Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Επέτρεψε μου να εμπιστεύομαι την χρόνια εμπειρία μου στο χώρο. Από εκεί και πέρα, κάνε ότι καταλαβαίνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλαρακι δν αντιλεγω....απλα σου ξαναλεω οτι μ ειπαν στην ace...

αλλα πιστευω ολο και καποιος θα εχει κανει αλλαγη....αλλιως γιατι να πουλανε προσοψεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

περιμενω ενα κομπλε oem lcd+digitizer για το hd ενος ξαδερφου μου που εσπασε η οθονη (ebay77ευρω),οταν το παραλαβω θα σας πω το εξωτερικο πλαστικο βγαινει πολυ ευκολα απο την εξωτερικη πλευρα ειναι κολλητο

ps ο athanaso77 λεει τι σου λεει,με λιγη προσοχη και υπομονη μπορεις με ελαχιστο κοστος να το φτιαξεις μονος σου,η σε καποιο αλλο service αν δεν θελεις να το ρισκαρεις

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

hmmm...δηλαδη γινεται να το αλλαξω ετσι?αλλαζει μονο το πλαστικο?

γιατι αυτοι απο την ace λεγανε οτι ειναι fit με οθονη και δν ειναι αποσπομενο...

Link to comment
Share on other sites

κομπλε ειναι το γνησιο ανταλλακτικο,αλλα αν το βγαλεις απο μπροστα το ξεκολλας απο το digitizer,αλλα δε νομιζω να το βρεις μονο του,προτινω να παρεις ενα digitizer να κανεις τη δουλεια σου και παλι πρεπει να το κολλησεις ομως στην lcd και θα πρεπει να ανοιξεις ολο το τηλεφωνο για να το κανεις φυσικα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

βασικα δν θα το ανοιξω εγω...θα το κανει παλικαρι που ξερει...για δωσε μ ενα λινκ να τσεκαρω..
Link to comment
Share on other sites

αυτο που σου εδωσε ο athanaso77 παντως εχει και το digitizer μεσα,κανε αναζητηση htc hd digitizer και θα βρεις πολλα και διαφορα:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ρε ****το...σε κανεναν δν εχει τυχει να αλλαξει τζαμακι?ο μοναδικος ειμαι?:P

 

Έχουν αλλαχθεί και στο παρελθόν. Και το καλύτερο πουμπορείς να κάνεις είναι αυτο που σου είπε ο athanaso. Από το ebay να πάρεις το τζαμάκι όπως σου έδωσε το λινκ και να το βάλεις είτε μόνος σου αφού πρώτα δεις στο youtube τα αντίστοιχα βιντεάκια και τα μάθεις απέξω, αλλά και διαβάσεις τα manuals που το γράφουν μέσα και μετά να το κάνεις. Ή να στο κάνει κάποιος που ξέρει.

 

Αλλά αν δεν τα πάρεις από το eBay θα σου βγει ο κούκος αηδόνι. Κάτι ξέρει ο athanaso και στο λέει...;)

Link to comment
Share on other sites

ναι..αλλα το βρηκα και απο ελλαδα...βεβαια λιγο πιο ακριβα....

εδοοο -------------------> http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=173&p=8817 τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω μία ερώτηση.

 

θέλω να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα που σκαννάρει barcodes 2d.

 

έχω βρεί το πρόγραμμα, είναι ένα cad αρχείο.

 

δέν έχω εγώ το HTC HD αλλά το έχει το άτομο μία φίλη μου και το χρειάζεται αυτό το πρόγραμμα.

 

μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες τί πρέπει να κάνω για να εγατασταθεί στο κινητό?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω μία ερώτηση.

 

θέλω να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα που σκαννάρει barcodes 2d.

 

έχω βρεί το πρόγραμμα, είναι ένα cad αρχείο.

 

δέν έχω εγώ το HTC HD αλλά το έχει το άτομο μία φίλη μου και το χρειάζεται αυτό το πρόγραμμα.

 

μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες τί πρέπει να κάνω για να εγατασταθεί στο κινητό?

 

ευχαριστώ

αν ειναι το προγραμμα που βρηκες σε τελειωμα cad δεν μπορω να σε βοηθησω αν ομως η προεκταση του αρχειου ειναι cab τοτε κοιτα τι θα κανεις

παιρνεις το αρχειο και το αντιγραφεις στην καρτα που εχει το κινητο μεσα πως?

α.βγαζεις την καρτα απο το κινητο την βαζεις μεσα σε ενα card reader ,συνδεεις το card reader με το pc που εχεις το προγραμμα και το αντιγραφεις εκει ή

β.συνδεεις το κινητο (με την καρτα μεσα) με το pc που εχεις το αρχειο (μεσω activesync) και αντιγραφεις το αρχειο στο κινητο(στην καρτα μνημης)

αφου λοιπον εχεις τωρα το προγραμμα στην καρτα μνημης του κινητου σου πας μεσω file explorer το βρισκεις και το πατας με τη γραφιδα (τα αρχεια cab ειναι εκτελεσιμα αρχεια στα windows mobile) το εγκαταστεις στην καρτα μνημης (αν σε ρωτησει) και μετα πας στα προγραμματα και το τρεχεις απο κει

αυτα ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κλείνει (off) το κινητό σε προκαθορισμένη ώρα κάθε ημέρα;

 

Να το κλείνει τελείως; Δεν έχω δει κάτι σχετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι το προγραμμα που βρηκες σε τελειωμα cad δεν μπορω να σε βοηθησω αν ομως η προεκταση του αρχειου ειναι cab τοτε κοιτα τι θα κανεις

παιρνεις το αρχειο και το αντιγραφεις στην καρτα που εχει το κινητο μεσα πως?

