Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή βλέπω παντού Ελληνικά πως βρίσκω « launcher/settings» ???

 

Το βρήκα sorry

 

Χίλια ευχαριστώ.-

Edited by kornsak
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Στην τρίτη έκδεοση του Symbian (5700, Ν81, Ν95 κτλ. ) υπήρχε μια εφαρμογή του κινητού που διάβαζε τα μηνύματα, κάτι σαν αυτό (στην 5η έκδοση)

http://www.youtube.com/watch?v=hvM3TJnrs2Y

ξέρετε που μπορώ να το βρώ; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην τρίτη έκδεοση του Symbian (5700, Ν81, Ν95 κτλ. ) υπήρχε μια εφαρμογή του κινητού που διάβαζε τα μηνύματα, κάτι σαν αυτό (στην 5η έκδοση)

http://www.youtube.com/watch?v=hvM3TJnrs2Y

ξέρετε που μπορώ να το βρώ; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!:)

 

απο το κινητο ειναι ρε :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

απο το κινητο ειναι ρε :lol:

 

Μα δεν υπάρχει πουθενά!:(Έψαξα όλο το κινητό (C5-03) αλλά τίποτα...:(:down::chair:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει πουθενά!:(Έψαξα όλο το κινητό (C5-03) αλλά τίποτα...:(:down::chair:

 

αν πατησεις επιλογες στο μηνυμα δεν λεει αναγνωση? τοτε το εβγαλαν...:ninja:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

για κοιτα εφαρμογες>γραφειο>αναγνωση μηνυματων

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

για κοιτα εφαρμογες>γραφειο>αναγνωση μηνυματων

 

Πάλι τίποτα...Έχει την διαχείρηση το λεξικο κτλ αλλα οχι την αναγνωση...Μηπως ξερεις απο που μπορω να την κατεβασω;:)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τίποτα...Έχει την διαχείρηση το λεξικο κτλ αλλα οχι την αναγνωση...Μηπως ξερεις απο που μπορω να την κατεβασω;:)

 

δεν ξερω αν υπαρχει καπου... θα το ψαξω μηπως την βρω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε ενα καλο προγραμμα αναπαραγωγης μουσικης που να μην αφηνει κενα αναμεσα στα τραγουδια μεχρι στιγμης εψαξα στο forum και βρηκα το music launch και το power mp3 αλλα νευριαζω γιατι αφηνουν κενα αναμεσα στα κομματια... Ευχαριστω
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν θα βρεις κάτι. Μπορείς να φτιάξεις ένα mp3 με το τραγούδια που θέλεις χωρίς κενά. Εάν χρειαστείς βοήθειά μπορείς να ρωτήσεις στο Computing.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια ξερει κανεισ αν γινεται να βαλω στο nokia x6 με καποιο τροπο android...αν θελει καποιος ασ βοηθησει....:)
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεισ αν γινεται να βαλω στο nokia x6 με καποιο τροπο android...αν θελει καποιος ασ βοηθησει....:)

 

Δε γινεται, οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Προσπαθω να συχρονισω τα μαιλς μου με εναν exchange. Δυστυχως με το synchronize , συχρονιζει μονο τα μαιλς στο inbox. (καποια μεταφερονται με rules σε φακελους μεσα στο inbox)

 

- Υπαρχει καποιος τροπος να συχρονιζει αυτοματα ολους τους φακελους?!

- μπορει να δειχνει στο widget το τελευαιο mail απο οποαιδηποτε φακελο και οχι μονο το inbox?

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω για anti virus για το c5 03 μου... Έχετε κάτι να προτείνετε; Η εγκατάσταση πρέπει να γίνει στη μνήμη τηλεφώνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:);)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω για anti virus για το c5 03 μου... Έχετε κάτι να προτείνετε; Η εγκατάσταση πρέπει να γίνει στη μνήμη τηλεφώνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:);)

 

να ρωτησω... για ποιο λογο?:confused: δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι τετοιο...

 

στο ν97 εχω (για αλλους λογους) το netqin που εχει 2 εφαρμογες, η μια νομιζω ειναι αντιικο, δωρεαν :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης gps για symbian που να λειτουργεί με φωνητικές εντολές χωρίς να χρειάζεται να πληκτρολογούμε τον προορισμό; π.χ. όπως το mls που υπάρχει για το iphone.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης gps για symbian που να λειτουργεί με φωνητικές εντολές χωρίς να χρειάζεται να πληκτρολογούμε τον προορισμό; π.χ. όπως το mls που υπάρχει για το iphone.

 

Οχι (σαν του Μεταξα)!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα....σ' ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!

