Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Παιχνίδια


vatan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια! Ευχαριστουμε! Με το unsis το βρηκες το path?

 

Καιρος ηταν για το skyforce! Δεν εβρησκα πουθενα να το αγορασω μεχρι τωρα!:ninja:

 

Εψαξα λιγο απο το κινητο στα Private του 5800 και το βρηκα..Αλλα και απο το unsis να εμπαινα θα μου εβγαζε το e:\private\2001d364 που εκει πεταει τα αρχεια για να παιξει το παιχνιδι.Εψαξα και στην μνημη του κινητου και ειχε μεσα σε φακελο ιδιου ονοματος με τον παραπανω(2001d364) ενα αρχειο settings.dat που ειναι το save του marble maze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εγω για αυτο εψαχνα χθες!Συγκεκριμενα για το save του Resco Bubbles αλλα τζιφος!Αν ξερει κανεις σε ποιον φακελο ειναι αποθηκευμενο θα με βοηθουσε πολυ!Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απoρια κατα καιρους βλεπω για την symbian οσο αφορα τα πεχνιδια να βγαινουν το ενα java μετα το αλο και κανενα μα κανενα 3d sis πεχνιδι.στο ν93 ειπηρχαν πολλα αξιολογα 3d games να βαλεις τυπου φιφα η το τελειο the island

αλλα εδω τιποτα..τι συμβαινει μηπως το λειτουργικο θα χει την τυχη που χε η uiq 3? κριμα παντως και πιο κριμα που η νοκια σταματαει και το ngage το οποιο δεν τρεχει στο omnia hd γρκρρρρρρρρρρρ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω για αυτο εψαχνα χθες!Συγκεκριμενα για το save του Resco Bubbles αλλα τζιφος!Αν ξερει κανεις σε ποιον φακελο ειναι αποθηκευμενο θα με βοηθουσε πολυ!Ευχαριστω!

 

Φιλε μου πρεπει να ειναι E:\private\A000B313\config.dat

Δεν εχω το χρονο να το δοκιμασω,οποτε δοκιμασε το...

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πρεπει να ειναι E:\private\A000B313\config.dat

Δεν εχω το χρονο να το δοκιμασω,οποτε δοκιμασε το...

 

Το δοκιμασα και αυτο ειναι!!:D Ευχαριστωωω!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά ξέρει μήπως κάποιος αν υπάρχει το worms wireless για το 5800??υπάρχουν κάτι αρχεία jar υποτίθεται απλά δεν είανι εκτελέσιμα είναι ένας φάκελος που έχει μέσα εικόνες και διάφορα άλλα εκτός απο ένα εκτελέσιμο αρχείο ώστε να πάιξει η εφαρμογή...και δεν είανι όπως οι Symbian που απλά κα΄νεις το εικονιδιάκι μέσω Pc suite εγκατάσταση και οκ..τι κάνουμε στα Jar(Java)??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Σαν καινούργιος καλό θα ήταν να διαβάσεις το faq της πρώτης σελίδας Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ .Εκεί θα βρεις απαντήσεις στις περισσότερες απορίες που έχεις.

Για ότι πρόβλημα και απορία έχεις,απευθυνόμενος πάντα στο κατάλληλο θέμα,εδώ ήμαστε.

Καλή παραμονή και καλή καλή συνέχεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Σαν καινούργιος καλό θα ήταν να διαβάσεις το faq της πρώτης σελίδας Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ .Εκεί θα βρεις απαντήσεις στις περισσότερες απορίες που έχεις.

Για ότι πρόβλημα και απορία έχεις,απευθυνόμενος πάντα στο κατάλληλο θέμα,εδώ ήμαστε.

Καλή παραμονή και καλή καλή συνέχεια.:)

 

καλε μου φίλε αυτό το διάβασα και ξέρω πως να εγκαθιστώ παιχνίδια είτε sis είτε jar αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το εξής: έχω κατεβάσει έναν rar με το worms 2007 το ξεζιπάρω και ανοίγω να βρώ το αρχείο jar ώστε να ξίνει η εγκατάσταση,παρόλαυτά μέσα στο αρχείο βλέπω μόνο files.class και διάφορα .png,.amr δηλαδή αρχεία ήχου και εικόνας και αυτά τα class ένα αρχείο jar δεν βρίσκω...Πρόκυται για το γνωστό παιχνίδι worms απλά μπορέις πλέον να παίξεις μέσω bluetooth και με άλλο τηλέφωνο που έχει βέβαια το ίδιο παιχνίδι

 

συγνώμη που σας επρηξα το βρήκα και δουλέυει...!!!απλά έβλεπά το jar file σαν zip with winrar ξέρετε τα 3 βιβλιαράκια και νόμιζα ότι δεν θα το αναγνωρίσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια μηπως ξερει κανενας να μου πει αν υπαρχει guitar hero παιχνιδι για το 5800??και αν ναι,να μου πει το ονομα για να κανω μια ψακτικη....;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανενας να μου πει αν υπαρχει guitar hero παιχνιδι για το 5800??και αν ναι,να μου πει το ονομα για να κανω μια ψακτικη....;)
Υπάρχει στο ovi

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσφατα πηρα το νοκια 5800 ειμουν ενθουσιασμενος με το Οvi stores και τα free games ετσι εβαλα αρκετα μαζι με εφαρμογες στην μνημη του τηλεφωνου υπαρχει κανενας τροπος να τα μεταφερω στην 8 gb σχεδον αδεια μνημη μερικα απο αυτα και να ελευθεροσω το τηλεφωνο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Ο τρόπος για να μεταφέρεις ότι έχεις εγκατεστημένο από την μνήμη τηλεφώνου στην κάρτα μνήμης είναι να τα κάνεις εγκατάσταση ξανά στην κάρτα μνήμης.

