Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγαινε στα contacts/menu/options και βεβαιωσου οτι δεν ειναι τσεκαρισμενο κανενα παραθυρο

soft reset και λογικα πρεπει να σου δουλεψει (και σε μενα παντως ετσι δουλεψε)

για συμβατοτητα πρωτη φορα το ακουω ,εχεις βαλει την εκδοση RandomAccess για WVGA (800*480);

 

το εβαλα και γω για να το τσεκαρω

δουλευει μια χαρα στην topix

μολις το εγκαταστησεις σου ζηταει μονο του restart

αφου γινει πας start/programs/utilities/ simmanager

εκει θα δεις ολες τις επαφες πας

menu/select all/save to contacts

και εισαι ετοιμος οταν πας στην αρχικη οθονη και πατησεις contacts θα εμφανισει τις επαφες με ελληνικο πλαγιο ευρετηριο (κοιτα να μην τσεκαρισμενα αυτο που γραφω πιο πανω)

στο ανεβασα και δω

http://rapidshare.com/files/301391052/HTC_Random_Access_-_Greek.cab.html

 

Για την συμβατότητα είχες δίκαιο είχα λάθος version, έκανε εγκατάσταση κανονικά τώρα αλλά από start contacts μου δουλεύει έχω κάνει αλλαγή τις registry για ελληνικά αλλά από manila δεν..... σε κάποιες rom άλλαζε κι'εκει,

Ευχαριστώ.....

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν υπάρχει προς το παρόν λύση να έχεις ελληνική μπάρα και στο manila της ROM που φοράει η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει προς το παρόν λύση να έχεις ελληνική μπάρα και στο manila της ROM που φοράει η συσκευή σου.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, αυτό πάντως είναι το λιγότερο μπρός στην ταχύτητα και την εργονομία της.... είχα βάλει για λίγο μια παλαιότερη version όταν την είχες ξαναπροτείνει αλλά αυτή νομίζω ότι είναι σε πολύ καλό επίπεδο.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομίζω πλέον να βρεις καλύτερη ROM με WM6.1 μιας και το development έχει σταματήσει πλέον από όλους τους "μάγειρες" μιας και πλέον "μαγειρεύουν" με τα πρώτα επίσημα (και όχι μόνο) WM6.5 builds που κυκλοφορούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τοχω δοκιμασει μονο σε hd αλλα και γω υποθετω οτι δουλευει αφου υπαρχει η ιδια αναλυση οθονης με το topaz (td2)

Επιβεβαινω το παραπανω.το δοκιμασα κ λειτουργει τελεια. ευχαριστω.

εντιτ:μολις παρατηρησα τυχαια πως σε landscape mode υπαρχει ενα μικρο προβλημα.οι χαρακτηρες ξεφευγουν απο το οριο των κουμπιων, πραγμα που δεν με απασχολει καθολου ομως αφου οταν το εχω σε landscape γραφω παντα με το hardware keyboard..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεω στα Vista με Mobile Center εχει ιντερνετ...

Οταν το συνδεω στα XP με Activesync δεν εχει ιντερνετ...

Ο συγχρονισμος παντως με Outlook και στα XP γινεται μια χαρα.

Το ιδιο αποτελεσμα εχει και με Black Pearl v3.4 και με μαμισια 1.56.401.0

Ενα παλιοτερο PDA X600 που εχω, δουλευει μια χαρα και στις δυο περιπτωσεις...

Θελω να πω οτι τα XP δεν εχουν προβλημα.

Τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεω στα Vista με Mobile Center εχει ιντερνετ...

Οταν το συνδεω στα XP με Activesync δεν εχει ιντερνετ...

Ο συγχρονισμος παντως με Outlook και στα XP γινεται μια χαρα.

Το ιδιο αποτελεσμα εχει και με Black Pearl v3.4 και με μαμισια 1.56.401.0

Ενα παλιοτερο PDA X600 που εχω, δουλευει μια χαρα και στις δυο περιπτωσεις...

Θελω να πω οτι τα XP δεν εχουν προβλημα.

Τι μπορει να φταιει;

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό είναι θέμα υπολογιστή και όχι της συσκευής σου η της rom που φοράει

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωίζω το εξής πρόβλημα στο hd μου!

 

Όποιο πρόγραμμα τρέχει fullscreen και υποστηρίζει τον g-sensor (opera, resco contacts,resco photo viewer), με το που το γυρίσω από οριζόντια κάθετα ή αντίστροφα μου εμφανίζει την επάνω μπάρα των wm.

