Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia: Ovi Contacts 1.5 updated

http://dailymobile.se/2010/03/30/nokia-ovi-contacts-1-5-updated/

 

http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2010/03/ovi-contacts-210x375.jpg http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2010/03/ovi-contacts2-210x375.jpg

 

Improvements:

  • Pop-up note for incoming chat messages
  • Additional file types for file sharing: contact card & presentation

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

TuneWiki ένας music player για όσους θέλουν να βλέπουν τους στοίχους των τραγουδιών.Την εφαρμογή κατέβασα από το ovi store.Εκτός από στοίχους μπορεί να βρει και βίντεο των τραγουδιών.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το fring σας δουλεύει??Εμένα λέει loading και δε γίνεται τίποτα μετά...

Έχω την εντύπωση ότι μου το κάνει από τότε που αναβάθμισα το fw σε 40...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το fring σας δουλεύει??Εμένα λέει loading και δε γίνεται τίποτα μετά...

Έχω την εντύπωση ότι μου το κάνει από τότε που αναβάθμισα το fw σε 40...

 

Δουλευει κανονικα με την 40 για βαλε και την τελευταια εκδοση του fring

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αλλά τζίφος!

Μου βγάζει την αρχική οθόνη του fring και λέει is loading...

Και δε περνάει ποτέ στην επόμενη οθόνη :(

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που οι εφαρμογές υποστηρίζουν το λειτουργικό Symbian S60 5th Edition τότε θα παίζουν και στο Vivaz.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , σας δουλεύει το Shazam? Απο χθες μου λέει οτι Shazam server is offline..το

Midomi πάντως δουλεύει κανονικά...αλλά βρίσκω πιο ωραιο το Shazam δεν ξέρω γιατί και το προτειμώ..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή Compass [πυξίδα] στο 5230 μου. Όμως δε δείχνει τίποτα απολύτως. Η βελόνα της πυξίδας είναι μόνιμα "καρφωμένη" στον βορρά, στο σημείο 0 Ν.

Γιατί συμβαίνει αυτό; Μήπως χρειάζεται support από gps;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον χρειάζεται hardware πυξίδα το κινητό, την οποία δεν έχει το 5230..

 

Και μάλλον δεν υπάρχει και περίπτωση να τη βρω πουθενά ε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι να βρεις... τη hardware πιξίδα;:confused:

 

Εφόσον η συσκευή σου δεν έχει αυτή τη δυνατότητα από πλευράς hardware oποιο πρόγραμμα αυτού του είδους να βάλεις δεν θα λειτουργεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μολις πηρα το vivaz και ως πρωταρης στο series 60 5th edition, θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει μερικες εφαρμογες για τις παρακατω λειτουργιες

1)Καιρος-διεθνης ωρα κλπ,κατι που να βοηθαει δηλαδη και σε ταξιδια

2)Task manager,να μπορω να κλεισω μια εφαρμογη που εχει κολησει μεσω αυτου.

3)Μια εφαρμογη που να κανει σε εισερχομενη κληση να βλεπω την εικονα που εχω αντιστοιχησει στην επαφη σε μεγαλο μεγεθος.

4)Εναν καλο video player

 

Και οποια αλλη εφαρμογη θα λεγατε οτι ειναι χρησιμη.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

1)Καιρος-διεθνης ωρα κλπ,κατι που να βοηθαει δηλαδη και σε ταξιδια

Στο 5800 υπαρχει η δυνατοτητα να βλεπεις διεθνη ωρα οταν ανοιγεις το ρολοι απο τις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το νεο νοκια χ6 εχει μια μικρη εφαρμογουλα 13 kb δια το youtube...

Ψαχνω ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΓΙΑ ΤΟ 5800... Την εχει κανεις; Στο οvi δεν υπαρχει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Θα ήθελα να σας επισημάνω μια δυσλειτουργία της εφαρμογής "Εορτολόγιο", η οποία υπάρχει ως freeware μέσω του συγκεκριμένου forum. Η συγκεκριμένη αστοχία εντοπίζεται στο ότι εμφανίζει ως ημέρα εορτής του Αγ. Γεωργίου στις 5/4 (σήμερα), ενώ κανονικά είναι στις 23/4. Να σημειώσω εδώ, πως έχω την έκδοση 3.1. Μήπως υπάρχει κάποια νεώτερη και πιο ενημερωμένη; Οφείλω να πω πως 1η φορά συνέβη κάτι τέτοιο γιατί το Εορτολόγιο δεν είχε ποτέ παρόμοιο πρόβλημα με λάθος ημερομηνίες ή παρόμοιες πληροφορίες.

:bow: για τα tips.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εμένα εκτός ότι την βγάζει σωστά (23/4) μου το λέει μάλιστα ότι είναι κινητή γιορτή

 

Μιλάμε πάντα για τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

 

http://eortologio.files.wordpress.com/2008/07/screenshot0010.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλα λάθη αυτή η εφαρμογή, δοκίμασαι το πιο καινούριο εορτολόγιο του porfyra:

http://porfyras.blogspot.com/2009/11/eortologio-v100.html

Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλα λάθη αυτή η εφαρμογή, δοκίμασαι το πιο καινούριο εορτολόγιο του porfyra:

http://porfyras.blogspot.com/2009/11/eortologio-v100.html

 

Κατ' αρχή ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

Δυστυχώς αν και ακολούθησα τον τρόπο "υπογραφής" της εφαρμογής μέσω του Symbian Signed, καθώς και την εγκατάσταση του Python δεν καταφέρνει να μου την αναγνωρίσει και να την "τρέξει" η συσκευή.. :(

Τι άλλα λάθη έχει η 1η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα μια εφαρμογη και :food: κολλημα.

ενα παιδι ειχε το Ν95 και ειχε μια εφαρμογη γραφικου κωδικα (αν καταλαβα καλα ετσι εγραφε) με την οποια ανοιγες την καμερα και σκαναρες επιφανεια με barcode και σου εβγαζε τα στοιχεια.:wacko:

υπαρχει τιποτα για τα δικα μας κινητα?? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχή ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

Δυστυχώς αν και ακολούθησα τον τρόπο "υπογραφής" της εφαρμογής μέσω του Symbian Signed, καθώς και την εγκατάσταση του Python δεν καταφέρνει να μου την αναγνωρίσει και να την "τρέξει" η συσκευή.. :(

Τι άλλα λάθη έχει η 1η εφαρμογή;

Πες τι πρόβλημα είχες να το λύσουμε γιατί είναι πολύ καλύτερο το εορτολόγιο του πορφύρα.

Εγκατέστησες όλα τα αρχεία στην μνήμη του κινητού; python,eortologio & appuifw, το πιο συνηθισμένο λάθος είναι να βάζεις κάποια στη μνήμη του κινητού και κάποια στην εξωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα μια εφαρμογη και :food: κολλημα.

ενα παιδι ειχε το Ν95 και ειχε μια εφαρμογη γραφικου κωδικα (αν καταλαβα καλα ετσι εγραφε) με την οποια ανοιγες την καμερα και σκαναρες επιφανεια με barcode και σου εβγαζε τα στοιχεια.:wacko:

υπαρχει τιποτα για τα δικα μας κινητα?? :confused:

Πολλές. Η καλύτερη (τις έχω δοκιμάσει όλες) είναι αυτή: http://www.i-nigma.com/Downloadi-nigmaReader.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...