Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Samsung i8910.

2) Με ποιο προγραμματάκι μπορώ να δω τα βιντεάκια του youtybe.

Στο i8910 τα βίντεο του youtube φαίνονται κατ' ευθείαν από τον browser, αρκεί να έχεις ενεργοποιήσει το flash. Αν έχεις πρόβλημα, πάτα την επιλογή "Switch to standard player" που θα σου ανοίξει τον real player όπως και στα παλαιότερα symbian.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχθες εβαλα το Opera Mini πολυ καλω προγραματα παει σφερα δεν μπορω ομως να γραψω εληνικα ξερει καπιος να μου πει τι να κανω? ευχαρισω:)

 

οκ το ελισα

 

τι διαφοφες εχει το Opera Mini με το Opera Mobile ?

Edited by markosm711
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους....θελω να κανω μια ερωτηση,μπηκα σημερα για πρωτη φορα στο WLAN σαν νεος κατοχος της συσκευης και οταν πηγα να μπω στο Facebook,απο την ετοιμη επιλογη που εχει στο 5800 μολις συνδεθεις σε WiFi καιμου ζηταγε να κατεβασω κατι απο OVi!!θελει καποια εφαρμογη,application να εγκαταστησω για να μπω??γιαυτο και μπηκα σε αυτο το topic να ρωτησω.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους....θελω να κανω μια ερωτηση,μπηκα σημερα για πρωτη φορα στο WLAN σαν νεος κατοχος της συσκευης και οταν πηγα να μπω στο Facebook,απο την ετοιμη επιλογη που εχει στο 5800 μολις συνδεθεις σε WiFi καιμου ζηταγε να κατεβασω κατι απο OVi!!θελει καποια εφαρμογη,application να εγκαταστησω για να μπω??γιαυτο και μπηκα σε αυτο το topic να ρωτησω.....

Δε χρειάζεται extra εφαρμογή για να μπεις στο facebook, αρκεί από τον browser σου να πας στο m.facebook.com. Η εφαρμογή που σου προτείνει είναι ένα widget, το οποίο θα εγκατασταθεί μαζί με τις εφαρμογές σου και όταν το ανοίγεις θα σε πηγαίνει κατευθείαν στο λογαριασμό σου στο Facebook, χωρίς να χρειαστεί να ανοίξεις τον browser. Φυσικά, οι χρεώσεις για την πλοήγηση είναι οι ίδιες, δεν αλλάζει κάτι.

Εγώ προσωπικά, προτιμώ να μπαίνω μέσω browser γιατί μπορώ να απενεργοποιήσω την εμφάνιση εικόνων και να μειώσω το traffic. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται extra εφαρμογή για να μπεις στο facebook, αρκεί από τον browser σου να πας στο m.facebook.com. Η εφαρμογή που σου προτείνει είναι ένα widget, το οποίο θα εγκατασταθεί μαζί με τις εφαρμογές σου και όταν το ανοίγεις θα σε πηγαίνει κατευθείαν στο λογαριασμό σου στο Facebook, χωρίς να χρειαστεί να ανοίξεις τον browser. Φυσικά, οι χρεώσεις για την πλοήγηση είναι οι ίδιες, δεν αλλάζει κάτι.

Εγώ προσωπικά, προτιμώ να μπαίνω μέσω browser γιατί μπορώ να απενεργοποιήσω την εμφάνιση εικόνων και να μειώσω το traffic. ;)

Οι χρεώσεις δεν είναι οι ίδιες, τα widgets (τόσο το απλό Facebook, όσο και το πιο προχωρημένο Communities) κατεβάζουν παραπάνω δεδομένα. Σίγουρα τα widgets είναι πιο εντυπωσιακά, όμως ο browser είναι πιο αξιόπιστος (τα widgets μερικές φορές αρνούνται να συνδεθούν) και σου δίνει περισσότερες δυνατότητες (πχ από τα Widgets δε βλέπεις τα notifications). Μπορείς πάντως και από τον browser να δεις μια σελίδα που μοιάζει με τη μορφή των widgets, στο touch.facebook.com, το οποίο όμως επίσης έχει προβλήματα, πχ όταν πατήσεις πάνω σε notification που σε ενημερώνει για νέο σχόλιο σε φωτογραφία που σχολίασες δε σε πηγαίνει στη συγκεκριμένη φωτογραφία αλλά σε ολόκληρο το album.

