Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορει να μου λυσει καποιος μια απορια....νομιζω οτι το γραφω στο σωστο μερος....

Εχω το iphone 4 με version 4.2.1...

Θελω να κανω jailbreak... αφου πλεον υπαρχει jailbreak και για την 4.3.1 ειναι καλυτερο να αναβαθμισω πρωτα σε 4.3.1 και μετα να κανω το jailbreak???

Θα κερδισω κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μπορει να μου λυσει καποιος μια απορια....νομιζω οτι το γραφω στο σωστο μερος....

Εχω το iphone 4 με version 4.2.1...

Θελω να κανω jailbreak... αφου πλεον υπαρχει jailbreak και για την 4.3.1 ειναι καλυτερο να αναβαθμισω πρωτα σε 4.3.1 και μετα να κανω το jailbreak???

Θα κερδισω κατι?

 

Πλέον βρισκόμαστε στην 4.3.2 και υπάρχει jailbreak γι αυτήν.

Θα κανεις κανεις update μέσω iTunes στην 4.3.2

Αν δεν είχες πριν jailbreak, μπορείς μετα απο το update να επαναφερεις το τελευταίο σου backup και η συσκευη σου θα είναι όπως πριν.

Μετα θα κανεις το jailbreak με το RedSn0w 14 και θα είσαι ok.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα κερδισω κατι?

Το σημαντικότερο νομίζω έιναι ότι βελτιώνει την διάρκεια της μπαταρίας.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω iPhone 3gs, έκδοση 4.3.2(8Η7) και πρόσφατα έκανα jailbreak. Όμως με λύπη μου διαπιστώνω ότι κολλάει τρελλά ειδικά όταν προσπαθώ να κάνω μια κλήση. οπότε θα αναγκαστώ να το απεγκαταστήσω. Σίγουρα θα έχει απαντηθεί το ίδιο ερώτημα αλλά είναι πάρα πολλές οι σελίδες για να το βρω.:confused: Πως θα επιστρέψω στη αρχική κατάσταση του iphone? Θα κάνω απλά restore? έχω ήδη κάνει back up στις επαφές και τις εφαρμογές που ειναι αγορασμένες απο το app store. Όλα τα άλλα θα χαθούν? (κρίμα κι είχα βολευτεί με το Navigon).

Σας ευχαριστώ εκ τοων προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το navigon το έχεις εγκαταστήσει μέσω appstore ή αλλιώς αφού έχεις βάλει το AppSync μέσω cydia? Αν το έχεις αγοράσει τότε θα μπορε΄σεις να το βάλεις κι αφού κανεις restore. Αφού έχεις κρατήσει backup, τότε κάνεις απλά restore και ότι είχες περασμένο από appstore κτλ θα ξαναμπεί.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

το navigon το κατέβασα μέσω installous μετά το jb οπότε μάλλον θα χαθεί ε?. Τέλος πάντων τώρα πρέπει να περιμένω να ξεμπλοκάρει κάποια στιγμή σήμερα :-p για να προχωρήσω. Ευχαριστώ πάντως.
Link to comment
Share on other sites

ανοιξα κάποια στιγμή κάποιο

πρόγραμμα στο κινητό και

έπρεπε να ενεργοποιηθεί το

gps. όντως ενεργοποιήθηκε και έβγαλε

και το σήμα του gps στη πάνω μπάρα .

το έκλεισα το πρόγραμμα αλλά το σήμα του

gps εξακολουθεί να βρίσκεται στη μπάρα .

το έκελισα το κινητό το άνοιξα αλλά εξακολουθεί

το σήμα να είναι εκεί . καμιά ιδέα ? τι μπορεί να

φταίει ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η εφαρμογή παραμένει στην multitasking bar;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

όχι είναι σβησμένη

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

@gkionis

Δοκίμασε να πας settings > location services και κάνε on/off τον διακόπτη της εφαρμογής που χρησιμοποιεί το gps. Για να βρεις ποια είναι θα σου βγάλει την ένδειξη του gps αριστερά του διακόπτη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Ο φίλος ρώταγε αν γυρίσει απο JB σε καθαρο iOS.

:)

 

Προσωπικά δεν κάνω ποτέ set up as new γιατί χρειάζεται 1 μέρα backup όλων αυτών που θα χαθούν...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω iPhone 3gs, έκδοση 4.3.2(8Η7) και πρόσφατα έκανα jailbreak. Όμως με λύπη μου διαπιστώνω ότι κολλάει τρελλά ειδικά όταν προσπαθώ να κάνω μια κλήση. οπότε θα αναγκαστώ να το απεγκαταστήσω. Σίγουρα θα έχει απαντηθεί το ίδιο ερώτημα αλλά είναι πάρα πολλές οι σελίδες για να το βρω.:confused: Πως θα επιστρέψω στη αρχική κατάσταση του iphone? Θα κάνω απλά restore? έχω ήδη κάνει back up στις επαφές και τις εφαρμογές που ειναι αγορασμένες απο το app store. Όλα τα άλλα θα χαθούν? (κρίμα κι είχα βολευτεί με το Navigon).

