Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exw dokimasei diafores imerominies. 3 6 12 mines alla tpt

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια οταν ανοιγω το κινητο αυτοματα ανοιγει και το fring.σας το κανει και εσας αυτο?ειναι φυσιολογικο να συμβαινει η ειναι ενα ακομα bug?
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν ανοιγω το κινητο αυτοματα ανοιγει και το fring.σας το κανει και εσας αυτο?ειναι φυσιολογικο να συμβαινει η ειναι ενα ακομα bug?

 

Δεν ειναι προβλημα της συσκευης ,

η εφαρμογη εχει ως προεπιλεγμενη ρυθμιση

να ξεκιναει μονη της (autostart) μετα απο επανεκινηση

της συσκευης. Ψαξε τις ρυθμισεις......

 

Settings-Personalize-automatic start-DISABLE

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προβλημα της συσκευης ,

η εφαρμογη εχει ως προεπιλεγμενη ρυθμιση

να ξεκιναει μονη της (autostart) μετα απο επανεκινηση

της συσκευης. Ψαξε τις ρυθμισεις......

 

Settings-Personalize-automatic start-DISABLE

 

οκ φιλε σε ευχαριστω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες...εχει βρει κανεις κανενα καλο μετατροπεα(s60v5 που να λειτουργει πληρως και χωρις κολληματα?) γιατι αυτος του κινητο του θελει "ρυθμισμα"...!Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες...εχει βρει κανεις κανενα καλο μετατροπεα(s60v5 που να λειτουργει πληρως και χωρις κολληματα?) γιατι αυτος του κινητο του θελει "ρυθμισμα"...!Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):D:D:D

 

Handy Converter

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να ανοίγει/κλείνει το ενσωματωμένο flash της φωτογραφικής μηχανής με απώτερο σκοπό την χρησιμοποίησή του ως φακό για το σκοτάδι?

(Αναφέρομαι για το Nokia 5800)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να ανοίγει/κλείνει το ενσωματωμένο flash της φωτογραφικής μηχανής με απώτερο σκοπό την χρησιμοποίησή του ως φακό για το σκοτάδι?

(Αναφέρομαι για το Nokia 5800)

 

Ναι υπαρχει ψαξε λιγο στα μαγαζακια πριν ρωτησεις...!

 

Handy Converter

 

Μηπως μπορεις να μου πεις και πια εκδοση εγκατεστησες??Γιατι βρηκα μια αλλα ειναι για v3...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου πεις και πια εκδοση εγκατεστησες??Γιατι βρηκα μια αλλα ειναι για v3...

 

Epocware Handy Converter v2.07.S60v5.SymbianOS9.4

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή που να ανοίγει/κλείνει το ενσωματωμένο flash της φωτογραφικής μηχανής με απώτερο σκοπό την χρησιμοποίησή του ως φακό για το σκοτάδι?

(Αναφέρομαι για το Nokia 5800)

 

Φρέσκο φρέσκο!! Μόλις το έβαλα κι εγώ και δουλεύει άψογα!

PhoneTorch - a torch for 5th Edition

PhoneTorch is a tool for SymbianOS 9.4 5th Edition (e.g. Nokia 5800XM) phones which allows to use the phone's build in flash as a torch.

 

http://www.imageshack.gr/files/85t1l4y2dkh4p3x67whm.jpg

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει ψαξε λιγο στα μαγαζακια πριν ρωτησεις...!

 

Φρέσκο φρέσκο!! Μόλις το έβαλα κι εγώ και δουλεύει άψογα!

 

Thanks! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το opera ειναι πιο ευκολη η περιηγηση στο νετ ; αν ναι πια εκδοση;
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το opera ειναι πιο ευκολη η περιηγηση στο νετ ; αν ναι πια εκδοση;

 

εχω δοκιμασει την τελευταια και λειτουργει αψογα!!! λειτουργικοτατος browser ταχυτατος και σε γλιτωνει απο τα περιττα kb που φορτωνει ο εσωτερικος browser του κινητου! εννοειται οι πολυτελειες video δεν υπαρχουν... (δεν υποστηριζει flash player)

εγω οποτε μπαινω με 3g και οχι με wireless παντα opera χρησιμοποιω!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει την τελευταια και λειτουργει αψογα!!! λειτουργικοτατος browser ταχυτατος και σε γλιτωνει απο τα περιττα kb που φορτωνει ο εσωτερικος browser του κινητου! εννοειται οι πολυτελειες video δεν υπαρχουν... (δεν υποστηριζει flash player)

εγω οποτε μπαινω με 3g και οχι με wireless παντα opera χρησιμοποιω!!! ;)

 

α sorry αλλα θελω να μπαινω με wifi

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο φρέσκο!! Μόλις το έβαλα κι εγώ και δουλεύει άψογα!

