Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα ,ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα το οποιο οταν ερχεται μηνυμα να μην γραφει το ονομα και απλα να λεει μονο μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μετά από jb μπορώ να βάλω ένα mp3 ολόκληρο σαν ringtone?

 

Ολες οι εταιρειες κινητης μετα απο 40'' ειτε σε γυρνανε σε τηλεφωνητη ειτε σε κατηλειμενο....

επισης ποσο επιμονος μπορει να ειναι αυτος που σε καλει ωστε να περιμενει στο ακουστικο 3-5 λεπτα(θα καει το αυτι του)

η για ποιο λογο αν δεν μπορεις να απαντησεις(π.χ. τουαλετα) να σου τρωει μπαταρια και την ψυχη!! ενα ολοκληρο τραγουδι:lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστώ για την απάντηση. Εννοείται ότι πρώτα προσπάθησα με απεγκατάσταση αλλά δεν γινόταν απεγκατάσταση απο πουθενά ούτε το Mywi ούτε το cydia και μου ξαναάνοιγε σε safe mode...

 

Το θέμα είναι ότι τώρα έχω ένα cydia κενό στο κινητό μου ανοίγει μόνο η πρώτη καρτέλα του Cydia και δεν έχει τίποτα μέσα, οπότε μου ειναι άχρηστο...

 

Στα download το cydia μου βγάζει ένα error - και μετά μένει κενό - πιθανόν κάτι για το xsellize πιστεύω από εκεί άρχισε το πρόβλημα...

 

Πάω για restore μάλλον...

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

ευχάριστώ για την απάντηση. Εννοείται ότι πρώτα προσπάθησα με απεγκατάσταση αλλά δεν γινόταν απεγκατάσταση απο πουθενά ούτε το Mywi ούτε το cydia και μου ξαναάνοιγε σε safe mode...

 

Το θέμα είναι ότι τώρα έχω ένα cydia κενό στο κινητό μου ανοίγει μόνο η πρώτη καρτέλα του Cydia και δεν έχει τίποτα μέσα, οπότε μου ειναι άχρηστο...

 

Στα download το cydia μου βγάζει ένα error - και μετά μένει κενό - πιθανόν κάτι για το xsellize πιστεύω από εκεί άρχισε το πρόβλημα...

 

Πάω για restore μάλλον...

 

υπαρχει λυση...

 

http://rapidshare.com/files/448213634/cydia_1.0.3366.7.iphoneos-arm.rar

 

μεσω iphone browser,diskaid κλπ (η και μεσω ifile μεσα απο το τηλ σου )πηγαινε στο

/private/var/root/Media/

και δημιουργησε ενα φακελο με το ονομα Cydia και μεσα σε αυτον αλλον ενα με το ονομα Autoinstall .

αποσυμπιεσε το αρχειο που σου δινω στον φακελο autoinstall και κανε reboot (ΟΧΙ respring!) και μετα ανοιξε το cydia και ας το να κανει refresh μονο του.

αν δεν εχει αλλαξει κατι,τοτε πηγαινε στον φακελο που εχεις βαλει το αρχειο που σου δινω μεσω ifile και καντο εγκατασταση χειροκινητα. μετα επαννεκινηση και πες μου ;)

 

Έχω iphone4 jailbreaked στην 4,1(8B117) πως μπορώ να κάνω jailbreak στην 4,2???Γιατί βλέπω όλο κάτι λέγεται για την baseband Και τέτοια. Και δεν έχω καταλάβει.!

 

γιατι εχεις κανενα προβλημα? αν δεν εχεις μην αγχωνεσαι :p

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την απάντηση, δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω γιατί το έκανα restore backup τελικά...

 

Τώρα είμαι σε δίλλημα να το ξαναπροσπαθήσω μην βάζοντας τις ύποπτες εφαρμογές ή να περιμένω redsnow???

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την απάντηση, δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω γιατί το έκανα restore backup τελικά...

