Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Παιχνίδια


vatan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θυμαστε ενα παιχνιδακι στα ηλεκτρονικα παλια που ειχες ενα κανονακι που εκτοξευε φουσκες και τις εστελνες οπου ηθελες ωστε να συμπληρωθουν 4 στη σειρα ας πουμε και να σκασουν μετα?

υπαρχει μηπως αυτο για s60 v5?:D

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θυμαστε ενα παιχνιδακι στα ηλεκτρονικα παλια που ειχες ενα κανονακι που εκτοξευε φουσκες και τις εστελνες οπου ηθελες ωστε να συμπληρωθουν 4 στη σειρα ας πουμε και να σκασουν μετα?

υπαρχει μηπως αυτο για s60 v5?:D

 

Ναι υπάρχει ψάξε για το FB_Twisted

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκιμασα αλλα απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να εχουν αλλαξει τις διαστασεις. Το δοκιμασες στην συσκευη σου φαινετε καλα?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ματια του εριξα και τουλαχιστον απο τους διαλογους φαινεται να εχει πολυ πλακα

http://imageshack.gr/files/oeui60jn6q1nyx5wcort_thumb.jpg http://imageshack.gr/files/xn73h6gagnno8bev7a9f_thumb.jpg http://imageshack.gr/files/lq8j85xkwabijnfanga2_thumb.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω φορματ στην καρτα μνημης,αλλα δεν θελω να χασω ολα τα saves των παιχνιδιων(ειδικα του Marble Maze).Μηπως ξερει κανενας αν βρισκονται καπου τα saves ωστε να τα περασω στον υπολογιστη και μετα ξανα στο κινητο επειτα απο το φορματ και να δουλευουν τα saves??Εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι..
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩς ΚΑΜΟΙΑ ΣΧΕΣΗ στο ν97 απο το ν95 που το ειχα τερματισει.αντε να βγουν και τα αλλα

 

κ γω μολις το τερματισα... με μια μικρη βοηθεια απο ενα game guide που βρηκα στο ιντερνετ :D

Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ ωραιο παιχιδακι (μπιλιαρδο) ειναι το micropool απο το γνωστο μαγαζακι

 

Βρε παιδιά επειδή είμαι καινούργιος, μπορεί κάποιος να μου πει με πμ ποιο είναι αυτό το μαγαζάκι που λέτε όλοι;

 

Και άλλη μια ερώτηση:

Πού γίνεται η εγκατάσταση των παιχνιδιών/εφαρμογών; Π.χ. στέλνω το .sis απ'το pc στο κινητό με bluetooth και το βρίσκω στα μηνύματα. Όταν ανοίγω το μήνυμα με ρωτάει που θα γίνει η εγκατάσταση (στη μνήμη του τηλ. C: ή στην κάρτα E: ). Όμως με τη Διαχείριση Αρχείων δεν βλέπω κάποιο σχετικό αρχείο στη C: ή E:.

Δεν θα'πρεπε να υπάρχει κάτι στους προεπιλεγμένους φακέλους Εγκατ. Αρχεία ή Παιχνίδια; Αλλιώς για ποιο λόγο υπάρχουν;

 

Tην εφαρμογή/παιχνίδι τη βρίσκω στις Εφαρμογές κ τρέχει κανονικά... Τα σχετικά αρχεία εγκατάστασης όμως πού μπαίνουν;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά επειδή είμαι καινούργιος, μπορεί κάποιος να μου πει με πμ ποιο είναι αυτό το μαγαζάκι που λέτε όλοι;

 

Και άλλη μια ερώτηση:

Πού γίνεται η εγκατάσταση των παιχνιδιών/εφαρμογών; Π.χ. στέλνω το .sis απ'το pc στο κινητό με bluetooth και το βρίσκω στα μηνύματα. Όταν ανοίγω το μήνυμα με ρωτάει που θα γίνει η εγκατάσταση (στη μνήμη του τηλ. C: ή στην κάρτα E: ). Όμως με τη Διαχείριση Αρχείων δεν βλέπω κάποιο σχετικό αρχείο στη C: ή E:.

Δεν θα'πρεπε να υπάρχει κάτι στους προεπιλεγμένους φακέλους Εγκατ. Αρχεία ή Παιχνίδια; Αλλιώς για ποιο λόγο υπάρχουν;

 

Tην εφαρμογή/παιχνίδι τη βρίσκω στις Εφαρμογές κ τρέχει κανονικά... Τα σχετικά αρχεία εγκατάστασης όμως πού μπαίνουν;;

 

Στην περίπτωση που το έχεις λάβει με bluetooth, το αρχείο αποθηκεύεται στο Ε:\Attachments.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που το έχεις λάβει με bluetooth, το αρχείο αποθηκεύεται στο Ε:\Attachments.