 

Αυτό που γράφει δεν σε προβληματίζει?

 

PhoneTorch is still under development and usage is at your own risk. Intensive use of the camera flashlight might lead to device damage.

 

Εγώ είμαι επιφυλακτικός και δε ξέρω αν είναι σωστό να το βάλω! Μήπως είναι καλύτερα να περιμένουμε να βγει απόλυτα συμβατή έκδοση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφει δεν σε προβληματίζει?

 

PhoneTorch is still under development and usage is at your own risk. Intensive use of the camera flashlight might lead to device damage.

 

Εγώ είμαι επιφυλακτικός και δε ξέρω αν είναι σωστό να το βάλω! Μήπως είναι καλύτερα να περιμένουμε να βγει απόλυτα συμβατή έκδοση?

 

αυτο το βαζουν για να ειναι καλυμμενοι! και ειναι σχεδον σιγουρος οτι θα παραμεινει και για ολες τις stable εκδοσεις του προγραμματος! την προειδοποιηση τη στηριζουν στο γεγονος οτι ενα flash η δουλεια του ειναι να βγαζει φωτο αρα και να χρησιμοποιειται για λιγα δευτερολεπτα!

 

παραθετω ομως και μια πολυ λογικη εξηγηση που διαβασα και φαινεται πολυ σωστη κατ εμενα...

 

And here's my take on why intensive use of the camera flash as a torch wont burn it

 

1. You can use it to record video for a maximum of 1 hour (Nokia allows it) so it shouldnt be a problem for up to an hour atleast

 

2. The phone has DUAL LED flash. It produces the same amount of light as say N95 which has 1 LED. What does that mean? It means that the intensity of 1 of these LEDs is approx. half that of phones with only 1 LED. Which means it wont burn out as easily.

 

3. That could be the reason why you cant use the flash in video recording in phones with 1 (high intensity) LED flash.

 

και εξαλλου δεν πιστευω καποιος να βασιζεται στο "φακο" του κινητου του για να κανει εξερευνησεις το βραδυ! και να ειναι αναγκη, δε νομιζω να το χρησιμοποιουμε οι περισσοτεροι πανω απο 1-2 λεπτα κατα περιπτωση! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Προσπάθησα να κατεβάσω το opera mini από το επίσημο site που είναι διαθέσιμο, αλλά μόλις επιλέγω σε πια μνήμη να αποθηκευτει μου κάνει disconnect... Γιατί το κάνει αυτό, χρειάζεται να κανω κάτι άλλο; sorry αν έχει απαντηθεί κάπου και επαναλαμβάνωμαι αλλά είμαι νετ από το κινητό και το ψάξιμο μου είναι λίγο δύσκολο για την ώρα .
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα κατευθείαν το αρχείο εγκατάστασης sis στο κινητό και μετά τρέξε το από το ίδιο το κινητό μέσω της Διαχείρισης αρχείων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους!!Καταρχας συγνωμη που ποσταρω εδω,αλλα δεν νομιζω πως ταιριαζει καπου αλλου...Εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιω το videora ipod converter,για να μετατρεψω τα avi αρχεια μου σε mp4 και να τα περασω στο κινητο.Παω λοιπον να κανω το ιδιο και σημερα,με σκποπο ομως να τα περασω στο 5800,αλλα ενω παλια δουλευε μια χαρα,τωρα σταματαει στα 10 δευτερολεπτα και στελνει στο itunes ενα αρχειο που φυσικα δεν λειτουργει!!Δοκιμασα και εναν αλλο converter και μου ελεγε πως δε μπορουσε να μετατρεψει τα βιντεο μου και οταν τελικα καταφερα να μετατρεψω ενα,αυτο δεν ανοιγε...Τι μπορει να φταει??Σας παρακαλω βοηθηστε με,εχω τρελαθει!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το TotalRecall v3.2.1 S60v5 για την συσκευη μας!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ειχε iphone- 5800??

η εφαρμογη facebook εχει

τις δυνατοτητες οπως και

στο iphone??:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις, αλλα δεν μου ειπατε που θα το βρω και αν μπορει καποιος να βοηθησει εστω και με προσωπικο μηνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...