Jump to content

Green laser pointer


psychoz125
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι εκει δεν θα εχει μεγαλη φαση επειδη δεν πρεπει να το δοκιμασεις σε καποιον συνανθρωπο σου, λογω του οτι ειναι εξαιρετικα επικινδυνο.

 

Αν εσυ γελας με το να διακινδυνεψεις να δημιουργησεις ανεπανορθωτη βλαβη σε καποιον αλλο με το να το στρεφεις εναντιον του, τοτε τι να πω? Κριμα. Ισως εισαι μικρος ακομη και οταν μεγαλωσεις θα καταλαβεις οτι αυτα δεν ειναι παιχνιδια.

 

Να σου πω με όλο το συμπάθειο: Την παλεύεις καθόλου; Αυτό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2733065#post2733065 ξέρεις ποιος το έγραψε; Τα δικά σου λόγια χρησιμοποίησα πριν για αυτό τα έβαλα σε italic,και έρχεσαι τώρα να μου πεις ότι θα καταλάβω ΕΓΩ ότι δεν είναι παιχνίδια αυτά;

Ευτυχώς που τα γραπτά μένουν για να καταλάβουμε με ποιον έχουμε να κάνουμε.Άντε μην πω καμιά πιο βαριά κουβέντα βραδυάτικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σου πω με όλο το συμπάθειο: Την παλεύεις καθόλου; Αυτό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2733065#post2733065 ξέρεις ποιος το έγραψε; Τα δικά σου λόγια χρησιμοποίησα πριν για αυτό τα έβαλα σε italic,και έρχεσαι τώρα να μου πεις ότι θα καταλάβω ΕΓΩ ότι δεν είναι παιχνίδια αυτά;

Ευτυχώς που τα γραπτά μένουν για να καταλάβουμε με ποιον έχουμε να κάνουμε.Άντε μην πω καμιά πιο βαριά κουβέντα βραδυάτικα.

 

βασιλη τα λογια ειναι περιττα.οποιοσ εχει ματια καταλαβαινει.τζαμπα σκασ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και για τι χρήση το προτείνεις ρε φίλε τότε; Για πες μας που μπορεί να μας χρησιμεύσει αυτό το πράμα και γιατί το πήρες εσύ;Και εξήγησέ μας και που είναι η "πολύ πλάκα" για να γελάσουμε και μεις.

 

εγω ηδη γελασα

γραψε σωστα το πολυ

και θα την βρεις στο wikipedia την πλακα

μην περιμενεις να στην εξηγησει κανεις εδω, με τετοιο υφος..

 

Καταρχας η μαγεια / πλακα ειναι σχετικη

Αλλος θα πηδαγε την λοπεζ με 600 ευρω αλλος θα

επαιρνε αυτο το γκατζετ γιατι μπορει να ξερει φυσικη

και να τον τρελαινει η ιδεα στην πραξη

 

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω την ολη συζητηση μετα απο το πρωτο ποστ του Rambo3

 

Ειλικρινα ομως......

 

Ψαχνεις γενικα για κριτικες και δεν βρισκεις

Και πιστευω οτι ειναι σιγουρα αληθινη

Ο ανθρωπος εκανε ενα ποστ για να ενημερωσει

και τον ευχαριστουμε πολυ για αυτο

που μετεφερε μια εμπειρια του

αντι να αιωρειται ενας μυθος γυρω απο το πρασινο φωτακι

και τους πωλητες του ebay που διαφημιζουν μερσεντες και

σου δινουν ζασταβα στα ιδια αλογα (κοιτα mw για laser) .

Στην πραξη σου λεει κανει το και το απο εκει και απο εκει.

 

Eισαι μεσα σε thread υποτιθεται παροχης πληροφοριων για

λειζερ , περιγραφη εμπειριων και οτιδηποτε που μπορει να σε βοηθησει

να παρεις αυτο το γκατζετ που γουσταρεις για τον Χ λογο που δεν προσβαλλει, για να το ριχνεις στα

αστρα και να περιμενεις να πεσουν γιατι ετσι σου κ@βλwσε , και εσυ ψαχνεις ψιλλους στα αχυρα και προσπαθεις να πεισεις ποιον, για ποιο λογο και να πετυχεις τι?????????????.........

