Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα για την αναβάθμιση;

+1

Πείτε ρε παιδιά εσείς που αναβαθμίσατε πώς γίνεται,μπας και γλιτώσουμε το τρέξιμο στην LG...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1

Πείτε ρε παιδιά εσείς που αναβαθμίσατε πώς γίνεται,μπας και γλιτώσουμε το τρέξιμο στην LG...

 

1. Μπαίνετε εδώ

 

2. Κατεβάζετε την αναβάθμιση λογισμικού συσκευής και το πρόγραμμα οδήγησης USB για τη συσκευή σας.

 

3. Κάνετε εγκατάσταση το B2CappSetup (το αρχείο που κατεβάσατε)

 

4. Τρέχετε την εφαρμογή και απο το μενού επιλέγετε υποστήριξη πελατων --> Έναρξη αναβάθμισης.

 

5. Συνδέετε το κινητό σας και επιλεγετε το PCsuite από το μενού του τηλεφωνου.

 

6. Αφου κατέβει το λογισμικό για το κινητό σας ξεκινά η αναβάθμιση.

 

*Αν δεν κάνει τίποτα για αρκετή ώρα (5 λεπτά περιπου) κλείστε τη συσκευή αφαιρέστε τη μπαταρία και στη συνεχεια επανατοποθετήστε τη και συνδέστε το καλώδιο USB χωρις να ανοιξετε το κινητό σας.

 

** Η αναβάθμιση δεν επηρεάζει αρχεία του χρήστη, αλλά καλό θα ήταν να πάρετε backup.

 

***Δεν υπάρχει κίνδυνος με την αναβάθμιση αν δεν αφαιρέσετε το καλώδιο ή υξ μπαταρία κατα την εγκατασταση της αναβάθμισης. Αν κάτι, για οποιονδήποτε λόγο πάρι στραβά υπάρχει και η δυνατότητα επαναφοράς.

 

Ελπίζω να βοήθησα!!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!επειδη εγω τα ψιλοφοβαμαι αυτα στο καινουριο μου κινητακι αν το παω στην lg ποσο καιρο θα μου παρει?γινεται επι τοπου η το κρατανε??στη vodafone δεν κανουν κατι τετοιο?ευχαριστω! :))
ΠΑΟΚαρα και τα μυαλα στα καγκελα!! :ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!επειδη εγω τα ψιλοφοβαμαι αυτα στο καινουριο μου κινητακι αν το παω στην lg ποσο καιρο θα μου παρει?γινεται επι τοπου η το κρατανε??στη vodafone δεν κανουν κατι τετοιο?ευχαριστω! :))

 

Η αναβάθμιση γίνεται μόνο στην LG και όχι sth Vodafone. Γίνεται την ίδια στιγμή. Τους δίνεις το κινητό σου, κάθεσαι μισή ώρα πίνεις έναν καφέ και το παίρνεις πίσω.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να με βοηθησει κανεις σχετικα με το αν εχει αλλα θεματα μεσα το lg kp500 cookie, καθως και αν μπορω να κατεβασω free απο το νετ???Γιατι εψαξα και δεν βρηκα κατι....Ευχαριστω εκ των προτερων....:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο που μπορω να βρω φορτιστη για το κινητο; Υπαρχει καποιο καταστημα ή καποιο Online μαγαζι για να παραγγειλω; Δε θελω φορτιστη αυτοκινητου, κανονικο φορτιστη για το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να με βοηθησει κανεις σχετικα με το αν εχει αλλα θεματα μεσα το lg kp500 cookie, καθως και αν μπορω να κατεβασω free απο το νετ???Γιατι εψαξα και δεν βρηκα κατι....Ευχαριστω εκ των προτερων....:happy:

Κανένα LG δεν παίρνει θέματα. Σε μερικά όμως κινητά υπάρχει hack.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο που μπορω να βρω φορτιστη για το κινητο; Υπαρχει καποιο καταστημα ή καποιο Online μαγαζι για να παραγγειλω; Δε θελω φορτιστη αυτοκινητου, κανονικο φορτιστη για το κινητο.

