Jump to content

Sony Ericsson W705


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρελήφθη χτες! Εντυπώσεις...

 

Πήρα το κόκκινο μαύρο, μου άρεσε περισσότερο από το ασημί αν και το ασημί είναι επίσης πανέμορφο, απλά προτιμώ τα πιό σκούρα χρώματα. Δεν το έλιωσα ακόμα ιδιαίτερα καθότι προέρχομαι από ένα W910i οπότε η διαφορά δεν είναι και τόσο μεγάλη, πάνω κάτω ήξερα που είναι τι. Συγκρίνοντάς το κυρίως με το 910 έχω να επισημάνω τα κάτωθι :p

 

Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή! Το πλαστικό καπάκι πίσω έχει πολύ ωραία αίθηση (ίδιο με του 910) και σε συνδυασμό όμως με το αλουμίνιο μπροστά έιναι μερικά κλικ παραπάνω. Το slide δεν έχει καθόλου τζόγο (το 910 έτρεμε ολόκληρο) αλλά λίγο πιό σκληρό στο άνοιγμα/κλείσιμο, ίσως με το χρόνο μαλακώσει λίγο. Δεν έχει την αίσθηση ενός 6500 slide αλλά είναι καλό. Οθόνη είναι ίδια με πριν, still οθονάρα για αυτή την κατηγορία. Μου άρεσε ότι είναι πιό γρήγορο το μενού, πιό animated και μάλλον έχει λίγο καλυτερη cpu μέσα καθότι π.χ. όταν πάιζει μουσική δεν καθυστερεί όπως το 910. Μου άρεσαν τα πλήκτρα που είναι πιό σκληρά στο πάτημα, δεν τρίζουν (ακόμα :p).

 

ΠΟΛΥ δυνατό σημείο: ΜΟΥΣΙΚΗ! Ναι ο ήχος που βγάζει είναι απλά καταπληκτικός! Αν βάλεις δε και κάποια presets (Clear Bass κτλ) βγάζει απίστευτο αποτέλεσμα για κινητό! Πεντακάθαρος δυνατός ήχος που τον απολαμβάνεις! Για το εξωτερικό ηχείο δεν με ενδιαφέρει, δεν είμαι 15 χρονών να βάζω μουσική στο μετρό. Το συνδύασα και με το ΗΒΗ-DS205 και είναι μιά χαρά! Κάμερα κτλ επίσης δεν με ενδιαφέρει, δεν έχω βγάλει ποτέ φωτογραφία από κινητό.

 

Λειτουργίες: Το Wi-Fi πάιζει καλά, έβαλα και Opera Mini πολύ καλύτερος από τον ενωματωμένο browser. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να μπώ σε κλειδωμένο δίκτυο αλλά φαντάζομαι παίζει. Επιτέλους έβαλαν μετατροπέα στην αριθμομηχανή (είχα από το Siemens M55... έλεος). Ήταν branded Cosmote αλλά άλλαξα το theme και το wallpaper και μου έμεινε μόνο το myview κάτω δεξιά, θα ζήσω. Μου τη σπάει που τα παλιά θέματα του 910 δεν πάιζουν εντελώς (δεν πάιζει η διάταξη των εικονιδίων του μενού) αλλά θα το ψάξω και αυτό.

 

Αυτά τα ολίγα, μπας και θυμάται κανείς πως στη λίστα μηνυμάτων κάνεις να ΜΗΝ βγαίνει η πρώτη φράση από κάθε μήνυμα αλλά μόνο ο αποστολέας? Μου διαφέυγει...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 622
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν έρχεται ένα μήνυμα και πατήσω προβολή μου το βγάζει σε μορφή συνομιλίας. Προτιμώ την κλασσική προβολή χωρίς τα συννεφάκια διαλόγου τριγύρω κτλ κτλ.

