Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως σας είπα την περασμένη βδομάδα μου έγινε διαθέσιμο το 5800 στην τελική του έκδοση. Πέρασα 5-6 μέρες μαζί του και δύστυχος μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις! Και λέω δυστυχώς γιατί τώρα που το έδωσα πίσω και περιμένω να μου στείλουν την retail έκδοση, γύρισα πίσω στο Ν95 8GB μου το οποίο πλέον, φαντάζει τόσο μα τόσο φτωχό!

 

Η τεράστια οθόνη υψηλής ανάλυσης είναι αναμφισβήτητα το πιο δυνατό σημείο του 5800 η οποία αναβαθμίζει όλα τα σημεία του κινητού. Web και Multimedia περνάνε πλέον σε άλλη διάσταση! Είχα πολύ φορτωμένο πρόγραμμα τις περασμένες μέρες και πραγματικά το ξετίναξα το κινητάκι! Πολλές κλήσεις καθημερινά συνοδευόμενες από αρκετά μηνύματα, απεριόριστο Web και Email, camera, ημερολόγιο, MP3 Player για περίπου 40 λεπτά την ημέρα, μέχρι και επεισόδιο του Lost του πέρασα, το οποίο απεικονίζεται ΤΕΛΕΙΑ στην νέα οθόνη και τρέχει πανέμορφα στα 16:9. Με όλα τα παραπάνω καθημερινός, η μπαταρία δεν με πρόδωσε ούτε μια φορά. Επίσης δεν είχα το παραμικρό κόλλημα. :D

 

Είναι γεροδεμένο, σταθερό, δεν παίζει στο χέρι σου και σε καμία περίπτωση δεν θεωρείτε φτηνό από θέμα κατασκευής, άλλα από την άλλη δεν είναι και high-end.

 

Όλα τα παραπάνω όπως ήδη γνωρίζεται έρχονται πακέτο με το νέο Symbian 5th edition, το οποίο πλέον αποτελεί τον βασιλιά της λεπτομέρειας. Πανέμορφα effects κατά της περιήγηση στο μενού, full screen φωτογραφίες στις επαφές κατά τις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλείσεις, υπό-μενού εικονίδια με transparency είναι μόνο μερικά από τα νέα χαρακτηριστικά.

 

Όσοι το περιμένετε με αγωνία δεν θα απογοητευτείτε, όσοι στραφήκατε στον ανταγωνισμό καλύτερα να μην το δείτε!

 

Αυτά για τώρα, πάρτε και μια φωτογραφία από μένα.

Στον ηχο τι λεει φιλε μου;Και σαν φορητοτητα αληθεια ειναι ενταξει στο χερι;:D

Kαι το ποιο σημαντικο αν παιζει τις εφαρμογες του Ν95 8gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@nMIK-3 η οθόνη πως σου φάνηκε ??? Εννοώ της έδινες πολύ πίεση για να καταλαβεί ?? ? Με το χέρι πως σου φαίνόταν ???
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε φίλε nMIK-3. :up: :up: Μόλς μας έκανες να περιμένουμε ακόμα πιο ανυπόμονα την συσκευή. :)

 

To firmware έχει ημερομηνία 11-4-2008. Άρα είναι ακόμα νεότερο απο όλα τα review Που έχουμε διαβάσει. Πολύ χαίρομαι που βλέπω οτι πρόκειται για γρήγορη συσκευή χωρίς κανένα σημαντικό bug.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε φίλε nMIK-3. :up: :up: Μόλς μας έκανες να περιμένουμε ακόμα πιο ανυπόμονα την συσκευή. :)

 

To firmware έχει ημερομηνία 11-4-2008. Άρα είναι ακόμα νεότερο απο όλα τα review Που έχουμε διαβάσει. Πολύ χαίρομαι που βλέπω οτι πρόκειται για γρήγορη συσκευή χωρίς κανένα σημαντικό bug.

