Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalimera se oloys.ithela na kano mia diapistosi kai as pei kai kapoios allos an to exei paratirisei.molis evala tin teleytaia ekdosi toy logismikoy to kinito kanei ta eksis.paratirisa oti an peraso tin ekdosi kai den valo meta kamia efarmogi tote den exei kanena problima.an omos valo efarmogi meta den anoigei i kamera apo to to koympaki.molis ksanaperaso to firmware doylevei kanonika.exeis paratirisei kaneis allos ayto to problima me tin kamera?

Πρωτα απο ολα για να σε καταλαβαινει καποιος και να θελει να σε βοηθησει με τα ακαταλαβιστικα που γραφεις ειναι δυσκολο.Δοκιμασε πριν περασεις κατι να κανεις πρωτα ενα φορματ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@a1234567890 και @dmarccos τα μηνυμτατα σας μεταφερθηκαν στο σωστο θεμα: Smart2go Navigator - Nokia Maps

 

Όπως προανέφερα σε άλλο ποστ τα έχω κάνει όλα αλλά μου βγάζει μήνυμα Περιορισμοι πιστοποιητικού.

 

Πριν σου απαντησω διαβασα και τα προηγουμενα ποστ σου στο συγκεκριμενο θεμα.

 

Τα πραγματα ειναι απλα. Εαν δεν κανεις sign την εφαρμογη δεν θα μπορεσεις να την κανεις εγκατασταση. Εχεις πιστοποιητικο για την συσκευη σου? Εχεις κανει εγκατασταση αλλες Unsigned εφαρμογες?

 

Διαβασε εκει που λεει: Τα αρχεια εγκαταστασης του Symbian OS 9.1/9.2 η μεταγενεστερο θα πρεπει να ειναι ψηφιακα υπογεγραμμενα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αντί για το handy shell που δεν πολυβόλεψε έχει δοκιμάσει κανένας το G-Desk Vista Ultimate.

Πρώτη φορά το είδα τώρα και δεν ξέρω για τι εκδόσεις είναι φαίνεται πολύ καλό όμως

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι θα είναι τσάμπα μέχρι να τους διορθώσουμε τα λάθη και τα bugs.

Για τσάμπα είναι πολύ καλό.

Δεν το δοκίμασα ακόμα γιατί είμαι σπίτι αλλά έχει αρκετά λεπτομερείς χάρτες. Έχει ακόμα και την πόλη μου (Ιωάννινα).

 

Το δούλεψε κανένας;

http://www.amazegps.com/index.php?page=home&language=international

 

EDIT: Όταν το κοίταξα για λίγο ήμουν σπίτι με προφίλ "εκτός σύνδεσης" και οι χάρτες ήταν μέσα. Είχα βέβαια WLAN, δεν ξέρω αν τους κατέβασε από εκεί γιατί μου ζήτησε σύνδεση για λίγο.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Η 1.30 -η οποία είναι και η τελευταία έκδοση- είναι συμβατή.

Στο επίσημο site μπορείς να τη βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πει κάποιος ποια έκδοση του X-plore δουλεύει στο 5800;

 

Η τελευταια που κυκλοφορει,1.30:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οποιδηποτε εφαρμογη παω να περασω ακομα και την υποστηριξη του pc suite μου βγαζει μηνυμα οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει!

εχω παρει κωδικο απο το ρωσσικο σαιτ αλλα και με εκεινον το τροπο δεν γινεται τιποτα... εχω γυρισει και τις ημερομηνιες πισω αλλα παλι τιποτα...

 

κανενας πιο εμπειρος μηπως μπορει να με βοηθησει?

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Στο Garmin που προσπαθώ να εγκαταστίσω στο path Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Πληροφορίες δεν μου έχει πουθενα Ξεκλείδωμα ESN..εχει αριθμους imei , imsi και αναγνωριστικο κάρτας..

είναι κανένα από αυτά..?

Link to comment
Share on other sites

οποιδηποτε εφαρμογη παω να περασω ακομα και την υποστηριξη του pc suite μου βγαζει μηνυμα οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει!

εχω παρει κωδικο απο το ρωσσικο σαιτ αλλα και με εκεινον το τροπο δεν γινεται τιποτα... εχω γυρισει και τις ημερομηνιες πισω αλλα παλι τιποτα...

 

κανενας πιο εμπειρος μηπως μπορει να με βοηθησει?

