόνη του κινητού σε τηλεόραση εκτός το apple tv γιατί δεν διαθέτω τέτοιο μπάτζετ
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος να κανω screen mirror την οθόνη του κινητού σε τηλεόραση εκτός το apple tv γιατί δεν διαθέτω τέτοιο μπάτζετ

 

Αν εχεις Samsung οθονη μπορει και να σε βολευει αυτο: http://www.tomsguide.com/answers/id-2728852/mirror-ipad-air-smart-wirelessly-apple.html

 

"Yes it is possible to pair your Samsung Smart TV to your iPad or iPhone. You need to download "iMediaShare" app from the App Store and you should be able to mirror your device. I installed it today and I was able to stream videos from my iPad "

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα...μετα απο αποχη 2 χρονων επεστρεψα κ παλι στο αγαπημενο μ app store ! ηθελα να ρωτησω μηπως γνωριαζει καποιος καποιες εφαρμογες που ψαχνω καθος της ειχα σε android....1o πελατολογιο για να εχω τους πελατες μου με τηλ. διευθ. κτλπ η ακομη εσοδα κ χρεωστικα κ 2ο στο android υπηρχε ελληνικο caller id οπου εβλεπες ποιος σε επαιρνε τηλ με ονομα κ διευθηνση......αν γνωριζει καποιος κατι σχετικο ας μ πει !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Πως μπορώ να προσθέσω αρχεία(π.χ. Smart Office)χωρίς τη χρήση υπολογιστή και του iTunes?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μου έχουν δώσει ενα εταιρικό τηλέφωνο iPhone κι επειδή παίρνω πολλές φωτογραφίες ανά ήμερα θέλω να τις μετατρεπω σε PDF. Δεν θέλω να χρησιμοποιώ το iBook διότι αν είναι λίγο μεγάλο το αρχείο δεν με αφήνει να στείλω email. Έχετε να προτείνετε κάποια καλή εφαρμογή μετατροπής των φωτο σε PDF;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...