Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ilka71:

Ποια ROM φοράς; Την official;

για τα μεγαλα γραμματα εκανα μια ερωτηση ,ναι εχω την μαμα 1.56.ετσι ειναι το κανονικο?να εχουν τα μενου μεγαλα γραμματα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μια ερώτηση σχετικά με το A2DP και το bluetooth ακουστικό.....

Πώς 'παίζει'?? χρειάζεται κάποια ρύθμιση από το εκάστοτε πρόγραμμα που παίζει το video ή τον ήχο ή γίνεται κάπως αλλιώς??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

 

Μπορείς απλά να χρησιμοποιήσεις αυτό... http://rapidshare.com/files/207816065/13-BTaudioTransfer.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη το δοκιμάζω τώρα! :)

 

Άψογο! :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

@Οδυσσέα υπάρχει κανα link για το Nasa Africa? κάπου χάθηκα και δεν ξέρω τι να κατεβάσω:blink:

 

 

:):):):):):)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

βοήθεια, δεν τρέχει με τίποτα uspl2.5, δεν μπορεί να ανοίξει την usb λέει

 

http://img42.imageshack.us/img42/9707/61111260.th.png' alt='61111260.th.png'>

 

σημειωτέον, έχω περάσει την official 1.56.

 

ακυρο, λαθος μου...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια.. περναω τωρα την ρομ του τοπαζ, αλλα δεν προχωραει απο το 0%:(

τι να κανω;;;

 

 

αναγκάστηκα κι εκανα hard reset, αλλά τώρα πως θα περάσω την topaz..;;

 

 

η διαδικασία κολλάει γενικά στην φάση όπου εμφανιζεται η οθονη με τα 3 χρώματα όπου γράφει

BLAC100 32M

SPL-1.54.0000

MicroP-blackstone (LED) v6

τώρα που επιχειρώ να φλασάρω μέσω κάρτας εκεί έχω μείνει πάλι.. Τρέχω το blac_uspl.exe αλλά ούτε η οθόνη σβήνει όπως θα έπρεπε, ούτε ξεκινάει την διαδικασία φάσαρίσματος.. :(:(

Link to comment
Share on other sites

 

Και πάλι ευχαριστώ:lol:

 

παιδια λιγη βοηθεια.. περναω τωρα την ρομ του τοπαζ, αλλα δεν προχωραει απο το 0%:(

τι να κανω;;;

 

Απ' οτι φαίνεται δεν έχεις τρέξει το USPL γι αυτο στα κάνει.

Μην πανικοβαλεσαι σου στελνω οδηγιες.

 

αναγκάστηκα κι εκανα hard reset, αλλά τώρα πως θα περάσω την topaz..;;

η διαδικασία κολλάει γενικά στην φάση όπου εμφανιζεται η οθονη με τα 3 χρώματα όπου γράφει

BLAC100 32M

SPL-1.54.0000

MicroP-blackstone (LED) v6

τώρα που επιχειρώ να φλασάρω μέσω κάρτας εκεί έχω μείνει πάλι.. Τρέχω το blac_uspl.exe αλλά ούτε η οθόνη σβήνει όπως θα έπρεπε, ούτε ξεκινάει την διαδικασία φάσαρίσματος.. :(:(

 

Ελενα, όπως είσαι κάνε soft reset από το κουμπακι πισω.

Θα επανέλθεις έτσι στην ρομ που ήσουν.

Αν κάνεις το φλασαρισμα απο καρτα βεβαιωσου οτι το έχεις μεταρέψει σε blacimg.nbh και βάλτο στην κάρτα σου.

Αλλά γιατί δεν το κάνεις απο τον υπλογιστή που είναι πιο απλό?

Λοιπόν πάμε με οδηγίες:

1. ανοιξε το active sync πήγαινε conection settings και ξετικαρισε την δευτερη επιλογη allow usb connections.

2.Βγάλε την κάρτα και κλεισε την συσκευή. Ξανανειξε την σε boot load mode, ΞΑΝΑΒΑΛΕ τώρα την κάρτα σου.

3. Αφου βεβαιωθείς ότι στο κάτω μέρος της οθόνη γράφει usb, τρέχεις το αρχειάκι από το USPL 2.5

4. Θα δεις πλεον να γραφει uspl στο boodloader. H oθόνη θα ανοιγοκλήσει και θα εντοπίσει το αρχειο της ρομ στην κάρτα σου.

θα σε ρωτήσει αν θες να κάνεις update οπότε πατας το power button και ξεκινα η διαδικασία.

