Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι...έχω περάσει στο nokia mini 97 της συζύγου μου το sbp shell και σήμερα είναι η δεύτερη φορά που της κολλάει το κινητό βγάζοντας μια άσπρη οθόνη και error message "error occured" (ή κάτι τέτοιο) και δεν φεύγει παρά μόνο αν το απεγκαταστήσω..το έβγαλα το ξαναέβαλα αλλά τα ίδια..το έχει περάσει κανείς σε mini 97 και αν ναι του δημιουργεί κάποιο πρόβλημα; Μήπως δεν το "σηκώνει"η μνήμη του κινητού;

Η RAM που αφήνει ελεύθερη είναι γύρω στα 30 mb...

Να σημειώσω ότι είναι η επίσημη εφαρμογή του sbp shell και ότι την χρησιμοποιώ και εγώ στο omnia μου χωρίς πρόβλημα...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχω το νοκια Χ6 και του έχω εγκαταστήσει το The pencil και μέχρι πριν 2 μέρες μου λειτουργούσε κανονικά, τώρα ενώ τρέχει η εφαρμογή δεν μπορώ να επιλέξω αρχεία με αποτέλεσμα να ανοίγουν οι φωνητικές εντολές ή γίνετε κλήση αν είμαι στις επαφές/μηνύματα. Το έκανα εγκατάσταση πάλι αλλά τίποτα.. Το έχει αντιμετωπήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

SPB Mobile Shell shaves 10MB

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/11688_SPB_Mobile_Shell_shaves_10MB.php

 

SPB press release

http://www.spb.com/press/pressreleases/2010/jun17.html

 

The full changelog is below.

  • Memory optimization, now uses around 10MB of RAM while running
  • Media player widget
  • 4 free themes for Symbian
  • Operator Name Widget
  • Shortcuts to the most used files
  • Autorestore of the settings
  • New Memo/New Anniversary items in organizer menu
  • Customized Call Button
  • Landscape/portrait orientation control

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε αναβάθμηση το ήδη...."αγορασμένο" spb shell;
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Review: Nimbuzz

 

 

@giannis_b Δεν ξέρω αν μπορείς ν' αναβαθμίσεις κατευθείαν μέσα από την εφαρμογή που έχεις τώρα, αλλά λογικά θα εμφανιστεί και η τελευταία έκδοση του SPB shell στα κλασσικά sites.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω κάνει ένα format στο Ν97 mini μου και θέλω να περάσω ένα λεξικό Αγγλο-Ελληνικό και Ελληνο-Αγγλικό. Είχα παλιότερα κάποιο, αλλά δεν λειτουργούσε σωστά...:O

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;;;;)

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο δεν σε ικανοποιεί;

Δες και το SlovoEd Dictionaries.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μηπως ξερει κανεις καμια εφαρμογη anti-fly(μυγες)?

 

Καταρχήν καλώς ήρθες.. :)

 

Μήπως θέλεις να πεις Anti-κουνουπικό? Eάν ναι δοκίμασε το Anti Mosquito η το AntiGnat. Δεν γνωρίζω εάν λειτουργούν στην συσκευή σου γιατί τα έχω δοκιμάσει μόνο στα S60 3rd Edition. Το ζητούμενο είναι να βγάλουν ήχο!

 

Υ.Γ.

Καλύτερα ενημέρωσε το avatar σου για να γνωρίζουμε τη συσκευή έχεις, είναι χρήσιμο σε όσους προσπαθούν να βοηθήσουν.

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλεις να πεις Anti-κουνουπικό? Eάν ναι δοκίμασε το Anti Mosquito η το AntiGnat. Δεν γνωρίζω εάν λειτουργούν στην συσκευή σου γιατί τα έχω δοκιμάσει μόνο στα S60 3rd Edition. Το ζητούμενο είναι να βγάλουν ήχο!