Σαν καινούργιος καλό είναι να διαβάσεις το faq της πρώτης σελίδας

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

Θα σε βοηθήσει πολύ στα πρώτα σου βήματα.

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το νεο λογισμικο και εκανα και πηρα μπακαπ πιο μπροστα.παω να περασω το resco bubbles και με λεει οτι υπαρχει,παταω αντικατασταση ολοκληρωνει την εγκατασταση αλλα δεν εμφανιζει το εικονιδιο πουθενα αλλα ουτε και στην διαχειρηση εφαρμογων φαινεται.το περιεργο ειναι οτη αν το ξαναπερασω με λεει οτι υπαρχει.καμοια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το νεο λογισμικο και εκανα και πηρα μπακαπ πιο μπροστα.παω να περασω το resco bubbles και με λεει οτι υπαρχει,παταω αντικατασταση ολοκληρωνει την εγκατασταση αλλα δεν εμφανιζει το εικονιδιο πουθενα αλλα ουτε και στην διαχειρηση εφαρμογων φαινεται.το περιεργο ειναι οτη αν το ξαναπερασω με λεει οτι υπαρχει.καμοια ιδεα κανεις?

 

Έκανες format;

Το format καθαρίζει μόνο το C:\ και αφήνει απείραχτο το E:\ και την SD κάρτα.

Επειδή όμως γενικά οι εφαρμογές, άσχετα με το πού έχεις επιλέξει εσύ να εγκατασταθούν, αποθηκεύουν και κάποια δεδομένα στην εσωτερική μνήμη για να μπορούν να λειτουργήσουν, ουσιαστικά με κάθε format θα πρέπει να κάνουμε και μορφοποίηση στη μνήμη μαζικής αποθηκεύσης και στην κάρτα μνήμης. ;)

Αυτό που συμβαίνει με τη συγκεκριμένη εφαρμογή στο κινητό σου είναι ακριβώς αυτό. Λείπουν κάποια κρίσιμα αρχεία που χάθηκαν με το format. Πάρε backup και κάνε μορφοποίηση και στις 'εξωτερικές' μνήμες. Καλό κουράγιο! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κανενα παιχνιδι που να θυμιζει το καταπληκτικο Paper Toss του iPhone υπαρχει? Γιατι δεν υπαρχουν και τοσα πολλα παιχνιδια για S60 οπως για iPhone? Κριμα για την ΝΟΚΙΑ που δεν εχει επενδυσει πανω σε αυτο... εκει τους κερδισε η Apple πιστευω... στις μικροεφαρμογες και τα παιχνιδια!!

 

Το Paper Toss που αναφερω ειναι ενα παιχνιδι που αραζεις σε ενα γραφειο και πετας χαρτια στο καλαθι αλλα εχει πολυ στυλ το παιχνιδι...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει το assasin creed 2 για το 5800???

ευχαριστω.

 

Εδώ υπάρχει..Αν έκανα λάθος και έβαλα λινκ ας σβηστεί :)

 

 

--Από Ομάδα Διαχείρισης--

Ο σύνδεσμος αφαιρέθηκε διότι οδηγούσε σε site με παράνομο υλικό κάτι το οποίο απαγορεύεται στα forums του myphone.

Edited by stendor
Αφαίρεση συνδέσμου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://crazysoft.gr/images/all-trigna.jpg

Νέο πάρα πολύ καλό παιχνίδι από την ελληνική εταιρία CrazySoft, έχω κάνει πολύ beta test...

"Trigna is the latest trend in puzzle gaming. CrazySoft team is back, with a completely new, addicting and clever mind game. The Tile 'Trigna' derives from the Greek word 'Trigona' which means 'triangles', and this is what the game is about: making triangles...

• Gameplay

The objective of the game is to make triangles. Make triangles by clicking three marks of the same color. You only have some seconds until each round is over. Check the time meter. Try to make as many different triangles as possible in each round. Try all possible combinations you can think of. But remember: You cannot use marks of different colors and you cannot make the same triangle twice. Also don't choose marks that are in a straight line." Check this GREAT game here:

Link to comment
Share on other sites

Για touch screen (5800xm) έχουμε τίποτα σε στιλ photoplay?

Μου άρεσε το mahjong και ακόμα ποιο πολύ μου άρεσε ένα με κάτι μπίλιες που έπρεπε να είναι απο 3 και πάνω για να εξαφανιστούν.

Link to comment
Share on other sites

Για touch screen (5800xm) έχουμε τίποτα σε στιλ photoplay?

Μου άρεσε το mahjong και ακόμα ποιο πολύ μου άρεσε ένα με κάτι μπίλιες που έπρεπε να είναι απο 3 και πάνω για να εξαφανιστούν.

 

Κι εγώ ψάχνω παιχνίδια για το 5230 μου όπως και αυτά που ζητάει ο φίλος subneo. Πιο συγκεκριμένα, το mahjong το έχω βρει μόνο από την αντίστοιχη σελίδα της ΝΟΚΙΑ από το Hong Kong και επομένως δεν έχει συμβατότητα με τις δικές μας συσκευές λόγω λογισμικού [δοκιμασμένο :)]. Έχω ψάξει και στα γνωστά "μαγαζάκια", αλλά τπτ. Έχω δει όλο το topic από την αρχή και δεν έχω εντοπίσει κάτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συμβολή σας.

Edited by teitzis
Update: Βρήκα puzzle bubble, πάμε για mahjong!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...