Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μια βοηθεια γιατι το ρολοι το βαζω στην ελληνικη ωρα και μετα απο καποια κληση η δεν ξερω τι ξαναπαει μια ωρα πισω και δειχνει αλλης χωρας?πως φτιαχνεται αυτο πλιζ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια μια βοηθεια γιατι το ρολοι το βαζω στην ελληνικη ωρα και μετα απο καποια κληση η δεν ξερω τι ξαναπαει μια ωρα πισω και δειχνει αλλης χωρας?πως φτιαχνεται αυτο πλιζ?

 

μηπως ανοιγεις το destinator?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μηπως ανοιγεις το destinator?
οχι χτες ναι μια δοκιμαστικη εκανα αλλα σημερα οχι.τικαρα στο start>settings>phone?time zones>automatic .... δεν το ειχα τικαρει τωρα το τικαρα και πηγε στην σωστη ωρα!να δω εαν θα παραμενει ετσι και θα σας πω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To NFS θα τρεχει στο Xperia??? Πανω κατω τα ιδια ειναι...

 

Τρέχει κανονικά (εκτός φυσικά της έκδοσης που δουλεύει με το accelerometer).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει κανονικά (εκτός φυσικά της έκδοσης που δουλεύει με το accelerometer).

 

Εχει δικιο ο athanaso για ακομα μια φορα!! Εχει 3 επιλογες:

Μια touch

Μια με G sensor

Και μια ακομα που δεν θυμαμαι τωρα. Εβαλα το touch και παιζει κανονικα! Με ενα Golf παιζω tutorial!!! Πλακα εχει!!! :lol::D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παντως η s.lite του onko ειναι πραγματι η γρηγοροτερη που εχω βαλει,αλλα δεν εχει στρωτο δουλεμα,τα γραφικα..απο το start menu μεχρι την ανανεωση στα menu..δεν ξερω τι παιζει σε σχεση με τη lite δοκιμαστε να παιξετε το nfs σε lite και s.lite και θα καταλαβετε σαν κατι να λειπει απο drivers γραφικων θα δοκιμασω vanilla να δουμε

Κι όμως ο alex δεν έχει άδικο. Το NFS δεν τρέχει καλά. Δεν κολλάει, αλλά ¨κόβει τα γραφικά". Από την άλλη, το XTRAKT πάει πολύ καλύτερα από ό,τι πήγαινε στη 2.5 του Πάνου. Άρα είναι θέμα γραφικών; Αν είχε πρόβλημα γραφικών δεν θα είχε πρόβλημα και στο XTRAKT?

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, νομιζω εχει συσκευη απο Expansys, νομιζω ....................

Κωστα, επιβεβαιωσε :worry:

 

ακριβως απο expansys το πηρα ενα μηνα μετα απο εσενα. περασα αυτη την rom που δινει στο site της η htc, το μονο που ειχα κανει πιο παλια ηταν να περασω αλλο radio και τιποτα αλλο(δε θυμαμαι αν το ειχα ξεκλειδωσει),..να το στειλω για service? α και κατι αλλο, εχει δει κανεις οταν ανοιγουμε το καλυμα στο σημειο που εφαπτονται τα volume up donw επανω στην συσκευη ομως το μεν επανω εχει σπασει και το κατω ραγισε

τωρα που το δοκιμαζω η οθονη δεχετε μονο κανα 2-3<<πατηματα>> μετα παγωνει θελει soft reset

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι όμως ο alex δεν έχει άδικο. Το NFS δεν τρέχει καλά. Δεν κολλάει, αλλά ¨κόβει τα γραφικά". Από την άλλη, το XTRAKT πάει πολύ καλύτερα από ό,τι πήγαινε στη 2.5 του Πάνου. Άρα είναι θέμα γραφικών; Αν είχε πρόβλημα γραφικών δεν θα είχε πρόβλημα και στο XTRAKT?