Link to comment
Share on other sites

Οι χρεώσεις δεν είναι οι ίδιες, τα widgets (τόσο το απλό Facebook, όσο και το πιο προχωρημένο Communities) κατεβάζουν παραπάνω δεδομένα. Σίγουρα τα widgets είναι πιο εντυπωσιακά, όμως ο browser είναι πιο αξιόπιστος (τα widgets μερικές φορές αρνούνται να συνδεθούν) και σου δίνει περισσότερες δυνατότητες (πχ από τα Widgets δε βλέπεις τα notifications). Μπορείς πάντως και από τον browser να δεις μια σελίδα που μοιάζει με τη μορφή των widgets, στο touch.facebook.com, το οποίο όμως επίσης έχει προβλήματα, πχ όταν πατήσεις πάνω σε notification που σε ενημερώνει για νέο σχόλιο σε φωτογραφία που σχολίασες δε σε πηγαίνει στη συγκεκριμένη φωτογραφία αλλά σε ολόκληρο το album.

 

Ναι, έκανα λάθος όταν έγραψα "οι χρεώσεις είναι οι ίδιες", ήθελα να πω ότι χρεώνεσαι κανονικά κίνηση internet, ακόμα κι αν δε χρησιμοποιείς τον browser, γιατί κάποιος νέος χρήστης θα μπορούσε ίσως να παρανοήσει.

Ισχύει ότι η πλοήγηση μέσω browser είναι πάντα πιο αξιόπιστη και, όπως ανέφερα και πιο πάνω, έχεις επιλογές για να μειώσεις το traffic απενεργοποιώντας φόρτωση εικόνων/flash/java.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να βαζει κωδικο σε φακελους έτσι ώστε να μην ειναι προσπελασιμοι από άλλους?
TCe
Link to comment
Share on other sites

καποιος μου ειπε για μια εφαρμογη που σου αλλαζει την φωνη,υπαρχει οντως κατι τετοιο?? η με δουλευει :O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη οπως το teamviewer ετσι ωστε να την περασω στο κινητο και να μπορω μεσω ιντερνετ να εχω απομακρυσμενη διαχειρηση του υπολογιστη μου?

 

Ευχαριστω

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη οπως το teamviewer ετσι ωστε να την περασω στο κινητο και να μπορω μεσω ιντερνετ να εχω απομακρυσμενη διαχειρηση του υπολογιστη μου?

 

Ευχαριστω

 

To ovi files κάνει περίπου αυτή τη δουλειά δες αν σου κάνει, δεν έχεις διαχείρηση του υπολογιστή, έχεις όμως πρόσβαση στα αρχεία σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ το smartmovie για αρχεία avi, δεν μου βρίσκει τους υπότιτλους και δεν έχω καθόλου ήχο. Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό; το αντιμετωπίζουν κι άλλοι; Πως το λύνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ το smartmovie για αρχεία avi, δεν μου βρίσκει τους υπότιτλους και δεν έχω καθόλου ήχο. Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό; το αντιμετωπίζουν κι άλλοι; Πως το λύνουμε;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255276 ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια εφαρμογη οπως το teamviewer ετσι ωστε να την περασω στο κινητο και να μπορω μεσω ιντερνετ να εχω απομακρυσμενη διαχειρηση του υπολογιστη μου?

