Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα πρόσφατατο 5800 Xpress Music.

Που μπορώ να βρω το Photoflow (Scalado) γιατί στην ιστοσελίδα του δεν βρήκα πως μπορώ να το κατεβάσω. Θα προτιμούσα στο Pc.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καμια εφαρμογούλα να μας δείχνει την χρήση της μνήμης ;

 

SwissManager... κανει τα παντα σαν "ελβετικος σουγιας"..

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

SwissManager... κανει τα παντα σαν "ελβετικος σουγιας"..
Υπάρχει link ???

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει link ???

Υπάρχει ως trial έκδοση εδώ.

 

Για οτιδήποτε άλλο ψάχνεις στο Google :)

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Eχω εδω και 3 βδομαδες το 5800

εχω βαλει μεσα το opera mini5 , skyfire kai windows live messanger

 

 

 

Εχει να μου προτείνει κανενας φιλος με αντίστοιχη συσκευή τηλ προγράμματα δοκιμασμενα που να δουλευουν για αυτη την συσκευή ?

οπως :

 

Ανοιγμα - Αναγνωση PDF αρχειων

Ανοιγμα-επεξεργασία Doc,excel (Γενικα Office )

πρόγραμμα διαχείρισης της συσκευής

Και τελος ποια εκδοση απο Garmin είναι για την συγκεκριμένη συσκευή ?

 

ευχαριστω

 

ΥΓ : Θυμαναι απο το ΝοκιαΕ51 που ειχα οτι μαγαζακι xxxxxxx .... Ακομα αυτο ειναι η υπαρχει κανενα αλλο ?

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

πρόγραμμα διαχείρισης της συσκευής

Και τελος ποια εκδοση απο Garmin είναι για την συγκεκριμένη συσκευή ?

 

ευχαριστω

 

3. X-plore

http://www.lonelycatgames.com/?app=xplore

 

4. Mπορεις να βαλεις την 5.00.60. Οδηγιες εγκαταστασης θα βρεις στο 1 ποστ του επισημου θεματος. Εαν εχεις καποια απορια για το garmin καλυτερα να συνεχισουμε στο επισημο θεμα :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1.Ανοιγμα - Αναγνωση PDF αρχειων και (Γενικα Office )

2.ΥΓ : Θυμαναι απο το ΝοκιαΕ51 που ειχα οτι μαγαζακι xxxxxxx .... Ακομα αυτο ειναι η υπαρχει κανενα αλλο ?

 

1. QuickOffice

2. Δεν καταλαβα για ποιο μιλας αλλα υπαρχουν πολλα και διαφορα.

Επισης για οτι χρειαζεσαι πιστευω με ενα καλο search στο topic αυτο μπορεις να βρεις οτι προγραμμα θες για τις αναγκες σου!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος browser αυτη την στιγμη ειναι ο Skyfire. Παιζει full flash και java και βασικα τα περισσοτερα βιντεο στο ιντερνετ, αλλα το σημαντικο ειναι οτι παιζει οτιδηποτε ειναι σε wmv 'η wma δηλαδη παιζει ολα του live24. Ευχαριστω την White_butter_fly που μου το προτεινε.
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να εγκαταστησω τα ovi maps απο το λινκ που μου εστειλε με sms η νοκια,κατεβαινουν κανονικα αλλα οταν παει να γινει εγκατασταση μου λεει: Απετυχε,η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη

 

το εκλεισα,το ξανα ανοιξα αλλα παλι το ιδιο...κανενας αλλος τροπος ή λυση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να εγκαταστησω τα ovi maps απο το λινκ που μου εστειλε με sms η νοκια,κατεβαινουν κανονικα αλλα οταν παει να γινει εγκατασταση μου λεει: Απετυχε,η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη

 

το εκλεισα,το ξανα ανοιξα αλλα παλι το ιδιο...κανενας αλλος τροπος ή λυση?