 

Έχεις βάλει το Driver_Ati d3d.cab; Εάν όχι βάλτο, soft reset και ξαναδοκίμασε. Και αν θέλεις πες μας εάν είδες διαφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδες!!!!Τι κανουμε???Εχω μερικες αποριες....Γιατι το active sync ανοιγει συνεχεια????To ariel το προγραμματακι μετα απο soft reset πρεπει να το τρεχω εγω συνεχεια?Και τελος υπαρχει καποιο προγραμματακι που να μπορω να ελεγχω τον σταθερο μου υπολογιστη μεσω του ιντερνετ οπου και αν βρισκομαι εγω????Για το πρωην μου (Artemis) κατι ειχα βρει αλλα δεν εβγαζα ακρη και το παρατησα....Πολλα ρωτησα παιδια Συγνωμη!!!!!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατι το active sync ανοιγει συνεχεια????

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

 

To ariel το προγραμματακι μετα απο soft reset πρεπει να το τρεχω εγω συνεχεια?

 

Αφού το αποσυμπιέσεις, βάλε το φάκελο στη θέση Program Files και δημιουργήστε μια συντόμευση του ArielBattery2.exe στη θέση Windows\Startup για να ξεκινά αυτόματα με κάθε επανεκκίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Alex αφού είναι να κάνεις hard reset, ρίξε μια ματιά και στην βανίλια.

Την έβαλα χθες βράδυ και μ' έχει εντυπωσιάσει. Είναι νωρίς βέβαια αλλά μετα από 7 μήνες μπορούμε να καταλάβουμε γρήγορα μια καλή ρόμ από το πως αντιδρα η συσκευή.

 

@Ελενα

Αν δεν έχεις ήδη φλασάρει θα έλεγα να δοκιμάσεις κι εσυ την βανίλια http://rapidshare.com/files/231390699/Topaz_vanilla_2.0.zip

 

Λεπτομέριες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=509423

 

επειδή είχα προλάβει να δω ότι θα φλάσαρες κι αυτή, περίμενα να δω τις εντυπώσεις σου.. μόλις βρω λίγο χρόνο να ασχοληθώ , θα την δοκιμάσω.. απλά επειδή είναι η πρώτη cooked rom που θα βάλω, έχω διάβασμα μπροστά μου..:blink: σ' ευχαριστώ που με θυμήθηκες πάντως και που μου έδωσες απευθείας link.:O

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ Γιάννη για το link..

και γω εκεί είχα σκοπό να πάω να διαβάσω μιας και ο τίτλος μου ταιριάζει... "Dummies guide for flashing 1.56":lol:

Link to comment
Share on other sites

ακριβως απο expansys το πηρα ενα μηνα μετα απο εσενα. περασα αυτη την rom που δινει στο site της η htc, το μονο που ειχα κανει πιο παλια ηταν να περασω αλλο radio και τιποτα αλλο(δε θυμαμαι αν το ειχα ξεκλειδωσει),..να το στειλω για service? α και κατι αλλο, εχει δει κανεις οταν ανοιγουμε το καλυμα στο σημειο που εφαπτονται τα volume up donw επανω στην συσκευη ομως το μεν επανω εχει σπασει και το κατω ραγισε

τωρα που το δοκιμαζω η οθονη δεχετε μονο κανα 2-3<<πατηματα>> μετα παγωνει θελει soft reset

 

Κώστα αν είχες περάσει παλιότερα radio μήπως το είχες κάνει βάζοντας hard spl?

Χωρίς hard spl η USPL δεν περνάει το ράδιο.

Οπότε αν είχες περάσει το παλιο hard spl λιγικό είναι να εχεις αυτά τα χρώματα.

 

Θα πρέπει να βρεθείς με τον άλλο Κώστα να δειτε αν γράφει olinex στο Boot loader.

Αν ναι, τότε ακολουθήστε την διαδικασία αφαίρεσης και μετά φλασάρετε την 1.56.