Σας ευχαριστώ εκ τοων προτέρων.

 

Κάτι δεν πήγε καλά. Δεν φταίει το JB αλλα η διαδικασία η κάποιο tweak απο το cydia. Δεν σου μένει τίποτα άλλο απο το να κρατήσεις το SHSH σου και να κανείς restore και μετα επαναφορά στην 4.3.2 και ξανά JB η να περιμένεις να βγει το JB της 4.3.3

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το ipod touch 4g και έχω το 4.3 . Yπάρχει jailbreak για αυτή την έκδοση? Ευχαριστώ:)

 

Για ρίξε μια ματια εδω http://www.iClarified.com/entries/index.php?caid=2&scid=15&seid=20

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πήγε καλά. Δεν φταίει το JB αλλα η διαδικασία η κάποιο tweak απο το cydia. Δεν σου μένει τίποτα άλλο απο το να κρατήσεις το SHSH σου και να κανείς restore και μετα επαναφορά στην 4.3.2 και ξανά JB η να περιμένεις να βγει το JB της 4.3.3

 

έκανα το restore. μάλλον έχεις δίκιο αλλά τώρα θε περιμένω το καινούριο Jb και θα προχωρήσω εκ νέου. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, Ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα που ψαχνω μηπως το βρω στο cydia... 1. Πως μπορω να βγαλω στο lockscreen εκει που ειναι το slider το πλαισιο να εξαφανισω να μην υπαρχει καθολου μονο το slider και 2. Υπαρχει εφαρμογη να ακυρωνει το lockscreen ενος θεματος που ειναι ενσωματομενο και να βαλω αυτο που θελω εγω η πρεπει να κανω κατι με το ifle στο θεμα? ζηταω πολλα ?:lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν κάνω ποτέ set up as new γιατί χρειάζεται 1 μέρα backup όλων αυτών που θα χαθούν...

 

με αυτον τον τροπο δεν θα εχεις ποτε μια υγιη συσκευη!! παντα θα υπαρχουν προβληματα και καθυστερησεις οπως και σημαντικη μειωση σε αυτονομια !

μετα απο καθε update παντα set up as new!! αλλιως καλυτερα να μην αναβαθμισεις αν βαριςσαι να το στηνεις απο την αρχη ;)

 

μιλαω παντα για JBoken συσκευες!

 

Γεια χαρα, Ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα που ψαχνω μηπως το βρω στο cydia...

1. Πως μπορω να βγαλω στο lockscreen εκει που ειναι το slider το πλαισιο να εξαφανισω να μην υπαρχει καθολου μονο το slider και

2. Υπαρχει εφαρμογη να ακυρωνει το lockscreen ενος θεματος που ειναι ενσωματομενο και να βαλω αυτο που θελω εγω η πρεπει να κανω κατι με το ifle στο θεμα? ζηταω πολλα ?

 

1.μεσω του lockinfo(αν και υπαρχουν και αλλοι πιο "εξυπνοι" τροποι

2.για να "ακυρωσεις" το locscreen ενος θεματος,απλα σβηνεις τα αντιστοιχα αρχεια μεσω ifile.

αν δεν ξερεις τι και που,καλυτερα να μην το πειραξεις!;)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου..Επειδη ψαχνομαι να πειραζω καποια θεματα μου γνωριζεις περιπου ποια αρχεια θα πρεπει να σβηνω;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω set as new μπορώ να περάσω επαφές και ημερολόγιο από το itunes. Τις εφαρμογές από το appstore που έχω κάνει download από το κιν και τις έχει παρει το itunes μέσω του download purchaces θα μπορώ να τις ξαναπεράσω ή θα πρέπει να τις ξαναβάλω μία μία?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

 

Σε εχαριστώ, το ψάχνω τώρα, αν και δεν βλέπω να έχει για 4.3 , θα προσπαθήσω να το κάνω downgrade;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στην 4.3.3 και να ακολουθήσεις τους οδηγούς που σου έδωσε ο Te_salat. ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω set as new μπορώ να περάσω επαφές και ημερολόγιο από το itunes. Τις εφαρμογές από το appstore που έχω κάνει download από το κιν και τις έχει παρει το itunes μέσω του download purchaces θα μπορώ να τις ξαναπεράσω ή θα πρέπει να τις ξαναβάλω μία μία?

Μπορείς να τις περάσεις όλες μαζί αρκεί να τις επιλέξεις όταν θα κάνεις συγχρονισμό.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...