Jump to content

BlackBerry Tricks & Tips


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρώ ότι είναι καλό να δημοσιεύουμε κόλπα που βοηθούν να αξιοποιήσουμε τις συσκευές μας. Για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνω την αρχή: Στα κείμενα πατάμε 2 φορές το space. Αυτόματα μπαίνει τελεία και το επόμενο γράμμα κεφαλαίο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν έκδοση 4.5 και docs to go. Για να κάνουμε δημιουργία χωρίς premium account, περνάμε στη συσκευή "κενά" αρχεία και μετά κάνουμε edit. Edit στο blank είναι δημιουργία.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν ακόμα δν έχουν το Sheets To Go sto BB τους μπορούν να το κάνουν update στην καινούργια version όπου μπορούν να επεξεργάζονται και Excel αρχεία.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

εγώ έχω το πρόβλημα ότι μου ζητάει κωδικό ....πάω να κάνω εγγραφή αλλά μου βγάζει πάντα error...καμιά λύση??

 

 

Όσοι έχουν ακόμα δν έχουν το Sheets To Go sto BB τους μπορούν να το κάνουν update στην καινούργια version όπου μπορούν να επεξεργάζονται και Excel αρχεία.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία έκδοση 4,5,0,55 και ξαναδοκίμασε.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν έκδοση 4.5 και docs to go. Για να κάνουμε δημιουργία χωρίς premium account, περνάμε στη συσκευή "κενά" αρχεία και μετά κάνουμε edit. Edit στο blank είναι δημιουργία.

 

Και είχα κολλήσει ... :!: θα το δοκιμάσω όμως .... :D

Join @ ~F~ 's Frequency ...

.: On Air :. :music:

 

 

PIN : 21E30983

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ καλή εφαρμογή είναι το google mobile app. Γίνεται εγκατάσταση και έχουμε πρόσβαση στο

gmail, google reader και google news. Ακόμα google docs και maps.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αλλάζουμε γλώσσα γραφής, απλά: alt + enter.

 

Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται οι υπόλοιπες γλώσσες στο υπομενού που εμφανίζεται? Εγώ θέλω μόνο να εναλλάσσω ανάμεσα σε Ελληνικά και Αγγλικα (US), γίνεται να αφήσουμε μόνο αυτές?

 

Επίσης με το ξυπνητήρι του ΒΒ τι γίνεται? Είχα συνηθίσει τόσα χρόνια με τα Νοκια και με ξυπνούσαν ότι και να γίνεται, και τώρα με ΒΒ δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς παίζει. Όταν είναι κλειστό δεν ανοίγει και όταν είναι ανοικτό απλά μου χτυπάει για 60-90 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει... :( Που να ξυπνήσεις έτσι :lol

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται οι υπόλοιπες γλώσσες στο υπομενού που εμφανίζεται? Εγώ θέλω μόνο να εναλλάσσω ανάμεσα σε Ελληνικά και Αγγλικα (US), γίνεται να αφήσουμε μόνο αυτές?

 

Μπορείς μέσα απο το Desktop Manager να απεγκαταστήσεις τις υπολοιπες γλώσσες.

Το ίδιο έχω κάνει και εγώ. Γλυτώνεις και χώρο έτσι.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται οι υπόλοιπες γλώσσες στο υπομενού που εμφανίζεται? Εγώ θέλω μόνο να εναλλάσσω ανάμεσα σε Ελληνικά και Αγγλικα (US), γίνεται να αφήσουμε μόνο αυτές?

 

Επίσης με το ξυπνητήρι του ΒΒ τι γίνεται? Είχα συνηθίσει τόσα χρόνια με τα Νοκια και με ξυπνούσαν ότι και να γίνεται, και τώρα με ΒΒ δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς παίζει. Όταν είναι κλειστό δεν ανοίγει και όταν είναι ανοικτό απλά μου χτυπάει για 60-90 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει... :( Που να ξυπνήσεις έτσι :lol

Σε ό,τι αφορά το ξυπνητήρι, στο 8310 είτε κλειστό είτε ανοιχτό το κινητό, χτυπάει κανονικά. Αν συνεχίσει, ρύθμισέ το τουλάχιστον, να ενεργοποιείται αυτόματα το κινητό, ένα λεπτό πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα το ψάξω.. Μια ερώτηση ακόμα, είμαι σε αναμονή για την ενεργοποίηση του Blackberry Service της WIND. Όταν ενεργοποιηθεί θα λάβω κάποια ειδοποίηση ή θα βγει κάποια ένδειξη στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα το ψάξω.. Μια ερώτηση ακόμα, είμαι σε αναμονή για την ενεργοποίηση του Blackberry Service της WIND. Όταν ενεργοποιηθεί θα λάβω κάποια ειδοποίηση ή θα βγει κάποια ένδειξη στο κινητο?