 

 

επειδή είχα προλάβει να δω ότι θα φλάσαρες κι αυτή, περίμενα να δω τις εντυπώσεις σου.. μόλις βρω λίγο χρόνο να ασχοληθώ , θα την δοκιμάσω.. απλά επειδή είναι η πρώτη cooked rom που θα βάλω, έχω διάβασμα μπροστά μου..:blink: σ' ευχαριστώ που με θυμήθηκες πάντως και που μου έδωσες απευθείας link.:O

 

Ελενα, μετα από 24 ωρες με την Βανιλια θα ήθελα να πω τα εξής: Είναι απόλυτα σταθερή και ίσως λίγο πιο γρήγορη από του dutty. Τα παντα δουλευουν κανονικά. Sms στέλνει σωστά:) για mms δεν ξέρω, δεν τα χρησιμοποιώ.

Μοναδικό αρνητικό για μένα είναι η χαμηλή ένταση του ήχου.

Δυστυχώς δεν διορθώνεται απόλυτα με το HD Tweaks, γιατί αν το πειράξεις από εκεί κάνει παραμόρφωση.

Δεν είναι χειρότερη από την official στο θέμα αυτό, αλλά εχω σθνηθίσει στις τελευταίες ρομ και ειδικά στου dutty να έχω καλό και δυνατό ήχο.

Αυτό έχει να κάνει κυρίως με το να μην χάνεις κλήσεις όταν βρίσκεσαι σε θορυβόδεις χώρους αλλά και για σας τις γυναίκες που συνηθίζετε να τα βάζετε στην τσάντα. Οπότε με την Βανίλια διαλέγω ήχους, που δεν παραμορφώνουν με την αυξημένη από τα tweaks ένταση. Αν αποτελεί πρόβλημα για σένα τότε να βάλεις του Dutty.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το Driver_Ati d3d.cab
το δοκιμασα και αυτο αλλα τιποτα;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε κι αυτό δουλευει.

Περιεργο πάντως γιατι αυτά δουλευουν και στου panosha αλλά και στου Dutty.

Δεν πειράζει θα βολευτώ με το παλιο κλασσικό start menu που δουλευει μια χαρά.

Ευχαριστώ πάντως.

 

Παντως στη miri δουλευει μια χαρα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

 

Ελενα, μετα από 24 ωρες με την Βανιλια θα ήθελα να πω τα εξής: Είναι απόλυτα σταθερή και ίσως λίγο πιο γρήγορη από του dutty. Τα παντα δουλευουν κανονικά. Sms στέλνει σωστά:) για mms δεν ξέρω, δεν τα χρησιμοποιώ.

Μοναδικό αρνητικό για μένα είναι η χαμηλή ένταση του ήχου.

Δυστυχώς δεν διορθώνεται απόλυτα με το HD Tweaks, γιατί αν το πειράξεις από εκεί κάνει παραμόρφωση.

Δεν είναι χειρότερη από την official στο θέμα αυτό, αλλά εχω σθνηθίσει στις τελευταίες ρομ και ειδικά στου dutty να έχω καλό και δυνατό ήχο.

Αυτό έχει να κάνει κυρίως με το να μην χάνεις κλήσεις όταν βρίσκεσαι σε θορυβόδεις χώρους αλλά και για σας τις γυναίκες που συνηθίζετε να τα βάζετε στην τσάντα. Οπότε με την Βανίλια διαλέγω ήχους, που δεν παραμορφώνουν με την αυξημένη από τα tweaks ένταση. Αν αποτελεί πρόβλημα για σένα τότε να βάλεις του Dutty.

 

 

Μ' αρέσει που με ανέλαβες προσωπικά:p:O

Γενικά με τους ήχους δεν έχω θέμα, διότι συνήθως το έχω πάνω μου με δόνηση..Αφού την προτείνεις θα την δοκιμάσω.. Στην χειρότερη να μάθω τόσο καλά την διαδικασία σαν εσένα, οπότε θα φλασάρω συνέχεια..:lol:

σ' ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.. καληνύχτα:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Δοκίμασα και πέρασα την super Lite του Onko ,μετά πέρασα την SPB Mobile Shell 3.0

και μετά το Windows Mobile 7 Skin .

