Jump to content

Cosmote Roaming


tyfona
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν μερικές μέρες χτυπάει το τηλέφωνο. Ήταν ο πατέρας μου πολύ εκνευρισμένος. Μου είπε να πάρω επιγόντως την Cosmote και να τους πω να ενεργοποιήσουν το roaming. Είχα φύγει για Γερμανία για διακοπές για 1 μήνα και είχε συνενοηθεί με την Cosmote για το roaming. Στις 10 μέρες όμως του το κόψανε. Πέρνω λοιπόν κι εγώ στο CC, περιμένω γύρω στα 20-25' στην αναμονή και το σηκώνει μια κοπέλα. Εγώ της εξηγώ, και εκείνη ήθελε όλα τα στοιχεία του πατέρα μου!!! Εγώ να προσπαθώ να της εξηγήσω ότι βρίσκεται στο εξωτερικό και είναι αδύνατο να γνωρίζω ΑΦΜ, ΑΔΤ, αριθμό συνδρομητή, καθώς και τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας του πατέρα μου και φυσικά είναι αδύνατο να επικοινωνήσω μαζί του. Αυτή σαν κα΄λη υπάλληλος δεν έκανε τίποτα!!! :w00t:

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη αν δεν επικοινωνήσει ο πατέρας σου... Από κάποιο σταθερό αναγκαστικά. Είχε δώσει πιστωτική κάρτα και το έκοψαν στις 10 μέρες;

Χωρίς πιστωτική σου δίνουν μέχρι 10 μέρες. Αν έχεις δώσει πιστωτική δεν νομίζω να υπάρχει περιορισμός... Για λόγους ασφαλείας λογικό είναι να ζητάνε όλα αυτά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λογικό...Θα είναι ο άνθρωπος 30' στην αναμονή επειδή οι τύποι είναι καραγκιόζηδες...Στην τελική είχε συνενοηθεί για 30 μέρες πώς θα το κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Βλακεια τους που του το εκοψαν εαν ειχε βαλει πιστωτικη. Εαν ειχε απλα μιλησει με τον υπαλληλο και ειχε συμφωνησει με αυτον να του το ανοιξει τοτε φταιει παλι η κοσμοτε αλλα δεν μπορεις να το αποδειξεις επισημα οτι ειχες συμφωνησει δια λογου για 30 μερες.

 

Το οτι δεν σου ανοιγουν την υπηρεσια εσενα που δεν εισαι ο νομιμος συνδρομητης την στιγμη που δεν ξερεις τα στοιχεια επαληθευσης εχουν δικιο εδω γιατι με την ιδια λογικη μπορω να παρω την επομενη μερα εγω τηλ και να ζητησω να διακοψουν την περιαγωγη προσποιομενος οτι ειμαι ο πατερας σου ή ο γιος του. Πες στον πατερα σου να τους στειλει ενα fax απο εκει που ειναι με μια φωτοτυπια της ταυτοτητας του και το σχετικο αιτημα υπογεγγραμενο.Θα του το κανουν αυθημερον! Αλλιως ας τους καλεσεις να τους πεις να καλεσουν τον πατερα σου σε εναν αριθμο του εξωτερικου (ξενοδοχειο ας πουμε) και να του μιλησουν... Παιζει να μπορει να γινει αυτο...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες χτυπάει το τηλέφωνο. Ήταν ο πατέρας μου πολύ εκνευρισμένος. Μου είπε να πάρω επιγόντως την Cosmote και να τους πω να ενεργοποιήσουν το roaming. Είχα φύγει για Γερμανία για διακοπές για 1 μήνα και είχε συνενοηθεί με την Cosmote για το roaming. Στις 10 μέρες όμως του το κόψανε. Πέρνω λοιπόν κι εγώ στο CC, περιμένω γύρω στα 20-25' στην αναμονή και το σηκώνει μια κοπέλα. Εγώ της εξηγώ, και εκείνη ήθελε όλα τα στοιχεία του πατέρα μου!!! Εγώ να προσπαθώ να της εξηγήσω ότι βρίσκεται στο εξωτερικό και είναι αδύνατο να γνωρίζω ΑΦΜ, ΑΔΤ, αριθμό συνδρομητή, καθώς και τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας του πατέρα μου και φυσικά είναι αδύνατο να επικοινωνήσω μαζί του. Αυτή σαν κα΄λη υπάλληλος δεν έκανε τίποτα!!! :w00t:

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

Aυτός είναι ο λόγος που δεν θα έκανα ποτέ σύνδεση με συμβόλαιο σε αυτήν την εταιρία, παρά το τέλειο σήμα της. Και για καρτοκινητό θα το σκεφτόμουν πολύ.