 

για δες εδώ

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση (επιτέλους!). :)

Είναι πολύ πιο εύκολο από το παλιό πρόγραμμα. Μέσα σε 15 λεπτά το πολύ έγινε. Έχω μια απορία όμως. Γιατί τα πάντα έμειναν ίδια; τα αρχεία, οι ρυθμίσεις και όλα αυτά έμειναν τα ίδια!;)

Είναι πολύ καλύτερο στο scrolling.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση (επιτέλους!). :)

Είναι πολύ πιο εύκολο από το παλιό πρόγραμμα. Μέσα σε 15 λεπτά το πολύ έγινε. Έχω μια απορία όμως. Γιατί τα πάντα έμειναν ίδια; τα αρχεία, οι ρυθμίσεις και όλα αυτά έμειναν τα ίδια!;) είναι φυσιολογικό;

 

Αν δεν έμεναν τα ίδια θα έλεγες "πωπωωωω, ποιός τα ξαναπερνάει τώρα...". Τώρα που έμειναν τα ίδια πάλι γκρίνια! Με τίποτα δεν είσαι ευχαριστημένος! :lol:

 

Δε χαίρεσαι που έμειναν τα ίδια; Ναι, είναι απόλυτα φυσιολογικό. :D

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Μου φαίνεται λίγο παράξενο για αυτό ρώτησα.:) Μου αρέσει που έμειναν ίδια γιατί είναι πρωτοπορία. Σε κάθε εταιρία είναι σαν format η αναβάθμιση. Τέλος πάντων.

 

Μη το λες.. Πλέον όλες οι εταιρίες το ψιλο-έκαναν έτσι το σχέδιο! Ακόμα και στα Nokia που παραδοσιακά σβηνόταν τα πάντα στην αναβάθμιση, έχει λίγα χρόνια που στα περισσότερα μοντέλα δε σβήνεται τίποτα από κατάλογο, sms κ.λπ. Αφού "πέτυχε" η αναβάθμιση και έμεινες ευχαριστημένος, αυτό μετράει! :D

Link to comment
Share on other sites

Μη το λες.. Πλέον όλες οι εταιρίες το ψιλο-έκαναν έτσι το σχέδιο! Ακόμα και στα Nokia που παραδοσιακά σβηνόταν τα πάντα στην αναβάθμιση, έχει λίγα χρόνια που στα περισσότερα μοντέλα δε σβήνεται τίποτα από κατάλογο, sms κ.λπ. Αφού "πέτυχε" η αναβάθμιση και έμεινες ευχαριστημένος, αυτό μετράει! :D

Είναι λίγες λεπτομέρειες που το κάνουν καλύτερο. πχ καλύτερο scroll, περισσότερα στοιχεία στην κάμερα....

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανω αναβαθμιση, θα χασω την εγκυηση???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγες λεπτομέρειες που το κάνουν καλύτερο. πχ καλύτερο scroll, περισσότερα στοιχεία στην κάμερα....

 

Αυτό με το scroll ήταν λίγο πρόβλημα.. Τι παραπάνω στοιχεία προστέθηκαν στην κάμερα;

 

Αμα κανω αναβαθμιση, θα χασω την εγκυηση???

 

Όχι βέβαια! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ στοιχεία για καλύτερη φωτογράφηση. π.χ. πόσες φωτογραφίες μου απομένουν, πόση ανάλυση φωτογραφίζει/βιντεοσκοπεί κτλ.
Link to comment
Share on other sites

κολπακι:):lol:

 

 

Σας έκλεψαν το κινητό?.

Για να δείτε το σειριακό αριθμό του κινητού σας,πατήστε τον αριθμό:

*#06# Ένας 15ψήφιος κωδικός θα εμφανιστεί στην οθόνη σας. Αυτός είναι ένας μοναδικός κωδικός που αντιστοιχεί στη δική σας συσκευή. Γράψτε τον κάπου και κρατήστε τον σε ένα ασφαλές μέρος. Σε περίπτωση κλοπής μπορείτε να καλέσετε την εταιρία κινητής τηλεφωνίας και με τον κωδικό αυτό να μπλοκάρουν τη συσκευή σας ακόμα κι αν αυτός που σας πήρε το κινητό, βάλει άλλη κάρτα SIM μέσα. Η συσκευή αχρηστεύεται πλήρως.Μπορεί να χάσατε το κινητό σας αλλά και εκείνος που το έκλεψε δεν μπορεί να τη χρησιμοποιήσει όσο κι αν προσπαθήσει

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

κολπακι:):lol:

 

 

Σας έκλεψαν το κινητό?.

