Jump to content

Sony Ericsson W705


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 622
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δύο ερωτησούλες γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω.

 

Το sar του πόσο είναι? Γιατί μετά το φούρνο το ν82 δεν ξαναπαίρνω τηλ με υψηλό σαρ.

 

Είναι εύκολο στην πλοήγηση χωρίς οθόνη αφής? Και τέλος, από μπαταρία πως πάει? Είναι σκυλί σαν το w800?

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω.

 

Το sar του πόσο είναι? Γιατί μετά το φούρνο το ν82 δεν ξαναπαίρνω τηλ με υψηλό σαρ.

 

Είναι εύκολο στην πλοήγηση χωρίς οθόνη αφής? Και τέλος, από μπαταρία πως πάει? Είναι σκυλί σαν το w800?

 

Thanks!

Μπαταρια σαν του w800 δεν εχει..γιατι εχει αλλες απαιτησεις η συγκεκριμενη συσκευη.

 

τα sony ericsson για μενα εχουν το ευκολοτερο μενου απ'ολα τα κινητα.

 

ακριβως ιδιο με το παλιο σου κινητο το w800 εχει με την διαφορα οτι εχει περισσοτερες λειτουργιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις πως τα κατάφερες γιατι εμένα μου δούλεψε λίγο στην αρχή και μετά βγάζει το κλασικό μύνημα που απο ότι ειδα λίγο πολύ βγάζει σε όλους.

Θα με σώσετε παιδιά.... Βοήθεια... Θέλω κ εγώ να δουλέψει το wifi μου.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είμαι ένας ευτυχής κατοχος. Μου δουλευει και το wifi παροτι το αγόρασα από καταστημα cosmote

Οπως ειπα και παλιοτερα το wi-fi δουλευει κονονικα απ'οπου και αν παρεις το κινητο.

 

δεν ειναι "κλειδωμενο".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν δουλεύει...? Επίσης ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω παιχνίδια για το κιν μας?

δεν εχεις κανει καλες ρυθμισεις.επισης παιχνιδια για το κινητο σου μπορεις να βρεις εδώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά δεν ξέρω πως έφτιαξε :S

 

μάλλον φταίει οτι δεν πάταγα σωστό κωδικό για τ κάθε δίκτυο..

μου είπα ν πως για ασύρματο δίκτυο οι κώδικοι είναι πάνω απο 8ψήφιοι..οπότε ενω έλεγε πως συνδεομουν με το κώδικο που πάταγα.ενω ήταν μικροτερος των 8 ψηφίων δεν γινόταν τίποτα τελικά

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αναφορα παραδοσης μηνυματος δεν εχει αυτο το κινητο??????

Εννοείται πως έχει.

Μενού -> Μηνύματα -> Μηνύματα -> Ρυθμίσεις -> Αναφορά παράδοσης -> Ενεργό

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έχει.

Μενού -> Μηνύματα -> Μηνύματα -> Ρυθμίσεις -> Αναφορά παράδοσης -> Ενεργό

 

ρε συ φιλε το δικο μου,ομως δεν εχει...εχω μπει πολλες φορες εκει...αλλα πουθενα η αναφορα παραδοσης...το κινητο το εχω περιπου 20 μερες...το ειχα αγορασει απο την κοσμοτε...τι μπορει να γινει στην προκειμενη περιπτωση???

Link to comment
Share on other sites

Τί στο καλό γίνεται με αυτή την cosmote? Από αυτά που μου λες σημαίνει ότι το μενού σου είναι διαφορετικό από το δικό μου μενού (που δεν είναι αγορασμένο από cosmote).

 

Ίσως κάποιο από τα παιδιά που έχουν κινητό από cosmote να μπορούν να σε βοηθήσουν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στα απεσταλμένα μηνύματα, η αναφορά φαίνεται με ένα trick (V) στο εικονίδιο του μηνύματος, σε όσα έχουν παραδοθεί, ενώ απουσιάζει από οσα ακόμα δεν έχουν παραδοθεί. Μήπως εννοείς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τί στο καλό γίνεται με αυτή την cosmote? Από αυτά που μου λες σημαίνει ότι το μενού σου είναι διαφορετικό από το δικό μου μενού (που δεν είναι αγορασμένο από cosmote).

 

Ίσως κάποιο από τα παιδιά που έχουν κινητό από cosmote να μπορούν να σε βοηθήσουν.

 

Αγορασμένο απο Cosmote και το έχει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο απο Cosmote και το έχει κανονικά...

Να είσαι καλά που το αναφέρεις γιατί είχα αρχίσει να αμφιβάλλω. Οπότε μάλλον ο φίλος μας έκανε κάτι λάθος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό πριν από περίπου ένα μήνα από το πλαίσιο με επιδότηση vodafone...Όλα μια χαρά πολυ ωραίο τηλεφωνάκι αλλά μερικές φορές όταν συνδεομε μέσω wifi στο you tube απο το δικτυο του σπιτιου μου φορτωνει κανονικα η σελιδα κ οταν πάω να δω ένα βιντεο μου βγάζει ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ....Έχεις μήπως κανείς καμια ιδεα γιατι μου το βγαζει??? Να προσθέσω οτι παλιοτερα δουλευε κανονικα...Κατα τ'αλλα με αλλες σελιδες που δεν θελω να δω βιντεο δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

 

Συγνώμη αν εγινα κουραστικός....;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει σημασία και το πότε είναι αγορασμένο από την Cote.....:worry:

29/5/2009 αν βοηθάει :p :D...