 

Αν φλάσάρεις από το pc, κάνεις την ίδια διαδικασία απλά δεν πειράζεις την κάρτα και φυσικά δεν βάζεις το blacimg.nbh στην κάρτα γιατι δεν θα σε αφήσει να bootαρεις.

Μόλις περάσεις το uspl τρέχεις κανονικά το αρχειάκι BlackstoneRUUWrapper.exe και αρχιζει η διαδικασια να τρεχει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Ζαχαράκης

Όντως με την Super lite Onkolog υπάρχει διαφορά.

Σε συνάρτιση με το Shell3 συν τα γνωστά που χρησιμοποιείς χαίρομαι την συσκευή μου.

Κάτι η ρομ κάτι το shell αλλά και το IGO :D θα με κάνουν να ξεχάσω για λίγο το φλασάρισμα.

 

Κωστη το ειπα οτι δεν ξαναφλασαρω με τα τωρινα δεδομενα!η ρομ ειναι απιστευτη και μαλλλον με βλεπω,για 1η φορα στα χρονικα μου με wm....να κλεινω μηνα με την ιδια ρομ :blink::happy:

 

Aν εννοείς tts είναι στην υπογραφή μου.

Αν εννοείς προηχογραφημένες (Venera) χωρίς φυσικά αναγγελία οδού, εδώ.

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=3548

 

Ολοι χρησιμοποιούμε την Αφροδίτη (tts) πάντως.

 

Αν είμαστε off topic να ζητήσω ένα συγγνώμη από τους συμφορουμίτες.:O

 

εσυ οτι και να πεις,με τετοια προσφορα...θα ηταν ιεροσυλια να κατηγορηθεις με offtopic :!:

thanks Οδυσσεα για ολη την δουλεια σου και απο εδω :)

 

Ο Κώστας έχει δοκιμάσει όλες τις 6.5 αλλά τώρα αν κατάλαβα καλά "φοράει" 6.1 super light του Onkolog

 

ελπιζω να μεινει με αυτη Γιαννη για καμποσο καιρο και να ηρεμησει :happy::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, ξαναδοκίμαζω και σου λέω.. Μάλλον αυτο που λες με το uspl έκανα λάθος..

Πάντως επειδή απελπίστηκα με το pc

είπα να δοκιμασω μα κάρτα για ευκολότερα.. Σ ευχαριστώ!!

θα επανέλθω:O

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, ξαναδοκίμαζω και σου λέω.. Μάλλον αυτο που λες με το uspl έκανα λάθος..

Πάντως επειδή απελπίστηκα με το pc

είπα να δοκιμασω μα κάρτα για ευκολότερα.. Σ ευχαριστώ!!

θα επανέλθω:O

 

σου εδωσα οδηγιες με edit στο προηγουμενο post μου.

 

 

@Ζαχαρακης

Τώρα έχω να ασχοληθώ με το iGO οπότε αυτη η ρομ είναι ότι καλύτερο για να κάνω ησυχα την δουλεια μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη αλλά για κάποια ώρα δεν μου εμφάνιζε τι μου είχες γράψει..

δεν ήθελα να φανώ καταπιεστική..:O απλά κάνω όλα όσα λες κι εσύ αλλά και ο οδηγός του Πάνου αλλά δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία..

τώρα μου εμφανίζει στην οθόνη

BLAC100 32M

SPL-1.15.USPL

MicroP-Blackstone (LED) v6 και την ένδειξη usb κάτωαρα μάλλον περάστηκε σωστά το uspl αλλά όταν τρέχω το BlackStoneCustomRUU βγάζει error..

 

συγγνώμη και πάλι αν σε πρόσβαλλα.. κι ευχαριστώ που με βοηθάς..

 

edit

μάλλον το πρόβλημα ήταν στην τοπαζ.. γιατι του dutty που δοκιμάζω έχει φτάσει στο 40%...

άδικα σε κούραζα...

Link to comment
Share on other sites

Αν και γραφτηκε πριν απο 3 σελιδες, τωρα προλαβα να τα διαβασω και να ρωτησω..

 

Στην πολυ ωραια και πλουσια υπογραφη του odytsak (ασχετο εντελως, αλλα ο ktsak και ο odytsak ειστε αδερφια?!:X:worry::p) βρηκα μπολικα και ενδιαφεροντα πραγματακια να κατεβασω για το iGo8.

 

Κατεβασα καποια ΡΟΙ και αντιστοιχα τα αρχεια ηχου που τα συνοδευαν. Επειδη δεν προλαβαινω τωρα να διαβασω στο φορουμ που επισης εχει στην υπογραφη του, μπορειτε να μου πειτε που βαζω τι?:cry:

 

Και μετα τα «ενεργοποιω» απο την συσκευη τα υπολοιπα?

