Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε στο αμερικανικό υπαρχει ουτε στο ελληνικο .... Κριμα ! Την ηθελα !!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δοκίμασε το παρακάτω link https://itunes.apple.com/gr/app/battery-doctor-master-battery/id446751279?mt=8

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα !!!

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μας δείχνει στοιχεία αγνώστου τηλεφωνικού αριθμού ;

 

Σαν το caller id που εχει στο android ?

 

Εδω οτι και να βρήκα δεν λειτουργεί .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μας δείχνει στοιχεία αγνώστου τηλεφωνικού αριθμού ;

 

Σαν το caller id που εχει στο android ?

 

Εδω οτι και να βρήκα δεν λειτουργεί . ������

 

Truecaller: Number Search & Spam Identification by True Software Scandinavia AB

https://appsto.re/gr/YXHTA.i

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το store δεν μπορω να βρω την εφαρμογη της ryanair μηπως μπορει καποιος να βοηθησει η να στειλει link. Ευχαριστω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το store δεν μπορω να βρω την εφαρμογη της ryanair μηπως μπορει καποιος να βοηθησει η να στειλει link. Ευχαριστω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν βρίσκεις την επίσημη εφαρμογή της Ryanair γιατί δεν είναι διαθέσιμη στο ελληνικό appstore. Αν έχεις λογαριασμό στο αμερικάνικο τότε μπορείς να την κατεβάσεις από εκεί.

 

Αν όμως γράψεις ryanair στην αναζήτηση του appstore τότε θα σου βγάλεις άλλες επιλογές. Δες μήπως κάποια από τις άλλες εφαρμογές μπορούν να σε καλύψουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το store δεν μπορω να βρω την εφαρμογη της ryanair μηπως μπορει καποιος να βοηθησει η να στειλει link. Ευχαριστω

 

Δεν υπαρχει στο greekstore οποτε πρεπει να αλλαξεις store για την βρεις.... https://itunes.apple.com/el/app/ryanair-cheap-flights/id504270602?ls=1&mt=8

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Και να προσπαθήσεις να αλλάξεις το store, δε σ' αφήνει γιατί δε δέχεται τις Ελληνικές κάρτες στις μεθόδους πληρωμής . . . Την πιστωτική μου που έχω στο Ελληνικό, δεν τη δέχεται, ούτε και τις άλλες 3 χρεωστικές ...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πρωτη φορα που πιανω στα χερια μου ενα τηλεφωνο της εταιριας μιας και ολα τα προηγουμενα χρονια ειχα android.

για να κεταβασω λοιπον εφαρμογες μεσα απο το store, ειδα οτι χρειαζεται να υπαρχει λογαρισμος στην εταιρεια.

κατα το wizard για την δημιουργεια ενος νεου λογαρισμου ειδα οτι μας ζηταει να δηλωσουμε μια πιστωτικη καρτα η χρεωστικη κλπ. και βλεπω οτι αυτο το πεδιο δεν μπορεις καποιος να το αποφυγει μιας και ειναι υποχρεωτικο.

και η ερωτηση μου ειναι, ειναι δυνατων να ζηταει κατι τετοιο !!!!

εαν δεν εχω δηλαδη μια καρτα η δεν θελω να την δωσω σε αυτον, απλα "τρωω πορτα" στην ολοκληρωμενη χρηση των υπηρεσιων των τηλεφωνων της apple η μπορω να το παραπεμπψω και δεν μπορω να βρω το πως?

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα που πιανω στα χερια μου ενα τηλεφωνο της εταιριας μιας και ολα τα προηγουμενα χρονια ειχα android.

για να κεταβασω λοιπον εφαρμογες μεσα απο το store, ειδα οτι χρειαζεται να υπαρχει λογαρισμος στην εταιρεια.

κατα το wizard για την δημιουργεια ενος νεου λογαρισμου ειδα οτι μας ζηταει να δηλωσουμε μια πιστωτικη καρτα η χρεωστικη κλπ. και βλεπω οτι αυτο το πεδιο δεν μπορεις καποιος να το αποφυγει μιας και ειναι υποχρεωτικο.

και η ερωτηση μου ειναι, ειναι δυνατων να ζηταει κατι τετοιο !!!!

εαν δεν εχω δηλαδη μια καρτα η δεν θελω να την δωσω σε αυτον, απλα "τρωω πορτα" στην ολοκληρωμενη χρηση των υπηρεσιων των τηλεφωνων της apple η μπορω να το παραπεμπψω και δεν μπορω να βρω το πως?

