Jump to content

Αγορά αυτοκινήτου: «Κατηγορία Μίνι & Σούπερ Μίνι»


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορά νέου αυτοκινήτου

Κατηγορία: Μίνι και Σούπερ μίνι (αυτοκίνητα πόλης)

Ενδεικτικά μοντέλα: Daewoo Matiz, Fiat 500, Hyundai I10, Renault Clio, Mazda 2, Toyota Yaris, Peugeot 207 κ.α.

 

Σε αυτό το θέμα μπορείτε να καταθέσετε τις απόψεις σας για την επιλογή αυτοκινήτου που ανήκει στην κατηγορία Μίνι και Σούπερ Μίνι. Αν έχετε αποφασίσει να επιλέξετε κάποιο αυτοκίνητο αυτής της κατηγορίας και δεν έχετε ακόμη αποφασίσει ποιο θα είναι αυτό, τότε δεν έχετε παρά να θέσετε εδώ το ερώτημά σας αναφέροντας τα μοντέλα που σας ενδιαφέρουν, το budget που διαθέτετε ή οποιαδήποτε άλλη πληροφορία πιστεύετε ότι θα είναι χρήσιμη για να σας βοηθήσουν τα υπόλοιπα μέλη του myphone.gr στην τελική σας επιλογή. Με άλλα λόγια το συγκεκριμένο θέμα δημιουργήθηκε για τη διευκόλυνση των υποψήφιων αγοραστών και όχι για συγκρίσεις άνευ ουσίας.Γι' αυτό παρακαλείσθε τα μηνύματά σας να είναι ουσιώδεις και περιεκτικά για να βοηθήσετε στο μέτρο του δυνατού τον υποψήφιο αγοραστή.

 

Σημείωση: Επειδή σίγουρα θα υπάρξουν φορές που θα συζητούνται <<παράλληλα>> διαφορετικές περιπτώσεις αγορών από διαφορετικά μέλη,καλείσθε να χρησιμοποιείτε το quote στο αρχικό post πρότασης αγοράς που θέλετε να σχολιάσετε για να μην δημιουργηθεί σύγχυση στην ροή της συζήτησης.

 

Επίσης στην σχετική Ανακοίνωση του Cars & Bikes, όπως επίσης και στο faq,υπάρχει λεπτομερής οδηγός για το πως να κάνετε <<πολλαπλή παράθεση>> (multi quote), αποφεύγοντας έτσι τα συνεχόμενα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να αγορασω το νεο AVEO 3d, 1.2 85 αλογα, για δευτερο αυτοκινητο το οποιο θα κινειται κυριως μεσα στην πολη, αλλα ενιοτε θα κανει και ταξιδακια 200-300 χιλιομετρων. Η εκδοση που κοιταω ειναι η base στα 9.990, και περιλαμβανει 2 αεροσακους, ABS, ενσωματωμενο radiocd mp3, ηλεκτρικα παραθυρα, κεντρικο κλειδωμα, και δωρα οι αισθητηρες παρκαρισματος και ο συναγερμος. Εχει και 5 χρονια εγγυηση στα μηχανικα μερη.

 

Για οποιον δεν το εχει δει, το site της chevrolet δεν εχει ανανεωθει αλλα μπορειτε να το δειτε απο εδω:

http://www.chevrolet.co.uk/aveo-3d/aveo-3d-index.html

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

αν και 3θυρο, ειναι αρκετα ωραι εμφανισιακα, εχει καλα χαρακτηριστικα, και νομιζω οτι ειναι αρκετα καλο για δευτερο αμαξι. τωρα το μονο που πρεπει να δεις, ειναι η καταναλωση (νομιζω οτι ειναι αρκετα μικρη), και ρωτησε καποιον που το εχει, αν του εχει βγαλει κανενα προβλημα. γιατι δεν σκεφτεσαι για κανενα yaris, smart , golf,η κανενα peugeuot?
Link to comment
Share on other sites

αν και 3θυρο, ειναι αρκετα ωραι εμφανισιακα, εχει καλα χαρακτηριστικα, και νομιζω οτι ειναι αρκετα καλο για δευτερο αμαξι. τωρα το μονο που πρεπει να δεις, ειναι η καταναλωση (νομιζω οτι ειναι αρκετα μικρη), και ρωτησε καποιον που το εχει, αν του εχει βγαλει κανενα προβλημα. γιατι δεν σκεφτεσαι για κανενα yaris, smart , golf,η κανενα peugeuot?

