Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει λίστα για HD προγράμματα, παιχνίδια κλπ όπως το αντίστοιχο του HD2;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Υπάρχει λίστα για HD προγράμματα, παιχνίδια κλπ όπως το αντίστοιχο του HD2;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=442663

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέσω internet βρίσκει την τοποθεσία σου και αναλόγως τον καιρό για την περιοχή σου.

...

 

Δηλαδή πώς βρίσκει την τοποθεσία σου μέσω ίντερνετ?

Θεωρητικά δεν θα έπρεπε να την βρίσκει μέσω GPS ή από τις κεραίες της κινητής?

Εγώ είμαι τώρα Μαρούσι και μου δείχνει καιρό για Αρτέμιδα.

Γίνεται να το απενεργοποιήσω και να δείχνει τον καιρό για την πρώτη πόλη που έχω βάλει χειροκίνητα? (Αθήνα γενικά)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή πώς βρίσκει την τοποθεσία σου μέσω ίντερνετ?

Θεωρητικά δεν θα έπρεπε να την βρίσκει μέσω GPS ή από τις κεραίες της κινητής?

 

Εάν είσαι στο internet μέσω GPRS σου βρίσκει από τις κεραίες την περιοχή. Εάν είσαι με wifi ή το PC, από την ip.

 

Γίνεται να το απενεργοποιήσω και να δείχνει τον καιρό για την πρώτη πόλη που έχω βάλει χειροκίνητα? (Αθήνα γενικά)

 

Γίνεται και αυτό σου συνιστώ να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...

 

Γίνεται και αυτό σου συνιστώ να κάνεις.

 

Έχεις πρόχειρη καμιά παραπομπή για το πως γίνεται η απενεργοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν διάφοροι τρόποι. Ο πιο απλός είναι να πας να αλλάξεις το wallpaper και αντί για weather wallpaper επέλεξε animation wallpaper.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι. Ο πιο απλός είναι να πας να αλλάξεις το wallpaper και αντί για weather wallpaper επέλεξε animation wallpaper.

 

Έβαλα ένα animated wallpaper, αλλά ο καιρός συνεχίζει να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβαλα ένα animated wallpaper, αλλά ο καιρός συνεχίζει να υπάρχει.

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]

"Home.WallpaperMode"=dword:00000002

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]

"Home.WallpaperMode"=dword:00000002

 

To δοκίμασα, αλλά δεν άλλαξε κάτι (πριν είχει την τιμή 1).

 

Έχω αυτή τη ρομ

★[ROM][WWE][Apr.2.10] kwbrs Topix 3.5.10 [sense 2.5.2012][5.2.21897]

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση έκανες; Δοκίμασε και την τιμή 0.

 

Ναι έκανα επανεκκίνηση. Δοκίμασα και με 0, καμία διαφορά.

 

 

Btw, όταν πρωτοέβαλα τη ρομ, δεν έδειχνε κάποια πόλη, κάτι πάτησα εκεί στο weather και ενεργοποιήθηκε. Αλλά δεν έχει καμία επιλογή στο weather για απενεργοποίηση τώρα.

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθεία σας.Μου έχει σπάσει η οθόνη από το HD και η ace hellas μου ζητάει 270 ευρώ ενώ μέσω internet τη βρίσκω 60 δολλάρια καινούργια.Το πρόβλημα είναι ότι δεν αναλαμβάνει κάποιος έξω με μαγαζί επιδιορθώσεων να την αλλάξει (βέβαια δεν την έχω αγοράσει ακόμα).Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία συμφέρουσα λύση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθεία σας.Μου έχει σπάσει η οθόνη από το HD και η ace hellas μου ζητάει 270 ευρώ ενώ μέσω internet τη βρίσκω 60 δολλάρια καινούργια.Το πρόβλημα είναι ότι δεν αναλαμβάνει κάποιος έξω με μαγαζί επιδιορθώσεων να την αλλάξει (βέβαια δεν την έχω αγοράσει ακόμα).Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία συμφέρουσα λύση?

 

Eίχα δει παλαιότερα στο youtube αναλυτικές οδηγίες για την αλλαγή οθόνης σε ένα iphone από μία εταιρία ονόματι irepair. Δεν γνωρίζω εάν ασχολείται και με άλλες μάρκες κινητών. Πάντως ρίξε μια ματιά. Την οθόνη που την βρήκες σε αυτή την τιμη;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά θα ήθελα τη βοήθεία σας.Μου έχει σπάσει η οθόνη από το HD και η ace hellas μου ζητάει 270 ευρώ ενώ μέσω internet τη βρίσκω 60 δολλάρια καινούργια.Το πρόβλημα είναι ότι δεν αναλαμβάνει κάποιος έξω με μαγαζί επιδιορθώσεων να την αλλάξει (βέβαια δεν την έχω αγοράσει ακόμα).Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία συμφέρουσα λύση?

 

http://mikechannon.net/PDF%20Manuals/HTC_Blackstone_Service_Manual.pdf

 

Δες αυτό μήπως σε βοηθήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλή σας ημέρα!