Δε μπορείς να βγάλεις άκρη με τους δημόσιους υπαλλήλους της, και το χειρότερο είναι ότι δεν τους καίγεται και καρφάκι. Στα π@@ρια τους κανονικότατα σε έχουν γραμμένο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γενικα, δεν φταινε οι υπαλληλοι στις εταιριες κινητης (εκτος των περιπτωσεων που αγνοουν το αντικειμενο τους) αλλα οι εσωτερικες διαδικασιες βασει των οποιων οι υπαλληλοι πρεπει να λειτουργησουν. Π.χ. στην ΤΙΜ ειναι πιο δημοσιοι υπαλληλοι απο οτι στην κοσμοτε αλλα υπαρχει η ευεληξια σαν εταιρια να παρακαμπτονται καποιες φορες γραφειοκρατικες διαδικασιες και να εξυπηρετειται αμεσα ο πελατης.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

....Καλημέρα σας, πάντως ενημερωτικά η διαδικασία είναι η εξής: Εάν εξοφλείς μέσω πιστωτικής η υπηρεσία της περιαγωγής είναι μόνιμα ενεργοποιημένη, αλλιώς καλείς στο 1212 και σου την ενεργοποιούν για το διάστημα που θα ταξιδέψεις....το maximum είναι 29 μέρες.... :)
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε συμφωνηθεί περιαγωγή για όσες μέρες είπες κακώς την έκοψαν. Χωρίς πιστωτική πάει μέχρι 10 μέρες νομίζω.

Για το φίλο που δεν του αρέσει η διαδικασία ταυτοποίησης, σε άλλα δίκτυα σου ανοίγουν υπηρεσίες ή σου δίνουν πληροφορίες αν δεν ταυτοποιήσουν ότι είσαι ο νόμιμος κάτοχος της σύνδεσης; Δεν νομίζω να υπάρχει πουθενά ευελιξία γι'αυτό!

Ούτε ότι η ΤΙΜ είναι πιο ευέλικτη! Έχεις δοκιμάσει να διαφωνήσεις με τηλεφωνήτρια του cc της ΤΙΜ; Μαύρο φίδι που σε έφαγε !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα σας πω την εμπειρία μου από την cote. Φεύγω για επαγγελματικό ταξίδι και ζητάω να μου ανοίξουν το κινητό μου για roaming αφού η εξόφληση είναι με πιστωτική και είναι εταιρικό κινητό. Η απάντηση του υπαλλήλου είναι ότι το κινητό θα ανοίξει εντός 48 ωρών. Φεύγω λοιπόν και φτάνοντας στο εξωτερικό (Ταυλάνδη) καταλαβαίνω ότι υπάρχει φραγή. Ένα a la carte - vodafone που είχα μαζί μου λειτουργούσε κανονικά. Παίρνω τηλέφωνο τον υπάλληλο στην εταιρία μου και του λέω να πάει σε ένα OTE-shop να δει τι έγινε. Και τι δεν μου είπαν ... ότι χάθηκε η αίτηση, ότι δεν έγινε αίτηση κλπ κλπ. Προσπαθησανε να τα καλύψουν. Τελικά με χίλια βάσανα άνοιξαν το κινητό για 10 μέρες. Αυτό γινόταν 2η φορά. Ετσι όταν έληξε το συμβόλαιο μου έληξε και η συνεργασία μου με την COSMOTE. Για τους χιλιάδες δημοσίους υπαλλήλους είναι μια χαρά εταρία γιατί δεν ζητούν τίποτα και τους φέρονται όπως φέρονται και αυτοί σε μας όταν πάμε να μας εξυπηρετήσουν. 'Οσο για τις άλλες 2 εταιρίες και καλύτερη εξυπηρέτηση έχουν και ξεπερνάνε ευκολότερα μικροδυσκολίες πουν για την cote είναι αξεπέραστες.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γνωρίζει κανένας τι ακριβώς συμβαίνει με το roaming της cosmocartas από Αμερική (εισερχόμενα/εξερχόμενα - φωνή/sms).