 

Μαλλον προκειται για μπαγκ.Δες το παρακατω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2685020#post2685020

:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον προκειται για μπαγκ.Δες το παρακατω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2685020#post2685020

:)

 

εχω περασμενη την 20 . . . εκδοση εγω ομως...

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενη την 20 . . . εκδοση εγω ομως...

 

το παραπανω εχει παρατηρηθει και με την 20...

Απο οτι φαινεται ,δεν εχει να κανει με ποια

εκδοση λογισμικου εχεις..

 

 

Ευχαριστω,,

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στο Garmin που προσπαθώ να εγκαταστίσω στο path Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Πληροφορίες δεν μου έχει πουθενα Ξεκλείδωμα ESN..εχει αριθμους imei , imsi και αναγνωριστικο κάρτας..

είναι κανένα από αυτά..?

 

Το αναγνωριστικό κάρτας είναι αυτό που θα χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

PhoNetInfo 2.1.0

 

--------------------------------------------------------------------------------

2.1.0 changes from 2.0.0 (March 1, 2009)

--------------------------------------------------------------------------------

Fixes, changes and additions:

 

Profile tab:

--> Fixed bug in profile tab (user-defined profile names are displayed now as

"user-defined X" whereas X represents the according profile number)

 

WLAN / BT tab:

--> Implemented WLAN signal strength (in dBm)

--> Implemented WLAN transmit power (in mW)

--> Implemented WLAN uplink data (in bytes)

--> Implemented WLAN downlink data (in bytes)

 

HAL tab:

--> Added the following new phone models to the CPU ABI type, CPU speed and CPU

architecture programming routines to correctly distinguish between ARM11,

ARM9 and ARM4 CPUs (including the new 5th edition devices):

====> Nokia 5630 XpressMusic (0x2000DA61)

====> Nokia E55 (0x20014DCF)

====> Nokia 6720 classic (0x20014DCD)

====> Nokia 6710 Navigator (0x20014DD1)

====> Nokia N86 8MP (0x20014DD2)

====> Nokia E75 (0x2000249D)

====> Nokia E75 US+LTA variant (0x200025C2)

====> Nokia 5800 XpressMusic (0x2000DA56)

 

Misc enhancements and fixes:

--> Enhanced support for S60 5th edition touch screen devices (two-taps event)

--> Removed 'Options'/'Reboot device' menu item for the new S60 5th edition

devices as the according function is not available anymore resp. blocked in

the firmware

--> Moved item content copy function to the menu: 'Options'/'Copy to clipboard'

--> Fixed scrollbar flickering problem

--> Memory improvements

 

http://www.patrickfrei.ch/phonetinfo/downloads_unsigned.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλες οι αλλαγες στο προγραμμα φιλε nervous.Ελπιζω γρηγορα να δουμε απο καποιο προγραμμα και δυνατοτητα επαννεκινησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Ουπς:vava:.Ειχα την προηγουμενη εκδοση και ειχα ξεχασει οτι υπηρχε πιο κανουργια,αν και πριν το παρω το ειχα δει στο <<μαγαζι>> αλλα ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι τι να σου κανει.:bow:.Βρε λες οτι παιρνουν οι Φινλανδοι να ειναι μεταδοτικο μεσα απο τις συσκευες τους;:scared:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το X-plore, το ανοίγω πάω C: και δεν βρίσκω τον φάκελο cache. Καμια βοήθεια;

Ο φάκελος Cache είναι μέσα στο path C:\System.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω οτι για να δουμε τον φακελο cache και να διαγραψουμε τα δεδομενα του με το x-plore θα πρεπει πρωτα να το εχουμε hackarei...

σωστα?

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω οτι για να δουμε τον φακελο cache και να διαγραψουμε τα δεδομενα του με το x-plore θα πρεπει πρωτα να το εχουμε hackarei...

σωστα?

-- Τι να χακαρεις ;; Ανοιγεις c/system/cache/ και σβηνεις την σαβουρα.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

να φανταστω οτι για να δουμε τον φακελο cache και να διαγραψουμε τα δεδομενα του με το x-plore θα πρεπει πρωτα να το εχουμε hackarei...

σωστα?

Λαθος! Δεν χρειάζεται κανένα χακάρισμα. Aπλά μπαίνεις με τον xplore στο C:\System και διαγράφεις τον φάκελο cache. Αυτό γίνεται κ μέσα από τον browser του κινητού, πήγαινε Επιλογές > Σβησ. δεδομ. εμπιστευτ. και επιλέγεις τι θες να σβήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...