Μιλάμε για άλλη αίσθηση , το HD μεταμορφώθηκε κυριολεκτικά και ειλικρινά είναι η πρώτη φορά που δεν ζηλεύω το GUI του iPhone .

Όλη η διαχείρηση γίνεται με το δάχτυλο και ούτε λόγος για πενάκι, εκτώς ελαχίστων περιπτόσεων, ενώ το Manila δείχνει πρωτόγωνο πλέον αφού το SPB Mobile shell 3.0 έχει και λειτουργίες 3D τις οποίες το HD διαχειρίζεται με τρομερή απόκριση.

Εγώ πλέον άραξα και ησύχασα απο τα διάφορα φλασαρίσματα , μέχρι νεωτέρας ...

Η Μπαταρία έχει την ίδια συμπεριφορά με πρίν που είχα την Lite του Onko. Απο χτες με φλασάρισμα , πολλή περιήγηση στο εξαιρετικό GUI, μέτρια χρήση WiFi και αρκετές κλήσεις είμαι ακόμα στο 75%.

Βαλάντης:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Δοκίμασα και πέρασα .................. το Windows Mobile 7 Skin.

 

Ποιο ειναι αυτο το skin ? Κανενα screenshot ? Κανενα link ? ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι αυτο το skin ? Κανενα screenshot ? Κανενα link ? ;)

Εγώ το βρήκα απο εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=392985

αν και δεν κατάφερα να εγκαταστήσω όλα τα προγραμματάκια που δίνει ο littlerain το αποτέλεσμα είναι άκρως εντυπωσιακό.

Βαλάντης:lol:
Link to comment
Share on other sites

1--εχει καταφερει κανενας με το magicall να κανει το λαμπακι ειδοποιησης να αναβει σε μπλοκαρισμενα μηνυματα η κλησεις?στο 3600 μου αναβε στο hd δεν αναβει με οποια ρυθμιση και να βαλω..

2-- to ptravelalarm το εγκαθιστουμε στην καρτα μνημης η στου κινητου την μνημη?

Link to comment
Share on other sites

2-- Στην κάρτα μνήμης άφοβα.

 

παντως δοκιμασα και την τελευταια beta αλλα και την τελευταια stable και στο hd ο μαυρος φοντος εχει μια ασπρη γραμμη ακριβως κατω απο την ημερα και ημερομηνια που στο 3600 δεν ειχε .σαν να εχει προβλημα το σκιν?

 

τα 2 αρχειακια που εδωσε ο zaharakis με τον οπερα για flash κλπ δειχνουν τι σε μερικες σελιδες?τις κινουμενες εικονες?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα 2 αρχειακια που εδωσε ο zaharakis με τον οπερα για flash κλπ δειχνουν τι σε μερικες σελιδες?τις κινουμενες εικονες?

 

Όσες σελίδες έχουν flash banners... τα βλέπεις.

 

Για ξυπνητήρι εγώ προτιμώ το G-Alarm γιατί αφενός όταν βάλεις alarm το βλέπεις και στο Home page του TF3D, αφετέρου δουλεύει άψογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Δοκίμασα και πέρασα την super Lite του Onko ,μετά πέρασα την SPB Mobile Shell 3.0

και μετά το Windows Mobile 7 Skin .

.

 

Επειδή ακουγεται πολύ ενδιαφέρον,θα μπορούσες να δώσεις και το λίνκ για τη ρομ και για το SPB Mobile Shell 3.0 (αν είναι δωρεάν φυσικά).Είδα τα screenshots απ τη σελίδα των xda και είναι πραγματικά πολύ ωραίο αποτέλεσμα..

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...