 

Φιλε Γιωργο και στο forum nokia τα κινητα που εχουν για δοκιμη αυτo το firmware φορανε!Μαλλον ειναι το τελικο και πιο σταθερο!συνηθως 3 εβδομαδες απο την ημερομηνια που ανακοινωνει η nokia οτι το κινητο ξεκιναει τη διαθεση του ερχεται και στην Ελλαδα!κατι μου λεει οτι δεν θα χασουν τα Χριστουγεννα!μακαρι να ερθει γιατι ανυπομονω να το παρω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει δωθεί ακόμα η ευκαιρία να χρησιμοποιήσω την συσκευή μέσω του forum nokia. Πάντως τα σχόλια είναι ιδαίτερα ενθαρυντικά. Μακάρι να βγει πριν τα Χριστούγεννα.
Link to comment
Share on other sites

Nokia 5800 XpressMusic Hands On Video

http://dailymobile.se/2008/11/30/nokia-5800-xpressmusic-hands-on-video/

 

http://img300.imageshack.us/img300/1530/nokia5800xpressmusic31hp6.th.jpg http://img517.imageshack.us/img517/446/nokia5800xpressmusic30yj1.th.jpg

 

Ακόμα ένα βίντεο!! :p

Με τόση "πλύση εγκεφάλου" (βίντεο, φωτογραφίες, reviews θα το βλέπουμε και στον ύπνο μας :lol::lol:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει δωθεί ακόμα η ευκαιρία να χρησιμοποιήσω την συσκευή μέσω του forum nokia. Πάντως τα σχόλια είναι ιδαίτερα ενθαρυντικά. Μακάρι να βγει πριν τα Χριστούγεννα.

 

Την εχω δοκιμασει αλλα μετα απο κανα πενταλεπτο μου κολλαει την adsl!Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο και μου συμβαινει μονο με το 5800!Παντως σε αυτο το πενταλεπτο δοκιμης ειναι αρκετα καλη!

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δοκιμασει αλλα μετα απο κανα πενταλεπτο μου κολλαει την adsl!Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο και μου συμβαινει μονο με το 5800!Παντως σε αυτο το πενταλεπτο δοκιμης ειναι αρκετα καλη!

 

τι εννοεις φιλε οταν λες οτι δοκιμασες??γινεται να χειριστεις το κινητο και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις φιλε οταν λες οτι δοκιμασες??γινεται να χειριστεις το κινητο και αν ναι πως?

 

μπες https://sso.forum.nokia.com/login?service=http%3A%2F%2Fapu.ndhub.net%2Fwebui%2Flogin.php και κανε εγγραφη μετα αφου κανεις login θα πας εκει που λεει rerervations και θα κανεις κρατηση σε ενα απο τα τρια που εχει!μετα πατας πιο διπλα που λεει start rda την ωρα που εχεις κανει κρατηση και σε αυτο που θα βγει διαλεγεις το κινητο που θα εχει ενα πρασινο tick!

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκε στο play247.Βεβαια δεν σημαινει τιποτα αφου ουτε τιμη ουτε ημερομηνια αφιξης εχει.Απλα το αναφερω γιατι το συγκεκριμενο μαγαζι το παρακολουθω καιρο και οταν κατι εμφανιζεται στους καταλογους του τοτε δεν ειναι μακρια η παρουσιαση του.Ας ελπισουμε κατι τετοιο να συμβαινει και τωρα:drool:.http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&keyword=&inc_subcat=1&categories_id=337&fromcate=1&cPath=190_337&manufacturers_id=21&sort=4a

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα τυχαία έπεσε το μάτι μου στο συγκεκριμένο topic και κόλλησα, από καιρό παρακολουθώ τα topic του Ν79 που περιμένω πως και πως να ρθει να αντικαταστήσω μετά από καιρό το αγαπημένο μου Ν70. Το 5800 αν και είχα δει τη παρουσίαση επειδή είχα δει στο τίτλο για μια μεσαία πρόταση της nokia στις οθόνες αφής δεν είχα καν κάτσει να δω τι είναι το περιβότητο 5800. Ε λοιπόν σήμερα απλά κόλλησα το Ν79 μου φαίνεται απλά μια αναβάθμιση. Αυτό που με προβλημάτιζε πάντοτε με τις οθόνες αφής είναι η λειτουργικότητα τους, έτσι πάντα μου άρεσε να έχουν και οθόνη και πληκτρολόγιο. Οι απορίες μου

1. βέβαια βλέπω εδώ ότι έχει και εικονικό πληκτρολόγιο που έιναι σαν το κλασικό της nokia, το θέμα όσοι έχετε χειριστεί τέτοιες συσκευές είναι αν ειναι λειτουργικό κάτι τέτοιο, βολεύει;; μπορείς να γράψεις ένα μήνυμα άνετα και γρήγορα σε μια οθόνη αφής;