 

Ξέρει κανείς πως στρώνει αυτό; :worry:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεω στα Vista με Mobile Center εχει ιντερνετ...

Οταν το συνδεω στα XP με Activesync δεν εχει ιντερνετ...

....................................

Τι μπορει να φταιει;

 

Δοκίμασε στο settings -> connections -> USB to PC να κάνεις toggle to enable faster data synchronization. Λογικά, σε μια απο τις δύο περιπτώσεις θα πρέπει να έχεις internet στη συσκευή.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση και απο μενα...

Εχω βαλη τον Opera_Browser_9_70_35432_0 σε αντικατασταση αυτου που ειχε..

Σε ολες της σελιδες δεν εχω κανενα προβλημα σε μια σελιδα ομως(που χρησημοποιω αρκετα κιολας)μου εμφανιζεται τεραστια και στην οποια δεν λειτουργει το zoom.

Σε καποια φαση κατι εκανα(δεν θυμαμαι ακριβως)και το εφτιαξα.....ομως υστερα απο επανεγκατασταση και αφου αλλαξα για λιγο Opera και ξαναβαλα παλι τον ιδιο μου το ξανακανει...σιγουρα κατι παιζει με τις ρυθμησης αλλα εχω καραφλιαση ...δεν μπορω να το βρω....και ολα αυτα παιδια ΜΟΝΟ σε ενα side....στα αλλα παιζει κανονικα...ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση και απο μενα...

Εχω βαλη τον Opera_Browser_9_70_35432_0 σε αντικατασταση αυτου που ειχε..

Σε ολες της σελιδες δεν εχω κανενα προβλημα σε μια σελιδα ομως(που χρησημοποιω αρκετα κιολας)μου εμφανιζεται τεραστια και στην οποια δεν λειτουργει το zoom.

Σε καποια φαση κατι εκανα(δεν θυμαμαι ακριβως)και το εφτιαξα.....ομως υστερα απο επανεγκατασταση και αφου αλλαξα για λιγο Opera και ξαναβαλα παλι τον ιδιο μου το ξανακανει...σιγουρα κατι παιζει με τις ρυθμησης αλλα εχω καραφλιαση ...δεν μπορω να το βρω....και ολα αυτα παιδια ΜΟΝΟ σε ενα side....στα αλλα παιζει κανονικα...ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο?

ποιο σαιτ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στο settings -> connections -> USB to PC να κάνεις toggle to enable faster data synchronization. Λογικά, σε μια απο τις δύο περιπτώσεις θα πρέπει να έχεις internet στη συσκευή.

 

Ευχαριστω keras για την πληροφορια αν και δεν ειναι ετσι ακριβως

επειδη εχω ελληνικη ρομ στην περιπτωση μου υπαρχουν οι εξης 3 επιλογες:

 

1. ActiveSync

x Λειτουργια για προχωρημενους

2. Μοναδα Δισκου

3. Μοιρασμα συνδεσης (χρηση ως modem)

 

Απλα πρεπει να μην τικαρουμε το (Λειτουργια για προχωρημενους) για να παρει ιντερνετ.

Ποσταρω τη λυση απλα για αυτους που πιθανον να εχουν το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω keras για την πληροφορια αν και δεν ειναι ετσι ακριβως

επειδη εχω ελληνικη ρομ στην περιπτωση μου υπαρχουν οι εξης 3 επιλογες:

 

1. ActiveSync

x Λειτουργια για προχωρημενους

2. Μοναδα Δισκου

3. Μοιρασμα συνδεσης (χρηση ως modem)

 

Απλα πρεπει να μην τικαρουμε το (Λειτουργια για προχωρημενους) για να παρει ιντερνετ.

Ποσταρω τη λυση απλα για αυτους που πιθανον να εχουν το ιδιο προβλημα.

 

Λογικά η ίδια επιλογή πρέπει να είναι, εγώ την έχω ενεργή σε αγγλική rom όπως προτείνει ο keras και βλέπει ίντερνετ κανονικά, όμως στο pc της δουλείας δεν συνδέετε, και μια που λέμε για συνδέσεις πως γίνετε να έχεις ίντερνετ κανονικά να ενημερώνεις τον καιρό και το quickgps να θέλει wifi για να κάνει update;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Βρηκα κατι εδω αλλα δεν καταλαβα ποιο και πως οσον αφορα ενα εορτολογιο για το HTC.Ειχα συμβολευτει απο δω ενα εορτολογιο για το Τytn II αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν.Για το HD ποιο ειναι το ιδανικο και δοκιμασμενο να βαλω?Μπορειτε να μου στειλετε την εφαρμογη?Εκεινο ειχε την δυνατοτητα περαν απο τις γιορτες καθε μερα να μου δειχνει και ποιος απο τις επαφες γιορταζει καθως και ημερομηνιες εορτων γενικα οπως και αργιων.