 

Ξέρει κανείς αν και πώς αλλάζει αυτό?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠ ΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΡΟΒΩ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ!ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ SONY ERRICSON W705 K G705...ΕΣΕΙΣ ΠΟΙΟ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΑΠ ΑΥΤΑ Η ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΧΡΙ 300 ΕΥΡΩ??ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑΞΙΟ Η ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ,

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠ ΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΡΟΒΩ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ!ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ SONY ERRICSON W705 K G705...ΕΣΕΙΣ ΠΟΙΟ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΑΠ ΑΥΤΑ Η ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΧΡΙ 300 ΕΥΡΩ??ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑΞΙΟ Η ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ,

Καλως ηρθες και να γραφεις με μικρους χαρακτηρες..γιατι ετσι ειναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ

τι ακριβως ψαχνεις απο ενα κινητο?? ποια ειναι τα βασικα σου στανταρ που θελεις να εχει..για μενα παρε το W705 χωρις να το σκεφτεις πολυ..:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και να γραφεις με μικρους χαρακτηρες..γιατι ετσι ειναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ

τι ακριβως ψαχνεις απο ενα κινητο?? ποια ειναι τα βασικα σου στανταρ που θελεις να εχει..για μενα παρε το W705 χωρις να το σκεφτεις πολυ..:music:

 

Λοιπον φιλε μ ενα απο τα βασικα που θα ηθελα να εχει το κινητο μ ειναι wi-fi,το οποιο απ οτι ξερω το εχουν και τα 2 κινητα...παραλληλα,ειχα ενθουσιαστει να σου πω την αλληθεια μαθαινοντας πως το τo G705 διαθετει και GPS,ωστοσο ακουσα οτι καθε φορα που θα μπαινω,θα χρεωνομαι...οποτε απογοητευτηκα...(ωστοσο εσυ αν ή οποιος γνωριζει θα ηθελα να με ενημερωσει τι ακριβως "παιζει" με το GPS στα κινητα της erricson)Επιπλεον απ οτι εμαθα τα τ w705 διαθετει καλυτερης ποιοτητας ηχου....Συνεπως κ εγω μαλλον καταληγω στο να παρω το W705...Εν κατακλειδι,η καμερα κ των 2 κινητων ειναι 3,2,το οποιο δεν ειναι κ ο,τι το καλυτερο(θα ηθελα 5,γιατι την χρησιμοποιω την καμερα) αλλα δυστυχως το νεο C903 το οποιο εχει 5,δεν εχει wi-fi,και φυσικα το απερριψα...λοιπον εσυ ή καποιος αλλος θα ηθελα να μ πει την αποψη του πανω σε αυτα και αν ειναι να μου προτεινει και κανενα αλλο κινητο με τα προαναφερθεντα χαρακτηριστικα μεχρι 300 το πολυ 350 ευρω...

Ευχαριστω εκ των προτερων,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μ ενα απο τα βασικα που θα ηθελα να εχει το κινητο μ ειναι wi-fi,το οποιο απ οτι ξερω το εχουν και τα 2 κινητα...παραλληλα,ειχα ενθουσιαστει να σου πω την αλληθεια μαθαινοντας πως το τo G705 διαθετει και GPS,ωστοσο ακουσα οτι καθε φορα που θα μπαινω,θα χρεωνομαι...οποτε απογοητευτηκα...(ωστοσο εσυ αν ή οποιος γνωριζει θα ηθελα να με ενημερωσει τι ακριβως "παιζει" με το GPS στα κινητα της erricson)Επιπλεον απ οτι εμαθα τα τ w705 διαθετει καλυτερης ποιοτητας ηχου....Συνεπως κ εγω μαλλον καταληγω στο να παρω το W705...Εν κατακλειδι,η καμερα κ των 2 κινητων ειναι 3,2,το οποιο δεν ειναι κ ο,τι το καλυτερο(θα ηθελα 5,γιατι την χρησιμοποιω την καμερα) αλλα δυστυχως το νεο C903 το οποιο εχει 5,δεν εχει wi-fi,και φυσικα το απερριψα...λοιπον εσυ ή καποιος αλλος θα ηθελα να μ πει την αποψη του πανω σε αυτα και αν ειναι να μου προτεινει και κανενα αλλο κινητο με τα προαναφερθεντα χαρακτηριστικα μεχρι 300 το πολυ 350 ευρω...