 

 

Αν δεν το γουσταρεις κλειστο το thread

Mαζευεται σαβουρα και δεν διαβαζεται

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω με όλο το συμπάθειο: Την παλεύεις καθόλου; Αυτό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2733065#post2733065 ξέρεις ποιος το έγραψε; Τα δικά σου λόγια χρησιμοποίησα πριν για αυτό τα έβαλα σε italic,και έρχεσαι τώρα να μου πεις ότι θα καταλάβω ΕΓΩ ότι δεν είναι παιχνίδια αυτά;

Ευτυχώς που τα γραπτά μένουν για να καταλάβουμε με ποιον έχουμε να κάνουμε.Άντε μην πω καμιά πιο βαριά κουβέντα βραδυάτικα.

 

Μα παραποιησες τα λογια μου, με ειρωνικο τροπο. Διπλο το λαθος σου δηλαδη.

Ειπες:

"Σίγουρα έχει πολύ μεγάλη φάση.Φαντάζομαι θα έχει μεγαλύτερη φάση όταν το δοκιμάσω και σε κάποιον συνάνθρωπό μου.Εκεί θα γελάσω περισσότερο."

Οταν εγω ειχα ηδη απλως περιγραψει διαφορα χαρακτηριστικα του λειζερ αυτου λεγοντας σαφεστατα στο τελος οτι:

"Και προσοχη! Παραειναι επικινδυνο για αδαεις. Ποτέ σε αυτοκινητα ή μεσα σε πληθυσμο. Ακομα και η αντανακλαση του ειναι φωτεινη σαν τον ηλιο χωρις πλακα."

 

Κατι που εσυ εντεχνως απεφυγες να αναφερεις οτι ειπα και μαλιστα το αντεστρεψες υπονοωντας οτι η πλακα που λεω πηγαζει και απο την στρεψη της ακτινας του λειζερ και σε ανθρωπους, πραγμα που ξαναλεω ανεφερα σαφεστατα οτι δεν πρεπει να γινεται.

 

 

Και ρωταω τωρα: Εκανα κατι λαθος στο πρωτο εκεινο ποστ?????

Να απαντησω: ΝΑΙ. Λαθος ηταν που καθησα και εγραψα το ποστ εκεινο. Επρεπε να σας ρωτησω πρωτα τι επρεπε να γραψω.

Και μαλιστα διπλο το λαθος μου. Επρεπε να σας ρωτησω μεχρι ποια τιμη λειζερ μου επιτρεποταν να αγορασω. Δεν το εκανα και λυπαμαι.

 

 

Αλλα αυτο γινεται στα φορουμ. Του ξυνιζει καποιου που καποιος αλλος εκανε κατι που αυτος δεν συμφωνει(να δωσει 600€ για ενα λειζερ, να εχει διαφορετικο ορισμο για το τι ειναι "πλακα" απο τον δικο του) και αρχιζει και αστεΐζεται/ειρωνευεται με καθε δυνατο τροπο.

 

Οπως και η υποβαθμιση της νοητικης μου ικανοτητας ηταν ενα τραγικο συμβαν επισης. Πως ειναι δυνατον δηλαδη να γνωριζεις τις ικανοτητες κριτικης σκεψης μου ωστε να αποφαινεσαι οτι ειναι επικινδυνο το παρον λειζερ στα χερια μου?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , χαλαρώστε ... ειδικά αυτοί που την "λέτε" για τα 600 ευρώ ...

Κουμάντο στην τσέπη του θα κάνετε??? Ο καθένας δουλεύει (ή όχι) και βγάζει κάποια λεφτά , που μπορεί για "την πλάκα" του να τα ξοδέψει ΌΠΟΥ θέλει και ΌΠΩΣ θέλει ! *βέβαια στο σημείο που να μην ενοχλεί ή να θέτει σε κίνδυνο τους γύρο του! (και ίσως το λέιζερ αυτό να τα κάνει ΚΑΙ τα 2 τα προηγούμενα!!!!)

 

Θα συμφωνήσω με την λογική του Βασίλη που εννοεί το ΠΟΣΟ επικίνδυνο είναι το εργαλείο αυτό - πραγματικά , από τα χαρακτηριστικά του , φαντάζει μελλοντικό όπλο σε έργα!

Αλλά και από την άλλη ρε συ "Rambo3" , εντάξει , ας δεχτούμε ότι είσαι πρότυπο ενός προσεχτικού ανθρώπου και νοήμων! Αλλά ρε συ , γίνονται και ανθρώπινα λάθη , φαντάσου να το στρέψεις σε κάποιον (στα μάτια) κατά λάθος ...

