Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γι'αυτο προτεινω το Best Reminder.αν εχεις αναπαντητη ή sms καθε 2,3,4 λεπτα (το οριζεις) ακουγεται καποιος ηχος κ να αναβει η οθονη σου .....

όντως το ειχα χρησιμοποιήσει κι εγώ αυτό, μάλλον θα το ξαναπεράσω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το DivX player v0.91 (http://labs.divx.com/MobileCommunity) παιζει στο Nokia 5800XM σε συνδιασμο με το Virtual Key.Κολλαει λιγο η εικονα αλλα ειναι μια λυση για τα avi video που κατεβαζουμε απο το internet :D
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το χαρτες της ελλαδας αλλα μου δειχνει την περιοχη που βρισκομαι κ μετα η οθονη νεκρωνει δεν μπορω να κανω ουτε αναζητηση ουτε μπορω να πατησω στην επιλογη επιλογες ξερει κανεις γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγκατέστησα το google maps και ενώ δουλεύει μια χαρά μου δείχνει σχεδόν στιγμιαία τη θέση μου όταν συνδεθεί με το wifi αν πάω να κάνω ζουμ φτάνει σε ένα σημείο και μετά στις επιλογές έχει να σου δείξει το δρόμο όχι σαν χάρτη πλέον αλλά κανονικά τα κτίρια αλλά εκεί μου πετάει πάντα αδύνατη η προβολή σε όποιο σημείο και να το βάλω να δείξει. Το έχει δοκιμάσει κανένας;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε περιοχή της Ελλάδος το κάνεις;

Αν ναι, αυτή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη παντού. Μόνο για ΗΠΑ είναι.

Πήγαινε σε μια περιοχή στις ΗΠΑ και θα δεις πως δουλεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε περιοχή της Ελλάδος το κάνεις;

Αν ναι, αυτή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη παντού. Μόνο για ΗΠΑ είναι.

Πήγαινε σε μια περιοχή στις ΗΠΑ και θα δεις πως δουλεύει.

α δε το ξέρα νομίζω στο ιντερνετ δείχνει και εδώ όχι;; ναι εδώ Ελλάδα δοκίμαζα... κρίμα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το DivX player v0.91 (http://labs.divx.com/MobileCommunity) παιζει στο Nokia 5800XM σε συνδιασμο με το Virtual Key.Κολλαει λιγο η εικονα αλλα ειναι μια λυση για τα avi video που κατεβαζουμε απο το internet :D

 

ποιον απο τους 2 ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή κάτι σαν "Track Id" που έχουν τα SE?

Εννοείς εφαρμογή η οποία να ηχογραφεί για μερικά δευτερόλεπτα κάποιο κομμάτι ώστε να αναγνωρίσει τον τίτλο και τον καλλιτέχνης του.

Αν ναι, υπάρχει το ShazamiD, αλλά δεν γνωρίζω αν τρέχει κανονικά στο 5800.

Δοκίμασε και πες μας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς εφαρμογή η οποία να ηχογραφεί για μερικά δευτερόλεπτα κάποιο κομμάτι ώστε να αναγνωρίσει τον τίτλο και τον καλλιτέχνης του.

Αν ναι, υπάρχει το ShazamiD, αλλά δεν γνωρίζω αν τρέχει κανονικά στο 5800.

Δοκίμασε και πες μας.

 

Ναι,κάτι παρόμοιο...θα το δοκιμάσω τώρα

 

Λοιπόν το δοκίμασα , ανταποκρινότανε στην αφή άλλα όταν πατάς "Tag now" για να κάνει την "ηχογράφηση" το πρόγραμμα κλεινή.

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο προτεινω το Best Reminder.αν εχεις αναπαντητη ή sms καθε 2,3,4 λεπτα (το οριζεις) ακουγεται καποιος ηχος κ να αναβει η οθονη σου .....

καλησπερα παιδια .Καλο ακουγεται.Που μπορουμε να το βρουμε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια .Καλο ακουγεται.Που μπορουμε να το βρουμε?