Ευχαριστω εκ των προτερων,

 

Αν δεν σε πειραζει να χει ανοιχτο λογισμικο το κινητο σου παρε το Samsung i8510 INNOV8. Εχει τα παντα!

Το εχει το πλαισιο στα 319 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειραζει να χει ανοιχτο λογισμικο το κινητο σου παρε το Samsung i8510 INNOV8. Εχει τα παντα!

Το εχει το πλαισιο στα 319 ευρω.

 

εχει πολλες δυνατοτητες οντως,αλλα δεν θα ηθελα ανοιχτο λογισμικο...για το Gps μηπως ξερεις εσυ τι ακριβως ''παιζει''???

Link to comment
Share on other sites

εχει πολλες δυνατοτητες οντως,αλλα δεν θα ηθελα ανοιχτο λογισμικο...για το Gps μηπως ξερεις εσυ τι ακριβως ''παιζει''???

 

Πλοηγηση μεσω κινητου μονο με ανοιχτο λογισμικο.

Στα SE που εχουν κλειστο μπορεις μεσω google maps η wayfinder αλλα απο χρεωσεις αστο μην ρωτας.:X

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μ ενα απο τα βασικα που θα ηθελα να εχει το κινητο μ ειναι wi-fi,το οποιο απ οτι ξερω το εχουν και τα 2 κινητα...παραλληλα,ειχα ενθουσιαστει να σου πω την αλληθεια μαθαινοντας πως το τo G705 διαθετει και GPS,ωστοσο ακουσα οτι καθε φορα που θα μπαινω,θα χρεωνομαι...οποτε απογοητευτηκα...(ωστοσο εσυ αν ή οποιος γνωριζει θα ηθελα να με ενημερωσει τι ακριβως "παιζει" με το GPS στα κινητα της erricson)Επιπλεον απ οτι εμαθα τα τ w705 διαθετει καλυτερης ποιοτητας ηχου....Συνεπως κ εγω μαλλον καταληγω στο να παρω το W705...Εν κατακλειδι,η καμερα κ των 2 κινητων ειναι 3,2,το οποιο δεν ειναι κ ο,τι το καλυτερο(θα ηθελα 5,γιατι την χρησιμοποιω την καμερα) αλλα δυστυχως το νεο C903 το οποιο εχει 5,δεν εχει wi-fi,και φυσικα το απερριψα...λοιπον εσυ ή καποιος αλλος θα ηθελα να μ πει την αποψη του πανω σε αυτα και αν ειναι να μου προτεινει και κανενα αλλο κινητο με τα προαναφερθεντα χαρακτηριστικα μεχρι 300 το πολυ 350 ευρω...

Ευχαριστω εκ των προτερων,

καταλαβα τι εννοεις..αμα εχεις λεφτα φιλε παρε το w995 στα 370 ευρο και θα με θυμηθεις ;)

ειναι σαν το W705 με + (καμερα 8mp.A-GPS,8gb στην βασικη συσκευασια,2.6 ιντσες οθονη)

τωρα αμα δεν θες να δωσεις τοσα λεφτα..παρε το W705!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι εννοεις..αμα εχεις λεφτα φιλε παρε το w995 στα 370 ευρο και θα με θυμηθεις ;)

ειναι σαν το W705 με + (καμερα 8mp.A-GPS,8gb στην βασικη συσκευασια,2.6 ιντσες οθονη)

τωρα αμα δεν θες να δωσεις τοσα λεφτα..παρε το W705!

 

Αν εχεις τα λεφτα μην το σκεφτεις καν για το w995! Παρα πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

εχει πολλες δυνατοτητες οντως,αλλα δεν θα ηθελα ανοιχτο λογισμικο...για το Gps μηπως ξερεις εσυ τι ακριβως ''παιζει''???

Λοιπόν όσον αφορά το GPS. Αν το κινητό δεν έχει built-in (ενσωματωμένο δηλαδή) δέκτη τότε ότι άλλο κι αν σου πουν ότι έχει σημαίνει ότι θα χρεώνεσαι! Άρα το a-GPS του G705 είναι άχρηστο σαν χαρακτηριστικό γιατί πολύ απλά δεν θα το χρησιμοποιήσεις πουθενά και ποτέ λόγω χρεώσεων.