2. το θέμα της φθορά μιας τέτοιας οθόνης είναι κι αυτό, επειδή γενικά δεν είμαι προσεκτικός με τα κινητά μου και εδώ μια πτώση, η μια απροσεξία στη τσέπη, βρεγμένα χέρια σημαίνει καταστροφή. Σε τέτοια κινητά μπορεί να μπει κάποιου είδους μεμβράνη προστασίας στην οθόνη ή αυτό θα έχει απώλειες στην αντίδραση της οθόνης;

3. Γενικά το κινητό δείχνει σχεδόν πλήρες και σίγουρα εντυπωσιακό αν κι εγώ φοβάμαι τα bugs λόγω κάτι καινούργιου. Το θέμα είναι γενικά μια τέτοια συσκευή βολεύει για καθημερινή χρήση, είναι εύχρηστη ή μετά το πρώτο εντυπωσιασμό για λίγο καιρό το αφήνεις στην άκρη. Γιατί οκ βλέπεις στο παιχνίδι να κινείς τη μπάλα με το δάχτυλο αλλά ναι μεν εντυπωσιακό είναι αλλά από τώρα σκέφτομαι ότι εύχρηστο δεν ειναι και δε θα γίνει όσο με τα πλήκτρα.

 

Βασικά αυτά που με εντυπωσίασε πιο πολύ όπως όλους είναι η τεράστια οθόνη που σίγουρα δίνει μεγαλύτερη απόλαυση σε σχέση με τα συμβατικά τηλέφωνα και το γεγονός του καινούργιου μιας και με το Ν70 και το Ν73 που έχω ασχοληθεί ξέρω ότι κάθε νέο Nseries είναι περίπου ίδιο με απλά κάποιες δυνατότητες παραπάνω (wifi, gps κλπ). Απλά αν το δούμε όντως στα 350€ χαμηλότερα από όλα σχεδόν τα n series πιστεύω αν και στη μεσαία κατηγορία αξίζει να το δει κανείς αν και με προβληματίζει ότι συνηθισμένος απο το n70 με το 5800 δε θα μπορείς να ασχοληθείς πολύ με εφαρμογές και διάφορα άλλα γιατί πιστεύω μέχρι να εξοικιωθούν και οι κατασκευαστές ν΄αρχίζουν να βγάζουν θα πάρει λίγο καιρό, και πχ να έχεις ένα κινητό και να μην έχει ένα αξιπιστο πρόγραμμα gps (garmin. route66) δε λέει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη υπάρχουν τα screen protectors τα οποία δεν μειώνουν την ανταπόκριση ή την ευαισθησία της οθόνης. Αν ανυσηχείς για το αν θα την διατηρήσεις χωρίς φθορές, θα πρέπει να ξέρεις οτι στο πακέτο αγοράς έχει και θήκη.

 

Σε πολλά ερωτήματα σχετικά με τον χειρισμό της συσκευής, θα σου δωθεί απάντηση αν δεις αυτό το βίντεο review.

Link to comment
Share on other sites

1. βέβαια βλέπω εδώ ότι έχει και εικονικό πληκτρολόγιο που έιναι σαν το κλασικό της nokia, το θέμα όσοι έχετε χειριστεί τέτοιες συσκευές είναι αν ειναι λειτουργικό κάτι τέτοιο, βολεύει;; μπορείς να γράψεις ένα μήνυμα άνετα και γρήγορα σε μια οθόνη αφής;

 

Εξαρτάται από το είδος του εικονικού πληκτρολογίου που υλοποιεί η συσκευή οπότε για να είσαι σίγουρος ότι σου κάνει οφείλεις να την δοκιμάσεις προηγουμένως διαφορετικά μπορεί να βρεθείς σε μια δυσάρεστη κατάσταση.

 

Προσωπικά με εξυπηρετούν συσκευές που το πληκτρολόγιο τους είναι σε μορφή Numpad (κλασσικό πληκτρολόγιο κινητών όχι QWERTY) με μεγάλα εικονικά πλήκτρα.