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ:

Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ το total video converter διαλεγεις την ταινια κ τους υποτιτλους κ επιλεγεις να γινει mp4 (Pocket Player->NOKIA-> S60 3rd).απλα πας στις ρυθμισεις κ βαζεις αναλυση ''χειρογραφα'' 640x360 κ το bitrate οσο πιο μεγαλο τοσο πιο καλα (κ τοσο μεγαλυτερο αρχειο θα βγει).Αυτα!

 

Ακολούθησα τα πιο πάνω βήματα, αλλά το video δεν παίζει. Μου βγάζει ως σύμβολο ένα γκρι εικονίδιο με σαν σπασμένο φιλμ και όταν πάω να παίξω η οθόνη είναι μαύρη.

Καμιά ιδέα;

Το ίδιο αρχείο στο PC παίζει κανονικά.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

εχει 2 για S60.

Τι δύο ένα έχει. Ορίστε: http://labs.divx.com/system/files/private/DivXPlayer_S60_3rd_0.sisx

 

Πάντως δες και αυτό:

Unfortunately, many phones are incompatible with DivX Mobile Player. Unsupported phones include the following:

 

* Pocket PC 2003 and earlier

* Symbian OS 9.4 and 9.5 (Nokia 5800)

* Symbian S60 2nd Edition and earlier

* Symbian UIQ 2.0 and earlier

* Palm Garnet OS

* Apple iPhone

* Blackberry

* Android

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατά μεγάλο ποσοστό, όχι.

Ρίξε μια ματιά στο θέμα τι υπάρχει από καινούριες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τα πιο πάνω βήματα, αλλά το video δεν παίζει. Μου βγάζει ως σύμβολο ένα γκρι εικονίδιο με σαν σπασμένο φιλμ και όταν πάω να παίξω η οθόνη είναι μαύρη.

Καμιά ιδέα;

Το ίδιο αρχείο στο PC παίζει κανονικά.

Και εμένα ακριβώς το ίδιο. Επίσης και στον υπολογιστή που παίζει κανονικά δε μου εμφανίζονται οι υπότιτλοι, παρ' ότι στο video converter τους είχα επιλέξει.

Με ποιο πρόγραμμα ενσωματώνω υπότιτλους (εννοείται να εμφανίζονται κανονικά) και με ποιο θα το κάνω mp4 στην ανάλυση της οθόνης που έχουμε για να παίζει κανονικά στο κινητό μας;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα το Mobilex με τα λεξικα που ειχαν δημοσιευθει παλιοτερα απο τον porfyra και δουλευει αψογα.Επισης εβαλα και το pysystemutilities.Το μονο στραβο ειναι οτι δεν αναγνωριζει το os.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Από το μενού>λήψη κατέβασα τα adobe reader και office αλλά δεν μου έβγαλε επιλογή για εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης και τα εγκατέστησε στο τηλέφωνο. Γιατί ?? Έκανα κάτι λάθος?? Ενώ για το zip μου έβγαλε να επιλέξω τηλ ή κάρτα μνήμης.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια περασα τιν v20 kai to touch guitar den m to kani full screen aλλα μου βγαζει τα κουμπια απο κατω και δεν μου αρεσει κα8ολου...πως διαρθωνεται??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια περασα τιν v20 kai to touch guitar den m to kani full screen aλλα μου βγαζει τα κουμπια απο κατω και δεν μου αρεσει κα8ολου...πως διαρθωνεται??

έχει γίνει κάποια βλακεία με τη νέα έκδοση εμφανίστηκε το πληκτρολόγιο σχεδόν σε κάθε εφαρμογή πλέον και σε κάποιες δε φεύγει με τίποτα.

Σε κάποιες αν πας στις ρυθμίσεις - διαχείριση εφαρμογών - εγκατεστημένες εφαρμογές και επιλέξεις την εφαρμογή που θες και επιλογές σου βγαζει αν θες πληκτρολόγιο ή όχι αλλά στη συγκεκριμένη επειδή το ειχα ψαξει κι εγω δε γίνεται οπότε αχρηστεύετε η εφαρμογή δυστυχώς

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

το quickoffice δε μου το κανει εγκατασταση απο τη ληψη.στα γνωστα μαγαζια δεν ειδα καμια εκδοση.εχει δοκιμασει κανεις να περασει καμια απο 3rd και να δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...