 

Για την ιστορία. a-GPS σημαίνει assisted GPS και το κινητό συνδέεται στο δίκτυο για να κατεβάσει τις πληροφορίες που χρειάζεται για να κάνει προσδιορισμό θέσης.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που μου δωσατε...τελικα πηρα το W705...σε πρωτες εντυπωσεις μπορω να πω οτι μου φαινεται καλο...ο ηχος του τελειος,ωστοσο η καμερα δεν μ ενθουσιασε και τοσο....τεσπα κατι αλλο θα ηθελα να ρωτησω στο μενου του μεσα εχει internet,το οποιο μου ειναι διαθεσιμο ακομα και αν δεν εχω συνδεθει σε καποιο δικτυο μεσω wi-fi...το ιδιο ακριβως συμβαινει και στα πολυμεσα,οπου εχει την εφαρμογη yoytube...προφανως θα χρεωνομαι καθε φορα που μπαινω οταν δεν εχω μπει μεσω wi-fi σε καποιο δικτυο...ε????η εχει κανενα προβλημα το κινητο μ???εσεις που το εχετε ετσι ειναι και σε εσας???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι και εγω κατοχος αυτου του κινητου.Μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο(ειδικα οταν το ομορφαινεις κιολας με flash menus:p)!Θα ηθελα να ρωτησω,πως μπορω να περασω τους drivers γιατι θελω να το λειτουργω και με το MyPhone Explorer?Εχω Windows 7...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι και εγω κατοχος αυτου του κινητου.Μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο(ειδικα οταν το ομορφαινεις κιολας με flash menus:p)!Θα ηθελα να ρωτησω,πως μπορω να περασω τους drivers γιατι θελω να το λειτουργω και με το MyPhone Explorer?Εχω Windows 7...

Windows 7 :wacko:

 

δεν ξερω αμα βρεις driver γι'αυτα τα Windows..:worry:

 

στην θεση σου θα το συγχρονιζα με bluetooth adaptor.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι και εγω κατοχος αυτου του κινητου.Μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο(ειδικα οταν το ομορφαινεις κιολας με flash menus:p)!Θα ηθελα να ρωτησω,πως μπορω να περασω τους drivers γιατι θελω να το λειτουργω και με το MyPhone Explorer?Εχω Windows 7...

Αν θες να το δουλέψεις μέσω bluetooth και MyPhoneExplorer τότε δεν χρειάζεσαι κάποιους συγκεκριμένους drivers για το κινητό. To μόνο που θες είναι drivers για το bluetooth.

 

Τώρα, αν θες να το δουλέψεις μέσω καλωδίου δεν νομίζω να υπάρχουν επίσημοι drivers για Win 7. Δοκίμασε αυτούς για Vista. Ίσως να παίζουν χωρίς όμως να μπορεί να σου το εγγυηθεί κανείς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα λυθηκε εγκαθιστωντας τους drivers με το PC Suite 5.Κανονικα το W705 συνοδευεται με το Media Go,το οποιο ομως αναγνωριζει αμεσως το κινητο χωρις την εγκατασταση drvivers και γι'αυτο δεν μπορουσε να αναγνωριστει απο το MyPhone Explorer.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να έχουμε κοινόχρηστο φάκελο και μεταφορά αρχείων από/προς το pc μας μέσω δικτύου wi-fi?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σε τι αναλυση τραβαει βιντεο?? 320Χ240?? και φανταζομαι οτι η ποιοτητα ειναι mp4..:blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aγόρασα το Sony Ericsson w705..έχω ενα πρόβλημα όμως ://

προσπαθώ να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω του wi-fi, ενω μου λέει πως συνδεθηκα κανονικα με το δικτυο του wi-fi oταν ομως οταν πάω να μπω στο internet μου εμφανίζει το μήνυμα "Σφάλμα επικοινωνίας. Δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνάστε με το λειτουργό του δικτύου σας για υποστήριξη"

μήπως χρειάζεται κάτι ρύθμιση??