 

Και τελος, οι τελευταιοι χαρτες για το iGo8 αναφερονται και αυτοι ποιοι ειναι στο φορουμ που υπογραφει ο odytsak???

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Και ενα τελευταιο που ξεχασα, και αφορα τον ζαχαρακη:

Εδώ που γραφεις για τον tcpmp, δεν μου δουλευει... Μηπως θα μπορουσες να βοηθησεις λιγααακι?:O:O:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη αλλά για κάποια ώρα δεν μου εμφάνιζε τι μου είχες γράψει..

δεν ήθελα να φανώ καταπιεστική..:O απλά κάνω όλα όσα λες κι εσύ αλλά και ο οδηγός του Πάνου αλλά δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία..

τώρα μου εμφανίζει στην οθόνη

BLAC100 32M

SPL-1.15.USPL

MicroP-Blackstone (LED) v6 και την ένδειξη usb κάτωαρα μάλλον περάστηκε σωστά το uspl αλλά όταν τρέχω το BlackStoneCustomRUU βγάζει error..

 

συγγνώμη και πάλι αν σε πρόσβαλλα.. κι ευχαριστώ που με βοηθάς..

 

edit

μάλλον το πρόβλημα ήταν στην τοπαζ.. γιατι του dutty που δοκιμάζω έχει φτάσει στο 40%...

άδικα σε κούραζα...

Ελένα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Την Dutty την έχω φλασάρει 3 φορές και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Προσπάθησε ξανα με κάποια άλλη ίσως αν δεν ολοκληρωθεί το φλασάρισμα.

Η dutty αργεί κάπως να περαστεί γιατί έχει και radio αν θυμάμαι καλά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

του dutty περάστηκε αμέσως χωρίς προβλήματα.. :D

οπότε αν δεν μου αρέσει (που χλωμό το κόβω..) θα δοκιμάσω και τη vanilla..

σ ευχαριστώ πολύ για όλα!:O

Link to comment
Share on other sites

.....................(ασχετο εντελως, αλλα ο ktsak και ο odytsak ειστε αδερφια?!:X:worry::p)......................

 

Οχι, αδερφια δεν ειμαστε :worry:, αλλα ειμαστε φιλοι και ΜΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαράκη πως σου φαίνεται ετσι η souper lite?

Καθόλου βαρύ το shell 3

Σε παρακαλώ αν έχει το txt με τον αριθμό ;) αυτου του προγράμματος αριστερα με το ρολόϊ, στείλε μου τον. Είναι υπέροχη εφαρμογή.

http://www.image-upload.net/images/noi0lbf3co8yl864n3k8.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ζαχαράκη πως σου φαίνεται ετσι η souper lite?

Καθόλου βαρύ το shell 3

Σε παρακαλώ αν έχει το txt με τον αριθμό ;) αυτου του προγράμματος αριστερα με το ρολόϊ, στείλε μου τον. Είναι υπέροχη εφαρμογή.

http://www.image-upload.net/images/noi0lbf3co8yl864n3k8.jpg

 

Ποια εκδοση του shell 3 εχεις εγω εχω βρει την Spb Mobile Shell v.3.0.1 Build 6488 αλλα δεν την εχω βαλει ακομα και θελω να σε ρωτισω αυτο το today screen που δειχνεις ειναι ετσι λογω φλασαρισμενης rom γιατι εγω εχω την μαμα !!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ειδικο θεμα για το shell 3 στο xda-* εκει μπορεις να βρεις και να μαθεις τα παντα , για εικονιδια και themes (υπαρχει μια ιδιομορφια στις εικονες για να μπουν) .
Link to comment
Share on other sites

Ζαχαράκη πως σου φαίνεται ετσι η souper lite?

Καθόλου βαρύ το shell 3

Σε παρακαλώ αν έχει το txt με τον αριθμό ;) αυτου του προγράμματος αριστερα με το ρολόϊ, στείλε μου τον. Είναι υπέροχη εφαρμογή.

http://www.image-upload.net/images/noi0lbf3co8yl864n3k8.jpg

 

Κωστη δεν με τρελανε το shell κ το εβγαλα..βαριεμαι να ασχολουμαι με πειραματα αυτο το διαστημα..κ το παρατησα..ομορφο ομως το εχεις!!

 

ρε λεβεντες που θα βρω αυτο?...Canvas από το Topaz?ευχαριστω εκ των προτερων..