 

Ευχαριστω

 

 

Υπάρχει το VNC+ ... Εγώ αυτό χρησιμοποιώ και είναι τέλειο.. Βλέπεις κανονικά το PC στην οθόνη του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Προσφατα αγορασα το 5800..

 

Εχω προσθεσει καμποσες εφαρμογες χωρις κανενα προβλημα, δουλευουν ολα αψογα.

 

Οταν παω να εγκαταστησω το msn messenger μου βγαζει το μημυμα "CERTIFICATE EXPIRED", δοκιμασα να αλλαξω ωρα αλλα τιποτα, εκανα ακομα και reset στο τηλεφωνο αλλα το προβλημα παραμενει.

 

Τι μενει να κανω για να δουλεψει; Το χρειαζομαι οπωσδηποτε το msn:(

 

Edit:Τελικα εβαλα μια αλλη εκδοση που βρηκα στη αρχη αυτου του θεματος και δουλεψε τελεια! Ευχαριστωωωω!

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Και για οσους δεν το χουν παρει ακομα χαμπαρι υπαρχει εκδοση python 2.0 εδω και καμια 10αρια μερες στο software update!
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη νέα έκδοση του λογισμικού μέσω ovi suite και όλα καλά. Ειναι η εκδοση με τις περισότερες διαφορές. Θα θελα όμως περισσότερες συντομεύσεις στην αρχική οθόνη όπως το Ν97.

Και πάλι όμως ευχαριστημένος ειμαι.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα όμως περισσότερες συντομεύσεις στην αρχική οθόνη όπως το Ν97.

+1 και γω αυτο θα το ηθελα αλλα κατι επρεπε να αφησουν να το εχει μονο το Ν97.;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ξέρει μπορεί ακόμα κάτι να κάνουν. Αλλά μπορεί να μην τους αφήνει και το hardware του κινητου.

Αλλά όπως είπα και εδω που έφτασε με τις αναβαθμίσεις σε σχεση με την αρχη είναι πολύ καλο.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατί?Που μπορώ να βρω το αυθεντικό sound waves blue που είχε στην αρχή το κινητό μου?Έψαξα παντού αλλα δε μπορώ να βρω το αρχικό.:help::help:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!:D

 

Πως μπορώ να ανοίξω μία εφαρμογή στο quickoffice στο Ν97 mini;

Προσπαθώ να ανοίξω ένα νέο έγγραφο και μου γράφει ότι ότι δεν υπάρχει άδεια χρήσης για την δυνατότητα αυτήη και ότι πρέπει να το αγοράσω. Μπορώ να το κάνω sign με κάποιο τρόπο; Δεν μπορώ να βρώ κάτι σχετικό...:confused:

 

Ευχαριστώ πολύ!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να εγκαταστήσω ελληνοαγγλικό και ελληνοισπανικό λεξικό. Το κινητό δεν το αγόρασα από Ελλάδα και δεν υποστηρίζει ελληνική γλώσσα. Νομίζω υπάρχει κάποιο λεξικό με το οποίο μπορείς να γράφεις ελληνικά on screen χωρίς να είναι απαραίτητο να έχεις εγκατεστημένη τη γλώσσα. Το default λεξικό του N97 δεν υποστηρίζει αυτή τη δυνατότητα. Ξέρετε κανένα ποιοτικό λεξικό με αυτή τη δυνατότητα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να εγκαταστησω ουτε να απεγκαταστησω τιποτα μου βγαζει ενεργεια αδυνατη η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη.

Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω εγκατεστημενο το handy shell και δεν μπορω να κανω κατι. Υπαρχει καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να εγκαταστησω ουτε να απεγκαταστησω τιποτα μου βγαζει ενεργεια αδυνατη η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη.

Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω εγκατεστημενο το handy shell και δεν μπορω να κανω κατι. Υπαρχει καμια ιδεα;

 

Μου συνέβη κι εμένα το ίδιο. Το πρόβλημα το έλυσα κάνοντας restore το back up που είχα πάρει πριν την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...