 

Τώρα είμαι σε δίλλημα να το ξαναπροσπαθήσω μην βάζοντας τις ύποπτες εφαρμογές ή να περιμένω redsnow???

 

αν δεν πειραζεις τα αρχεια της συσκευης μεσω ifile,δεν θα παθεις τπτ!!

 

απλα εγκατεστησε ενα tweak την φορα...αν κατι δεν παει καλα,safe mode και ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ απο το cydia!οχι σβησιμο φακελων απο το ifile!!πρεπει να ξερεις τι ειναι αυτο που πας να σβησεις πολυ καλα..αν εισαι τετοιος χρηστης,καντο..αν οχι ομως.....ακολουθησε την συμβουλη μου και δεν θα χασεις ;)

οπως επισης ΠΡΕΠΕΙ να διαβαζεις τις πληροφοριες για οτι προκειται να εγκαταστησεις...μην βιαζεσαι και δεν θα εχεις να ανυσηχεις για τπτ...

 

και καλα θα ειναι να χρησιμοποιησεις το Rc6 και οχι το rc5 ;)

 

και σε JB iphone να προτιμας παντα την λυση του restore as new και οχι του restore from backup ...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύ καλές απαντήσεις και πληροφορίες.

 

Και μια τελευταία ερώτηση ...

 

Στα sources στο cydia υποτίθεται δεν προτείνεται να προσθέσουμε επιπλέον πηγές...

Πως μπορούμε να ξέρουμε ποιές πηγές είναι ασφαλείς να προσθέσουμε και ποιές όχι και γιατί ορισμένες που υπάρχουν πραγματικά το cydia δεν τις βρίσκει???

 

για παράδειγμα αυτή για τα greek carrier logos δεν την έβρισκε ποτέ...

 

Και μια τελευταία ερώτηση ( μάλλον άσχετη ). Οι εφαρμογές που εγκαθιστούμε και απο cydia και από installous συγχρονίζονται με to appsync? Και η διαφορά του cydia με το installous ουσιαστικά είναι ότι έχουν τις εφαρμογες με άλλο τρόπο ή μάλλον το installous έχει περισσότερες???

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύ καλές απαντήσεις και πληροφορίες.

 

Και μια τελευταία ερώτηση ...

 

Στα sources στο cydia υποτίθεται δεν προτείνεται να προσθέσουμε επιπλέον πηγές...

Πως μπορούμε να ξέρουμε ποιές πηγές είναι ασφαλείς να προσθέσουμε και ποιές όχι και γιατί ορισμένες που υπάρχουν πραγματικά το cydia δεν τις βρίσκει???

 

για παράδειγμα αυτή για τα greek carrier logos δεν την έβρισκε ποτέ...

 

Και μια τελευταία ερώτηση ( μάλλον άσχετη ). Οι εφαρμογές που εγκαθιστούμε και απο cydia και από installous συγχρονίζονται με to appsync? Και η διαφορά του cydia με το installous ουσιαστικά είναι ότι έχουν τις εφαρμογες με άλλο τρόπο ή μάλλον το installous έχει περισσότερες???

 

Ρίξε μια ματια για τα sources ;)

Ειναι παντα δικη σου η ευθύνη του τι θα βαλεις στο τηλέφωνο σου,Οποτε always,take care ;)

 

Και το 2ο για καποιον φίλο που ζήτησε Κατι για Αλλαγη σε χρωματα στο πληκτρολογιο :)

 

Ps

Στο xsellize Εγω εχω δικο μου προσωπικο (VIP) repo,με εφαρμογες και tweaks που δεν περιλαμβάνονται στο απλο repo, που Φυσικα για ευνόητους λόγους,δεν μπορω να το δώσω δημόσια :)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το ελληνικό repos για 4.2.1 είναι νεκρό πλέον???

 

και για greek carrier logos υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το lock tethering στην vodafone και δεν μπορεί να αλλάξει??