 

Mα δεν αποθηκεύεται πουθενά (το .sis) γιατί όταν ανοίξω το μήνυμα ξεκινάει η εγκατάσταση. Άλλωστε εγώ ψάχνω και για τα αρχεία που δημιουργούνται μετά την εγκατάσταση (σαν να λέμε τα αρχεία μέσα στο Program files).

 

Στο Ε:\Attachments αποθηκεύονται υποχρεωτικά τα μουσικά αρχεία (mp3, wma, wav) όταν είναι σε μήνυμα από bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

Ανατομία του... Symbian OS

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2806772#post2806772

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

Ανατομία του... Symbian OS

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2806772#post2806772

 

Φίλε impreza το έχω διαβάσει πολύ καλά το συγκεκριμένο thread. To link που παραθέτεις λέει:

C:\Resource\...

apps\: Περιέχει τις εγκατεστημένες από το χρήστη εφαρμογές Symbian (sis / sisx).

help\: Περιέχει τα αρχεία βοήθειας των εγκατεστημένων εφαρμογών από τον χρήστη.

 

Όμως δεν βλέπω πουθενά κάποιο φάκελο Resource, ούτε από τη Διαχείριση Αρχείων στο κινητό, ούτε από το pc (σε λειτουργία pc suite)!

 

Mήπως χρειάζεται να βάλω κάποια εφαρμογή για να δω αυτούς τους φακέλους;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε impreza το έχω διαβάσει πολύ καλά το συγκεκριμένο thread. To link που παραθέτεις λέει:

C:\Resource\...

apps\: Περιέχει τις εγκατεστημένες από το χρήστη εφαρμογές Symbian (sis / sisx).

help\: Περιέχει τα αρχεία βοήθειας των εγκατεστημένων εφαρμογών από τον χρήστη.

 

Όμως δεν βλέπω πουθενά κάποιο φάκελο Resource, ούτε από τη Διαχείριση Αρχείων στο κινητό, ούτε από το pc (σε λειτουργία pc suite)!

 

Mήπως χρειάζεται να βάλω κάποια εφαρμογή για να δω αυτούς τους φακέλους;[/QU

 

Ο φάκελος resource όπως και ο private και αρκετοι άλλοι ειναι φάκελος συστήματος μπορεις να τους δεις μονο σε λειτουργια μαζικης αποθήκευσης η να χρησιμοποιήσεις κάποιον file explore για να τους δεις μέσα απο το κινητο. για file explore, το καλύτερο είναι αυτο: http://www.lonelycatgames.com/?app=xplore κοιτα και στο σχετικό θέμα των εφαρμογων.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος resource όπως και ο private και αρκετοι άλλοι ειναι φάκελος συστήματος μπορεις να τους δεις μονο σε λειτουργια μαζικης αποθήκευσης η να χρησιμοποιήσεις κάποιον file explore για να τους δεις μέσα απο το κινητο. για file explore, το καλύτερο είναι αυτο: http://www.lonelycatgames.com/?app=xplore κοιτα και στο σχετικό θέμα των εφαρμογων.

 

O φάκελος resource δεν φαίνεται ούτε σε Mαζική Αποθήκευση στο pc. O Private ναι...

 

Θα δοκιμάσω το x-plore. Ευχαριστώ dimitris...