Ή να προκαλέσεις κάποια έκρηξη ... από την περιγραφή και μόνο , μπορείς από μακρυά να λαμπαδιάσεις άνετα ένα βενζινάδικο!!!:X

Σκέψου το μικρό σου αδερφάκι (ή κάποιο άλλο μικρό) να ψαχουλέψει και να το βρει !!! Πίστεψέ με , η πρώτη κίνηση που θα κάνει , είναι να το κοιτάξει στα μάτια!!!:!:

Θέλουν προσοχή αυτά τα "παιχνίδια" ... αλλά δεν φταίνε αυτοί που τ' αγοράζουν , αλλά αυτοί που επιτρέπουν την πώληση αυτών!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την λογική του Βασίλη που εννοεί το ΠΟΣΟ επικίνδυνο είναι το εργαλείο αυτό - πραγματικά , από τα χαρακτηριστικά του , φαντάζει μελλοντικό όπλο σε έργα!

Αλλά και από την άλλη ρε συ "Rambo3" , εντάξει , ας δεχτούμε ότι είσαι πρότυπο ενός προσεχτικού ανθρώπου και νοήμων! Αλλά ρε συ , γίνονται και ανθρώπινα λάθη , φαντάσου να το στρέψεις σε κάποιον (στα μάτια) κατά λάθος ...

Λογικα/πρακτικα αμα το δεις αυτο ειναι εξαιρετικα δυσκολο. Πρεπει ΚΑΙ να το στρεψω σε ανθρωπο ΚΑΙ να πατησω το κουμπι να ανοιξει. Ουσιαστικα μηδεν πιθανοτητες, εκτος αν πχ περασει καμια Scarlett Johansson απο διπλα μου και αφαιρεθω τελειως.

 

Εκτος αυτου και 5αρι λειζερ να στρεψεις στα ματια καποιου ο κινδυνος ζημιας ειναι το ιδιο μεγαλος οποτε δεν εχει νοημα να μιλαμε για ΤΟ συγκεκριμενο λειζερ που πηρα αλλα γενικα για τα >= 5 mW λειζερ. Σε ολους δηλαδη πρεπει να το πεις αυτο και οχι μονο σε εμενα.

Οποτε δεν καταλαβαινω το νοημα καν αυτης της συζητησης.

 

 

Σκέψου το μικρό σου αδερφάκι (ή κάποιο άλλο μικρό) να ψαχουλέψει και να το βρει !!! Πίστεψέ με , η πρώτη κίνηση που θα κάνει , είναι να το κοιτάξει στα μάτια!!!:!:

Πρακτικα αυτο δεν γινεται γιατι δεν εχω μικρο αδερφακι.

 

Θέλουν προσοχή αυτά τα "παιχνίδια" ... αλλά δεν φταίνε αυτοί που τ' αγοράζουν , αλλά αυτοί που επιτρέπουν την πώληση αυτών!!!

Διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ! Θα συμφωνουσα ΠΛΗΡΩΣ αν συμπληρωνες την προταση σου με το "σε οποιονδηποτε!!!!"

 

Τα λειζερ αυτου του τυπου δεν ειναι μονο παιχνιδια. Καποτε σε μια συγκεντρωση αστρονομιας που ειχα παει τα χρησιμοποιουσαν για να δειχνουν τα αστερια και τους αστερισμους για τους οποιους μιλουσαν στο κοινο και ηταν φοβερα πρακτικο.

 

Εκτος των αλλων με την λογικη σου πρεπει να απαγορευτει η πωληση οπλων καθως και οτιδηποτε αλλου που μπορει να γινει επικινδυνο.

 

Δεν ειναι λογικη αυτη. Αν καποιος παρουσιασει σχετικη αδεια ή λογο λογικο ωστε να μπορει να αγορασει οπλο, πρεπει να μπορει να το αγορασει. Να εχει το δικαιωμα.

Το ιδιο και με το λειζερ. Αν καποιος παρουσιασει (νομιμα)στοιχεια οτι θελει το λειζερ για αυτον και εκεινον το λογο τοτε πρεπει να μπορει να το αγορασει.

Πρακτικα αυτο ειναι δυσκολο προφανως.

 

Επισης ξαναλεω οτι συμφωνω με την προταση σου αρκει να της προσθεσεις την καταληξη " "σε οποιονδηποτε!!!!". Δηλαδη δεν μπορει ο οποιοσδηποτε χωρις να παρουσιασει νομιμο και σαφη λογο(και αληθινο φυσικα) για την προθεση χρησιμοποιησης του, να μπορει να αγοραζει τετοια επικινδυνα πραγματα.