Δεν μπορείς να εγκαθιστάς δύο πράγματα ταυτόχρονα. Περίμενε να τελειώσει η μία εγκατάσταση για να πας στην επόμενη, ή αν δεν μπορείς να το κάνεις αυτό (γιατί η εφαρμογή εγκατάστασης περιμένει οδηγίες σου, αλλά εσύ την έχεις χάσει κάτω από άλλα προγράμματα και δεν μπορείς να την ξαναβρείς γιατί δεν έχεις κάποιον task manager), κάνε restart το τηλέφωνο και ξαναπροσπάθησε. ;)

 

Ηθικό δίδαγμα: Ή βάζουμε κάποιον task manager, ώστε να μπορούμε να επανέλθουμε στην εφαρμογή εγκατάστασης αν την έχει καλύψει κάτι άλλο, ή δεν κάνουμε τίποτα άλλο μέχρι αυτή να τελειώσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια υπάρχει "προγραμματάκι" για n97 που να είναι μετρητής δεδομένων για το ιντερνετ?επίσης αν έχει κάποιος τα λινκ για το skyfire, για quickoffice και pdf.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια υπάρχει "προγραμματάκι" για n97 που να είναι μετρητής δεδομένων για το ιντερνετ?επίσης αν έχει κάποιος τα λινκ για το skyfire, για quickoffice και pdf.

 

Ο ενσωματωμένος μετρητής στο Μητρώο υπολογίζει τα δεδομένα που στέλνεις/λαμβάνεις μέσω κυψελικού δικτύου και αγνοεί αυτά από WiFi.

Έτσι, αν χρειάζεσαι υπολογισμό κόστους, δε σου χρειάζεται κάτι άλλο. ;)

Τον Skyfire θα τον βρεις εδώ,

όσο για το QuickOffice, αν το θέλεις πλήρως λειτουργικό, χωρίς να πληρώσεις, δεν πρέπει να απευθυνθείς εδώ, γιατί απαγορεύεται.

Ψάξε στο "μαγαζάκι". :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

ωραια!!τον μετρητη δεν τον είχα παρει χαμπαρι!ευχαριστω για το skyfire!τωρα για το αλλο αν μπορεις να μου εξηγήσεισ το "μαγαζακι"!!:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να εγκαταστησω τα ovi maps απο το λινκ που μου εστειλε με sms η νοκια,κατεβαινουν κανονικα αλλα οταν παει να γινει εγκατασταση μου λεει: Απετυχε,η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη

 

το εκλεισα,το ξανα ανοιξα αλλα παλι το ιδιο...κανενας αλλος τροπος ή λυση?

 

Φιλε μου οταν αναβαθμισα και εγω το κινητο μου στην v.40 μου εβγαζε καθε φορα αυτην την πινακιδα σε καθε εγκατασταση που προσπαθουσα να κανω. Κανοντας format δεν την ξαναβρηκα μπροστα μου. Αν εχεις ηδη εγκατεστημενο task manager προσπαθησε να βρεις τι φταιει. Εγω δεν ειχα, ουτε μπορουσα να εγκαταστησω λογω του μηνυματος αυτου, επομενως κατεληξα στο φορματ!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να εγκαταστησω τα ovi maps απο το λινκ που μου εστειλε με sms η νοκια,κατεβαινουν κανονικα αλλα οταν παει να γινει εγκατασταση μου λεει: Απετυχε,η εφαρμογη εγκαταστασης χρησιμοποιειται ηδη

 

το εκλεισα,το ξανα ανοιξα αλλα παλι το ιδιο...κανενας αλλος τροπος ή λυση?

 

Αλλες εφαρμογες μπορεις να κανεις εγκατασταση?

 

Διαβασα σε ενα ποστ (που δεν μπορω να το βρω :() οτι βγαζεις την καρτα μνημης κανεις απεγκατασταση μια εφαρμογη απο αυτες που εχεις στην συσκευη ξανα εγκατασταση μια εφαρμογη και εισαι ok..