 

τι θες να πεις γιατί δεν κατάλαβα αντί κουνουπικο :blink::wacko: τι είναι :worry:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη για να κατεβαζεις μεσω του κινητου βιντεο απο το youtube?ευχαριστω:rolleyes:

 

Αυτή την δουλειά μπορεί να την κάνει το Mobitubia. Aλλά δεν θυμάμαι αν ήταν συμβατή με 5th edition κινητά.:)

Link to comment
Share on other sites

τι θες να πεις γιατί δεν κατάλαβα αντί κουνουπικο :blink::wacko: τι είναι :worry:

 

Είναι μία εφαρμογή που βγάζει ένα ήχο από την συσκευή και "φεύγουν" τα κουνούπια. Μην φανταστείς κάτι το ιδιαίτερο είναι ένα απλό πρόγραμμα που παίζει συνέχεια ένα ήχο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σε blog "μαγαζάκι" μια εφαρμογή για 5800/5230 που μεταμορφώνει το Interface της συσκευής μας σε HTC Sense Ui, "φορώντας" Android 2.1 For NokiaS60v5.

Δεν την έχω τεστάρει ακόμα για να δω πως "τρέχει" και τι bugs παρουσιάζει. Σαφείς οδηγίες για το στήσιμο των φακέλων και των αρχείων στο blog που παρατίθεται στον υπερσύνδεσμο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μία εφαρμογή που βγάζει ένα ήχο από την συσκευή και "φεύγουν" τα κουνούπια. Μην φανταστείς κάτι το ιδιαίτερο είναι ένα απλό πρόγραμμα που παίζει συνέχεια ένα ήχο.

παρομοια εφαρμογη εχω χρησιμοπoιησει σε sony ericsson που ειχα,με αποτελεσμα τα κουνουπια να με :food: κανονικα..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρομοια εφαρμογη εχω χρησιμοπoιησει σε sony ericsson που ειχα,με αποτελεσμα τα κουνουπια να με :food: κανονικα..:lol:

 

καλύτερα να μην δοκιμασο :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα emulator για παιχνιδια nes-snes σε symbian ? Κατα προτιμηση free και αν ειναι δοκιμασμενο σε X6. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα emulator για παιχνιδια nes-snes σε symbian ? Κατα προτιμηση free και αν ειναι δοκιμασμενο σε X6. Ευχαριστω.

 

Εδω και λιγες μερες εβαλα τον GPFce (NES) και δουλευει τελεια στο Ε71. Απο οτι γνωριζω κανει και 5th edition.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν εύκολο να προταθούν, κάποια σάιτ, που να περιέχουν freeware υλικό; Έχω βρει ένα, αλλά δεν μπορώ να γνωρίζω αν είναι αξιόπιστο. Στο Ovi έχει χρέωση το μύνημα; Και πόσο καιρό κάνει για να έρθει; Γιατί από το μεσημέρι περιμένω..:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν εύκολο να προταθούν, κάποια σάιτ, που να περιέχουν freeware υλικό; Έχω βρει ένα, αλλά δεν μπορώ να γνωρίζω αν είναι αξιόπιστο.

Από το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ -> Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Αφού μας αρέσουν τόσο πολύ οι βουβουζέλες μπορούμε να έχουμε μία και στο κινητό μας. :p

 

Symbian: Vuvuzela inspires you emulate the most popular and typical sound in the 2010 South Africa

http://dailymobile.se/2010/06/25/symbian-vuvuzela-inspires-you-emulate-the-most-popular-and-typical-sound-in-the-2010-south-africa/

 

http://img41.imageshack.us/img41/9203/mb4803601vuvuzelan72012.th.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις για να το κατεβάσεις;;;

Ε.. Μα τον Τουτατή δηλαδή... :p :p :p

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι free απλά θα πρέπει να κάνεις μια εγγραφή η να το κατεβάσεις από αλλού..

 

 

edit:

http://www.symbian-freeware.com/download-vuvuzela.html

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...