Για αυτο γεμισαν τα γηπεδα με τετοια λειζερ.

Link to comment
Share on other sites

εγω ηδη γελασα

γραψε σωστα το πολυ

και θα την βρεις στο wikipedia την πλακα

μην περιμενεις να στην εξηγησει κανεις εδω, με τετοιο υφος..

 

Στο επόμενο ορθογραφικό μάθημα που θα κάνεις προσπάθησε να μάθεις και τι σημαίνουν τα " " ανάμεσα σε μια φράση.Μέχρι τότε (ξανα)διάβασε εδώ για να δεις από που την έκανα copy paste.

 

Καταρχας η μαγεια / πλακα ειναι σχετικη

Αλλος θα πηδαγε την λοπεζ με 600 ευρω αλλος θα

επαιρνε αυτο το γκατζετ γιατι μπορει να ξερει φυσικη

και να τον τρελαινει η ιδεα στην πραξη

 

Συμφωνούμε για τα 600ε.Κουμάντο στην τσέπη του καθενός δεν θα κάνουμε.Απλά αν δεν το έχεις καταλάβει εδώ και τόση ώρα ψάχνουμε πιθανές εφαρμογές αυτού του ... γκατζετ.

 

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω την ολη συζητηση μετα απο το πρωτο ποστ του Rambo3

 

Ειλικρινα ομως......

 

Ψαχνεις γενικα για κριτικες και δεν βρισκεις

Και πιστευω οτι ειναι σιγουρα αληθινη

Ο ανθρωπος εκανε ενα ποστ για να ενημερωσει

και τον ευχαριστουμε πολυ για αυτο

που μετεφερε μια εμπειρια του

αντι να αιωρειται ενας μυθος γυρω απο το πρασινο φωτακι

και τους πωλητες του ebay που διαφημιζουν μερσεντες και

σου δινουν ζασταβα στα ιδια αλογα (κοιτα mw για laser) .

Στην πραξη σου λεει κανει το και το απο εκει και απο εκει.

 

Eισαι μεσα σε thread υποτιθεται παροχης πληροφοριων για

λειζερ , περιγραφη εμπειριων και οτιδηποτε που μπορει να σε βοηθησει

να παρεις αυτο το γκατζετ που γουσταρεις για τον Χ λογο που δεν προσβαλλει, για να το ριχνεις στα

αστρα και να περιμενεις να πεσουν γιατι ετσι σου κ@βλwσε , και εσυ ψαχνεις ψιλλους στα αχυρα και προσπαθεις να πεισεις ποιον, για ποιο λογο και να πετυχεις τι?????????????.........

 

Ναι είναι σίγουρα αληθινή η κριτική του,σε αυτό συμφωνώ.Κατά πόσο είναι χρήσιμη δεν ξέρω,και επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεις τα άστρα συνέχεια και όχι τα σκασμένα λάστιχα ή τα αναμμένα σπίρτα ή τα μπαλόνια κ.ο.κ.

 

 

Αν δεν το γουσταρεις κλειστο το thread

Mαζευεται σαβουρα και δεν διαβαζεται

 

Θα μπορούσα να συμβάλλω στο κλείσιμό του αλλά από την άλλη είναι το ίδιο χρήσιμο να μάθουμε επιτέλους και σε τι χρησιμεύει αυτό το γκατζετ.

 

Μα παραποιησες τα λογια μου, με ειρωνικο τροπο. Διπλο το λαθος σου δηλαδη.

Ειπες:

"Σίγουρα έχει πολύ μεγάλη φάση.Φαντάζομαι θα έχει μεγαλύτερη φάση όταν το δοκιμάσω και σε κάποιον συνάνθρωπό μου.Εκεί θα γελάσω περισσότερο."

Οταν εγω ειχα ηδη απλως περιγραψει διαφορα χαρακτηριστικα του λειζερ αυτου λεγοντας σαφεστατα στο τελος οτι:

"Και προσοχη! Παραειναι επικινδυνο για αδαεις. Ποτέ σε αυτοκινητα ή μεσα σε πληθυσμο. Ακομα και η αντανακλαση του ειναι φωτεινη σαν τον ηλιο χωρις πλακα."

 

Κατι που εσυ εντεχνως απεφυγες να αναφερεις οτι ειπα και μαλιστα το αντεστρεψες υπονοωντας οτι η πλακα που λεω πηγαζει και απο την στρεψη της ακτινας του λειζερ και σε ανθρωπους, πραγμα που ξαναλεω ανεφερα σαφεστατα οτι δεν πρεπει να γινεται.

