Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω το εκανα μεσω mac ολα οκ μεχρι που περασα κατι εφαρμογες απο το cydia και ξαφνικα μου εξαφανιστηκαν τα μισα εικονιδια , τελικα μαλλον πολλες εφαρμογες δεν ειναι συμβατες με την εκδοση 3 , τελικα το εκανα restore ξανα στην κανονικη εκδοση , θα περιμενω κανενα μηνα και θα προσπαθησω ξανα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πηγα να κανω jailbreak και δεν κανει ρεστορ βγαζει error και τωρα κολλησε εχει μονιμα την εικονα του ι tunes με το καλωδιο.please βοηθεια.πως θα το επαναφερω

μαλλον το καταφερα ακυρο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συγνώμη αν ξανα αναφέρθηκε αλλα ήθελα να ρωτήσω, εγώ που έχω locked iphone 3g στην 2.2.1 με 02.30.03, αν κάνω update στην 3.0 και jailbreak με RedSn0w θα μπορω να κάνω unlock αργότερα να δέχετε οποιαδήποτε sim με Ultrasn0w??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες συγνώμη αν ξανα αναφέρθηκε αλλα ήθελα να ρωτήσω, εγώ που έχω locked iphone 3g στην 2.2.1 με 02.30.03, αν κάνω update στην 3.0 και jailbreak με RedSn0w θα μπορω να κάνω unlock αργότερα να δέχετε οποιαδήποτε sim με Ultrasn0w??

 

Σε όλα τα Tutorials στο iClarified, μιλάνε για Jailbrake ΜΟΝΟ για τα 3G (και σε περιβάλλον Windows και σε Mac). Για JailBrake/Unlock έχω την εντύπωση οτι θα πρέπει να περιμένεις την Ultrasn0w (αντι για το Redsn0w) ή δεν ξέρω ποιο θα είναι το όνομα το επερχόμενου QuickPwn...

 

Αυτό που απορώ είναι το εξής. Κανείς δεν έχει Unlocked απο Vodafone που να το έκανε Jailbreak σε Windows με το Redsn0w και να μου του κάνει activate για να παίξουν τα carriers???

 

Μάλλον είμαι λοιπόν...το 1ο θύμα...

 

Έκανα κανονικά βήμα βήμα το jailbreak και το αποτέλεσμα είναι οτι αφού τελείωσε επιτυχώς όλη η διαδικασία, ξεκινάει το iPhone κανονικά, βγάζει SIM Locked, πάω να κάνω unlock με το PIN και παρόλο που το βάζω σωστά, δεν φέρνει το λογότυπο της Vodafone και φυσικά δεν μπορεί να πάρω και να δεχτώ κλήσεις...

 

Τι κάνουμε???

 

Γιατί έχω την εντύπωση οτι λείπει η γραμμή με τον carrier που έλεγε πρώτα Vodafone GR???

http://www.phonebin.com/photos/2D799CAE-7E9D-444B-9E7910DBCAD1A173.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα Tutorials στο iClarified, μιλάνε για Jailbrake ΜΟΝΟ για τα 3G (και σε περιβάλλον Windows και σε Mac). Για JailBrake/Unlock έχω την εντύπωση οτι θα πρέπει να περιμένεις την Ultrasn0w (αντι για το Redsn0w) ή δεν ξέρω ποιο θα είναι το όνομα το επερχόμενου QuickPwn...

 

Αυτό που απορώ είναι το εξής. Κανείς δεν έχει Unlocked απο Vodafone που να το έκανε Jailbreak σε Windows με το Redsn0w και να μου του κάνει activate για να παίξουν τα carriers???

 

Καλησπερα και απο μενα.

Εγω το εχω παρει απο Vodafone ξεκλειδωτο.

Εκανα κανονικα το Jailbreak ακολουθωντας το Tutorial τελειωνει και ολα οκ.

Ανοιγει το κινητο αυτοματα μου περναει το Carrier Settings εχω Internet κανονικα,περασα μολις και τις σπασμενες εφαρμογες και ολα οκ.

Τωρα περναω επαφες μουσικη κτλ.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ΈΠΑΙΞΑ...!!!ΈΠΑΙΞΑ...!!!ΈΠΑΙΞΑ...!!!ΈΠΑΙΞΑ...!!!

 

Τα ξαναέκανα ΟΛΑ απο την αρχή 4 φορές, χωρίς να αλλάξω κάτι και τωρα την τελευταία... έπαιξε..!!!

 

Είμαι τόσο χαρούμενος...

 

Σας ευχαριστώ παίδες όλους και ειδικά εσένα Vagelakis4 γιατί με το δικό σου post είπα "Ε δεν μπορεί...τι περισσότερο κάνει το παιδί που δεν κάνω εγώ..." και το ξαναέκανα για 4 φορά και έπαιξε....

