Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε Ναι Ρε τρελε τωρα εισαι ωραιος.μιλαμε με κουφανες.αλλα το update δε μπορω και γω να το κανω με τιποτα.μηπως επειδη ειναι κοσμοτε?παντως η μπαταρια ειναι απαρεδεκτη η το firmwire 10.b?

 

σορρυ γοα την αναστατωση:lol:

συμφωνω για την μπαταρια αλλα εμενα πρωσοπικα δεν με ενδιαφερει,οι 2.5 μερες ειναι μια χαρα.

τωρα που το καναμε θεμα θα την ελενψω πιοι συχνα...

οσ0ο για την αναβαθμηση κατι παει στραβα.

οσο για το αν φταιει που ειναι κοσμοτε δεν νομιζω να παιζει λογο αυτο.δεν ειναι branded συσκευη...αρα δεν τρεχει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Για θεματα ψαχνω κι εγω συνεχεια σε ξενα site.Παρολο που ειπωθηκε οτι δεν μπορεις να αλλαξεις το θεμα ποτε....στην Αγγλια ειναι πιο αισιοδοξοι και αναμενουν το hack.Εχουν ηδη βγει για το vwienty[νομιζω καπως ετσι γραφετε, συγχωρηστε με]....αρα υπομονη.Παντως υπαρχει κατι σε ενα αραβικο site αλλα δε βγαζεις λεξη ουτε με μεταφραση του google
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΕΛΩΣ απαράδεκτη!!!!:cry:

 

μην ξεχνας οτι ειναι 900αρα η μπαταρια.και παλι καλα που βγαζει τοσες μερες.

παντος περα απο την πλακα δεν νομιζω οτι αυτος ειναι ενας λογος να δωσεις το κινητο σου.

μην ξεχνας οτι εχεις και 3'οθονη...που σημαινει οτι εχει απαιτησεις.

ετσι και αλλιως τα περισσοτερα ποια τηλεφωνα με αυτα τα χαρτακτηριστηκα τετοια διαρκεια εχουν απο φορτηση σε φορτηση.

τι 2.5 μερες τι 3-4

 

αυτα που γνωριζαμε πιο παλια οτι δηλαδη μια φορτιση μας εβγαζε 5 μερες ειναι ποια αρχαια ιστορια.

που να ειχες και το diamond...η το 9000 αυτα που εχω εγω.

εκει να δεις γελια.wm συσκευη με 900αρα μπαταρια(diamond)

τι θα εκανες??θα το πουλαγες??

Link to comment
Share on other sites

@Jimlost

το ξέρω ρε φίλε ότι το κινητό είναι καλό και μάλιστα πολύ βολικό αλλά δεν γίνετε με ελάχιστη χρήση μόνο 1,5 μέρα!!!!

Και ξέρεις γιατί έχω νευριάσει πιο πολύ? Επειδή σε στιγμές που το χρειάστηκα π.χ. για να συννενοηθώ με μάστορες που κάνουν εργασίες στο σπίτι με κρέμασε κανονικότατα το κινητό!!! και δεν εννοώ ότι είχε βγάλει ειδοποιήση ότι θα σβήσει, λέμε να έχει 2 full γραμμές και να σβήνει αναπάντεχα!!!!:cry:

 

Εννοείται ότι δε περιμένω πλέον απο κανένα κινητό να μου κρατάει 5-6 μέρες με κανονική χρήση... πάντως ενα Windows Mobile την 900άρα μπαταρία πρέπει να τη "ρουφάει" σε δευτερόλεπτα...!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

@Jimlost

το ξέρω ρε φίλε ότι το κινητό είναι καλό και μάλιστα πολύ βολικό αλλά δεν γίνετε με ελάχιστη χρήση μόνο 1,5 μέρα!!!!

Και ξέρεις γιατί έχω νευριάσει πιο πολύ? Επειδή σε στιγμές που το χρειάστηκα π.χ. για να συννενοηθώ με μάστορες που κάνουν εργασίες στο σπίτι με κρέμασε κανονικότατα το κινητό!!! και δεν εννοώ ότι είχε βγάλει ειδοποιήση ότι θα σβήσει, λέμε να έχει 2 full γραμμές και να σβήνει αναπάντεχα!!!!:cry:

 

Εννοείται ότι δε περιμένω πλέον απο κανένα κινητό να μου κρατάει 5-6 μέρες με κανονική χρήση... πάντως ενα Windows Mobile την 900άρα μπαταρία πρέπει να τη "ρουφάει" σε δευτερόλεπτα...!!!!:confused:

 

καλησπερα

εμενα μου φενετε πολυ περιεργο να σου δειχνει 2 γραμμες η μπαταρια και να σβηνει αποτομα.τοτε εχει καποιο αλλο προβλημα,το κινητο.

μηπως δεν φταιει η μπαταρια γι'αυτο??γιατι δεν πας σε ενα μαγαζι να σου μετρησουν την μπαταρια??μην καθησυχαζεσε που ειναι καινουργια η συσκευη...αστοχιες υλικων υπαρχουν.σπανια βεβαια αλλα μπορει να επεσες σε ελατωματικη μπαταρια.δεν εχεις να χασεις τιποτα.