 

 

Και ρωταω τωρα: Εκανα κατι λαθος στο πρωτο εκεινο ποστ?????

Να απαντησω: ΝΑΙ. Λαθος ηταν που καθησα και εγραψα το ποστ εκεινο. Επρεπε να σας ρωτησω πρωτα τι επρεπε να γραψω.

Και μαλιστα διπλο το λαθος μου. Επρεπε να σας ρωτησω μεχρι ποια τιμη λειζερ μου επιτρεποταν να αγορασω. Δεν το εκανα και λυπαμαι.

 

 

Αλλα αυτο γινεται στα φορουμ. Του ξυνιζει καποιου που καποιος αλλος εκανε κατι που αυτος δεν συμφωνει(να δωσει 600€ για ενα λειζερ, να εχει διαφορετικο ορισμο για το τι ειναι "πλακα" απο τον δικο του) και αρχιζει και αστεΐζεται/ειρωνευεται με καθε δυνατο τροπο.

 

Οπως και η υποβαθμιση της νοητικης μου ικανοτητας ηταν ενα τραγικο συμβαν επισης. Πως ειναι δυνατον δηλαδη να γνωριζεις τις ικανοτητες κριτικης σκεψης μου ωστε να αποφαινεσαι οτι ειναι επικινδυνο το παρον λειζερ στα χερια μου?

 

"Και προσοχη! Παραειναι επικινδυνο για αδαεις. Ποτέ σε αυτοκινητα ή μεσα σε πληθυσμο. Ακομα και η αντανακλαση του ειναι φωτεινη σαν τον ηλιο χωρις πλακα."

 

Άρα να υποθέσω πως 1ον εσύ δεν είσαι αδαής και 2ον σε καμία από τις δοκιμές που έκανες δεν κινδύνεψε κανένας,ναι; Το να κάθεσαι όμως και να γράφεις σε ένα φόρουμ (και μάλιστα να χαίρεσαι γι' αυτά που κάνει) και να το διαβάζουν άλλοι αδαείς και να παίρνουν παραδείγματα πως το βλέπεις;Πιστεύω τώρα να κατάλαβες τον λόγο για τον οποίο αντέδρασα τόσο έντονα.

Και για να πάμε στο δια ταύτα της υπόθεσης..εδώ και κάμποσες σελίδες έχει τεθεί ένα ερώτημα το οποίο έχει μείνει αναπάντητο.Για τι χρήση προορίζεται αυτό το γκατζετ τελικά; Εσύ μπορείς να μας απαντήσεις; Εσύ το πήρες πχ για ποιο λόγο;

 

Λογικα/πρακτικα αμα το δεις αυτο ειναι εξαιρετικα δυσκολο. Πρεπει ΚΑΙ να το στρεψω σε ανθρωπο ΚΑΙ να πατησω το κουμπι να ανοιξει. Ουσιαστικα μηδεν πιθανοτητες, εκτος αν πχ περασει καμια Scarlett Johansson απο διπλα μου και αφαιρεθω τελειως.

 

Ο 2χρονος βαφτισημιός μου έχει μάθει να ανοιγοκλείνει το dvd και να το βάζει να παίζει σε λιγότερο από λεπτό.Φαντάζομαι θα του είναι πολύ δύσκολο να πατήσει ένα κουμπί και όποιον πάρει ο χάρος μετά.Και απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει και Scarlett Johansson στο σπίτι.

 

Εκτος αυτου και 5αρι λειζερ να στρεψεις στα ματια καποιου ο κινδυνος ζημιας ειναι το ιδιο μεγαλος οποτε δεν εχει νοημα να μιλαμε για ΤΟ συγκεκριμενο λειζερ που πηρα αλλα γενικα για τα >= 5 mW λειζερ. Σε ολους δηλαδη πρεπει να το πεις αυτο και οχι μονο σε εμενα.

Οποτε δεν καταλαβαινω το νοημα καν αυτης της συζητησης.

 

Σε όλους πρέπει να το πούμε ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΜΕ ΟΜΩΣ.Αυτό είναι το νόημα της συζήτησης.Ότι αναφερόμαστε σε ένα πολύ επικύνδυνο αντικείμενο που κυκλοφορεί ελεύθερο στην αγορά,που όπως μόνος σου είπες μπορεί να έχει πολύ δυσάρεστες επιπτώσεις αλλά παρ' όλα αυτά συζητάμε για το πόσο "πλάκα" έχει να καίμε μπαλόνια στο χιλιόμετρο και να συμμαδεύουμε τον play maker όταν εκτελεί τις βολές.Συγγνώμη αλλά αυτά τα παραδείγματα χρήσης μου έδωσες (καλά,όχι για το γήπεδο) άρα αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω.