 

Τώρα όσον αφορά το αν είναι εύχρηστο κτλ. κοίταξε είμαι της γνώμης ότι οι touch συσκευές δεν είναι για όλους για αυτό και πριν την αγορά τους και ανεξαρτήτως το τι λέει το κάθε review ή ο κάθε χρήστης τους πρέπει μόνοι μας να τις δοκιμάζουμε όσο περισσότερο μπορούμε, ειδικά στις καθημερινές λειτουργίες τους ώστε να είμαστε σίγουροι ότι ο τρόπος που λειτουργούν ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία μας.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

εγώ αρχίζω και σκέφτομαι πως θα παίζονται τα games. δε νομίζω ότι το tetris μπορεί κάποιος να το παίξει το ίδιο καλά με οθόνη αφής και με keypad μη γελιόμαστε
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το είδος του εικονικού πληκτρολογίου που υλοποιεί η συσκευή οπότε για να είσαι σίγουρος ότι σου κάνει οφείλεις να την δοκιμάσεις προηγουμένως διαφορετικά μπορεί να βρεθείς σε μια δυσάρεστη κατάσταση.

 

Προσωπικά με εξυπηρετούν συσκευές που το πληκτρολόγιο τους είναι σε μορφή Numpad (κλασσικό πληκτρολόγιο κινητών όχι QWERTY) με μεγάλα εικονικά πλήκτρα.

 

Τώρα όσον αφορά το αν είναι εύχρηστο κτλ. κοίταξε είμαι της γνώμης ότι οι touch συσκευές δεν είναι για όλους για αυτό και πριν την αγορά τους και ανεξαρτήτως το τι λέει το κάθε review ή ο κάθε χρήστης τους πρέπει μόνοι μας να τις δοκιμάζουμε όσο περισσότερο μπορούμε, ειδικά στις καθημερινές λειτουργίες τους ώστε να είμαστε σίγουροι ότι ο τρόπος που λειτουργούν ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία μας.

 

Eντάξει το να το δοκιμάσεις δεν είναι και ιδιαίτερα έυκολο τις περισσότερες φορές γιατί τι θα πεις στο κατάστημα ανοίξτε λίγο να γράψω ούτε απαραίτητα μπορεί να ξέρω κάποιον που να το πάρει. Aλλά και αυτό ακόμα είμαι σίγουρος ότι αρχικά μπορεί εύκολα να εντυπωσιαστείς ή και να απογοητευτείς αλλά πιστεύω ότι μπορεί μετά από κάποια χρήση να το συνηθίσεις ή να σε απωθήσει. Πχ ξέρω κάποιους που δε μπορούν να γράψουν με Τ9 ενώ εγώ δε μπορώ πλέον λόγω συνήθειας να γράψω χωρίς. Γι αυτό ρωτάω για εμπειρίες παιδιών που πέρασαν απο συμβατικά κινητά σε οθόνη αφής. Και πάντα μιλάω για πληκτρολόγιο Numpad με Τ9 κι όχι qwerty οπότε ουσιαστικά είναι σα να γράφεις σε κλασικό νοκια πληκτρολόγιο απλά δε πατιούνται τα κουμπιά.

 

εγώ αρχίζω και σκέφτομαι πως θα παίζονται τα games. δε νομίζω ότι το tetris μπορεί κάποιος να το παίξει το ίδιο καλά με οθόνη αφής και με keypad μη γελιόμαστε

 

Καλά αυτό σίγουρο αλλά πλέον είναι από τα τελευταία που μ΄ενδιαφέρει το θέμα είναι να είναι εύχρηστο στη καθημερινή χρήση. Τα παιχνίδια κυρίως αρχικά εντυπωσιάζεσαι μετά τα εγκαταλείπεις, αλλά οι κλήσεις, τα μηνύματα, το gps χρησιμεύουν καθημερινά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καταστήματα που έχουν τα κινητά ανοιχτά και πλήρως λειτουργικά. Τα πιάνεις, τα χειρίζεσαι και παίρνεις μια πρώτη γεύση για τον τρόπο που λειτουργούν. Τώρα αυτό που ρωτάς, είναι εντελώς υποκειμενικό. Άλλος θα σου πει πέρασα σε touch και βρήκα την υγειά μου και άλλος οτι δεν μπορώ να τα συνηθίσω με τίποτα.