 

Βασικα, ολα καλα ειναι, αλλα ειναι αρκετα πιο ακριβα. Για παραδειγμα το yaris εχει 12.500ε το χιλιαρι με τον ιδιο εξοπλισμο. Εμεις πηγαιναμε για μεταχειρισμενο, 6-7000, αλλα μετα ειδαμε το AVEO και μας αρεσε πολυ. Και απο μεσα ειναι πολυ ωραιο και τα κουμπια του ειναι πολυ ποιοτικα. Τα πλαστικα ειναι καλα για την κατηγορια του. Α, το AVEO εχει και A/C...

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, ολα καλα ειναι, αλλα ειναι αρκετα πιο ακριβα. Για παραδειγμα το yaris εχει 12.500ε το χιλιαρι με τον ιδιο εξοπλισμο. Εμεις πηγαιναμε για μεταχειρισμενο, 6-7000, αλλα μετα ειδαμε το AVEO και μας αρεσε πολυ. Και απο μεσα ειναι πολυ ωραιο και τα κουμπια του ειναι πολυ ποιοτικα. Τα πλαστικα ειναι καλα για την κατηγορια του. Α, το AVEO εχει και A/C...

 

ναι οντως αυτη ειναι η αληθεια.

μια χαρα ειναι παντως. δεν νομιζω να εχει και κανα σοβαρο μεονεκτημα.

εγω παντως στη θεση σου θα προτιμουσα καποιο μεταχειρισμενο με τα ιδια λεφτα.

αν εχεις παιδια, τοτε σιγουρα θελεις καποιο πιο ευρυχωρο. με 7 χιλιαρικα, βρισκεις μεταχειρισμενο γ@μ@σ@τ@! (πχ καμοια bmw). λεμε τωρα, γιατι εσυ ειπες οτι το θελεις για δευτερο αμαξι. παντως αν ξερεις να ψαξεις, τοτε παρε μεταχειρισμενο. αν παλι θελεις καινουργιο, τοτε το aveo φαινεται μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειμαι κατα των μεταχειρισμενων αλλα εχω 1-2 φιλους που κανουν εμποριο, οποτε ρωτησα αυτους, δεν ειχαν τπτ που να μου αρεσε τουλαχιστο απο τα αυτοκινητα που ηξεραν αυτοι οτι ειναι καλα, εχουν τα σωστα χλμ κτλ. Αλλα να σου πω την αληθεια, αλλη χαρη εχει το καινουριο, οταν μπαινεις μεσα, ειναι αλλιως.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν παρεις μεταχειρισμενο απο ιδιωτη που ξερεις πως το ειχε το αμαξι,αστο καλυτερα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω οδηγήσει το προηγούμενο μοντέλο 1,2 (με 75 άλογα πρέπει να ήταν) νοικιασμένο σε χειμερινές διακοπές και είναι αυτό που λένε "τιμιο αυτοκίνητο". Αναιμικές επιδόσεις σε ΕΟ, όχι ιδιαίτερα προσεγμένο εσωτερικό, κινούμενος με μια μέση ταχύτητα στα 110 με 120 χλμ η κατανάλωση του ήταν σε φυσιολογικά επίπεδα. Σχετικά μικρό χώρο αποσκευών για τον όγκο που έχει σαν αυτοκίνητο. Το 1,2 θα το έπερνα μόνο για κίνηση μέσα στην πόλη. Κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα δεν συνάντησα σκεφτόμενος το ΜΑΤΙΖ φίλου που εδώ και ένα χρόνο έχει μαρτυρήσει απο τα προβλήματα που του βγάζει.

Γενικά ούτε κρύο ούτε ζέστη ... τα Micra και Splash (που έχω) μου φαίνονται ετη φωτός καλύτερα όπως και το Ι10 που είχα φέτος στις διακοπές.

Κοίτα και τα τρίδυμα C1, Aygo, 106 αλλά και το Ι10. Είναι σίγουρα καλύτερα.