 

Τα λειζερ αυτου του τυπου δεν ειναι μονο παιχνιδια. Καποτε σε μια συγκεντρωση αστρονομιας που ειχα παει τα χρησιμοποιουσαν για να δειχνουν τα αστερια και τους αστερισμους για τους οποιους μιλουσαν στο κοινο και ηταν φοβερα πρακτικο.

 

Εκτος των αλλων με την λογικη σου πρεπει να απαγορευτει η πωληση οπλων καθως και οτιδηποτε αλλου που μπορει να γινει επικινδυνο.

 

Δεν ειναι λογικη αυτη. Αν καποιος παρουσιασει σχετικη αδεια ή λογο λογικο ωστε να μπορει να αγορασει οπλο, πρεπει να μπορει να το αγορασει. Να εχει το δικαιωμα.

Το ιδιο και με το λειζερ. Αν καποιος παρουσιασει (νομιμα)στοιχεια οτι θελει το λειζερ για αυτον και εκεινον το λογο τοτε πρεπει να μπορει να το αγορασει.

Πρακτικα αυτο ειναι δυσκολο προφανως.

 

Επισης ξαναλεω οτι συμφωνω με την προταση σου αρκει να της προσθεσεις την καταληξη " "σε οποιονδηποτε!!!!". Δηλαδη δεν μπορει ο οποιοσδηποτε χωρις να παρουσιασει νομιμο και σαφη λογο(και αληθινο φυσικα) για την προθεση χρησιμοποιησης του, να μπορει να αγοραζει τετοια επικινδυνα πραγματα.

Για αυτο γεμισαν τα γηπεδα με τετοια λειζερ.

 

Επιτέλους να συμφωνήσουμε και σε κάτι.

Και δεν γέμισαν μόνο τα γήπεδα,κάτσε να καλοκαιριάσει και θα δεις τι έχει να γίνει με αυτή τη νέα μόδα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι μεγαλυτερη βαρυτητα δινει αυτη η εικονα :lol::lol::lol::lol:

 

Protesters, unseen, aim a green laser pointer at riot policemen during clashes between protesters and riot police in Athens, Saturday, Dec. 13, 2008. (AP Photo/Petros Karadjias)

 

http://cache.boston.com/universal/site_graphics/blogs/bigpicture/athens_12_15/a24_17337689.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα σχολιασω την ακτινα του laser και οχι αυτην την χρηση που φυσικα ειναι για μυαλα 3 χρονων αντε 5!αυτη η ακτινα ειναι παραμορφωμενη απο τον φακο και εχει βγει ετσι!με 50mw που εχω εγω σε φωτογραφια φαινεται ετσι!οχι βεβαια πως δεν δημιουργει βλαβες και η συγκεκριμενη!
Link to comment
Share on other sites

θα σχολιασω την ακτινα του laser και οχι αυτην την χρηση που φυσικα ειναι για μυαλα 3 χρονων αντε 5!αυτη η ακτινα ειναι παραμορφωμενη απο τον φακο και εχει βγει ετσι!με 50mw που εχω εγω σε φωτογραφια φαινεται ετσι!οχι βεβαια πως δεν δημιουργει βλαβες και η συγκεκριμενη!

Στην συγκεκριμενη φωτογραφια φαινεται τοσο εντονη η ακτινα για 2 λογους (ειναι σκοταδι και η ατμοσφαιρα εχει καπνους(χημικα).

και ειναι απο αποσταση λιγοτερα απο 30-50 μετρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε για τα 600ε.Κουμάντο στην τσέπη του καθενός δεν θα κάνουμε.Απλά αν δεν το έχεις καταλάβει εδώ και τόση ώρα ψάχνουμε πιθανές εφαρμογές αυτού του ... γκατζετ.

2 που μπορω να σκεφτω στα γρηγορα:

 

Για φιλους της αστρονομιας ειναι εξαιρετικα χρησιμο.

 

Για ανθρωπους που εχουν την αισθηση της περιεργειας για τα φαινομενα του φυσικου κοσμου και στεκονται με δεος μπροστα σε καθε τι. Πχ οταν κραταω το λειζερ και βλεπω την ακτινα του νιωθω καποιο δεος για την ακτινα, ξεροντας βεβαια και τα φυσικα φαινομενα και νομους που δημιουργουν αυτη την ακτινα. Μου αρκει αυτο ωστε να το εχω και να το θεωρω χρησιμο.