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Nokia Diagnostics (diagnose and troubleshoot app) from NokiaBetaLabs

 

Δείτε το βίντεο!

 

Nokia Diagnostics makes it easy to diagnose and troubleshoot situations on the mobile phone by running various tests on the phone, including:

 

1. Network Coverage test

2. Internet connectivity test

3. Battery charger test

4. Loudspeaker &

5. Earpiece test

 

Πολλά υποσχόμενη εφαρμογή που θα εξελιχθεί με προσθήκη περισσότερων test στο μέλλον! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

... Τον Skyfire θα τον βρεις εδώ...

 

To Skyfire είναι δωρεάν και δεν χρειάζεται υπογραφή;

 

To Skyfire είναι δωρεάν και δεν χρειάζεται υπογραφή;

 

Μόλις το βρήκα, είναι δωρεάν και δεν χρειάζεται υπογραφή :).

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω κάτι για όσους έχουν vodafone internet (3ευρώ-30MB το παλιό και 4ευρώ-40MB το καινούριο) , ότι το msn παίζει κανονικά με σημείο πρόσβασης web vodafone και δε σε χρεώνει επιπλέον εκτός αν ξεπεράσεις τα 30 ή 40 MB που έχεις δωρεάν.

 

Απλά επειδή παλιότερα το συζητάγαμε και ενδιέφερε πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη εχασα λιγο τη σειρα με το ν900 που ασχολουμαι, μπορει καποιος να μου στειλει πμ με λινκ για το μσν messenger με βιντεοκληση καθως και τι αλλο αξιολογο εχασα ? κατι ακουσα για maps με φωνητικεσ οδηγιες πχ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχει καταφερει κανεις να λειτουργησει το Accuweather στην εκδοση 113 στο Ν97, και πως ?

Εναλλακτικα καποιο αλλο προγραμμα καιρου που να μπαινει στην αρχικη οθονη ?

 

EDIT:

 

Σε εμενα αυτο που δεν λειτουργουσε ηταν η δυνατοτητα γραφης και ως εκ τουτου εξευρεσης των επιθυμουμενων τοποθεσιων. Μια απεγκατασταση και επανεγκατασταση ελυσε το προβλημα και το προγραμμα λειτουργει περιφημα.

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Nokia Diagnostics (diagnose and troubleshoot app) from NokiaBetaLabs

 

Δείτε το βίντεο!

 

Nokia Diagnostics makes it easy to diagnose and troubleshoot situations on the mobile phone by running various tests on the phone, including:

 

1. Network Coverage test

2. Internet connectivity test

3. Battery charger test

4. Loudspeaker &

5. Earpiece test

 

Πολλά υποσχόμενη εφαρμογή που θα εξελιχθεί με προσθήκη περισσότερων test στο μέλλον! :happy:

 

Μόλις το έβαλα σε 5800 και μόλις πάτησα Loundspeaker test μου έβγαλε κάτι περίεργες ρίγες και μου έκανε reboot :blink: αλλά ανοιξε και τα έκανε κανονικά όλα μετα..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Nokia Diagnostics (diagnose and troubleshoot app) from NokiaBetaLabs

 

Δείτε το βίντεο!

 

Nokia Diagnostics makes it easy to diagnose and troubleshoot situations on the mobile phone by running various tests on the phone, including:

 

1. Network Coverage test

2. Internet connectivity test

3. Battery charger test

4. Loudspeaker &

5. Earpiece test

 

Πολλά υποσχόμενη εφαρμογή που θα εξελιχθεί με προσθήκη περισσότερων test στο μέλλον! :happy:

 

Παντως τα Αγγλικα του Ινδου στο βιντεο ειναι σαν διαγωνισμα σε listening.....:lol:

 

Ειμαι περιεργος να δω τι θα δειξει το τεστ οταν προσθαισουν και αυτο του GPS. :p

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...