 

Επίσης φαντάζομαι ότι ισχύουν οι χρεώσεις που αναφέρονται στο

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=cosmokarta&breadcrumbTitle=Τιμοκατάλογος

 

ισχύεια αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω το εξής:

 

Την επόμενη εβδομάδα θα ταξιδέψω στην Ιταλία. Έχω συμβόλαιο με την CosmOTE τα τελευταία έξι χρόνια κι εξοφλώ πάντα εμπρόθεσμα και τοις μετρητοίς τους λογαριασμούς.

 

Προκειμένου να ενεργοποιηθεί η περιαγωγή χρειάζεται ΚΑΙ χρηματική εγγύηση (όπως παλιότερα, αν δεν κάνω λάθος) κι αν ναι, επειδή είμαι παλιός πελάτης και τακτικός στις υποχρεώσεις μου μπορώ να την αποφύγω;

 

Αν έχει σημασία, θα βρίσκομαι εκτός Ελλάδος για τρεις ημέρες.

 

Edit: Και κάτι ακόμη: μπορώ να κάνω την αίτηση σε ΟΤΕshop (μιας και η σύνδεση είναι στο όνομα της μητέρας μου αλλά οι υπάλληλοι στο συγκεκριμένο κατάστημα που πηγαίνω με γνωρίζουν);

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω το εξής:

 

Την επόμενη εβδομάδα θα ταξιδέψω στην Ιταλία. Έχω συμβόλαιο με την CosmOTE τα τελευταία έξι χρόνια κι εξοφλώ πάντα εμπρόθεσμα και τοις μετρητοίς τους λογαριασμούς.

 

Προκειμένου να ενεργοποιηθεί η περιαγωγή χρειάζεται ΚΑΙ χρηματική εγγύηση (όπως παλιότερα, αν δεν κάνω λάθος) κι αν ναι, επειδή είμαι παλιός πελάτης και τακτικός στις υποχρεώσεις μου μπορώ να την αποφύγω;

 

Αν έχει σημασία, θα βρίσκομαι εκτός Ελλάδος για τρεις ημέρες.

 

Edit: Και κάτι ακόμη: μπορώ να κάνω την αίτηση σε ΟΤΕshop (μιας και η σύνδεση είναι στο όνομα της μητέρας μου αλλά οι υπάλληλοι στο συγκεκριμένο κατάστημα που πηγαίνω με γνωρίζουν);

Αυτό η Cosmote το ξέρει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα καταλαβαίνω ότι ισχύει η χρηματική εγγύηση σε περίπτωση εξόφλησης λογαριασμών τοις μετρητοίς, απλά το αν τελικά τη δώσω ή όχι επαφίεται στην... καλή θέληση του υπαλλήλου... έτσι;
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Άρα καταλαβαίνω ότι ισχύει η χρηματική εγγύηση σε περίπτωση εξόφλησης λογαριασμών τοις μετρητοίς, απλά το αν τελικά τη δώσω ή όχι επαφίεται στην... καλή θέληση του υπαλλήλου... έτσι;

Δε θα έλεγα του υπαλλήλου.

Είτε το σύστημα αποφασίζει κάτι τέτοιο, με κάποιες παραμέτρους, είτε κάποιος υπέυθυνος.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που έχεις χρόνια τη σύνδεση και λόγω καλού πιστωτικού οστορικού (έμπρόθεσμη εξόφληση λογαριασμών) στο σύστημά τους έχεις καλό segmentation μπορεί για λίγες μέρες το σύστημα να αφήνει να σου ανοίξουν τη περιαγωγή για λίγες μέρες χωρίς εγγύηση όπως γίνεται στη Vodafone. Ρώτα στο 1212.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω δηλαδή. Για παραπάνω από 10 ημέρες πρέπει να τους το πεις οτι θα πας εξωτερικό; Και πρέπει να ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ(;) για να έχεις roaming; Αυτό γίνεται στην σύνδεση μόνο ή και στην κάρτα; Σε όλες τις εταιρίες γίνεται αυτό; Και ποιός ο λόγος για παραπάνω απο 10 μέρες να τους το πεις; Χωρίς αυτή την διαδικασία δεν μπορείς να έχεις roaming;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω δηλαδή. Για παραπάνω από 10 ημέρες πρέπει να τους το πεις οτι θα πας εξωτερικό; Και πρέπει να ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ(;) για να έχεις roaming; Αυτό γίνεται στην σύνδεση μόνο ή και στην κάρτα; Σε όλες τις εταιρίες γίνεται αυτό; Και ποιός ο λόγος για παραπάνω απο 10 μέρες να τους το πεις; Χωρίς αυτή την διαδικασία δεν μπορείς να έχεις roaming;