 

Έχω άλλες δύο ερωτήσεις:

 

1)Προσπαθώ να εγκαταστήσω το decibel meter 1.02 των picobrothers και κατα την εγκατάσταση μου βγάζει να εγκαταστήσει κάτι της nokia, το qt(αν δεν κάνω λάθος) το οποίο ζητάει σύνδεση στο ιντερνετ. Είτε συνδεθώ στο ιντερνετ είτε πατήσω ακύρωση, μου λέει ότι η εγκατάσταση απέτυχε! Υπάρχει κάποια λύση;

 

2)Χρησιμοποιόντας το Bright Light Touch (για να ανάβει το led της κάμερας) μου βγάζει δύο εικονίδια στις εφαρμογές: το phonetorch από το οποίο μπορώ να ανάβω το led της κάμερας και το brightlight το οποίο είναι ένας διακόπτης ο οποίος όμως δεν κάνει τίποτα! Μπορώ να σβήσω τελείως το εικονίδιο του ή να τον φτιάξω να δουλεύει;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

antivirus στο symbian νομίζω οτι δεν έχει νόημα δεν είναι android ούτε ios εξάλλου η φήμη του νεκρού έχει απομακρύνει τους hackers και τους έστειλε στα ρομποτς..

 

 

Πως ρυθμίζω το Ν97ι να μην κάνει μόνο του σύνδεσή στο ίντερνετ ,εχω ρυθμίσει να με ρωτάει για πρόσβαση στο cosmote internet και εφαρμογές όπως email/skype/nimbuz/forecaWeather τόσο καιρώ δεν έκαναν χρήση του ιντερνέτ και μόλις η cosmote έβαλε το internet day pass άρχισε να με χρεώνει κάθε μέρα χωρίς λόγο

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συχρονισω τα μαιλς μου με εναν exchange. Δυστυχως με το synchronize , συχρονιζει μονο τα μαιλς στο inbox. (καποια μεταφερονται με rules σε φακελους μεσα στο inbox)

 

- Υπαρχει καποιος τροπος να συχρονιζει αυτοματα ολους τους φακελους?!

- μπορει να δειχνει στο widget το τελευαιο mail απο οποαιδηποτε φακελο και οχι μονο το inbox?

και εμενα θα με εδιεφερε αυτο. αν και δε ξερω ο exchange τι ειναι...

αλλα το να συγχρονιζεις ολους τους λογαριασμους σου ιμειλ και να σου δειχνει το νεο ιμειλ απο ολους, θα ηταν σουπερ, μηπως να βαλουμε καποια αλλη εφαρμογη εκτος της μαμα εφαρμογης?

 

επισης αν υπηρχε ενα προγραμμα που με ενα κουμπι νααλλαζε τη γλωσσα απο ελληνικα σε αγγλικα...

 

 

επισης, μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα να μου περασει τα bookmarks firefox του υπολογιστη μου στο κινητο?

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έκανα αναβάθμιση firmware και έχω την εντύπωση πως έχει μειωθεί η αυτονομία της συσκευής. Επίσης μου βγάζει ορισμένες φορές μήνυμα όταν έχω κλήση, κάτι για "σύνδεση πακέτου δεδομένων σε κράτηση". Έχω την εντύπωση πως τρέχει κάποια εφαρμογή από πίσω, χωρίς όμως να φαίνεται κάτι όταν πατάω παρατεταμένα το μεσαίο κουμπί. Υπάρχει καμιά εφαρμογή ώστε να βλέπουμε ποιες εφαρμογές τρέχουν στην συσκευή μας;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έκανα αναβάθμιση firmware και έχω την εντύπωση πως έχει μειωθεί η αυτονομία της συσκευής. Επίσης μου βγάζει ορισμένες φορές μήνυμα όταν έχω κλήση, κάτι για "σύνδεση πακέτου δεδομένων σε κράτηση". Έχω την εντύπωση πως τρέχει κάποια εφαρμογή από πίσω, χωρίς όμως να φαίνεται κάτι όταν πατάω παρατεταμένα το μεσαίο κουμπί. Υπάρχει καμιά εφαρμογή ώστε να βλέπουμε ποιες εφαρμογές τρέχουν στην συσκευή μας;

Δοκίμασε το Best Taskman. Έχει επιλογή να βλέπεις ποιες διεργασίες τρέχουν στο παρασκήνιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

και εμενα θα με εδιεφερε αυτο. αν και δε ξερω ο exchange τι ειναι...

αλλα το να συγχρονιζεις ολους τους λογαριασμους σου ιμειλ και να σου δειχνει το νεο ιμειλ απο ολους, θα ηταν σουπερ, μηπως να βαλουμε καποια αλλη εφαρμογη εκτος της μαμα εφαρμογης?

 

επισης αν υπηρχε ενα προγραμμα που με ενα κουμπι νααλλαζε τη γλωσσα απο ελληνικα σε αγγλικα...

 

 

επισης, μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα να μου περασει τα bookmarks firefox του υπολογιστη μου στο κινητο?

 

Υπάρχει το quicklang...

 

βρηκες καμια αλλη εφαρμογη για mail?!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

βρηκες καμια αλλη εφαρμογη για mail?!

 

εχω σε ν97μινι το mobile documents, πολυ καλο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...