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το κινητό μας τραβάει πολλά ζόρια σε παιχνίδια 3D. Είχα περάσει το Asphalt 4 HD και ήταν πολύ δύσκολο να παίξεις από το τόσο κόλλημα που υπήρχε.. Χθες πέρασα το Need for Speed SHIFT και κολλούσε και αυτό.. Δεν ήταν βέβαια σαν το Asphalt 4 HD άλλα και πάλι ήταν πολύ κουραστικό.. Έβαλα το Need for Speed SHIFT στο W550i με ανάλυση 176x220 και δούλευε ρολόι. Ευχαριστιέσαι να παίζεις. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς ένα κινητό του 2005 τρέχει άψογα τα παιχνίδια 3D και ένα κινητό του 2009 τρώει κολλήματα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...μετα απο αρκετο καιρο αποχης...Λογω αλλαγης κινητου γυριζω με μια ερωτηση...!Εχω μερικα παιχνιδια στο κινητο που ειτε τα εχω τερματισει με δυσκολια ειτε εχω περασει καποιες απροσπελαστες πιστες ειτε εχω φτασει σε εκεινο το σημειο ατελειωτες ωρες παιχνιδιου...!Ελα που ομως το κινητο εχει αρχισει τωρα που το ξανα ανοιξα να κανει τα δικα του...οπως να τρωει κολληματα και να κανει επανεκινησεις...Οποτε η λυση ειναι μια hardformat στο κινητο και μορφοποιηση στην παραγεμισμενη καρτα μνημης...!Το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω να χασω τα saves απο τα games οπως αυτα απο το spb puzzle και το resco bubbles...!Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια και συγνωμη αν σας κουρασα...!:):):):)
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα πρεπει να εχεις χακαρει την συσκευη σου για να εχεις προσβαση σε ολους τους φακελους του συστηματος. Μετα με το UnSIS θα ανοιξεις τα παιχνιδια που θελεις μεσα στο pc για να δεις σε ποιο φακελο κανουν εγκατασταση και θα πας στους φακελους με τον x-plore περα απο εκει εαν βρεις καποιο αρχειο που δεν υπηρχε συμφωνα με αυτα που εχεις δει η ειναι μεγαλυτερο υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να saves που ψαχνεις. Μετα μπορεις να κανεις μερικες δοκιμες για να εισαι σιγουρος οπως να τα παρεις και να ανοιξεις το παιχνιδι και να δεις πως συμπεριφερεται. Εαν δεν βγαλεις ακρη ψαξε στους ιδιους φακελους μεσα στο C εαν υπαρχουν η οπουδηποτε μεσα στο C

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα πρεπει να εχεις χακαρει την συσκευη σου για να εχεις προσβαση σε ολους τους φακελους του συστηματος. Μετα με το UnSIS θα ανοιξεις τα παιχνιδια που θελεις μεσα στο pc για να δεις σε ποιο φακελο κανουν εγκατασταση και θα πας στους φακελους με τον x-plore περα απο εκει εαν βρεις καποιο αρχειο που δεν υπηρχε συμφωνα με αυτα που εχεις δει η ειναι μεγαλυτερο υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να saves που ψαχνεις. Μετα μπορεις να κανεις μερικες δοκιμες για να εισαι σιγουρος οπως να τα παρεις και να ανοιξεις το παιχνιδι και να δεις πως συμπεριφερεται. Εαν δεν βγαλεις ακρη ψαξε στους ιδιους φακελους μεσα στο C εαν υπαρχουν η οπουδηποτε μεσα στο C

 

:)

 

Ειχα κανει και εγω την ιδια ερωτηση πριν απο καιρο αλλα δεν πηρα απαντηση...Εγω εκανα αντιγραφη επικολληση ολα τα αρχεια του κινητου μου στο pc ενω αυτο δεν ηταν hackαρισμενο..Τα saves που υπηρχαν στο κινητο μου τωρα ειναι στον υπολογιστη μου ή επρεπε να ειναι hackαρισμενο απο πριν για να ειναι στο pc μου..Με ενα απλο ψαξιμο ειδα οτι στο Phone memory/private υπαρχει μονο ενας φακελος..

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα πρεπει να εχεις χακαρει την συσκευη σου για να εχεις προσβαση σε ολους τους φακελους του συστηματος. Μετα με το UnSIS θα ανοιξεις τα παιχνιδια που θελεις μεσα στο pc για να δεις σε ποιο φακελο κανουν εγκατασταση και θα πας στους φακελους με τον x-plore περα απο εκει εαν βρεις καποιο αρχειο που δεν υπηρχε συμφωνα με αυτα που εχεις δει η ειναι μεγαλυτερο υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να saves που ψαχνεις. Μετα μπορεις να κανεις μερικες δοκιμες για να εισαι σιγουρος οπως να τα παρεις και να ανοιξεις το παιχνιδι και να δεις πως συμπεριφερεται. Εαν δεν βγαλεις ακρη ψαξε στους ιδιους φακελους μεσα στο C εαν υπαρχουν η οπουδηποτε μεσα στο C

 

:)

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου και συγνωμη για την δικη μου καθυστερηση(απλως απο φετος ειμαι φοιτητης:):):) και αυτον τον καιρο τρεχω λιγο), αλλα επειδη την δουλεια μου την κανω και χωρις να εχω χακαρισμενη την συσκευη,δηλαδη εχω πιστοποιητικο για να υπογραφω τις εφαρμογες...!Και απο οτι καταλαβαινω μονο αυτο θα χρειαζομουν απο ενα hack.Ηθελα να σε ρωτησω αν γινεται με καποιον αλλον τροπο...! Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...