Θα εκτιμουσα την βοηθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το εορτολόγιο που χρησιμοποιούσες στο tytn σου, επειδή έχει today plugin δεν θα σου δουλέψει εδώ όσο χρησιμοποιείς το TF3D (Υπάρχουν λύσεις για να δουλέψουν ταυτόχρονα αλλά δεν σου τις προτείνω).

 

Εναλλακτικά στο HD σου μπορείς να βάλεις αυτό...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εορτολόγιο που χρησιμοποιούσες στο tytn σου, επειδή έχει today plugin δεν θα σου δουλέψει εδώ όσο χρησιμοποιείς το TF3D (Υπάρχουν λύσεις για να δουλέψουν ταυτόχρονα αλλά δεν σου τις προτείνω).

 

Εναλλακτικά στο HD σου μπορείς να βάλεις αυτό...

Ευχαριστω πολυ νασαι καλα θα το δοκιμασω αργοτερα να δω πως παει...νασαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι θα σας ζαλισω λιγο....υπαρχει καποιο αρχειο να μου στειλετε να εχει ελληνικο πληκτρολογιο?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωίζω το εξής πρόβλημα στο hd μου!

 

Όποιο πρόγραμμα τρέχει fullscreen και υποστηρίζει τον g-sensor (opera, resco contacts,resco photo viewer), με το που το γυρίσω από οριζόντια κάθετα ή αντίστροφα μου εμφανίζει την επάνω μπάρα των wm.

 

Ξέρει κανείς πως στρώνει αυτό; :worry:

 

Μιας και μόλις το δοκίμασα, να σημειώσω πως είχα εγκαταστήσει το gyrator2. Αφού έκανα uninstall και soft reset το ξαναδοκίμασα, και πάλι τα ίδια. Ακόμα και μετά από

hard reset η taskbar εμφανίζεται με το που αλλάξει η γωνία του κινητού :(

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι θα σας ζαλισω λιγο....υπαρχει καποιο αρχειο να μου στειλετε να εχει ελληνικο πληκτρολογιο?

 

Επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τι θέλεις, θέλεις να γράφεις ελληνικά?

 

 

Αν ναι, μονόδρομος, μιας και είναι και το καλύτερο, είναι το Finger Keyboard. Το βρίσκεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τι θέλεις, θέλεις να γράφεις ελληνικά?

 

 

Αν ναι, μονόδρομος, μιας και είναι και το καλύτερο, είναι το Finger Keyboard. Το βρίσκεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

 

πολυ καλο οντως το finger, αλλα και το εργοστασιακο που εχει δωθει στην προηγουμενη σελιδα επισης πολυ βολικο. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο οντως το finger, αλλα και το εργοστασιακο που εχει δωθει στην προηγουμενη σελιδα επισης πολυ βολικο. :)

 

Αν και είναι λίγο πιο ωραίο το εργοστασιακό, το FK με είχε βολέψει πολύ περισσότερο.

 

Και εκτός αυτού δούλευε σε όλες τις rom απροβλημάτιστα...

 

Και αν του έβαζα το παρατεταμένο πάτημα για να βάλει το σύμβολο σε λιγότερο χρόνο και την δόνηση με μικρότερη διάρκεια ήταν ακόμα καλύτερο!

Και άλλαζε και χρώματα!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τι θέλεις, θέλεις να γράφεις ελληνικά?

 

 

Αν ναι, μονόδρομος, μιας και είναι και το καλύτερο, είναι το Finger Keyboard. Το βρίσκεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

και ποιο απο ολα να κατεβασω?που βλεπω τι τυπο οθονης η κινητου εχω?

Link to comment
Share on other sites

και ποιο απο ολα να κατεβασω?που βλεπω τι τυπο οθονης η κινητου εχω?

 

Αυτό το ξέρεις γενικά.

 

Αλλά Start/Settings στην δεύτερη καρτέλα στις πληροφορίες συσκευής. δεν θυμάμαι ακριβώς.

 

Αλλά έχεις WVGA = 800x480 pixels;) στο HD πάντα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο για να βγαζει ελληνικους χαρακτηρες στο πλαι δεξια για επιλογη ονοματων απο τις επαφες ειναι το ιδιο προγραμμα η θελει αλλα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...