 

Ουφ...:lol:

http://www.phonebin.com/photos/2D799CAE-7E9D-444B-9E7910DBCAD1A173.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

Εγω το εχω παρει απο Vodafone ξεκλειδωτο.

Εκανα κανονικα το Jailbreak ακολουθωντας το Tutorial τελειωνει και ολα οκ.

Ανοιγει το κινητο αυτοματα μου περναει το Carrier Settings εχω Internet κανονικα,περασα μολις και τις σπασμενες εφαρμογες και ολα οκ.

Τωρα περναω επαφες μουσικη κτλ.

 

 

Για τις σπαςμενες εφαρμογες τι εχεις κανει ?εκανες εγκατασταση το ipapre μεσω cydia?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις το εξής:

 

Add cydia.hackulo.us στα Sources και μετά κάνεις εγκατάσταση το AppSync. Με αυτόν τον τρόπο περνάει "αυτόματα" το σωστό MobileInstallation για την έκδοση του FW που έχεις επάνω στο iPhone σου. Αυτό έκανα και εγώ στο δικό μου και όλα οκ... ;)

http://www.phonebin.com/photos/2D799CAE-7E9D-444B-9E7910DBCAD1A173.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το Installus καταφερε κανεις να το κανει Install.

Μολις πατας Install το Cydia με πεταει εξω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Προκριμένου να μην παρουσιάζεται το πρόβλημα με τον carrier, καλό είναι μετά το πρώτο restore να γίνει activation (απλά ανοίξτε το itunes χωρίς να επιλέξετε restore ή new phone και περιμένετε λίγο να δείτε το μήνυμα στο τηλέφωνο). Αφού γίνει activated , τότε jailbreak.

 

Σε μένα δούλεψαν όλα με τη πρώτη (3G Wind). Aπο Huckolo.us έβαλα το AppSync για c****** εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Αργει το ultrasnow για εμας που εχουμε 3g απο εξωτερικο? εγω το εχω κανει jailbreak αλλα δεν το εχω κανει unlock ακομα:(
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το λευκο το πηρα απο κοτε εδω ελληνικο ξεκλειδωτο ακολουθησα τον οδηγο στο iclarified και εκανα ayto pou leei o gvala gia to activation και ολα τρεξαν νερο

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Αργει το ultrasnow για εμας που εχουμε 3g απο εξωτερικο? εγω το εχω κανει jailbreak αλλα δεν το εχω κανει unlock ακομα:(

 

Μολις υπαρξει καποιο νεοτερο ,θα πληροφορηθουμε αναλογως

απο εδω http://blog.iphone-dev.org/

 

# Ultrasn0w (the 3G carrier unlock) is not included with this release and therefore your baseband will be locked and unable to use an operator other than the official one it was bought for. UltraSn0w will be released via APT (cydia and icy) soon. If you have an original iPhone (1st generation) then 3.0 carrier unlock works with this redsn0w release.

# Yellowsn0w in its current form will NOT work with the baseband version that is present in the 3.0 update, you will need Ultrasn0w, which will be released sometime soon, Ultrasn0w will work with all iPhone 3G models (but not 3GS), even ones that were previously unlockable, Ultrasn0w (when available) will be released via APT (this means you will be able to get it via Cydia or Icy).

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το bossprefs θα παίζει στην 3.0 jailbroken?

 

Εμενα μου παρουσιασε διαφορα προβληματα ενα εκ των οποιων να μην εμφανιζει με τιποτα το numeric battery icon. Απο οτι διαβασα το SBsettings ειναι ο αντικαταστατης του bossprefs και φαινεται να δουλεψε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? εχω βαλει την 3 και το τηλ ειναι κλειδωμενο αφου ειναι απο εξωτερικο ολα οκ !!! Εαν θελω να του βαλω παλι την 2.2 με jailbreak + yellowsnow θα γινει η οχι?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? εχω βαλει την 3 και το τηλ ειναι κλειδωμενο αφου ειναι απο εξωτερικο ολα οκ !!! Εαν θελω να του βαλω παλι την 2.2 με jailbreak + yellowsnow θα γινει η οχι?

 

οχι δεν γίνεται...

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Το iphone 3g μου ειναι κλειδωμένο στην 2.2.1 ουτως η άλλως. Θέλω να βάλω την 3.0. Να κάνω jailbreak με το redsn0w και να περιμένω το ultrasn0w για να κανω unlock (?) ή να μην βάλω καθόλου το redsn0w γιατί μπορεί να επηρεάσει το ultrasn0w που θα βάλω αργοτερα? :blink::wacko::blink::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...