Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ πολύ Νίκο:) Άσχετο, αλλά απ'την ώρα πού έκανα αυτές τις αλλαγές και λύθηκε το πρόβλημα του Async, μου βγάζει τον άσσο (1) στις ενδείξεις για νέο μήνυμα e-mail, χωρίς καν να έχω ορίσει λογαριασμό...(τώρα που σε βρήκα, πάρε αλλη μια ερώτηση, για να μάθεις να φέρεσαι:lol::lol:) :confused:

 

Φύγε από το TF3D και μπες στο outlook της συσκευής και δες εκεί σε όλα τα inbox. Θα έχει ένα για SMS/MMS (δε σε ενδιαφέρει) ένα για κάθε λογαριασμό που έχεις ανοίξει εσύ και βλέπεις λογικά και στο TF3D (ούτε εδώ θα είναι) και πρέπει να έχει ένα άλλο "account" το οποίο έχει ονομάσει outlook. Δες το inbox αυτού και λογικά θα υπάρχει εκεί ένα email για tips για το outlook. Αν δεν είναι τίποτα κι εκεί θα σου πω να κάνεις κάτι άλλο.

 

άσχετος εδώ...με ποιό τρόπο φεύγεις απ' το TF3D?:O

 

Φεύγεις που λέει ο λόγος, απλώς άνοιξε την εφαρμογή messaging και πήγαινε στα email.

 

Εννοει να πας απο την Εναρξη,στα μηνυματα και οχι απο ΤF3D.Απο εκει και περα ψαξε στα μηνυματα η' στο outlook-hotmail,και καπου εκει θα εχεις ενα νεο μαιλ λογικα.

 

και ναι, το έχω ξανασυναντήσει το πρόβλημα, με τον "άσσο" στην "αλληλογραφία" και παρόλο που έψαξα και βρήκα τις παλιές απαντήσεις, μάλλον αυτή τη φορά θέλει κάτι παραπάνω που δεν γνωρίζω...

 

Κάποιος καλός άνθρωπος, υπάρχει που να γνωρίζει τι πρέπει να κάνω για να φύγει ο "άσσος"?

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και ναι, το έχω ξανασυναντήσει το πρόβλημα, με τον "άσσο" στην "αλληλογραφία" και παρόλο που έψαξα και βρήκα τις παλιές απαντήσεις, μάλλον αυτή τη φορά θέλει κάτι παραπάνω που δεν γνωρίζω...

 

Κάποιος καλός άνθρωπος, υπάρχει που να γνωρίζει τι πρέπει να κάνω για να φύγει ο "άσσος"?

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό;

 

http://freewareppc.com/communication/fixunreadcount.shtml

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό;

 

http://freewareppc.com/communication/fixunreadcount.shtml

 

ευχαριστώ Νίκο, και πάλι, αλλά δεν δούλεψε...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Για να μη δουλεύει ούτε αυτό δε μπορεί. Κάπου έχεις ξεχασμένο email. Πήγαινε στο messaging να δεις όλα τα emails και πανω αριστερά εκεί που λέει Inbox πάτα με τη γραφίδα να δεις όλους τους φακέλους και κάνε έλεγχο σε κάθε έναν.
Link to comment
Share on other sites

Για να μη δουλεύει ούτε αυτό δε μπορεί. Κάπου έχεις ξεχασμένο email. Πήγαινε στο messaging να δεις όλα τα emails και πανω αριστερά εκεί που λέει Inbox πάτα με τη γραφίδα να δεις όλους τους φακέλους και κάνε έλεγχο σε κάθε έναν.

 

Ανοίγοντας την επιλογή "Μηνύματα" από το "Έναρξη" , έχω μόνο δύο υποεπιλογές, την "SMS/MMS" και από κάτω "Ρύθμιση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου"...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος, μήπως φταίει ο fake server για να κλείνει το AS?

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας την επιλογή "Μηνύματα" από το "Έναρξη" , έχω μόνο δύο υποεπιλογές, την "SMS/MMS" και από κάτω "Ρύθμιση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου"...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος, μήπως φταίει ο fake server για να κλείνει το AS?