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

με 7 χιλιαρικα, βρισκεις μεταχειρισμενο γ@μ@σ@τ@! (πχ καμοια bmw).

 

Για να πάρεις ΒΜW με 7 χιλιάρικα μιλάμε για αυτοκίνητο με πολλά χιλιόμετρα και χρόνια στην πλάτη του ...

 

Επίσης για 2ο αυτοκίνητο προφανώς θα θέλει κάτι πιο οικονομικό στη συντήρηση και στην κατανάλωση εφόσον θα πρόκειται για αυτοκίνητο πόλης ...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θελει ενα καλο μικρο γιαπωνεζικο ή κορεάτικο ακομη.

Φιλε ριξε μια ματια και σε κανενα atos.Αξιζει αρκετα να το εχεις για αμαξι πολης!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το σκεφτομαι, 1.2 λιτρα, με ολα αυτα τα παρελκομενα και 5 χρονια εγγυηση στα μηχανικα, νομιζω οτι δεν υπαρχουν και πολλα.

τωρα, βρες κανεναν που το εχει, και ρωτησε τον, αν ειναι ικανοποιημενος.

 

αν δεις οτι ειναι ενταξει, τοτε παρτο...

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν παρεις μεταχειρισμενο απο ιδιωτη που ξερεις πως το ειχε το αμαξι,αστο καλυτερα.

μην το λες. οταν λεω να ξερεις να ψαξεις για μεταχειρισμενο, εννοω να ψαξεις μονος σου. οχι απο αλλους εμπορους. ο αδερφος μου πηρε bmw 316 με 80.000 χλμ, υπεραριστη κατασταση με 13.000 απο γερμανια. κανενα προβλημα εδω και 3-4 χρονια που την εχει.

 

Για να πάρεις ΒΜW με 7 χιλιάρικα μιλάμε για αυτοκίνητο με πολλά χιλιόμετρα και χρόνια στην πλάτη του ...

ε καλα, λεμε τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Εχω οδηγήσει το προηγούμενο μοντέλο 1,2 (με 75 άλογα πρέπει να ήταν) νοικιασμένο σε χειμερινές διακοπές και είναι αυτό που λένε "τιμιο αυτοκίνητο". Αναιμικές επιδόσεις σε ΕΟ, όχι ιδιαίτερα προσεγμένο εσωτερικό, κινούμενος με μια μέση ταχύτητα στα 110 με 120 χλμ η κατανάλωση του ήταν σε φυσιολογικά επίπεδα. Σχετικά μικρό χώρο αποσκευών για τον όγκο που έχει σαν αυτοκίνητο. Το 1,2 θα το έπερνα μόνο για κίνηση μέσα στην πόλη. Κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα δεν συνάντησα σκεφτόμενος το ΜΑΤΙΖ φίλου που εδώ και ένα χρόνο έχει μαρτυρήσει απο τα προβλήματα που του βγάζει.

Γενικά ούτε κρύο ούτε ζέστη ... τα Micra και Splash (που έχω) μου φαίνονται ετη φωτός καλύτερα όπως και το Ι10 που είχα φέτος στις διακοπές.

Κοίτα και τα τρίδυμα C1, Aygo, 106 αλλά και το Ι10. Είναι σίγουρα καλύτερα.

Δεν εχει καμμια σχεση με το παλιο. Αλλο αυτοκινητο. Ειδα και το micra, και εκτος του οτι ειναι 1000ε πιο ακριβο, αυτη η εκδοση ειναι επιεικως απαραδεκτη, και στο λεω εγω που ειμαι κολλημενος με τη nissan. To I10 το ειδαμε, αλλα δεν ειναι οσο ποιοτικο οσο το AVEO, εχει 20 αλογα λιγοτερα, και εχει παραδοση Φεβρουαριο με νεα τιμη...απο τα C1 κτλ, εχο οδηγησει μονο το aygo, το οποιο δεν μου αρεσε καθολου και σαν αμαξι και σαν κατασκευη και συναρμολογηση.

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θελει ενα καλο μικρο γιαπωνεζικο ή κορεάτικο ακομη.

Φιλε ριξε μια ματια και σε κανενα atos.Αξιζει αρκετα να το εχεις για αμαξι πολης!