 

Ο μόνος τρόπος να το διαπιστώσεις είναι να δοκιμάσεις. Εγώ, πχ 3 φορές στο παρελθόν πήγα απο series 60 σε wm ppc και δεν με βόλεψαν καθόλου. Τα έδωσα πίσω στον μήνα. Αλλά με το 5800 πιστεύω οτι είναι εντελώς διαφορετικά. Χρησιμοποιώ series 60 εδώ και πολλά χρόνια και, με το 5800, πιστεύω, θα νοιώθω πολύ οικεία.

 

Όσον αφορά την εισαγωγή κειμένου, το 5800 έχει και Numpad με Τ9, και απ'ότι λένε, λειτουργεί πάρα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει το να το δοκιμάσεις δεν είναι και ιδιαίτερα έυκολο τις περισσότερες φορές γιατί τι θα πεις στο κατάστημα ανοίξτε λίγο να γράψω ούτε απαραίτητα μπορεί να ξέρω κάποιον που να το πάρει. Aλλά και αυτό ακόμα είμαι σίγουρος ότι αρχικά μπορεί εύκολα να εντυπωσιαστείς ή και να απογοητευτείς αλλά πιστεύω ότι μπορεί μετά από κάποια χρήση να το συνηθίσεις ή να σε απωθήσει. Πχ ξέρω κάποιους που δε μπορούν να γράψουν με Τ9 ενώ εγώ δε μπορώ πλέον λόγω συνήθειας να γράψω χωρίς. Γι αυτό ρωτάω για εμπειρίες παιδιών που πέρασαν απο συμβατικά κινητά σε οθόνη αφής. Και πάντα μιλάω για πληκτρολόγιο Numpad με Τ9 κι όχι qwerty οπότε ουσιαστικά είναι σα να γράφεις σε κλασικό νοκια πληκτρολόγιο απλά δε πατιούνται τα κουμπιά.

 

Όχι δεν θα πεις στο κατάστημα "άνοιξε το", αντίθετα θα κοιτάξεις να βρεις ένα κατάστημα όπως σου είπε και ο mirrorofsorrow που έχει διάφορα touch κινητά διαθέσιμα και εκεί θα την αράξεις και θα παίξει μαζί τους - και αν έρθει ο πωλητής του λες, κοίταξε φίλε εγώ τα λεφτά τα έχω αλλά αν δεν το δοκιμάσω αρκετά το touch δεν τα δίνω (ξέρεις από πόσες μπουρούχες γλύτωσα έτσι; .. :)), επανέλαβε το ίδιο και σε κάποιο άλλο κατάστημα, κακό δεν είναι αφού υπάρχουν κινητά έτοιμα για δοκιμή στις προθήκες του για αυτό τον λόγο (να δοκιμάσουμε πριν αγοράσουμε -μην πετάμε και τα χρήματα μας τελικά!).

 

Τώρα από εκεί και πέρα.. εμπειρίες; ... Ok, εγώ σου λέω ότι είναι μια χαρά το keyboard και γουστάρω τρελά, σε πειθώ.. το αγοράζεις και .. για τον Α & Β λόγο που εγώ δεν σκέφτηκα ποτέ .. εσύ το βρίσκεις χάλι .. ποίος φταίει μετά;

 

Ύστερα θαρρείς ότι είναι μόνο το keyboard; Το interface σου αρέσει; Τα βγάζεις πέρα με το scrolling του; Με τον τρόπο που κάνεις κλικ επάνω του κτλ. Γενικά ταιριάζει στην φιλοσοφία σου; Εδώ έρχεται η ιδιοσυγκρασία που έγραψα προηγουμένως.

 

Για αυτό συμβουλή μου (αφού έχω παρόμοιους προβληματισμούς ;)) τα touch κινητά θέλουν προσωπική επαφή και ψάξιμο και αν δεις ότι δεν σε βολεύει από την πρώτη στιγμή δες κάτι άλλο, εκτός και αν σου αρέσει τόσο πολύ οπότε το θέμα είναι λυμένο (το αγοράζεις και τέλος).

 

Πάντως την ταχύτητα του φυσικού keyboard από όσα έχω δοκιμάσει δεν το φτάνει κανένα -με εξαίρεση το Diamond που μου άφησε την καλύτερη εντύπωση στο texting (προσωπική άποψη πάντα για άλλους μπορεί να είναι χάλια δεν ξέρω).

 

Υ.Γ.