α.βγαζεις την καρτα απο το κινητο την βαζεις μεσα σε ενα card reader ,συνδεεις το card reader με το pc που εχεις το προγραμμα και το αντιγραφεις εκει ή

β.συνδεεις το κινητο (με την καρτα μεσα) με το pc που εχεις το αρχειο (μεσω activesync) και αντιγραφεις το αρχειο στο κινητο(στην καρτα μνημης)

αφου λοιπον εχεις τωρα το προγραμμα στην καρτα μνημης του κινητου σου πας μεσω file explorer το βρισκεις και το πατας με τη γραφιδα (τα αρχεια cab ειναι εκτελεσιμα αρχεια στα windows mobile) το εγκαταστεις στην καρτα μνημης (αν σε ρωτησει) και μετα πας στα προγραμματα και το τρεχεις απο κει

αυτα ...

 

σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Νεος στον κοσμο του HTC και γενικοτερα στον κοσμο του Win Mobile,σκεφτομαι να χρησιμοποιησω την επιδοτηση μου για την αποκτηση του HTC Touch HD.

Εχω καποιες γενικες αποριες και θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με αυτες(ή εστω μια κατατοπιση στο που μπορω να ψαξω).

Ζητω συγνωμη εκ των πρωτερων αν εχουν απαντηθει κ πρωτυτερα.

1.Ποια ακριβως εκδοση φοραει αυτη τη στιγμη το Touch HD?αν γνωριζω καλα η τελευταια εκδοση ειναι η 6.5.Επιδεχεται αναβαθμιση?Και αν ναι απο που?Απ'την ACE Hellas?Οταν βγουν τα Win Mobile 7 θα μπορεσω να αναβαθμισω σε αυτα?(γιατι καπου ειδα οτι δε γινεται)

2.Στο iphone υπαρχει το jailbreak.Στο Touch HD υπαρχει κατι αναλογο?Δηλαδή μια "τροποποιημενη" εκδοση του λογισμικου?Και αν ναι σε τι εξυπηρετει?Μηπως μεσω καποιας τετοιας "εκδοσης" μπορεις να αναβαθμισεις σε win mobile 7?

3.Πλεον βγαινει(βγήκε?) το HD 2.Η διαφορα στην τιμη ειναι γυρω στα 180€.Αξιζει η διαφορα αυτη επι τους ουσιας?

 

Ευχαριστω για το χρονο σας και θα περιμενω τα "φωτα" σας!

Link to comment
Share on other sites

1. Επίσημα, τόσο από την ace hellas όσο και από την Htc η τελευταία επίσημη είναι (και θα είναι) η 6.1. Ωστόσο αν θέλεις μπορείς να βάλεις την 6.5, από τους xda-developers.com

2. Δεν υπάρχει και δεν χρειάζεται jailbreak, βάζεις κατευθείαν αγορασμένα, free και σπασμένα προγράμματα. Windows mobile 7 δεν έχουν βγει ακόμα, και όταν βγουν θα έχουν υψηλότερες απαιτήσεις σε hardware.

3. Σε hardware επίπεδο αξίζει. Αν πιστεύεις πως μπορείς να τα αξιοποιήσεις, τα δίνεις. Για εμένα οι δυνατότητες του hd είναι αρκετές για να καλύψουν τις δυνατότητες των wm 6.1/6.5

Link to comment
Share on other sites

Φιλε l3ft3r1s σ'ευχαριστω για τις απαντησεις σου.Θα σταθω λιγο στο τελευταιο που λες.Δηλαδη ακομα και οταν βγει η 7,δε θα μπορει να υποστηριζονται απο το HD σε επιπεδο hardware?

Τι παραπανω(σε γενικες γραμμες παντα) εχει η 6.5 απ'την 6.1 και στο μελλον η 7 απ'την 6.1(ή 6.5) αντιστοιχα?

Αξιζει να βαλω απο τη σελιδα που μου ειπες την 6.5?Ή ειναι καλυτερα να παραμεινω στο official της HTC?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Φήμες λένε ότι τα wm7 θα έχουν ριζικές διαφορές σε σχέση με ότι έχουμε δει μέχρι σήμερα. Κατά συνέπεια δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε για το αν και πως θα υποστηρίζει η συγκεκριμένη συσκευή την εν λόγω έκδοση. Τώρα κάνουμε μόνο εικασίες που κατά τη γνώμη μου είναι άτοπες μιας και δεν πρόκειται να δούμε τα 7 άμεσα.

 

Γνώμη μου, εάν δεν αποζητάς εμφανισιακές φανφάρες, μείνε όπως είσαι. Η συσκευή θα βαρύνει προς χάριν της εμφάνισης που είναι και η ουσιαστική τροποποίηση στα 6.5

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικη κ λογικη η απαντηση σου φιλε athanaso77.

Οσον αφορα το αλλο μου ερωτημα:

Αξιζει να βαλω απο τη σελιδα που μου ειπες την 6.5?Ή ειναι καλυτερα να παραμεινω στο official της HTC?

τι γνωμη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσον αφορα το αλλο μου ερωτημα:

 

τι γνωμη εχεις?

 

Και σε αυτό έχω απαντήσει ακριβώς από πάνω.

 

Εάν θέλεις μια πιο γρήγορη, ελαφριά και εξίσου σταθερή και προσεγμένη ROM, δες αυτή. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα και ας μην είναι 6.5

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω κ παλι!

Δηλαδη απ'οσο καταλαβα αυτες οι custom roms κυριως επεμβαινουν "αισθητικα" στη συσκευη(και την "επιβαρυνουν") και δεν επιδρουν λειτουργικα?Right?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...