 

Υπάρχει η επιλογή "none" που δε βάζεις κάρτα όμως!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα που πιανω στα χερια μου ενα τηλεφωνο της εταιριας μιας και ολα τα προηγουμενα χρονια ειχα android.

για να κεταβασω λοιπον εφαρμογες μεσα απο το store, ειδα οτι χρειαζεται να υπαρχει λογαρισμος στην εταιρεια.

κατα το wizard για την δημιουργεια ενος νεου λογαρισμου ειδα οτι μας ζηταει να δηλωσουμε μια πιστωτικη καρτα η χρεωστικη κλπ. και βλεπω οτι αυτο το πεδιο δεν μπορεις καποιος να το αποφυγει μιας και ειναι υποχρεωτικο.

και η ερωτηση μου ειναι, ειναι δυνατων να ζηταει κατι τετοιο !!!!

εαν δεν εχω δηλαδη μια καρτα η δεν θελω να την δωσω σε αυτον, απλα "τρωω πορτα" στην ολοκληρωμενη χρηση των υπηρεσιων των τηλεφωνων της apple η μπορω να το παραπεμπψω και δεν μπορω να βρω το πως?

Δεν είναι υποχρεωτικό. Για να μην βάλεις κάρτα θα πρέπει να κατεβάσεις μια δωρεάν εφαρμογή και μετά να επιλέξεις να φτιάξεις νέο λογαριασμό και εκεί θα βρεις την επιλογή χωρίς κάρτα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ενταξει την βρηκα την ακρη. μου εστειλε φιλος ενα λινκ μεσω μαιλ και μεσα απο εκει εκανα λογαρισμο που δεν ζητουσε κατι τετοιο. γινικα ψαχνωμαι πολυ και απο ερωτησεις παρα παρα πολλες που νομιζω οτι αμα αρχισω να ρωταω θα μου κανεται παρατηρηση κιολας.

 

- με την μπαταρια εχω ενα θεματακι μιας και ενω το φορτησα το μεσημερι, μετα απο εξι ωρες ειναι παλι στο 25% !!!

ενταξει δεν λεω, ειμαι με το κινητο στο χερι μιας και ψαχνομαι αλλα ειχα την αισθηση οτι θα αντεχε παραπανω. να παω οτι η μπαταρια ειναι καινουρια και ειναι στο "στρώσιμο" μιας και εχω κανει την δευτερη φορτηση.

 

- οι επιφανειες που βγαινουν τα εικονιδια των εφαρμογβν, εαν θελω να προσθεσω μια επιπλεων, πως θα το κανω ???

- τα εικονιδια των εφαρμογων μπορουν να μικρυνουν σε μεγεθος ?

- οταν εχω ενα νεο μηνυμα σαν sms, viber, mail κλπ, εχω ειδοποιηση στην ιδια την εφαρμογη και οχι σε ενα εμφανες σημειο στην οθονη το οποιο να με παραπεμψει στην εφαρμογη που εχει το μηνυμα. αυτο σημαινει οτι αμα δεν ακουσω την ηχητικη ειδοποιηση, και δεν παω να ψαξω την καθε εφαρμογη ξεχωριστα, δεν θα δω τι εχει ερθει και που ! ετσι ειναι η υπαρχει καποια ρυθμηση που θα μπορουσε σε ενα σημειο να μου δειχνει οτι εχει ερθει ?

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Σελίδες στη home screen (γνωστή και ως springboard), εμφανίζονται όταν χρειάζεται, εφόσον έχει γεμίσει η αμέσως προηγούμενη. Φυσικά μπορείς να σύρεις και ο ίδιος το εικονίδιο μιας εφαρμογής προς το δεξί άκρο της οθόνης, και αυτόματα θα μεταφερθείς σε μια νέα σελίδα.

Για να σε προλάβω, άδεια σελίδα στη home screen, δεν μπορείς να έχεις.

 

Τα εικονίδια των εφαρμογών μπορείς να τα μετακινήσεις, ένα-ένα, πατώντας παρατεταμένα επάνω σε ένα (όχι με πίεση διότι θα ενεργοποιήσεις το 3D touch αν έχεις iPhone 6s ή 7). Κάντοντας αυτό, θα δεις όλα τα εικονίδια να τρέμουν. Ακουμπάς ένα και το σέρνεις.

 

Το μέγεθος των εικονιδίων, όπως και τα εικονίδια αυτά καθαυτά, δεν αλλάζουν.

 

Όταν κάποια εφαρμογή έχει ειδοποίηση, θα δεις μια κόκκινη κονκάρδα στην επάνω δεξιά γωνία του εικονιδίου της.