Πας σε αυτό το tab:

 

http://www.mobilitydigest.com/wp-content/uploads/2009/03/email.jpg

 

Πατάς κάτω αριστερά στο Inbox και πρέπει να βλέπεις κάτι σαν αυτό πατώντας μετά πάνω αριστερά εκεί που λέει Inbox και έχει ένα βελάκι προς τα κάτω:

 

http://img80.imageshack.us/img80/237/263041480640.png

 

Ψάξε σε όλους τους φακέλους.

 

Συγγνώμη αν δεν είναι αρκετά ακριβείς οι φωτογραφίες. Δεν έχω πλέον τη συσκευή για να σου βγάλω screenshots. Βάζω ό,τι βρίσκω στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν δεν είναι αρκετά ακριβείς οι φωτογραφίες. Δεν έχω πλέον τη συσκευή για να σου βγάλω screenshots. Βάζω ό,τι βρίσκω στο internet.

 

θα αστειεύεσαι βέβαια, δεν φτάνει που ασχολείσαι, ζητάς και συγνώμη, εγώ ευχαριστώ...

 

Αυτό είναι που βλέπω στο συγκεκριμένο tab...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το από το tab των sms. Και αυτόι που βλέπεις είναι 1000% το email με τα tips and tricks για το πώς να χρησιμοποιήσεις το outlook mobile. Απλά πρέπει να πας να δεις το tree των μηνυμάτων, να το βρεις και να το διαγράψεις από κει.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το από το tab των sms. Και αυτόι που βλέπεις είναι 1000% το email με τα tips and tricks για το πώς να χρησιμοποιήσεις το outlook mobile. Απλά πρέπει να πας να δεις το tree των μηνυμάτων, να το βρεις και να το διαγράψεις από κει.

 

σε υπερευχαριστώ για τον χρόνο που μου διέθεσες, το πρόβλημα λύθηκε με την τελευταία σου συμβουλή.

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

σε υπερευχαριστώ για τον χρόνο που μου διέθεσες, το πρόβλημα λύθηκε με την τελευταία σου συμβουλή.

Anytime :) Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

θα αστειεύεσαι βέβαια, δεν φτάνει που ασχολείσαι, ζητάς και συγνώμη, εγώ ευχαριστώ...

 

Αυτό είναι που βλέπω στο συγκεκριμένο tab...

 

Μήπως για κάποιο λόγο βρίσκεσαι στους λογαριασμούς email και εφόσον δεν έχεις φτιάξει κανέναν σωστά σου βγάζει κανένας λογαριασμός email, και αν πας και επιλέξεις τον λογαριασμό ή φάκελο αν θες SMS θα πας στα SMS από όπου και η ένδειξη ότι έχεις ένα SMS?????

Ναι οκ με πρόλαβε ο Νίκος :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

1) ξέρετε αν το dead pixel policy ισχύει μόνο για τις πρώτες μέρες του κινητού ή για όλη τη διάρκεια της εγγύησης?

Τελικά πήγα με 4 καμμένα Pixel στην Ace hellas, και μετά από αναμονή 4 εργάσιμων ημερών, μου άλλαξαν την οθόνη (στην εγγύηση). :D

Link to comment
Share on other sites

Tελικα στο θεμα της ωρας που μου αλλαζε και πηγαινε μια ωρα πισω, σημερα το ξαναεκανε! Το κανει μολις πατησω στην ωρα/ξυπνητηρι στο μανιλα! Παει μια ωρα πισω και ανοιγει το activesync....
Link to comment
Share on other sites

Tελικα στο θεμα της ωρας που μου αλλαζε και πηγαινε μια ωρα πισω, σημερα το ξαναεκανε! Το κανει μολις πατησω στην ωρα/ξυπνητηρι στο μανιλα! Παει μια ωρα πισω και ανοιγει το activesync....

 

Ποια rom εχεις?:confused:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση διευκρινιστική: Η συσκευή σου είναι ελληνική ή ευρωπαϊκή;

ευρωπαϊκή, με απόδειξη έκδοσης πριν από 10 μήνες...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευρωπαϊκή, με απόδειξη έκδοσης πριν από 10 μήνες...

 

Έτσι, να τα λέμε τα καλά! :rolleyes:

 

Παει μια ωρα πισω και ανοιγει το activesync....