Συμφωνώ ότι το 5800 με πείθει (δεν το έχω ακουμπήσει καν) ότι πρέπει να έχει γίνει καλή δουλεία στο Interface, τουλάχιστον από τα videos που έχω δει ως τώρα, αλλά τελική ετυμηγορία μόνο αφού ασχοληθώ μαζί του σε test-units καταστημάτων.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε το ήξερα, οπότε θα σας ζητήσω να με ενημερώσετε με pm όταν έρθει η ώρα για καταστήματα που μπορείς να παίξεις με αυτά τα τηλέφωνα γιατί σε όσες αλυσίδες έχω πάει δύσκολο το βλέπω πέρα από mediamarkt που είναι λίγο πιο χύμα απλά υπέθετα ότι δε θα είχε και τα touch για την αποφυγή φθορών.

Γενικά κι εγώ αν μου έλεγες πριν καιρό για touch θα ήμουν διστακτικός, απλά το 5800 με πείθει ακριβώς γι΄αυτό που είπε και ο Γιώργος ότι είναι σα να το γνωρίζω, τόσο χρόνια μόνο με symbian ασχολούμαι οπότε μου φαίνεται οικείο το UI. Και επειδή γενικά τις συσκευές τις βαριέμαι γρήγορα μετά από λίγο καιρό αφού τρελλαθώ να περνάω εφαρμογες και παιχνίδια μου φεύγει η τρέλλα και χρησιμοποιώ τα βασικά μόνο. Απλά γενικά θέλω κάτι διαφορετικό να εξερευνήσω από την αρχή. Τεσπα το καλύτερο είναι αυτό που λέτε δοκιμή πιο πριν και βλέπουμε. thanks. Πιστεύω μόνο να έρθει η συσκευούλα μέχρι τις γιορτές και στη τιμή που έχει ανακοινωθεί

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα πεις στο κατάστημα "άνοιξε το", αντίθετα θα κοιτάξεις να βρεις ένα κατάστημα όπως σου είπε και ο mirrorofsorrow που έχει διάφορα touch κινητά διαθέσιμα και εκεί θα την αράξεις και θα παίξει μαζί τους - και αν έρθει ο πωλητής του λες, κοίταξε φίλε εγώ τα λεφτά τα έχω αλλά αν δεν το δοκιμάσω αρκετά το touch δεν τα δίνω (ξέρεις από πόσες μπουρούχες γλύτωσα έτσι; .. :)), επανέλαβε το ίδιο και σε κάποιο άλλο κατάστημα, κακό δεν είναι αφού υπάρχουν κινητά έτοιμα για δοκιμή στις προθήκες του για αυτό τον λόγο (να δοκιμάσουμε πριν αγοράσουμε -μην πετάμε και τα χρήματα μας τελικά!).

 

 

Συμφωνω με τον φιλο Directx.Τα ανοιχτα κινητα στα μαγαζια για αυτο τον λογο ειναι εκει για να μπορει να τα δοκιμασει ο οποιοσδηποτε.Και στο κατω κατω(στην συγκεκριμενη περιπτωση) γυρω στα 350ευρω θα δωσω,να μν δω τι θα παρω,αν με εξυπηρετει κλπ.Ενταξει στα βιντεο φαινεται πολυ ωραιο,αλλα αν στην πορεια καταλαβεις οτι τελικα δν σου κανει ενω το εχεις αγορασει τι κανεις?Γιατι να δωσεις τζαμπα τοσα λεφτα ενω μπορεις να το δοκιμασεις κιολας πρωτα λοιπον??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά ψάχνοντας στο ebay για κάτι άλλα πράγματα ένα και μια αναζήτηση για το 5800 και είδα κάτι τιμές που προκαλούν ζαλάδες. Είδα τιμές οι οποίες κυμαίνονται από 500$ έως και 650$. Μήπως μας κάνουν πλάκα, μήπως είναι τυπογραφικό λάθος ή μήπως είναι τέτοια τιμή του 5800 και σαλτάρουμε όλοι ομαδικώς;;; :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι το ειδα και γω!!!Επισης καποιος το δινει και 850$!!Αυτη ειναι ευκαιρια!!!Τρεξτε!!:lol::lol::lol:

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο πιστευω...Κοντος ψαλμος αλληλουια...:rolleyes:

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...