Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχες την εντύπωση ότι η CYTA μοιράζει δίκτυο από δικές της καμπίνες;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχες την εντύπωση ότι η CYTA μοιράζει δίκτυο από δικές της καμπίνες;

 

Δεν ξέρω γιαυτό ρωτάω...απο το τηλ στήν ερώτηση που τους έκανα σχετικά με τις ταχύτητες του VDSL τους (γιατί δεν τους πολυεμπιστεύομαι) μου είπε η κοπέλα οτι υπάρχει καμπίνα πολύ κοντά στο σπίτι μου,και οτι είναι δικιά τους μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

Η CYTA δεν είχε ούτε θα έχει ποτέ δικές της καμπίνες. Αν μπορεί να σου δώσει VDSL μέσα από τις καμπίνες του ΟΤΕ (όχι από το αστικό κέντρο), να προχωρήσεις άφοβα.
Link to comment
Share on other sites

Η CYTA δεν είχε ούτε θα έχει ποτέ δικές της καμπίνες. Αν μπορεί να σου δώσει VDSL μέσα από τις καμπίνες του ΟΤΕ (όχι από το αστικό κέντρο), να προχωρήσεις άφοβα.

 

τι να τούς ρωτήσω ώστε να είμαι σίγουρος;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούν να σου δώσουν VDSL μέσα από καμπίνα. Αρκεί βέβαια να έχεις τέτοιες στην περιοχή σου.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούν να σου δώσουν VDSL μέσα από καμπίνα. Αρκεί βέβαια να έχεις τέτοιες στην περιοχή σου.

 

Σε προηγούμενο post έγραψα οτι στον χαρτη που έβαλες δεν έχει μεσα cyta και μου απαντησες οτι η cyta δεν εχει καμπίνες αλλα περνει απο οτε...

η καμπινα του οτε ειναι γυρω στα 500 μετρα απο το σπιτι μου...

Link to comment
Share on other sites

Στον χάρτη δεν είναι περασμένες όλες οι καμπίνες που υπάρχουν γιατί συμπληρώνονται από χρήστες. Αν έχεις δει με τα μάτια σου στο τετράγωνο σου νέα καμπίνα, τότε θα μπορείς να πάρεις VDSL. Διαφορετικά μόνο από το αστικό κέντρο και αυτό αν είσαι σε απόσταση <1500 μέτρων.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα με adsl 6-7 mbs , πέρυσι πήγα σε vDSL , επειδή η καμπίνα είναι από κάτω , είναι καρφί στα 50 και δείχνει 106+mbs Attainable Rate
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Η cyta εξαγοράστηκε από την Vodafone μήπως έχει καμπίνες η Vodafone Εκεί κοντα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον χάρτη δεν είναι περασμένες όλες οι καμπίνες που υπάρχουν γιατί συμπληρώνονται από χρήστες. Αν έχεις δει με τα μάτια σου στο τετράγωνο σου νέα καμπίνα, τότε θα μπορείς να πάρεις VDSL. Διαφορετικά μόνο από το αστικό κέντρο και αυτό αν είσαι σε απόσταση <1500 μέτρων.

 

απο την cyta μου λένε οτι υπάρχει καμπίνα κοντα σε εμενα και οτι θα πιάσω ταχύτητα πολύ κοντα στα 35mbps,αν βάλω το πρόγραμμα VDSL 35.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1490643713015-my-vodafone-vodafone.jpg

cyta-top-banner.jpg

 

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την 1η Απριλίου 2019 η Cyta Ελλάδος απορροφάται από τη Vodafone. Ως εκ τούτου, θα μπορείτε να απολαμβάνετε ακόμα καλύτερη επικοινωνία με υψηλού επιπέδου προϊόντα και υπηρεσίες, συνδυάζοντας υψηλές ταχύτητες Σταθερής και 4G/4G+ Κινητής, πλούσιο περιεχόμενο Τηλεόρασης για τους Οικιακούς πελάτες, νέες συναρπαστικές υπηρεσίες τεχνολογίας και μοναδική εμπειρία εξυπηρέτησης. Επιπλέον, οι Εταιρικοί πελάτες επωφελούνται από προηγμένες υπηρεσίες Cloud και Internet of Things (IoT) που οδηγούν την επιχείρηση τους στον ψηφιακό της μετασχηματισμό.

 

Σε αυτό το πλαίσιο, από τον επόμενο μήνα ο λογαριασμός σας θα εκδίδεται από τη Vodafone. Θα παρατηρήσετε το εμπορικό σήμα της Vodafone, κάποιες εικαστικές αλλαγές και μεταβολή στις εμπορικές ονομασίες των προϊόντων σας, π.χ. οι δωρεάν χρόνοι ομιλίας Cyta προς Cyta θα μετονομαστούν σε Vodafone προς Vodafone. Οι μεταβολές αυτές θα γίνουν χωρίς να φέρουν αλλαγή στα χαρακτηριστικά και τις χρεώσεις της υπηρεσίας Σταθερής τηλεφωνίας που απολαμβάνετε.

 

Σας υπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να εξοφλείτε τον λογαριασμό σας στα καταστήματα της Vodafone και στα σημεία εξυπηρέτησης που αναγράφονται στην ενότητα «Τρόποι εξόφλησης λογαριασμού» της 2ης σελίδας του λογαριασμού σας.