Για να δείτε το σειριακό αριθμό του κινητού σας,πατήστε τον αριθμό:

*#06# Ένας 15ψήφιος κωδικός θα εμφανιστεί στην οθόνη σας. Αυτός είναι ένας μοναδικός κωδικός που αντιστοιχεί στη δική σας συσκευή. Γράψτε τον κάπου και κρατήστε τον σε ένα ασφαλές μέρος. Σε περίπτωση κλοπής μπορείτε να καλέσετε την εταιρία κινητής τηλεφωνίας και με τον κωδικό αυτό να μπλοκάρουν τη συσκευή σας ακόμα κι αν αυτός που σας πήρε το κινητό, βάλει άλλη κάρτα SIM μέσα. Η συσκευή αχρηστεύεται πλήρως.Μπορεί να χάσατε το κινητό σας αλλά και εκείνος που το έκλεψε δεν μπορεί να τη χρησιμοποιήσει όσο κι αν προσπαθήσει

 

Καταρχήν, :offtopic:

 

Κατα δεύτερον... Σιγά το "κολπάκι"!

Link to comment
Share on other sites

κολπακι:):lol:

 

 

Σας έκλεψαν το κινητό?.

Για να δείτε το σειριακό αριθμό του κινητού σας,πατήστε τον αριθμό:

*#06# Ένας 15ψήφιος κωδικός θα εμφανιστεί στην οθόνη σας. Αυτός είναι ένας μοναδικός κωδικός που αντιστοιχεί στη δική σας συσκευή. Γράψτε τον κάπου και κρατήστε τον σε ένα ασφαλές μέρος. Σε περίπτωση κλοπής μπορείτε να καλέσετε την εταιρία κινητής τηλεφωνίας και με τον κωδικό αυτό να μπλοκάρουν τη συσκευή σας ακόμα κι αν αυτός που σας πήρε το κινητό, βάλει άλλη κάρτα SIM μέσα. Η συσκευή αχρηστεύεται πλήρως.Μπορεί να χάσατε το κινητό σας αλλά και εκείνος που το έκλεψε δεν μπορεί να τη χρησιμοποιήσει όσο κι αν προσπαθήσει

 

Καταρχήν, :offtopic:

 

Κατα δεύτερον... Σιγά το "κολπάκι"!

 

Και κατά 3ον:

Την υπηρεσία την υποστηρίζει μόνο η vodafone.

4ον κανείς;:lol:

Link to comment
Share on other sites

4ον :p : Ισχύει για κάθε συσκευή/εταιρία;

 

Ισχύει για ΟΛΕΣ τις συσκευές και για ΟΛΕΣ τις εταιρίες. Απλά ban-άρουν τον -μοναδικό για κάθε συσκευή παγκοσμίως- αριθμό IMEI. Σα να οδηγείς ένα κλεμμένο αμάξι και να έχει δωθεί σήμα σε όλη την Τροχαία ότι το τάδε όχημα με την τάδε πινακίδα είναι κλεμμένο.

Link to comment
Share on other sites

5ον:p! : Πώς δουλεύει;;) Δηλαδή πώς το απενεργοποιούν ;

 

Δε μου έχει τύχει ποτέ αλλά φαντάζομαι πως τους πηγαίνεις κάποιο αποδεικτικό ότι είσαι ο νόμιμος αγοραστής του τηλεφώνου με τον τάδε αριθμό IMEI (συνήθως η απόδειξη αγοράς αναγράφει τον αριθμό IMEI) και μετά το τηλέφωνο ban-άρεται από όλα τα δίκτυα και είναι για ανταλλακτικά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...