 

Εάν είναι με χρήση του Destinator, είναι γνωστό φαινόμενο. Όπως και η λύση του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, να τα λέμε τα καλά! :rolleyes:

Και στο δικό μου το diamond αγορασμένο από Βέλγιο (αγγλική έκδοση - ευρωπαϊκό) μου αλλάξαν κανονικά οθόνη λέγοντάς μου στην αρχή ότι αν είναι συσκευή προορισμένη για ευρωπαϊκή αγορά (δεν αρκεί να έχει αγοραστεί δηλαδή από Ευρώπη αλλά να προορίζεται γι' αυτή όπως θυμάστε ίσως τι έγινε στην αρχή με το diamond) τότε καλύπτουν κανονικά το hardware κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι με χρήση του Destinator, είναι γνωστό φαινόμενο. Όπως και η λύση του.

 

Δηλαδή athanasο77 ποιά είναι η λύση?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή athanasο77 ποιά είναι η λύση?

 

εναρξη/ρυθμισεις/τηλεφωνο/ζωνη και απενεργοποιησε να παιρνει την ωρα αυτοματα

επιπλεον στο destinator βαλε ωρα μοσχας +3

αυτα θα διορθωθουν μετα την 25 οκτωβρη που αλλαζει η ωρα(τελευταια κυριακη του οκτωβρη)

Link to comment
Share on other sites

Eχω την lite του onko που ειναι στην υπογραφη μου που ειχε προτινει ο Δημητρης. Ειναι αυτη με το μανιλα!

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οταν παταω στην ωρα/ξυπνητηρι στο μανιλα ανοιγει το active sync.

 

Γιαννη δεν ανοιγω καθολου destinator!

 

Οταν παταω στην ωρα λοιπον μου βγαζει διαφορες τοποθεσιες που εχω προσθεσει:

+2 Αθηνα (αυτο ειναι που αλλαζει)

+2 Ναξος

+2 Γαλατσι

 

προς το παρον εσβησα την Αθηνα και περιμενω να δω τι θα γινει!

Link to comment
Share on other sites

εναρξη/ρυθμισεις/τηλεφωνο/ζωνη και απενεργοποιησε να παιρνει την ωρα αυτοματα

επιπλεον στο destinator βαλε ωρα μοσχας +3

αυτα θα διορθωθουν μετα την 25 οκτωβρη που αλλαζει η ωρα(τελευταια κυριακη του οκτωβρη)

 

Aν είναι αυτή η λύση,τότε δεν γίνεται τίποτα.

Τα έχω κάνει όλα αυτά,αλλά μόλις κλειδώσει τους δορυφόρους αλλάζει αυτόματα την ώρα σε +2.

Οπότε................μάλλον θα περιμένουμε να αλλάξει στις 25 η θερινή ώρα...:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι αυτή η λύση,τότε δεν γίνεται τίποτα.

Τα έχω κάνει όλα αυτά,αλλά μόλις κλειδώσει τους δορυφόρους αλλάζει αυτόματα την ώρα σε +2.

Οπότε................μάλλον θα περιμένουμε να αλλάξει στις 25 η θερινή ώρα...:mad::mad:

 

τι να σου πω εγω εχω βαλει

-topix 3.01

-destinator 7 στην καρτα

εχω τις ρυθμισεις που σου γραφω και ειναι ολα οκ

την ωρα που βρισκει σημα για βαλε ρωσια +3 και τσεκαρε το παλι μου κανει εντυπωση

υ.γ.στο destinator δεν εχω τσεκαρει θερινη ωρα

Link to comment
Share on other sites

Για το δικο μου προβλημα νομιζω βρηκα τη λυση!

Εβαλα την ρολοι μια ωρα μπροστα, μετα αυτη κλασσικα γυρισε μια ωρα πισω και δειχνει να ειναι ΟΚ προς το παρον!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οταν παταω στην ωρα/ξυπνητηρι στο μανιλα ανοιγει το active sync.

 

Το συγκεκριμένο πάντως δεν είναι γενικό φαινόμενο αλλά πιο πολύ μου φαίνεται σαν bug στη συγκεκριμένης ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...