 

Και για να πάμε στο δια ταύτα της υπόθεσης..εδώ και κάμποσες σελίδες έχει τεθεί ένα ερώτημα το οποίο έχει μείνει αναπάντητο.Για τι χρήση προορίζεται αυτό το γκατζετ τελικά; Εσύ μπορείς να μας απαντήσεις; Εσύ το πήρες πχ για ποιο λόγο;

Εγω το πηρα γιατι εντυπωσιαζομαι με τον τροπο που λειτουργουν τα λειζερ καθως και τα πρακτικα αποτελεσματα της λειτουργιας τους(την σχεδον ευθυγραμμη σχεδον μονοχρωματικη ακτινα του).

 

 

Ο 2χρονος βαφτισημιός μου έχει μάθει να ανοιγοκλείνει το dvd και να το βάζει να παίζει σε λιγότερο από λεπτό.Φαντάζομαι θα του είναι πολύ δύσκολο να πατήσει ένα κουμπί και όποιον πάρει ο χάρος μετά.Και απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει και Scarlett Johansson στο σπίτι.

Στο σπιτι μου δεν κυκλοφορουν μικρα παιδια και οταν τυχει και γινει αυτο φυσικα θα εχω προβλεψει να το κρυψω σε ασφαλες μερος.

 

 

Σκηνή από το Star Wars???

Το λειζερ αυτο που φαινεται στην εικονα και φαινεται να ειναι τρομερα δυνατο, παιζει να ειναι κανενα 5αρι ή εστω 30αρι. Τοτε γιατι φαινεται τοσο δυνατο σαν να ειναι 200αρι πχ?

 

Πολυ απλα γιατι οπως φαινεται και στην εικονα επικρατει ενα θολο τοπιο ομιχλης απο δακρυγονα, καπνογονα κλπ. Οποτε η σκεδαση της ακτινας του λειζερ πολλαπλασιαζεται πολλες πολλες φορες παραπανω.

Ενος ισχυρου λειζερ μεσα σε μια σκοτεινη, καθαρη νυχτα με μικρη υγρασια ακομη και αν ειναι πανισχυρο δεν θα φαινεται σχεδον καθολου η ακτινα του. Αντιθετα ακομα και αν το λειζερ ειναι πολυ μικρης ισχυος λιγο σκονη να εχει ή υψηλη υγρασια ή ακομα πολυ καλυτερα ομιχλη, τοτε θα φαινεται σαν ταινια Star Wars!

 

Και μεσα στο σπιτι το ιδιο. 1-2 τσιγαρα αν τα αφησεις να καπνισουν ενα δωματιο για λιγο τοτε θα εχεις τα αποτελεσματα αυτου εδω πχ:

 

Αυτο που λεει mod ειναι παραπλανηση, και δεν ειναι τιποτα αλλο απο το να εχει δημιουργησει λιγο καπνο μεσα στο δωματιο και αυτο κανει την τεραστια διαφορα στην φωτεινοτητα της ακτινας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Τελικα βρεθηκε ο λογος χρησης αυτου του ''γκατζετ'' μετα το τυφλωμα παικτων και λοιπου κοσμου στα γηπεδα ενας ''ωριμος φιλος'' απο την κρητη εκανε την επανασταση, τυφλωνε τους πιλοτους των αεροπλανων κατα την φαση προσγειωσης στο αεροδρομιο του ηρακλειου.

 

τα σχολια δικα σας.........

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρεθηκε ο λογος χρησης αυτου του ''γκατζετ'' μετα το τυφλωμα παικτων και λοιπου κοσμου στα γηπεδα ενας ''ωριμος φιλος'' απο την κρητη εκανε την επανασταση, τυφλωνε τους πιλοτους των αεροπλανων κατα την φαση προσγειωσης στο αεροδρομιο του ηρακλειου.

 

τα σχολια δικα σας.........

 

και ενα αυτοκινητο μπορει να χρησιμοποιηθει ως οπλο... να τα απαγορεψουμε...