έχω κάποιο προβληματάκι και θα ήθελα την γνώμη σας.. Είχα για καιρό την ρομ του xanny αλλά είτε μου έσβηνε είτε μετά από κάποιες μέρες παρατήρησα ότι δεν άνοιγε συγκεκριμένο πρόγραμμα που αρχικά λειτουργούσε κανονικά.. Αλλαξα λοιπον διάφορες ρομ ελπίζοντας ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα που πλεον δεν λειτουργούσε (destinator) θα δούλευε..

Αμέσως μετά το φλασάρισμα λειτουργεί κανονικά... Μόλις ομως φορτώσω τα βασικα προγράμματα (en-gr keyboard, sk tools, resco), κολλάει..:( τι να κανω;;; το χρειάζομαι.. ουτε και το igo λειτουργει..:( μήπως έχει μείνει τίποτα σε καμιά registry;; αν και του έχω κανει διαφορα clean...

 

σας ευχαριστώ πάρα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

καλή σας ημέρα!

έχω κάποιο προβληματάκι και θα ήθελα την γνώμη σας.. Είχα για καιρό την ρομ του xanny αλλά είτε μου έσβηνε είτε μετά από κάποιες μέρες παρατήρησα ότι δεν άνοιγε συγκεκριμένο πρόγραμμα που αρχικά λειτουργούσε κανονικά.. Αλλαξα λοιπον διάφορες ρομ ελπίζοντας ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα που πλεον δεν λειτουργούσε (destinator) θα δούλευε..

Αμέσως μετά το φλασάρισμα λειτουργεί κανονικά... Μόλις ομως φορτώσω τα βασικα προγράμματα (en-gr keyboard, sk tools, resco), κολλάει..:( τι να κανω;;; το χρειάζομαι.. ουτε και το igo λειτουργει..:( μήπως έχει μείνει τίποτα σε καμιά registry;; αν και του έχω κανει διαφορα clean...

 

σας ευχαριστώ πάρα πολυ!!

 

Ειχα παρομοιο προβλημα. Μετα απο 2 hard reset, εβαλα την τελευταια του miri και ησυχασα :)

Link to comment
Share on other sites

και μια του μιρι δοκιμασα, καθως και την energyrom που εχω κρατησει τωρα.. και παλι δεν δουλευει :( θα το καψω απο τις πολλες ρομ και τα hard reset:wacko::p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αμέσως μετά το φλασάρισμα λειτουργεί κανονικά... Μόλις ομως φορτώσω τα βασικα προγράμματα (en-gr keyboard, sk tools, resco), κολλάει..:( τι να κανω;;; το χρειάζομαι.. ουτε και το igo λειτουργει..:( μήπως έχει μείνει τίποτα σε καμιά registry;; αν και του έχω κανει διαφορα clean...

 

Θα συνιστούσα να μείνεις για λίγο με την official και να μην βάλεις "μυστήρια" προγράμματα που μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα (πχ. SKTools) και να το δουλέψεις λίγο έτσι. Επίσης πρόσεχε την σβήνεις στη registry με τα clean tools. Ποτέ δεν σβήνουμε κάτι αν δεν ξέρουμε ακριβώς τι είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικά η λύση ήταν πολύ απλή και είχε δημιουργηθει από τα mms μου:wacko:

διαγράφοντας το smsmodule.dll το πρόγραμμα λειτουργεί κανονικά!!:)

η λύση ήρθε από τον panosha:respect:

ευχαριστώ βέβαια για την βοήθεια σας :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας media player που να παίζει σταθμούς internet radio;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαγκε σας ειχα πει που δεν ανοιγε το κινητο μ, μετα απο το hard reset ειχαν γινει ολα ξαναπερναω τα διαφορα προγραμματα(σπασμενα) και μετα απο 2 βδομαδες αρχησε τα ιδια.. Ξανακανω hardreset, βγαζω και την καρτα μνημης το κινητο εκει που δευλευει κολαει και παγωνει η οθονη στα καλα καθουμενα.. αλλες φορες οταν μιλαω στο τηλ αλλες σε αναμονη οταν ειναι οτι να νε.. Οσο το ειχα αγαπησει στην αρχη τοσο το σηχαθηκα!! Τι μπορω να το κανω για να δουλευει σωστα? Να το παω σε καποιο service?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Φοράς επίσημη rom στη συσκευή σου; Μετά από hard reset εγκαθιστάς προγράμματα; Άστο χωρίς προγράμματα για ένα διάστημα για να δεις πως δουλεύει.

 

Παιδιά υπάρχει κανένας media player που να παίζει σταθμούς internet radio;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=216090

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2733967#post2733967

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη λύση που αναφέρεσαι λύνει το πρόβλημα με το Destinator και μόνο, όχι τα υπόλοιπα.

 

Καλημέρα!

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, όμως επειδή το όλο θέμα μου ξεκίνησε λόγω του destinator και με τις εναλλαγές ρομ κατέληξα στην energy που μέχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει κανένα περίεργο, θεώρησα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με την xanny.. Εφόσον τώρα λειτουργούν όλα καλά, λέω να το αφήσω λίγο στην ησυχία του..:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που φοραω ειναι η ελλ. του γρηγορη. Ξερει μηπως καποιος πως

αλλαζουμε το χρωμα απο μαυρο σε

πρασινο στα εισερχομενα μυνηματα και email. Το προτιμω πρασινο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...