εμενα παντος μια χαρα κραταειθ και τωρα ειναι πεμπτη...και το εχω απο την δευτερα με τελευταια φορτηση,και τωρα εφτασε στην τελευταια γραμμη.

ισως εχει να κανει και με το οτι εμενα εχει την τελευταια εκδοση λειτουργικου.τινα σου πω??

οσο αφορα το σχολιο που εκανες για την 900αρα σε windows mobile...εκει να δεις φρικη.

αν ανοιξω gps και κανω οχι πολλα μια διαδρομη...εκει να δεις πως πεφτει η μπαταρια.

απο το 100% φτανει αμεσως στο 55%.και αν βαλω wi-fi τοτε δεν χρειαζετε πανω απο 2-3 ωρες(και πολλες λεω)για να φτασει η ειδοποιηση για φορτηση.

Link to comment
Share on other sites

ναι, απο τις δυο γραμμές μέσα σε 35 λεπτά χωρίς χρήση έσβησε!!!! και το χρειάστηκα ειδικά εχθές!!!

 

Λες να τα έχει παίξει η μπαταρία? Θα ξαναπροσπαθήσω να βάλω το καινουριο firmware και βλέπουμε...

 

Καλά δεν το συζητώ καθόλου το πόσο ενέργεια της μπαταρίας "τρώει" το GPS και ειδικά σε συσκευές όπως το diamond με οθόνη περίπου 3 ιντσών...

Link to comment
Share on other sites

Re παιδια το τηλ ειναι branded?στο εικονιδιο του browser εχει εικονιδιο και ονομα του myview.επισης εχει και καποιες προεγκατηστημενες εικονες κοσμοτε.εννοω οτι το αγορασα απο κοσμοτε.δηλαδη ειδα οτι βγαζει 2 update h LG και greece kai kosmote.ti ginete re gamoto?
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία μια χαρά στέκεται με εξοικονομηση ενέργειας και δόνηση off. 3 μέρες άνετα τις βγάζει.

Τα LG το χουν αυτό το κουλό με την ένδειξη της μπαταρίας. Αργούν να πάνε από τις γραμμές στις 2 αλλά μετά χάνει απότομα. Όταν βλέπετε 2 φορτίστε καλού κακού.

 

Όσο για την αναβάθμιση νομίζω ότι είναι bug αυτού του firmware που έχουμε. Θα το διορθώσει κι αυτό η LG οπως έκανε στο παρελθόν.

 

Πάντως μπράβο στην LG που προσφέρει μακράν τις πιο value for money συσκευές. Το δε Kp500 έχει τιμή σκάνδαλο για τις δυνατότητές του. (Τα εικονίδια της ταχείας κλήσης είναι ο μεγάλος μου έρωτας σ' αυτό το κινητο).

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η εξοικονομηση ενεργειας που λετε ολοι;:O

 

αν δεις στο μενού το έχει σαν επιλογή στις ρυθμίσεις οθόνης... ουσιαστικά σβήνει πιο γρήγορα η οθόνη για να μη σου καταναλώνει άσκοπα μπαταρία...

 

Σε εμένα oυτε αυτό έχει αποτέλεσμα!!!

Link to comment
Share on other sites

ισως να μείωνες στην διάρκεια φωτισμού στα 10 δευτερόλεπτα.

Δεν ξέρω γιατί σου συμβαίνει. Η μπαταρία του είναι πολύ καλύτερη απ' ότι περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

αν το πήρες απο γερμανό έχει περασμένες μέσα τις ρυθμίσεις για cosmote myview + wallpaper myview...

οχι απο κοσμοτε το πηρα

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα . εχει δοκιμασει κανεις να βγαλει την ηδη υπαρχον μεμβρανη της οθονης; χαραζεται ευκολα η οθονη; ρωταω γιατι η μεμβρανη που ηδη εχει τοποθετηθει στην οθονη απο την εταιρία χαραζεται πολυ ευκολα και ειδικα ημερα και στον ηλιο φαινεται πολυ χαλια η οθονη. ευχαριστώ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

ναι, εγώ την έχω βάλει και ενώ όντως είναι χάλια στον ήλιο,δεν ρισκάρω να γρατζουνίσω την οθόνη...

καλύτερα όμως να την βάλεις την μεμβράνη...!!!

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εδώ και λίγες ημέρες τη συσκευή αυτή. Πολύ καλή ειδικά για το κόστος της.

Για τη μπαταρία περιμένω να δω πόσο θα κρατήσει μια και μέχρι τώρα, μια με τις ρυθμίσεις, μια μέχρι να το μάθω, δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω σε κανονικές συνθήκες.

 

Για την οθόνη πιθανόν μια καλύτερης ποιότητας προστατευτική μεμβράνη να είναι καλύτερη από αυτή τη συσκευασίας. Με λίγο ψάξιμο ίσως βρεθεί.

 

Γνωρίζει κάποιος να υπάρχουν θήκες γι αυτή τη συσκευή. Δεν είναι ανάγκη να είναι της LG ας είναι και άλλης εταιρείας.