 

 

Ναι, τα μικρά γράμματα gprs θα γίνουν κεφαλαία GPRS

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα το ψάξω.. Μια ερώτηση ακόμα, είμαι σε αναμονή για την ενεργοποίηση του Blackberry Service της WIND. Όταν ενεργοποιηθεί θα λάβω κάποια ειδοποίηση ή θα βγει κάποια ένδειξη στο κινητο?

Και θα έρθει και mail από την blackberry οτι το handheld έχει γίνει register.....

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Καλά πόσο διάστημα απαιτείται.. 2η μέρα σήμερα και τίποτα..! :(
Link to comment
Share on other sites

Blackberry Shortcuts:

 

- Reset (Χώρις να βγάλεις την μπαταρά κ χωρίς την εφαρμογή SoftReset) : Alt + Right Shift + Del

- Πληροφορίες συσκευής: Alt + Shift + H

- Ενδειξη σήματος σε dBm (αντί για γραμμές): Alt + NMLL

- Event log: Alt + LGLG

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και το PDF to go από DATAVIZ για να συμπληρωθει το πακέτο του Docs to go.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και το PDF to go από DATAVIZ για να συμπληρωθει το πακέτο του Docs to go.

 

Μπόρεσες να το λειτουργήσεις; Εμένα στο Φάκελο με το Documents To Go δν μου βγάζει το PDF To Go...

Μόνο τα υπόλοιπα 3 έχω...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Μπόρεσες να το λειτουργήσεις; Εμένα στο Φάκελο με το Documents To Go δν μου βγάζει το PDF To Go...

Μόνο τα υπόλοιπα 3 έχω...

Στην παρούσα φάση είναι μόνο με πληρωμή. Νεότερα δεν ξέρω. Θα δοκιμάσω και θα σου πω.

Btw όταν συνδέω το bb με το desktop manager για να περάσω κάτι, μου κάνει downgfrade στο documents to go και μου βγάζει το excel. Κάποιος, καμια λύση???????

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Καλά πόσο διάστημα απαιτείται.. 2η μέρα σήμερα και τίποτα..! :(

 

a kala

min viazese :)

 

mporei na parei apo 2 meres mexri 1 evdomada!!

(kai parapano merikes fores)

 

avrio, kinigise tous ligo..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην δική μου περίπτωση όσες φορές ζητάω νέες ενεργοποιήσεις ή απενεργοπόιήσεις Blackberry service γίνονται σχεδόν αυθημερόν το πολύ μέχρι την επομένη το μεσημέρι. Αυτά βέβαια όσο αφορά την Vodafone. Επίσης ένα της γυναίκας μου είχε φτάσει και την 1 εβδομάδα μέ την Wind.

GiorgosH, πρέπει όπως σου είπαν να τους κυνηγήσεις λίγο, να τους τηλεφωνείς πρωί και βράδυ και να τους ρωτάς.

Επίσης καλό είναι να κάνεις και κανα hard reset, βγαζοντας την μπαταρία για περίπου 7 λεπτά.

Το λέω αυτό γιατί κάποια στιγμή στο δικό μου μου το είχαν ενεργοποιήσει, αλλά δεν έβλεπα κεφαλαία GPRS στην οθόνη μου. Μόλις τους τηλεφώνησα μου είπαν να κάνω hard reset και όντως μόλις το έκανα όλα έφτιαξαν. Συνέβει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος είμαι.. Ξεκινά ο γολγοθάς των ρυθμίσεων.. :) Τις κάνω από το κινητό ή το BIS? Ή το ίδιο πράγμα είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για hard reset βγάζουμε την μπαταρία όπως είπε ο φίλος παρραπάνω;

Και άμα κάνουμε θα χαθούν τα προεγκατεστημένα προγράμματα, παιχνίδια κ.λ.π.;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...