Το ΑΤΟΣ δεν βγαινει φιλε μου αλλο, βγαζει το Ι10 τωρα, ειδαμε το GETS ομως και δεν μας ενθουσιασε

 

τωρα που το σκεφτομαι, 1.2 λιτρα, με ολα αυτα τα παρελκομενα και 5 χρονια εγγυηση στα μηχανικα, νομιζω οτι δεν υπαρχουν και πολλα.

τωρα, βρες κανεναν που το εχει, και ρωτησε τον, αν ειναι ικανοποιημενος.

 

αν δεις οτι ειναι ενταξει, τοτε παρτο...

 

Το αυτοκινητο ειναι πολυ καινουριο, ακομα δεν το εχω δει στο δρομο, και δεν ξερω καποιον που να το εχει, γι'αυτο και ρωτησα και εδω.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περίμενα να γίνει crash test γιατί το προηγούμενο ήταν άθλιο σε αυτό τον τομέα.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περίμενα να γίνει crash test γιατί το προηγούμενο ήταν άθλιο σε αυτό τον τομέα.

 

Οντως, εχεις δικιο δεν εχει γινει τεστ απο το euroncap και το προηγουμενο ειχε 1,5 αστερια. Παρολαυτα, εχει γινει τεστ απο τον αντιστοιχο οργανισμο στην Αμερικη και πηρε 5 αστερια (με 4 αεροσακους). Νομιζω δεν θα εχει μεγαλες διαφορες.

 

Αυτο που μου εκανε μαγαλη εντυπωση παντως ειναι οτι το ιδιο ακριβως μοντελο πωλειται και στην Αμερικανικη αγορα. Δλδ δεν μιλαμε πια για Daewoo αλλα για Chevrolet.

 

Για του λογου το αληθες:

http://www.chevrolet.com/aveo5/

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμμια σχεση με το παλιο. Αλλο αυτοκινητο. Ειδα και το micra, και εκτος του οτι ειναι 1000ε πιο ακριβο, αυτη η εκδοση ειναι επιεικως απαραδεκτη, και στο λεω εγω που ειμαι κολλημενος με τη nissan. To I10 το ειδαμε, αλλα δεν ειναι οσο ποιοτικο οσο το AVEO, εχει 20 αλογα λιγοτερα, και εχει παραδοση Φεβρουαριο με νεα τιμη...απο τα C1 κτλ, εχο οδηγησει μονο το aygo, το οποιο δεν μου αρεσε καθολου και σαν αμαξι και σαν κατασκευη και συναρμολογηση.

 

Εξοπλιστικά αυτά που ζητάς τα έχουν σχεδόν όλες οι βασικές εκδόσεις όλων των εταιριών (ίσως όχι το mp3 που μπορεί να βρεθεί στην εγορά επώνυμο απο 40 ευρώ).

Μάλλον το Aveo σου άρεσε πολύ και βρήσκεις "κατά" σε όλα τα υπόλοιπα αλλά δεν πειράζει γιατί και εγώ το Splash το ερωτευτηκα και το προτίμησα ακόμα και απο το Mazda 2, νέο Ibiza κλπ.

Στην έρευνα (1,2-1,3 κυβικά ήθελα) που είχα κάνει το καλοκαίρι σχεδόν όλα τα ιαπωνικοκορεάτικα (το Aveo δεν το είχα δει γιατί δεν μου άρεσαν οι εξωτερικές αλλαγές του) είναι πολύ καλά οπότε ότι επιλέξεις να είσαι σίγουρος ότι θα σου βγει πολύ καλό. (Στο Matiz μόνο έχω κάποια "θέματα"). Κάνε και σε κάποια test drive να δεις λίγο διαφορές, ομοιότητες κλπ.

Κάποιες παράμετροι που ίσως σε βάλουν σε σκέψεις είναι η μεταπώληση (απο τώρα?) που για 2ο αυτοκίνητο πιθανόν να μην ενδιαφέρει, το κόστος του after sales (λαδια-σερβις ... κάτι που με έκαιγε εμένα η υπάρξη καδένας και όχι ιμάντα χρονισμού) και οι τιμές σε αναλώσιμα (συμπλέκτης, ηλεκτρ. παράθυρο κλπ), η ευκολία πρόσβασης σε συνεργείο.