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

το ελληνικό repos για 4.2.1 είναι νεκρό πλέον???

 

και για greek carrier logos υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το lock tethering στην vodafone και δεν μπορεί να αλλάξει??

 

κοιτα σε αυτο το ποστ μου το screen shot με τα repos .

300

 

και βαλε το ρεπο οπως στο γραφω

 

http://cydia.myrepospace.com/greeklogos/

μετα απλα εγκατεστησε αυτο που σου λεει οτι περιλαμβανει και την vodafone και κανε reboot στο μηλο σου ;)

 

για το πληκτρολογιο οποιος ενδιαφερεται,πρεπει να εγκαταστησετε την σωστη εκδοση του iAccess για το τηλ σας και μετα μεσω winterboard,ενεργοποιειτε τα themes για πληκτρολογια που θα κατεβασετε απο cydia.

θελει καποια reboots για να εμφανιστει στον springboard σας το εικονιδιο της εφαρμογης και αφου ενεργοποιησετε τα αγγλικα μεσα απο την εφαρμογη(εχει προεπιλογη τα κινεζικα.....) παλι reboot και μπορειτε να αρχισετε να παιζετe με τα θεματα :wacko:

απλα να σας πω οτι ειναι μεγαλη βαβουρα,θελει πειραματισμο και ΔΕΝ αλλαζει ολο το πληκτρολογιο αλλα μονο το αγγλικο μερος του. το ελληνικο μενει ως εχει ;)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτά στο post 300 όλα κομπλέ...

 

το http://cydia.myrepospace.com/greeklogos/ δεν το παίρνει με τίποτα...

 

πέρασα το grlogos.hellasproject.com/421/

 

είχε μέσα ένα sms160 & logos το έβαλα μου έγραψε ολόκληρο το vodafone GR αλλά χωρίς σηματάκι vodafone στο carrier :confused::confused:

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

αυτά στο post 300 όλα κομπλέ...

 

το http://cydia.myrepospace.com/greeklogos/ δεν το παίρνει με τίποτα...

 

πέρασα το grlogos.hellasproject.com/421/

 

είχε μέσα ένα sms160 & logos το έβαλα μου έγραψε ολόκληρο το vodafone GR αλλά χωρίς σηματάκι vodafone στο carrier :confused::confused:

 

αυτο με το logo των παροχων,πρεπει να υπαρχει θεμα στην 4.2.1...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και το 2ο για καποιον φίλο που ζήτησε Κατι για Αλλαγη σε χρωματα στο πληκτρολογιο :)

 

Ps

Στο xsellize Εγω εχω δικο μου προσωπικο (VIP) repo,με εφαρμογες και tweaks που δεν περιλαμβάνονται στο απλο repo, που Φυσικα για ευνόητους λόγους,δεν μπορω να το δώσω δημόσια :)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Φιλέ μου καλέ εκτός από Iphonakias είμαι DUCATAKIAS, μπορείς να μου πεις Τώρα πως θα κάνω και γω VIP στο xsellize (το απλό έχω) να αλλάξω και γω το χρώμα του πληκτρολογίου???και μήνυμα δέχομαι :-) Μη μπλεξω με Iacsses

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το logo των παροχων,πρεπει να υπαρχει θεμα στην 4.2.1...

 

εγω με κοσμοτε ειμαι μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

εγω με κοσμοτε ειμαι μια χαρα!!

 

Αρα Μανώλη δεν φταιει η 4.2.1

 

Εγω δεν Ειμαι τπτ απο τα δυο :)

 

Vallentino Rossi Μονο και τπτ αλλο. Ειναι το Μονο πράγμα (εκτος της οικογένειας μου και του θεου) που δηλώνω fan boy !!

 

Πρεπει να πληρωσεις ;) για VIP repo.