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο...:wacko: Στη κάρτα το roaming είναι μόνιμα ανοικτό για όλο τον κόσμο και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι πριν ταξιδέψεις(εκτός από το να βάλεις αρκτές μονάδες στο κινητό σου ;) ). Δεν έχει σημασία πόσες μέρες θα είσαι εκτός Ελλάδος. Αρκεί να έχεις υπόλοιπο χρόνου στη γραμμή σου! Το μόνο που παίζει είναι το αν θα μπορείς να κάνεις εξερχόμενες κλήσεις καθώς το prepay full roaming λειτουργεί σε συγκεκριμένες χώρες και δίκτυα. Half roaming όμως έχεις παντού και πάντα.

 

Στα συμβόλαια το roaming είναι μόνιμα κλειστό εκτός αν αξοφλούνται αυτόματα οι λογαριασμοί σου από πιστωτική κάρτα. Διαφορετικά για να το ενεργοποιήσεις πρέπει ή να καταθέσεις εγγύηση! (ή να βάλεις έστω προσωρινά αυτόματη εξόφληση από πιστωτική). Έτσι το roaming ανοίγει τουλάχιστον για 2 μήνες και σε ορισμένες περιπτώσεις παραμένει και μόνιμα ανοικτό στη γραμμή του συνδρομητή.... Το θέμα που τείθεται είναι αν έστω για λίγες μέρες μπορείς να το ανοίξεις χωρίς πιστωτικές ή εγγυήσεις. Εγώ ξέρω πως στη Vodafone σε συνδρομητές που έχουν τη σύνδεση τουλάχιστον κάποιους μήνες (όσο περοσσότερο τόσο καλύτερα) και που συνήθως εξοφλούν εμπρόθεσμα τους λογαριασμούς τους μπορεί το roaming να ενεργοποιηθεί για έως και 20 μέρες από το cc τηλεφωνικά. Στους πολύ παλιούς μάλιστα το ενεργοποιούν μόνιμα! Κάτι ανάλογο ισχύει και στη Cosmote,και μάλλον για έως και 30 μέρες. Πρέπει ο συνδρομητής να καλέσει στο 1212 και να γίνει μια συνεννόηση ώστε να αποφευχθούν πιστωτικές και εγγυήσεις, όπως είχε κάνει ο πατέρας του φίλου που άνοιξε το θέμα. Αυτό όμως ξαναλέω πως γίνεται ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ! Αν τώρα περάσει το χρονικό διάστημα για το οποίο έχει συννενοηθεί η εταιρία με το χρήστη (π.χ 10 μέρες) η γραμμή κλείνει. Έδω προφανώς υπήρχε πρόβλημα συννενόησης με την πάντα καλή, εξυπηρετική και πρόθυμη εξυπηρέτηση πελατών Cosmote! :p

Link to comment
Share on other sites

Και καλά είναι δυνατόν η χρήστες καρτοκινητής να έχουν full roaming και τα συμβόλαια να χρειάζεται εγγυήσεις και βλακείες; Μπορείς να μου πεις εναν ουσιαστικό λόγο που χρειάζεται να επικοινωνήσεις απο την στιγμή που έχουν στα στοιχεία σου και μπορούν να μπούν στον λογαριασμό;

 

Να σημειώσω οτι ο πατέρας μου έχει εταιρικό ΤΙΜ και δεν χρειάστηκε να κάνει καμιά ενέργεια όσες φορές πήγε σε άλλη χώρα. Απλώς στον λογαριασμό που έρχετε λέει για το πόσο πρέπει να πληρώσει για roaming ..

 

Ούτε τηλέφωνα ούτε τίποτα. Δηλαδή εγώ τέλη Ιουνίου που θα πάω για 6-7 ημέρες εξωτερικό πρέπει να τους το πω; (Εστω και χωρίς εγγύηση)

 

Ευχαριστώ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και καλά είναι δυνατόν η χρήστες καρτοκινητής να έχουν full roaming και τα συμβόλαια να χρειάζεται εγγυήσεις και βλακείες; Μπορείς να μου πεις εναν ουσιαστικό λόγο που χρειάζεται να επικοινωνήσεις απο την στιγμή που έχουν στα στοιχεία σου και μπορούν να μπούν στον λογαριασμό;

 

Να σημειώσω οτι ο πατέρας μου έχει εταιρικό ΤΙΜ και δεν χρειάστηκε να κάνει καμιά ενέργεια όσες φορές πήγε σε άλλη χώρα. Απλώς στον λογαριασμό που έρχετε λέει για το πόσο πρέπει να πληρώσει για roaming ..

