Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ και επαυξάνω!

 

Εγώ γράφω με greeklish μόνο όταν δεν γίνεται διαφορετικά από εκεί που βρίσκομαι. :ninja:

 

Γιαννη και..κινεζικα να εγραφες εσυ,οι πληροφοριες και η βοηθεια που μας δινεις ειναι τοσες πολλες που θα περναμε και..μεταφραστη αν χρειαζοταν:lol::respect:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Σας ευχαριστώ παιδιά! :happy:

 

Ας εκμεταλλευτώ όμως το offtopic αυτό post και ας ευχηθώ Χρόνια Πολλά σε όλους και με υγεία!!! :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι το πλαίσιο έχει εναν πολυφορτιστή με ηλιακή ενέργεια, το έχει δοκιμάσει κανείς? Αν κατάλαβα καλά για να δουλέψει σε εμάς θέλει μετατροπέα: female to female usb..

 

Επίσης, βάση για car? Προσωπικά θέλω να μπαίνει και επάνω σε πλαστικό, όχι μόνο σε τζάμι, και να γυρνάει φυσικά.. Τι άλλο να προσέξω??

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ekana egkatastash sto secondary Today kai den mporw na epanaferw ta koympia sto TouchFlow katw....yparxei tropos na ta epanaferw???

 

Mporeis na ta allakseis me diaforous tropous opws me ti xrisi tou HD Tweak.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι το πλαίσιο έχει εναν πολυφορτιστή με ηλιακή ενέργεια, το έχει δοκιμάσει κανείς? Αν κατάλαβα καλά για να δουλέψει σε εμάς θέλει μετατροπέα: female to female usb..

 

Επίσης, βάση για car? Προσωπικά θέλω να μπαίνει και επάνω σε πλαστικό, όχι μόνο σε τζάμι, και να γυρνάει φυσικά.. Τι άλλο να προσέξω??

 

χμμ.. απότι βλέπω τώρα ουσιαστικά το βύσμα που υπάρχει επάνω στο htc δεν έχει καμία διαφορά απο το "κλασσικό" mini-usb κονέκτορα, οπότε λογικά θα κάνει δουλειά..

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c2/Types-usb.svg

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα , θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει κάποια καλή βάση για αυτοκίνητο από ελλάδα γιατι αυτή που έχει η nettimes μου φαινεται μάλλον μεγάλη .
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα , θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει κάποια καλή βάση για αυτοκίνητο από ελλάδα γιατι αυτή που έχει η nettimes μου φαινεται μάλλον μεγάλη .

 

μπορει να μην είναι από Ελλάδα αλλά είναι μικρή;)

 

γραψε λάθος είναι για diamond:O

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για screen protector για να κάνω παραγγελία ποια προτείνετε της brando ή της netimes?Η brando είδα έχει και αυτά τα ultraclear είναι καλύτερα?

 

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02947

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02912

vs

http://www.netimes.com/shop/screen-protector-for-htc-touch-hd-t8282-p-1518.html?cPath=80_612

Link to comment
Share on other sites

Gia pollous einai ta kalytera.

 

εσύ Γιάννη, τι χρησιμοποιείς?

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Από το Brando που αγόρασα για το HD δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος.

Γέμισε σε μια εβδομάδα γρατζουνιές κάτι που δεν μου είχε ξανασυμβεί με άλλο brando.

Δεν ξέρω μήπως στην βιασυνη τους να προλάβουν το HD χρησιμοποίησαν κάποιο άλλο υλικό.

Της netimes που είχα για λίγο καιρό στο Diamond, έχει την ίδια ευκρίνεια αλλά λαδώνει ευκολότερα από το Brando.

 

Αυτό το second today το θεωρώ εντελώς άχρηστο στο HD.

Δυο φορέ το έβαλα και δεν βρήκα λόγο ύπαρξης.

Τις πληροφορίες που δίνει υποτθεται με μια ματιά τις έχουμε διαθέσημες και χωρίς αυτό. Αν δε, του ρίξεις κανα spb shell πάνω για περισσότερα στοιχεία, το κάνει πολύ βαρυ και επιβαρύνεται η συσκευή χωρίς λόγο.

Εδώ βάζουμε light cooked rom για καλύτερη απόδοση και μετά να φορτονόμαστε με περιττά πράγματα?

Δεν ξέρω αλλά ετσι νομίζω.

 

Μόνο με ρομ χωρίς TF3D έχει αξία το spb shell.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από το Brando που αγόρασα για το HD δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος.

Γέμισε σε μια εβδομάδα γρατζουνιές κάτι που δεν μου είχε ξανασυμβεί με άλλο brando.

Δεν ξέρω μήπως στην βιασυνη τους να προλάβουν το HD χρησιμοποίησαν κάποιο άλλο υλικό.

Της netimes που είχα για λίγο καιρό στο Diamond, έχει την ίδια ευκρίνεια αλλά λαδώνει ευκολότερα από το Brando.

 

Αυτό το second today το θεωρώ εντελώς άχρηστο στο HD.

Δυο φορέ το έβαλα και δεν βρήκα λόγο ύπαρξης.

Τις πληροφορίες που δίνει υποτθεται με μια ματιά τις έχουμε διαθέσημες και χωρίς αυτό. Αν δε, του ρίξεις κανα spb shell πάνω για περισσότερα στοιχεία, το κάνει πολύ βαρυ και επιβαρύνεται η συσκευή χωρίς λόγο.

Εδώ βάζουμε light cooked rom για καλύτερη απόδοση και μετά να φορτονόμαστε με περιττά πράγματα?

Δεν ξέρω αλλά ετσι νομίζω.