μερικες σελιδες πιο πισω εχει συζητηθει κ υπαρχουν λινκς φιλε μου αλλα κ οδηγιες

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μια απορία ρε παιδιά.

 

Χτες πέρασα την 2.7 του Πάνου. Όλα ωραία και καλά. Βάζω το τηλ σε airplane mode όπως κάθε βράδυ και πάω για ύπνο, μπαταρία στο 100%. Πάω το πρωί να βγάλω το airplane mode και ούτε που άναβε:confused::(:mad:...Μπαταρία τέλος...

 

Τι μπορεί να συνέβει;

 

Μήπως κανένα Activesync είχε μείνει ξεχασμένο; Μπορεί, αλλά και έτσι να ήταν, υπάρχει περίπτωση να "έφαγε" όλη τη μπαταρία σε μια νύχτα;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά να χρησιμοποιήσεις αυτό... http://rapidshare.com/files/207816065/13-BTaudioTransfer.cab

 

τι ακριβως κανει αυτο το προγραμματακι;

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μια απορία ρε παιδιά.

 

Χτες πέρασα την 2.7 του Πάνου. Όλα ωραία και καλά. Βάζω το τηλ σε airplane mode όπως κάθε βράδυ και πάω για ύπνο, μπαταρία στο 100%. Πάω το πρωί να βγάλω το airplane mode και ούτε που άναβε:confused::(:mad:...Μπαταρία τέλος...

 

Τι μπορεί να συνέβει;

 

Μήπως κανένα Activesync είχε μείνει ξεχασμένο; Μπορεί, αλλά και έτσι να ήταν, υπάρχει περίπτωση να "έφαγε" όλη τη μπαταρία σε μια νύχτα;

 

Ναι μπορεί να φάει όλη τη μπαταρία σε μια νύχτα...όχι όμως το activesync ακριβώς... Μου έχει συμβεί μερικές φορές με το ipaq 6815 που είχα και ουσιαστικά είχα παρατηρήσει ότι δεν έφταιγε ακριβώς το process του activesync αλλά περισσότερο προκαλούσε ένα power drain όπως λέμε σαν να γείωνες φαντάσου τους πόλους της μπαταρίας σου..... Αυτό το καταλαβαίνεις και όταν κάποιες φορές η μπαταρία είναι ζεστή (άρα παράγει έργο) με το τηλέφωνο κλειστό......

Τι έκανα για να φτιάξει? Έβγαζα την μπαταρία, την άφηνα έξω για 5 λεπτά και μετά πάλι μέσα. Σε αυτό τώρα το τηλέφωνο που έχει και shutdown, φαντάζομαι ότι και αυτό για μερικά λεπτά θα σου επαναφέρει τη συσκευή στα φυσιολογικά....

Λογικά πάντως δεν πρέπει να σου συμβαίνει συχνά και είναι μάλλον τυχαίο γεγονός...... αλλιώς θα είχε αναφερθεί από πολλούς αν έφταιγε για παράδειγμα η ROM...... ;)

 

τι ακριβως κανει αυτο το προγραμματακι;

 

Προωθεί τον ήχο στο BT ακουστικό (A2DP) δηλαδή αν βλέπεις video ή ακούς μουσική ο ήχος θα ακούγεται από το BT ακουστικό μόλις το ενεργοποιήσεις. ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

δεν το κανει απο μονο του αυτο? εμενα το κανει...αρκει στο partnership settings να ειναι επιλεγμενο το wireless stereo.
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση του shell 3 εχεις εγω εχω βρει την Spb Mobile Shell v.3.0.1 Build 6488 αλλα δεν την εχω βαλει ακομα και θελω να σε ρωτισω αυτο το today screen που δειχνεις ειναι ετσι λογω φλασαρισμενης rom γιατι εγω εχω την μαμα !!!

 

Νομίζω ναι αυτήν έχω. Την κατέβασα από το xda και είναι η τελευταία.

Το wallpaper είναι μαμισιο του shell.

Μπορείς ομως να βάλεις όποιο θέλεις αρκεί να έχει τις εξής διαστάσεις 960Χ748 jpg και για να το επιλέγεις ευκολα το βάζεις στοn φάκελο Program files/Spb Shell .

 

Τα εικονίδια αλλάζουν αλλα δεν ξέρω πως. Μπορώ αλλά δύσκολα να αλλάξω μόνο τα εικονίδια των προγραμμάτων στο all programs με χρηση μιας εφαρμογής. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω να μετατρέψω δικά μου εικονίδια την μορφη .icon που απαιτεί το αρχείο dll.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...