 

Ούτε τηλέφωνα ούτε τίποτα. Δηλαδή εγώ τέλη Ιουνίου που θα πάω για 6-7 ημέρες εξωτερικό πρέπει να τους το πω; (Εστω και χωρίς εγγύηση)

 

Ευχαριστώ

Ο λόγος που το κάνουν είναι γιατι οι χρεώσεις στο εξωτερικό είναι αρκετά υψηλές και μπορεί να σου έρθει κανενας τρελός λογαριασμός και να μην μπορείς να τον πληρώσεις. Ναι, έχουν τα στοιχεία σου αλλά δεν έχουν καμία όρεξη να τρέχουν στα δικαστήρια για να διεκδικούν ανεξόφλητους λογαριασμούς! Ενώ στα καρτοκινητά ο χρόνος είναι προπληρωμένος, το πολύ να σου τελειώσουν οι μονάδες!

 

Στα εταιρικά είναι τελείως διαφορετικές οι διαδικασίες και συνήθως το roaming είναι ήδη ανοικτό. Και εγώ που έχω εταιρικό Vodafone έχω μόνιμα ανοικτό roaming χωρίς καμία διαδικασία.

 

Πάντως σίγουρα τουλάχιστον 1 εβδομάδα πριν φύγεις θα πρέπει να πάρεις στο 1212 να το ελέγξουν και να συνεννοηθείς μαζί τους για το τι πρέπει να γίνει για να ανοίξει η γραμμή. Αν έχεις χρόνια τη γραμμή μπορεί ήδη να είναι ενεργοποιημένο, αν δεν είναι όμως;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για λίγες ημέρες η περιαγωγή ενεργοποιείται κατ' εξαίρεση χωρίς χρηματική εγγύηση.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θα ταξιδέψω στην ΚΟΡΕΑ την άλλη εβδομάδα,εκτός απο το roaming που πρέπει να ανοίξω πρέπει να εχώ και καμμία συγκεκριμένη συσκευη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Κορέα υπάρχουν δύο ειδών δίκτυα, τα CDMA με τα οποία χρειάζεσαι να νοικιάσεις ειδική συσκευή από το αεροδρόμιο και να βάλεις εκεί την κάρτα sim σου για να δουλέψουν και τα WCDMA που είναι ίδια με τα δικά μας δίκτυα τρίτης γενιάς και που έχουν κάλυψη στις μεγάλες πόλεις.

 

Για να χρησιμοποιήσεις τα WCDMA δίκτυα χρειάζεσαι κινητό τρίτης γενιάς από την Ελλάδα. Τέτοια δίκτυα έχουν δύο εταιρείες, η SK Telecom και η KT Freecell, με την SKT να έχει αρκετά εκτεταμένη WCDMA κάλυψη στις μεγάλες πόλεις και την KTF να ακολουθεί. Η Cosmote έχει roaming και με τις δύο, η ΤΙΜ μόνο με την SKT (που είναι η καλή) και η vodafone μόνο με την KTF για την οποία δεν γνωρίζω αν έχει επαρκές δίκτυο τρίτης γενιάς.

 

Αν πας λοιπόν, πάρε μαζί σου ένα κινητό τρίτης γενιάς με roaming της Cosmote, αλλιώς νοίκιασε μία συσκευή CDMA από το αεροδρόμιο που να δέχεται ευρωπαϊκές κάρτες SIM και κάνε την δουλειά σου για όσες μέρες θα μείνεις στην Νότια Κορέα.

 

Αν πηγαίνεις στην Βόρεια Κορέα (όπου θα πάω κι εγώ μάλλον σε λίγο καιρό), προφανώς ήδη θα γνωρίζεις ότι δεν θα έχεις κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

μηπως ξερει κανεισ τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για καρτοκινητο ακια συμβολαιο για να εχω το ιδιο νουμερο στην Βαρκελωνη που θα τα ξιδεξω απο βδομαδα

ευχαριστω φιλικα

alexis2004

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...