 

Οσο για το Crash test η Euroncap είναι λίγο αυστηρότερη απο τους Αμερικάνους οπότε μάλλον θα είναι στα 4 αστέρια που είναι καλά ... όπως είναι τα περισσότερα.

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

Εξοπλιστικά αυτά που ζητάς τα έχουν σχεδόν όλες οι βασικές εκδόσεις όλων των εταιριών (ίσως όχι το mp3 που μπορεί να βρεθεί στην εγορά επώνυμο απο 40 ευρώ).

Μάλλον το Aveo σου άρεσε πολύ και βρήσκεις "κατά" σε όλα τα υπόλοιπα αλλά δεν πειράζει γιατί και εγώ το Splash το ερωτευτηκα και το προτίμησα ακόμα και απο το Mazda 2, νέο Ibiza κλπ.

 

To splash μου αρεσει και μενα, αλλα η εκδοση στα 9.990 που ειναι το ΑΒΕΟ ειναι 1000 κε, 65 αλογα, και δεν εχει a/c. Το Ibiza αρχιζει απο 12000 (μην ακους τι λενε στη διαφημιση). Οντως μου αρεσε το AVEO, αλλα σιγουρα δεν εχω την εντυπωση οτι παιρνω λιμουζινα. Απλα πιστευω οτι ειναι καλο value for money. Αν ειχα τη διαθεση να παω μεχρι 12000, μαλλον θα κοιτουσα κατι αλλο.

 

Καλό αμαξάκι.

Δεν έχει ακουστεί κάτι για την αξιοπιστία τους.

Από πόσα χρόνια εγγύησης συνοδεύεται για τα ηλεκτρικά?

 

Νομιζω 3 χρονια

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

ε καλα, λεμε τωρα....

 

Α εντάξει, αν είναι να λέμε κουβέντες του αέρα... γιατί είπες ότι με 7 χιλιάδες παίρνεις γαμάτη bmw και τελικά μας λες ότι με τα διπλά λεφτά (13 χιλιάρικα) ο αδερφός σου πήρε BMW με πολλά χιλιόμετρα ...

 

No offence ε; :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217888

 

Πλέον υπάρχουν 7 "επίσημα" θέματα για αγορές αυτοκινήτου,και καλείστε να επιλέξετε το κατάλληλο για σας.

Το συγκεκριμένο του Diplomat μιας και ήταν το 1ο αυτής της κατηγορίας,ήταν τεχνικά εφικτό να συνενωθεί με το υπάρχον.Τα επόμενα όμως που θα ανοιχτούν αναγκαστικά θα κλειδώνονται. Γι' αυτό πριν ανοίξετε νέο θέμα διαβάστε πρώτα το επισημασμένο θέμα που αναγράφεται πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το νεο AVEO 3d, 1.2 85 αλογα, για δευτερο αυτοκινητο το οποιο θα κινειται κυριως μεσα στην πολη, αλλα ενιοτε θα κανει και ταξιδακια 200-300 χιλιομετρων. Η εκδοση που κοιταω ειναι η base στα 9.990, και περιλαμβανει 2 αεροσακους, ABS, ενσωματωμενο radiocd mp3, ηλεκτρικα παραθυρα, κεντρικο κλειδωμα, και δωρα οι αισθητηρες παρκαρισματος και ο συναγερμος. Εχει και 5 χρονια εγγυηση στα μηχανικα μερη.

 

Για οποιον δεν το εχει δει, το site της chevrolet δεν εχει ανανεωθει αλλα μπορειτε να το δειτε απο εδω:

http://www.chevrolet.co.uk/aveo-3d/aveo-3d-index.html

Φίλε Diplomat το aveo το πήρα τα Μάϊο στα 1.200κ.ε με 85 άλογα 3d στη δευτερη εκδοση με το κλειδι στο χερι στα 12000 ευρω. Μεχρι στιγμης έχω 8.000χλμ και είμαι απολυτα ευχαριστημένος σαν 19χρονος με πρωτο αυτοκινητο. Ο κινητηρας ειναι αρκετα δυνατος σε σχεση με τα κυβικα και το σημαντικο ειναι 4κυλινδρος. Το κοστος συντηρησης ειναι χαμηλο και με λιγα ασφαλιστρα λογο λιγων φορολογησημων ίππων. Κανω συχνα ταξιδια 200χλμ με μεση ταχυτητα 130-140 και δεν κουραζομαι καθολου η καταναλωση του ειναι μικρη 6lt στα 100χλμ περιπου. Ειναι ενα ευχαριστο αυτοκινητο και πολυ καλο με μικρη σχετικα τιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

einai axiopisto autokinito? sto auto trith eixe poly kalo vathmo axiopistiasl.