 

Μόνο με ρομ χωρίς TF3D έχει αξία το spb shell.

 

ΑΝ θελεις να βλεπεις plugin οπως το εορτολογιο η καποια αλλα πολυ χρησιμα ειναι ο μονος τροπος.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Γιάννη στο thread του cruise είχες γράψει αυτό :

 

"Den xreiazetai na exeis ta mp3 sou stin kyria mnimi tis syskevis. Petakse ta sto /Storage Card/My Documents/ kai meta opou theleis kai tha ta blepei kanonika i syskevi sou.

 

Pigaine meta sto

 

Start --> Settings --> Sounds & Notifications

 

kai epelsekse ekei to mp3 Ringtone pou theleis na paizei i syskevi sou."

 

ισχύει και για το HD, ή εδώ λόγω Touchflo3d πρέπει να γίνει κάτι ? ρωτάω γιατί ακολουθώ τα παραπάνω βήματα αλλά δεν...:O δεν τα βλέπει συσκευή, δεν ξέρω τι γίνεται :confused:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ισχύει και για το HD, ή εδώ λόγω Touchflo3d πρέπει να γίνει κάτι ? ρωτάω γιατί ακολουθώ τα παραπάνω βήματα αλλά δεν...:O δεν τα βλέπει συσκευή, δεν ξέρω τι γίνεται :confused:

 

Kai edw to idio isxyei. Den ta blepeis sto music tab tou TF3d?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ θελεις να βλεπεις plugin οπως το εορτολογιο η καποια αλλα πολυ χρησιμα ειναι ο μονος τροπος.

 

Το εορτολόγιο το βλέπω και από το pc που είναι όλη μέρα μπροστά μου:)

Ειλικρινά θα ήθελα κάποιες ιδέες για plugin μπας και βρω αφορμή να το χρησιμοποιήσω.

Το καιρό τον βλέπω με την μια από το TF3D, αν θέλω περισσότερα μπαίνω στην σελίδα του meteo.

 

SMS, Mail το ίδιο. messenger apo to programs me thn mia.

calendar μ' ενα clik στο calendar της αρχικής οθόνης, εχω μπροστά μου το καλύτερο που είναι το "thumbcal"

Favorites: έχω βάλει στο αριστερό soft key ta favorities tou inesoft που είναι τα καλύτερα επίσης.

 

Για πες μου μήπως και δεν έχω σκεφτεί κάτι?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται ας κοιτάξουν εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2983673#post2983673

 

και πιστεύω πως δεν θα ξαναπαραπονεθούν για την αναπαραγωγή βίντεο. Καταφέρα και έπεξα βιντεάκι 242ΜΒ σε ανάλυση 800*400 και bit rate 1500 χωρίς ούτε ένα σπάσιμο !!!!!

Το βιντεάκι ήτανε σε μορφή *.mp4.

Το μόνο σκωτεινο σημείο είναι ότι εγκατέστησα μια εφαρμογή sd tune up. Χωρίς αυτήν το βίντεο μου έκανε σπασίματα αλλά πολύ αραιά και καθόλου ενοχλητικά!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι με αυτήν την εφαρμογή (sd tune up) τι παίζει? Δεν πιστεύω να μου κάνει κανένα overclocking και το κάψουμε το εργαλείο! Ξέρει κάποιος να μου πει πως λειτουργεί? Παρατήρησα μάλιστα ότι γενικά η συσκευ'η διαβάζει και διαχειρίζεται τη κάρτα μνήμης πολύ καλύτερα!

 

 

Υ.Γ. Το συγκεκριμένο βιντεάκι με τον core player σε *.avi από 24 fps έπεζε σε 17,κάτι fps. Σε σκηνές με δράση και εναλλαγές έχανε πολύ, στις άλλες σκηνές ήτανε οκ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μόνο σκωτεινο σημείο είναι ότι εγκατέστησα μια εφαρμογή sd tune up. Χωρίς αυτήν το βίντεο μου έκανε σπασίματα αλλά πολύ αραιά και καθόλου ενοχλητικά!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι με αυτήν την εφαρμογή (sd tune up) τι παίζει? Δεν πιστεύω να μου κάνει κανένα overclocking και το κάψουμε το εργαλείο! Ξέρει κάποιος να μου πει πως λειτουργεί? Παρατήρησα μάλιστα ότι γενικά η συσκευ'η διαβάζει και διαχειρίζεται τη κάρτα μνήμης πολύ καλύτερα!

 

To SD Tune up einai ena aplo cabaki pou me to katallilo 'tweaking' afksanei tin taxytita epikoinwnias tis kartas me ti syskevi. Den kanei kapoiou typou overclocking kai den mporei na thewrithei pigi problimatos. Doulevei aproblimatista oxi mono sto HD kai mporeis na to xrisimopoieis afoba.

 

Binteakia komena kai ramena gia to HD mporeis na breis kai edw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο vpn είναι μάγκας δηλαδή και το πουλάει 90 ευρώ πάνω;

 

Δεν ειναι μάγκας, μαγαζί ειναι ο άνθρωπος στην Ελλάδα λογικό δεν ειναι να βγάλει και 200 ευρώ πχ ? χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

To SD Tune up einai ena aplo cabaki pou me to katallilo 'tweaking' afksanei tin taxytita epikoinwnias tis kartas me ti syskevi. Den kanei kapoiou typou overclocking kai den mporei na thewrithei pigi problimatos. Doulevei aproblimatista oxi mono sto HD kai mporeis na to xrisimopoieis afoba.

 

Binteakia komena kai ramena gia to HD mporeis na breis kai edw.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...