αλλά είναι σχετικά καινούργια συσκευή. Δε πιστεύω να έχει αλλάξει το λογισμικό η κοτέ κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αγορασμένο αρχές Ιουλίου με μενού myView ...χθές δοκίμασα ξανά το Wifi στο σπίτι μου (αγόρασα ασύρματο router γμτ την Cote) και πάλι πήρα ....να μην πω τι πήρα.....αποτυχία σύνδεσης κλπ. ,κλπ. :angry:
Link to comment
Share on other sites

έχεις κλειδωμένο το Wifi? ξεκλείδωσε το και δοκίμασε να μπεις. Αμα μπεις κανονικά πάει να πει πως δεν έχεις επιλέξει το σωστό τύπο κλειδιού στο κινητό. (Ανοικτό Wep, Κοινόχρηστο WEP, WPA Προσωπικό, WPA Εταιρικό). Τα περισσότερα routers έχουν ως προεπιλογή το WPA-Προσωπικό νομίζω.

 

-Ξεκλείδωσε το Wifi σου

-Σβήσε απο το κινητό σου το wifi απο τα αγαπημένα αν είναι μέσα

-Κάνε νέα αναζήτηση. Αμα μπαίνει κανονικά συνέχισε παρακάτω...

-Κλείδωσε το Wifi σου

-Κάνε νέα αναζήτηση και όταν σου ζητήσει νέο κωδικό βάλε τον. Αυτό επιλέγει μόνο του τον τύπο κλειδιού.

 

Αλλιώς αν θέλεις μπορείς να κάνεις δοκιμές και να αλλάζεις τον τύπο κλειδιού μέχρι να βρεις τον σωστό. Αλλά φυσικά στον γράφει και στη σχετική σελίδα στο router σου. Αλλά καλύτερα κάνε τα παραπάνω βήματα για να σιγουρευτείς ότι φταίει το κλείδωμα και δεν είναι τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

έχεις κλειδωμένο το Wifi? ξεκλείδωσε το και δοκίμασε να μπεις. Αμα μπεις κανονικά πάει να πει πως δεν έχεις επιλέξει το σωστό τύπο κλειδιού στο κινητό. (Ανοικτό Wep, Κοινόχρηστο WEP, WPA Προσωπικό, WPA Εταιρικό). Τα περισσότερα routers έχουν ως προεπιλογή το WPA-Προσωπικό νομίζω.

 

-Ξεκλείδωσε το Wifi σου

-Σβήσε απο το κινητό σου το wifi απο τα αγαπημένα αν είναι μέσα

-Κάνε νέα αναζήτηση. Αμα μπαίνει κανονικά συνέχισε παρακάτω...

-Κλείδωσε το Wifi σου

-Κάνε νέα αναζήτηση και όταν σου ζητήσει νέο κωδικό βάλε τον. Αυτό επιλέγει μόνο του τον τύπο κλειδιού.

 

Αλλιώς αν θέλεις μπορείς να κάνεις δοκιμές και να αλλάζεις τον τύπο κλειδιού μέχρι να βρεις τον σωστό. Αλλά φυσικά στον γράφει και στη σχετική σελίδα στο router σου. Αλλά καλύτερα κάνε τα παραπάνω βήματα για να σιγουρευτείς ότι φταίει το κλείδωμα και δεν είναι τίποτα άλλο.

 

Open Wep έχω κλείδωμα και όταν πήγα να συνδεθώ με το κινητό μου ζήτησε το κλειδί και το έδωσα και φάνηκε ότι συνδέθηκε...τέλος πάντων θα δοκιμάσω και με ξεκλείδωτο Wifi για να δω τι θα γίνει.....:confused:

Θα δοκιμάσω και να περάσω τις ρυθμίσεις στο κινητό χειροκίνητα....

Link to comment
Share on other sites

glykofrg το δοκίμασα κι εγώ σε ανοιχτό δίκτυο και διαπιστωσα ότι έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Παρόλο που έκανα διαγραφή των cookies και εκκαθάριση της cache δεν λύθηκε.

 

Θα το παλέψω λίγο ακόμα και θα ενημερώσω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά συνδέθηκε!!!!!!:yahoo: Ξεκλείδωσα το Wifi δίκτυο στο σπίτι μου και επιτέλους κατάφερα να μπώ Ιντερνετ.....φαίνεται ότι δεν τα πηγαίνει καλά με κλειδωμένα δίκτυα...επίσης χρειάζεται και αρκετά καλό σήμα για να συνδεθεί.....τσάμπα τα μπινελίκια που έριξα στην Cote....:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...