to gt axizei ta lefta tou? tin moda me ta turbo tin fovamai. pantos to peugeot 207 me 1.6 sta 120ps mou fenetai pio axiopisti agora. apo tin stigmh pou uparxei sto mini couper leei polla an kai to mini cooper einai pio elafri se varos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας. Θέλω να παραγγείλω το Mazda 2 Touring Alloy και σκέφτομαι να το παραλάβω με φώτα xenon, συναγερμό και αισθητήρες παρκαρίσματος. Τι πρέπει να προσέξω για τα φώτα; Μου φαίνεται ότι δεν επιτρέπεται να μπουν σε όλες τις σκάλες, συγκεκριμένα στην μεγάλη. η Mazda προσφέρει μαμίσιους αισθητήρες και συναγερμό ή οι εδώ αντιπροσωπείες βάζουν ότι να'ναι;

 

Edit: ψάχνωντας βρήκα κάτι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=62380&highlight=%F6%FE%F4%E1+xenon

 

Πολύ διάβασμα αλλά έβγαλα άκρη τελικά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους σας

Σκοπεύω να αγοράσω 1 μικρό αυτοκίνητο πόλης για τις μετακινήσεις μου . Έχουμε ήδη 1 corolla station και focus όποτε ψάχνουμε κάτι μικρό .

Εγώ προσωπικά σκέπτομαι κάτι σε μεταχειρισμένο το πολύ έως 6,500 -7000 .

Με ενδιαφέρει να είναι αξιόπιστο , κομψό :love: , με χαμηλή κατανάλωση και σχετικά οικονομικό service . Μιλάμε για γύρω στα 10,000 το χρόνο στη πλειοψηφία τους σε αστικό κύκλο (70% πόλη )

 

Έχω στο νου μου το yaris της προηγούμενης γενιάς και το 206 (μ αρέσει η έκδοση με τη μεγάλη ηλιοροφη ,νομίζω έκδοση Χ S)

 

Επίσης φαντάζομαι ότι λήγω της κρίσης όλο και κάποια καλή προσφορά θα έχουν στα καινούργια –κάτι που ο πατέρας μου θέλει αν βρούμε κάποια καλή , σε καινούργιο η κάρδια κτυπάει για fiesta (βασικά για Mito αλλά ποιος Τολμάει να το πει:rocket: )

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας

Σκοπεύω να αγοράσω 1 μικρό αυτοκίνητο πόλης για τις μετακινήσεις μου . Έχουμε ήδη 1 corolla station και focus όποτε ψάχνουμε κάτι μικρό .

Εγώ προσωπικά σκέπτομαι κάτι σε μεταχειρισμένο το πολύ έως 6,500 -7000 .

Με ενδιαφέρει να είναι αξιόπιστο , κομψό :love: , με χαμηλή κατανάλωση και σχετικά οικονομικό service . Μιλάμε για γύρω στα 10,000 το χρόνο στη πλειοψηφία τους σε αστικό κύκλο (70% πόλη )

 

Έχω στο νου μου το yaris της προηγούμενης γενιάς και το 206 (μ αρέσει η έκδοση με τη μεγάλη ηλιοροφη ,νομίζω έκδοση Χ S)

 

Επίσης φαντάζομαι ότι λήγω της κρίσης όλο και κάποια καλή προσφορά θα έχουν στα καινούργια –κάτι που ο πατέρας μου θέλει αν βρούμε κάποια καλή , σε καινούργιο η κάρδια κτυπάει για fiesta (βασικά για Mito αλλά ποιος Τολμάει να το πει:rocket: )

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

nomizw pws to daihatsu quore einai kalh epilogh

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...