Καθώς και που μπορώ να πάω για να κάνω αναβάθμιση (η έκδοση που έχω είναι η KP5500AT_V10B) μια και για να καθίσω να τη κάνω μόνος μου δε το βλέπω. :O

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εδώ και λίγες ημέρες τη συσκευή αυτή. Πολύ καλή ειδικά για το κόστος της.

Για τη μπαταρία περιμένω να δω πόσο θα κρατήσει μια και μέχρι τώρα, μια με τις ρυθμίσεις, μια μέχρι να το μάθω, δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω σε κανονικές συνθήκες.

 

Για την οθόνη πιθανόν μια καλύτερης ποιότητας προστατευτική μεμβράνη να είναι καλύτερη από αυτή τη συσκευασίας. Με λίγο ψάξιμο ίσως βρεθεί.

 

Γνωρίζει κάποιος να υπάρχουν θήκες γι αυτή τη συσκευή. Δεν είναι ανάγκη να είναι της LG ας είναι και άλλης εταιρείας.

Καθώς και που μπορώ να πάω για να κάνω αναβάθμιση (η έκδοση που έχω είναι η KP5500AT_V10B) μια και για να καθίσω να τη κάνω μόνος μου δε το βλέπω. :O

 

Ευχαριστώ.

 

Πήρα από ebay (κυκλοφορούν πολλά προϊόντα για το cookie) θήκη λευκή σιλικόνης και προστατευτικά φιλμ οθόνης (χαμηλές τιμές και είμαι ικανοποιημένος).

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εδώ και λίγες ημέρες τη συσκευή αυτή. Πολύ καλή ειδικά για το κόστος της.

Για τη μπαταρία περιμένω να δω πόσο θα κρατήσει μια και μέχρι τώρα, μια με τις ρυθμίσεις, μια μέχρι να το μάθω, δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω σε κανονικές συνθήκες.

 

Όντως ειναι καλή για τα λεφτα της, ΑΛΛΑ η μπαταρια ειναι χαλια και το τονιζω το χαλια επειδη με μεση χρηση δεν κραταει ούτε δυο μερες...!!!Απογοητευτικα πάρα πολυ!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

είναι branded

 

καλα δεν ειναι branded η συσκευη.δεν παει να πει οτι επειδη την πηρες απο την cosmote ειναι και branded.τετοιου ιδους συσκευες ειναι αυτες που εχουν πανω το ονομα του παροχου.και αν η δικια σου δεν γραφει πανω π.χ cosmote,wind,vodafone δεν ειναι branded.

Όντως ειναι καλή για τα λεφτα της, ΑΛΛΑ η μπαταρια ειναι χαλια και το τονιζω το χαλια επειδη με μεση χρηση δεν κραταει ούτε δυο μερες...!!!Απογοητευτικα πάρα πολυ!!!:cry:

 

εμενα παλι μου κραταει με κανονικη χρηση 3 μερες.και μιλαμε για ομιλια καθε μερα πανω απο 50 λεπτα +τα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειναι branded η συσκευη.δεν παει να πει οτι επειδη την πηρες απο την cosmote ειναι και branded.τετοιου ιδους συσκευες ειναι αυτες που εχουν πανω το ονομα του παροχου.και αν η δικια σου δεν γραφει πανω π.χ cosmote,wind,vodafone δεν ειναι branded.

κάτσε ρε 'συ, απο τη στιγμή που έχει μέσα τις ρυθμίσεις του myview, το εικονίδιο του browser είναι το εικονίδιο του Myview και έχει και wallpaper το σήμα του Cosmote, τότε τι είναι?:confused:

 

εμενα παλι μου κραταει με κανονικη χρηση 3 μερες.και μιλαμε για ομιλια καθε μερα πανω απο 50 λεπτα +τα μηνυματα.

 

Εμένα όπως ακριβώς το περιγράφω ρε φίλε...μαύρα χάλια και απογοήτευση...:cry:και δεν κάνω τόση χρήση όπως εσύ ΑΛΛΑ δεν το κλείνω το βράδυ.. εσύ το σβήνεις?:!:

Link to comment
Share on other sites

κάτσε ρε 'συ, απο τη στιγμή που έχει μέσα τις ρυθμίσεις του myview, το εικονίδιο του browser είναι το εικονίδιο του Myview και έχει και wallpaper το σήμα του Cosmote, τότε τι είναι?:confused:

 

 

 

Εμένα όπως ακριβώς το περιγράφω ρε φίλε...μαύρα χάλια και απογοήτευση...:cry:και δεν κάνω τόση χρήση όπως εσύ ΑΛΛΑ δεν το κλείνω το βράδυ.. εσύ το σβήνεις?:!:

 

εμενα δεν εχει τιποτα απο αυτα που περιγραφεις...και το εχω αγορασει απο oteshop.τι να σου πω??εμενα δεν εχει τις ρυθμησεις μεσα τις cosmote και ενω κανονικα επρεπε με το που βαζω την sim να τις αποθηκευει αυτοματα,δεν συμβαινει σε μενα αυτο.

 

ουτε εγω κλεινω την συσκευη το βραδυ.ποτε δεν εχω κλεισει συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...