Και για το πληκτρολόγιο ειπα καθαρα τι χρειαζεται ;) το VIP repo δεν Εχει να κανει τπτ Οσο Ειμαι Εγω Εδω .. Απλα Ειναι κοντα 42mb αρχείο και δεν μπορω Τωρα απο την Δουλεια (και απο το τηλ) να προλαβω να το ανεβασω ;)

Αλλα Επιμενω....δεν αξιζει ο κόπος.

Edited by NTROPIC

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το iphone 4 με 4.1 JB .Γιατι καθε φορα που κατεβαζω κατι απο το cydia εχω αυτο το μηνυμα κατι για το com.sull.skrewcommon_1.60-4_iphoneos-arm.deb οτι και να κανω install..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε πολύ το καταφέραμε! :lol: βασικα ψάχνουμε τωρα εφαρμογή για να βγάζει αναφορά παράδοσης γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι free?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε πολύ το καταφέραμε! :lol: βασικα ψάχνουμε τωρα εφαρμογή για να βγάζει αναφορά παράδοσης γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι free?

 

αν εισαι j/b βεβαια υπαρχει..απο cydia κατεβαζεις το iphonedelivery

Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν ξέρω γιατί αλλα ούτε και το installous μας έβγαζε και αναγκαστήκαμε και βάλαμε στο cydia manage sources ένα url γιατί αλλιώς δεν μας τα βγάζει στο cydia

 

 

πχ

http://******/

http://iphonedelivery.advinux.com/cydia/

 

έχουμε κάνει κάτι λάθος?

Edited by avid
Απαγορεύονται links με παράνομο υλικό.
Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν ξέρω γιατί αλλα ούτε και το installous μας έβγαζε και αναγκαστήκαμε και βάλαμε στο cydia manage sources ένα url γιατί αλλιώς δεν μας τα βγάζει στο cydia

 

 

πχ

http://*********/

http://iphonedelivery.advinux.com/cydia/

 

έχουμε κάνει κάτι λάθος?

 

αντι για .com βαλε .fr στο δευτερο source που γραφεις και δοκιμασε παλι..

Edited by avid
Link to comment
Share on other sites

όχι εντάξει είναι το βρήκε και έτσι απλά είναι λογικό που δεν τα εμφανίζει στο cydia? πραγματικά δεν έχω ιδέα ευτυχώς που η διαδικασία έγινε εντάξει και δεν πήραμε κανα τούβλο στο χέρι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα προγραμμα που να μπορεί να μου γυρίζει την οθόνη ακόμα και όταν έχω το τηλέφωνο σε κατάσταση κλειδωματος . Να γυρίζω δηλαδή την οθόνη και στην αρχική και όταν είναι κλειδωμενο . Ξέρει κανείς κανένα προγραμμα, κάπου είχα δει αλλά δε θυμάμαι όνομα για να το ψάξω, αν ξέρει κάποιος το προγραμμα ας βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα προγραμμα που να μπορεί να μου γυρίζει την οθόνη ακόμα και όταν έχω το τηλέφωνο σε κατάσταση κλειδωματος . Να γυρίζω δηλαδή την οθόνη και στην αρχική και όταν είναι κλειδωμενο . Ξέρει κανείς κανένα προγραμμα, κάπου είχα δει αλλά δε θυμάμαι όνομα για να το ψάξω, αν ξέρει κάποιος το προγραμμα ας βοηθήσει

 

Sbrotator για springboard

Lsrotator για lockscreen

Αλλα δεν θα σε συμβούλευα με τπτ να χρησιμοποιήσεις το 2ο ;)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση :

 

Γινεται να εχω 2-3 εφαρμογες ανοιχτες και να παιζουν στο iphone 3g ??

Ή πρεπει να το κανω jailbreak ??

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση :

 

Γινεται να εχω 2-3 εφαρμογες ανοιχτες και να παιζουν στο iphone 3g ??

Ή πρεπει να το κανω jailbreak ??

 

 

Ευχαριστω

Πρέπει να το κάνεις jailbreak για να μπορέσεις να έχεις multitasking στο 3G.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...