Jump to content

BlackBerry Tricks & Tips


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το storm 9500 & εμενα μου εβγαλε 1 εικονιδιο στο applications ''memory cleaner''. Δεν το ειχε πιο πριν.... To παταω και κανει memory clean up
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ειναι απο παροχο

στο advanced option το ενεργοποιεις αν θελεις να σου βγαλει εικονιδιο για το μεμορυ κλιν

και εγω το εχω βαλει

:X
Link to comment
Share on other sites

Security options -> memory cleaning

Κερδίζεις και σε μνήμη. Τσέκαρέ το.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάποιες συντομεύσεις για το STORM που εγώ τουλάχιστον δεν ήξερα...

 

Όταν είμαστε στα διάφορα μενού (πχ στα μηνύματα/email) με το keyboard σε portrait mode έχουμε τις εξείς συντομεύσεις στα παρακάτω κουμπιά:

τυ: βέλος κατεύθυνσης προς τα πάνω

βν: βέλος κατεύθυνσης προς τα κάτω

ξκ: βέλος κατεύθυνσης προς τα δεξιά

δφ: βέλος κατεύθυνσης προς τα αριστερά

γη: επιλογή του μαρκαρισμένου

θι: page up

μ: page down

ερ: αρχή σελίδας

ψω: τέλος σελίδας

ασς: απάντηση

;: απάντηση σε όλους.. (δεν ξέρω τί κάνει ακριβώς)

οπ: προώθηση

λ': αποστολή νέου email

 

Ένα άλλο κόλπο που βρήκα..

είμαστε στην αρχική οθόνη και πατώντας συνεχόμενα το κουμπί με το βελάκι πατάμε μία στην αριστερή πάνω γωνία, μία στην δεξιά πάνω γωνία,πάλι μια στην αριστερή και τέλος πάλι στην δεξιά.. Αυτό μας εμφανίζει πληροφορίες τις συσκευής.. ακόμα και πόσα δευτερόλεπτα είναι ανοιχτή..!

Link to comment
Share on other sites

sugnwmh alla auto i den to ekana sosta i den douleuei..

 

Ένα άλλο κόλπο που βρήκα..

είμαστε στην αρχική οθόνη και πατώντας συνεχόμενα το κουμπί με το βελάκι πατάμε μία στην αριστερή πάνω γωνία, μία στην δεξιά πάνω γωνία,πάλι μια στην αριστερή και τέλος πάλι στην δεξιά.. Αυτό μας εμφανίζει πληροφορίες τις συσκευής.. ακόμα και πόσα δευτερόλεπτα είναι ανοιχτή..!

blackberry storm 9500 LG 2,3,4 samsung note 4
Link to comment
Share on other sites

sugnwmh alla auto i den to ekana sosta i den douleuei..

 

Ένα άλλο κόλπο που βρήκα..

είμαστε στην αρχική οθόνη και πατώντας συνεχόμενα το κουμπί με το βελάκι πατάμε μία στην αριστερή πάνω γωνία, μία στην δεξιά πάνω γωνία,πάλι μια στην αριστερή και τέλος πάλι στην δεξιά.. Αυτό μας εμφανίζει πληροφορίες τις συσκευής.. ακόμα και πόσα δευτερόλεπτα είναι ανοιχτή..!

 

Λοιπόν...: Έχοντας πατημένο συνεχόμενα το κουμπί με το βελάκι που κάνει back πάτα 4 φορές την οθόνη (και πατώντας και αγγίζοντας το ίδιο είναι..) τις πάνω γωνίες.. αριστερή-δεξιά-αριστερή-δεξιά

εγω όσες φορές το έχω κάνει έχει πιάσει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται οι υπόλοιπες γλώσσες στο υπομενού που εμφανίζεται? Εγώ θέλω μόνο να εναλλάσσω ανάμεσα σε Ελληνικά και Αγγλικα (US), γίνεται να αφήσουμε μόνο αυτές?

 

απο το desktop manager μονο επέλεξε τις 2 γλώσσες και μετά πηγαίνες options-language και βάζεις στο enable quick selection στο πρώτο yes και απο κάτω hide

Link to comment
Share on other sites

στο πληκτρολόγιο, ανεξαρτήτου τύπου (qwerty, suretype κλπ), αν κρατήσουμε πατημένο το γράμμα το κάνει κεφαλαίο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, αγόρασα κι εγώ ένα BOLD και περιμένω σήμερα-αύριο την ενεργοποίηση του BIS από τη VODAFONE. Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα οδηγό (όσο πιο αναλυτικό γίνεται) για το πως κάνω upgrade (ή update άραγε); στο BB BOLD. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Απορία.

Κάποιος με BES μου στέλνει mail και τα γράμματα φαίνονται μπλε. Πώς το κάνω κι εγώ???

Σημειώνω οτι έχω και Storm και Curve δεν έχω βρει τέτοια επιλογή. Είναι θέμα BES ή συσκευής???

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο... αλλά είναι trick!

 

Όταν ακουμπάς τη θήκη του berry πάνω στο touchpad ενός macbook... το macbook μπαίνει σε sleep! Αυτό οφείλεται στους μαγνήτες που έχει η θήκη και το macbook για να αναγνωρίζει πότε κλείνει η οθόνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Απορία.

Κάποιος με BES μου στέλνει mail και τα γράμματα φαίνονται μπλε. Πώς το κάνω κι εγώ???

Σημειώνω οτι έχω και Storm και Curve δεν έχω βρει τέτοια επιλογή. Είναι θέμα BES ή συσκευής???

Βρήκε κανείς τίποτα???

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μπλε γραμματοσειρά βλέπω. Θα σου στείλω capture it.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μπλε γραμματοσειρά βλέπω. Θα σου στείλω capture it.

 

το πιο εύκολο που έχεις να κάνεις, αν έχεις κάποιο "θάρρος" με τον αποστολέα, είναι να τον ρωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Λόγω update στον server της windows live οι χρήστες msn, hotmail και windowslive λογαριασμών email μπορεί να μην λαμβάνουν τα μηνύματα τους. το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να επιβεβαιώσετε πάλι τον λογαριασμό σας.

 

αυτο γίνεται:

setup-email settings-log in-edit στον λογαριαμό, ξαναβάζετε το password και save

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να αποκατασταθεί. Συνήθως μας ειδοποιούν με mail για ανανέωση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν νομίζω να ειδοποιήσουν με mail, έβγαλαν απλά μια ανακοίνωση. για να έχουν πάντως τα ρούχα τους φυλαγμένα οι χρήστες windows live ας το κάνουν. η διαδικασία είναι πολυ μικρή
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...