Επίσης, στο κέντρο ειδοποιήσεων, στην καρτέλα Ειδοποιήσεις, θα βρεις όλες τις ειδοποιήσεις μαζεμένες, ανά εφαρμογή.

Στις Ρυθμίσεις > Κέντρο ειδοποιήσεων θα βρεις όλες τις διαθέσιμες επιλογές σε σχέση με ό,τι έχει να κάνει με αυτές.

 

 

 

ΥΓ: Επειδή βλέπω δεν είσαι εξοικειωμένος με το iOS καθόλου, καλό θα ήταν να ανατρέξεις εδώ. θα βρεις απαντήσεις σε όλα σου τα ερωτήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά, εφαρμογουλα για να αποθηκεύουμε όλους τους προσωπικούς μας κωδικούς υπάρχει;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν υπάρχει...

Για ρίξε μια ματιά εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κυριοι. Δεν ξέρω γιατί αλλά με την κάμερα στο κινητό μου δεν είμαι και τελείως ευχαριστημένος. Υπάρχει κάποια εφαρμογουλα που να κάνει κάπως καλύτερη δουλειά;

 

Εντίτ. Αν δεν εμφανίζει και την στάμπα της εφαρμογής ακόμα καλύτερα

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εφαρμογουλα που να έχει και widgetακί για άμεσο άνοιγμα δεδομένων υπάρχει να προτείνουμε;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογουλα που να έχει και widgetακί για άμεσο άνοιγμα δεδομένων υπάρχει να προτείνουμε;

Προσωπικα χρησιμοποιω την παρακατω εφαρμογη. εχω βαλει το μηνιαιο μου πλανο, και απο την οθονη παρακολουθω ποσο εχω χρησιμοποιησει ανα ημερα. αρκετα βολικη και ευχρηστη.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Voip εφαρμογή (και επί πληρωμή) που υποστηρίζει voip api για να παίρνω εύκολα τις κλήσεις χωρίς κάθε φορά να χρειάζεται να ξεκλειδώσω τη συσκευή υπάρχει;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Voip εφαρμογή (και επί πληρωμή) που υποστηρίζει voip api για να παίρνω εύκολα τις κλήσεις χωρίς κάθε φορά να χρειάζεται να ξεκλειδώσω τη συσκευή υπάρχει;

Tα whatsapp, viber, skype υποστηρίζουν το voip api.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Tα whatsapp, viber, skype υποστηρίζουν το voip api.

 

Δεν το εξήγησα καλά. Sip client θέλω για να παίρνω τις κλήσεις από το σταθερό μου νούμερο στην omnivoice.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για iphone6 εφαρμογή που να μοιάζει με το touch force αλλά δεν βρήκα πουθενά, καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται κάποια εφαρμογή σαν το betscores που να μπορείς να ορίσεις "αγαπημένες ομάδες" και να έρχονται notifications για το πότε ξεκινάει ένα παιχνίδι, τα γκολ, κάρτες, ημίχρονα κτλ (και σε μπάσκετ τα αντίστοιχα);

Εδώ και κάνα μήνα στο betscores έχουν σταματήσει να λειτουργούν οι ειδοποιήσεις..

Free αν υπάρχει.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για iphone6 εφαρμογή που να μοιάζει με το touch force αλλά δεν βρήκα πουθενά, καμία ιδέα;

Μόνο με jb γίνεται αυτό που λες. Δεν θα βρεις τέτοιο πράγμα στο appstore.

 

Έχετε να προτείνεται κάποια εφαρμογή σαν το betscores που να μπορείς να ορίσεις "αγαπημένες ομάδες" και να έρχονται notifications για το πότε ξεκινάει ένα παιχνίδι, τα γκολ, κάρτες, ημίχρονα κτλ (και σε μπάσκετ τα αντίστοιχα);

Εδώ και κάνα μήνα στο betscores έχουν σταματήσει να λειτουργούν οι ειδοποιήσεις..

Free αν υπάρχει.

eScore. Η καλύτερη πιστεύω και για ότι άθλημα θες. Όλα σε ένα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

 

eScore. Η καλύτερη πιστεύω και για ότι άθλημα θες. Όλα σε ένα.

 

Δυστυχώς έχω US account και δεν υπάρχει σ' αυτό! Ευχαριστώ πάντως!

Αν γνωρίζει κάποιος/α άλλη εφαρμογή που να ορίζεις ομάδες και να σε ειδοποιεί ας το αναφέρει.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...