 

Τι πρέπει να γνωρίζετε σχετικά με τον λογαριασμό σας:

 

Παράλληλα με την αποστολή του έντυπου ή ηλεκτρονικού λογαριασμού σας, θα μπορείτε να ενημερώνεστε και online μέσα από την ιστοσελίδα vodafone.gr στην ενότητα εξυπηρέτησης πελατών Cyta Ελλάδος.

 

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση, επισκεφτείτε την ιστοσελίδα vodafone.gr στην ενότητα εξυπηρέτησης πρώην πελατών Cyta Ελλάδος. Επιπλέον, το Τμήμα Εξυπηρέτησης (13877) και Τεχνικής Υποστήριξης (13811) Οικιακών πελατών καθώς και το Τμήμα Εξυπηρέτησης & Τεχνικής Υποστήριξης (13878) Εταιρικών πελατών παραμένουν στη διάθεσή σας. Τέλος, σας υπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να εξυπηρετείστε σε κατάστημα Vodafone της περιοχής σας. Την αναλυτική λίστα των καταστημάτων μπορείτε να τη βρείτε στο vodafone.gr.

 

Ένας συναρπαστικός κόσμος προϊόντων και υπηρεσιών σας περιμένει!

 

:!: https://www.cyta.gr/

 

:!: https://www.vodafone.gr/

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι γονείς μου έχουν σταθερό cyta. Εδώ και ένα μήνα περίπου όταν τους καλούν από cosmote (σταθερό και κινητό) ακούνε το μήνυμα "ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή". Από την εξυπηρέτηση της cyta το μόνο που λένε είναι ότι το ψάχνουν. Εν τω μεταξύ δύο ηλικιωμένοι άνθρωποι είναι απομονωμένοι, χωρίς να μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί τους. Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; Τι μπορώ να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεις...Λεγεται Φο ρη το τη τα

 

Στάλθηκε από το SM-N9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Λήγει το συμβόλαιο μου το καλοκαίρι που είναι στα 16 ευρώ για απεριόριστα αστικά υπεραστικά με 300 προς κινητα με 24 ιντερνετ.

Την έχω τουλάχιστον 5 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος.

Πώς θα κάνω ανανέωση στα ίδια?

Θα με πάνε στη vodafone?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μηνυμα για αναβάθμιση γραμμής στην περιοχή μου

 

Το πρόγραμμά σας μετά την ολοκλήρωση της αναβάθμισης θα είναι το Vodafone Home Double Play GR +300 με τα

ακόλουθα χαρακτηριστικά:

o Απεριόριστο Internet ADSL 24/1 Mbps

o Απεριόριστα αστικά/υπεραστικα

o 300 λεπτά προς κινητά Ελλάδος

o Απεριόριστα αστικά και κινητά απο Vodafone σε Vodafone

Με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης, το τελικό μηνιαίο σας πάγιο θα παραμείνει αμετάβλητο.

Link to comment
Share on other sites

Λήγει το συμβόλαιο μου το καλοκαίρι που είναι στα 16 ευρώ για απεριόριστα αστικά υπεραστικά με 300 προς κινητα με 24 ιντερνετ.

Την έχω τουλάχιστον 5 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος.

Πώς θα κάνω ανανέωση στα ίδια?

Θα με πάνε στη vodafone?

 

Υποθέτω ότι έχουμε παρόμοιο συμβόλαιο, εγώ στα 16.28€ με τις ίδιες παροχές.

Είμαστε ήδη στην Vodafone ως "παλαιοί πελάτες cyta".

Θα σου πρότεινα 1 μήνα πριν λήξει το συμβόλαιό σου να επικοινωνήσεις με την Vodafone ώστε να ενημερωθείς αν μπορείς να παραμείνεις στο ίδιο συμβόλαιο ή αν σου προτείνουν κάποιο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έχουμε παρόμοιο συμβόλαιο, εγώ στα 16.28€ με τις ίδιες παροχές.

 

Είμαστε ήδη στην Vodafone ως "παλαιοί πελάτες cyta".

 

Θα σου πρότεινα 1 μήνα πριν λήξει το συμβόλαιό σου να επικοινωνήσεις με την Vodafone ώστε να ενημερωθείς αν μπορείς να παραμείνεις στο ίδιο συμβόλαιο ή αν σου προτείνουν κάποιο άλλο.

Κάτι τέτοιο θα κανω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχεις λάβει και επιστολή που σε ενημερώνει για την ημερομηνία που θα γίνει η αλλαγή και για το νέο σου πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone μου έστειλε νέο ρούτερ για να αντικαταστήσω της cyta

 

Ερώτηση.

 

Το προηγούμενο στο ζήτησαν; Γιατί, αν κάποιος ήταν στη cyta πάνω από 2 χρόνια, μπορεί να το κρατήσει, χωρίς επιπλέον κόστος.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ζητάνε πίσω γενικότερα. Όσοι έχουν το Η267Ν, δεν παίρνουν καν καινούριο ρούτερ. Την μέρα της μεταφοράς, ζητάνε να παραμείνει συνδεδεμένο το router και λαμβάνει το firmware της Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να "ευχαριστήσω" τη vodafone που μετά την αποστολή και εγκατάσταση του νέου router και ενώ δεν έκανε τίποτα για να διορθώσει τη χαμηλή ταχύτητα που προσέφερε, τώρα αυτή έχει πέσει στο μισό και λιγότερο. 4,2Mpbs.... Το 2020... Με πρόγραμμα για έως και 24Mbps.... :down:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πράγμα που μπορεί να γίνει για να διορθωθεί είναι vdsl. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να μπορούν να σου κάνουν. Είναι συνάρτηση της απόστασης κυρίως.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...