Link to comment
Share on other sites

Aγόρασα το Sony Ericsson w705..έχω ενα πρόβλημα όμως ://

προσπαθώ να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω του wi-fi, ενω μου λέει πως συνδεθηκα κανονικα με το δικτυο του wi-fi oταν ομως οταν πάω να μπω στο internet μου εμφανίζει το μήνυμα "Σφάλμα επικοινωνίας. Δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνάστε με το λειτουργό του δικτύου σας για υποστήριξη"

μήπως χρειάζεται κάτι ρύθμιση??

.μετα πρεπει να πας στις εφαρμογες..και θα μπεις με τον mini opera.φυσικο ειναι να σου βγαζει σφαλμα επικοινωνιας...γιατι απο εκει που πας να συνδεθεις..δηλαδη με τον bronswer του κινητου χρειαζεται..να εχεις περασει τις ρυθμισεις για wap.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.μετα πρεπει να πας στις εφαρμογες..και θα μπεις με τον mini opera.φυσικο ειναι να σου βγαζει σφαλμα επικοινωνιας...γιατι απο εκει που πας να συνδεθεις..δηλαδη με τον bronswer του κινητου χρειαζεται..να εχεις περασει τις ρυθμισεις για wap.

 

αν μπω δηλαδή με opera θα μπεί κανονικά???

και οι ρυθμίσεις wap? ειναι αυτές που έχω 'cosmote wap'?

τ εχω κάνει ανω κάτω ://

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να έχουμε κοινόχρηστο φάκελο και μεταφορά αρχείων από/προς το pc μας μέσω δικτύου wi-fi?

 

Αν κάνεις ad-hoc δίκτυο μεταξύ των δυο συσκεύων δεν βλέπω για ποιο λόγο να μην γίνεται αυτό που λες.

 

αν μπω δηλαδή με opera θα μπεί κανονικά???

και οι ρυθμίσεις wap? ειναι αυτές που έχω 'cosmote wap'?

τ εχω κάνει ανω κάτω ://

 

Μισό λεπτό βρε παιδιά γιατί τα μπερδέψατε. Αφού μιλάμε για wi-fi γιατί μπλέκουμε το wap? Είσαι 100% σίγουρη ότι έχεις συνδεθεί σε κάποιο ασύρματο δίκτυο? Αν ναι τότε πήγαινε στο μενού, από κει internet και αν όντως έχεις συνδεθεί σε κάποιο ασύρματο δίκτυο τότε θα μπορέσεις να σερφάρεις.

 

Τον opera mini θα πρέπει να τον εγκαταστήσεις εσύ, δεν υπάρχει by default στις εφαρμογές. Είναι αρκετά καλή επιλογή αλλά προς το παρόν ας λύσουμε το πρόβλημα με τη σύνδεση. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

συνδέομαι κανονικά σε ασύρματο δίκτυο..και με το σήμα να είναι υψηλό, δεν μπαίνει πουθενά... :(
Link to comment
Share on other sites

συνδέομαι κανονικά σε ασύρματο δίκτυο..και με το σήμα να είναι υψηλό, δεν μπαίνει πουθενά... :(

Κάποια δίκτυα, που σου βγάζει οτι είναι ελεύθερα και συνδεθείς κανονικά μετα ζητούν καποιο username και password για να σερφάρεις πχ κάποια ξενοδοχεία, κάποιες καφετέριες....για κάνε δοκιμές.....

Link to comment
Share on other sites

Κάποια δίκτυα, που σου βγάζει οτι είναι ελεύθερα και συνδεθείς κανονικά μετα ζητούν καποιο username και password για να σερφάρεις πχ κάποια ξενοδοχεία, κάποιες καφετέριες....για κάνε δοκιμές.....

 

το username και το password που τα ζητάει??

και σε δίκτυα που έχουν κωδικό έχω μπει οπως connex,ote κ.α

αλλα και παλι τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...