:shifty:

 

Μου αρεσουν οι μηδενισμοι και αφορισμοι... :shifty:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

να απαγορεψουμε τοτε και τα βουνα γιατι και ενας βραχος μπορει να σκοτωσει αμα σε πλακωσει :-)

 

μιλαμε για αλογιστη χρηση της τεχνολογιας με σκοπο να βλαψουμε τον αλλο, θεωρεις οτι αυτο που γινετε με το ''τυφλωμα'' που κανει ο καθενας ειναι σωστο?

δικαιωμα του καθενος να χρησιμοποιει οτι γκατζετ η συσκευη θελει αλλα οχι εις βαρος των αλλων και τις υγειας τους και στο συγκεκριμενο γεγονος και της ασφαλειας τους

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε τα gadgets αλλά οι άνθρωποι. Καλό είναι αναφέρουμε στοιχεία για τη λειτουργία των lasers, παρά τη χρήση που κάνει ο κάθε άμυαλος. Νομίζω έχει κουράσει αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Και με ενα μαχαιρι μπορεις να κοψεις ψωμι και να καθαρισεις το γειτονα σου να το απαγορεψουμε κιαυτο?σε αμυαλα ατομα πολλα μπορουν να γινουν επικινδυνα
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το laser το προβλημα αλλα μερικοι ανεγκεφαλοι που το χρησιμοποιουν. Εγω το θεωροω αρκετα χρησιμο οταν φωτογραφιζω νυχτα, η μηχανη δεν μπορει να εστιασει καλα στο σκοταδι και ριχνω με το lazer εκει που θελω να ειναι εστιασμενα.

Παντως μου εχει τυχει οταν οδηγαω να μου ριχνουν με lazer :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά τον 16χρονο, ο οποίος συνελήφθη την περασμένη εβδομάδα στο Ηράκλειο της Κρήτης να στοχεύει με laser αεροσκάφη που προσγειώνονταν στο αεροδρόμιο «Νίκος Καζαντζάκης», δύο ακόμη ανήλικοι συνελήφθησαν για τον ίδιο ακριβώς λόγο, αυτή τη φορά στη Ρόδο.

 

Πρόκειται για έναν 13χρονο και έναν 14χρονο, οι οποίοι πιάστηκαν επ’ αυτοφώρω να «τυφλώνουν» με στυλό-laser πιλότους αεροσκαφών κατά τη διάρκεια της προσγείωσής τους στον Κρατικό Αερολιμένα Ρόδου «Διαγόρα».

 

http://www.madata.gr/index.php/epikairotita/social/40818.html

Link to comment
Share on other sites

Για να εχω ορατη δεσμη στο φως της ημερας με τη ισχυ πρεπει να παρω σε πινακα διαβασα 35mW αλλα χρηστες με 50mW αναφερουν πως δεν εχουν ορατη δεσμη.

Να μη ξεφυγω ομως σε mW και κανω καμια ζημια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εγώ περισι πήρα ένα 30mW και "ποροθικα" με τα Lasers και τώρα έχω, 1 100mW απο Wickedlasers Μόβ χρωμα, 2 200mW Green, Και ενα 1.8W (1800mW) μπλέ.:ninja:

¨οταν το βάζω μπροστα κυνδηνέβει η Ζωή μου:p

¨ΕΧΩ ΚΑΙ βίντεο που ανάβει ενα καντιλάκι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα laser είναι όπλο του διαβόλου:devil: και των μάγων του και έχουν ως σκοπο να καταστέψουν το κόσμο και να φέρουν το χάος. Με τον ερχομο του αντίχριστου σε λίγους μήνες όλα αυτά θα ενεργοποιηθούν και θα σχηματίσουν μια πράσινη πύλη ωστε να ανοίξει η πόρτα του κάτω κόσμου.:innocent:

Πιστευω σε αντιθετα με ένα μαχαίρι ένας πιτσιρικάς ή οποισδήποτε μπαίνει στην περιεργεια να δει μέχρι που φτάνει το lazer kαι τι μπορει να κάνει με αυτό. Επίσης εν μέρη υπάρχει και η ανωνυμία. Με το μαχαίρι δεν μπορώ να γυρίζω και να δώ μέχρι που μπορώ να κόψω τον άλλο. Απλά το laser σε προκάλεί να δοκιμάσεις τα όρια του.

Aπο μικροί με τα κόκκκινα laser τα βαράγαμε στους τοίχους των πολυκατοικιών να δούμε αν φτάνουν.:shoot:

 

Εντέλει πιστευω οτι πρέπει να δικαιούται κάποιος να τα πουλά μόνο με άδεια και ίσως σε άτομα άνω των 18. Ίσως όμως, δεν είμαι σίγουρος:shifty:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...