Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η 56=56kbits/second άρα τα 15 σου ήταν σωστά. ΑΛΛΑ BITS όχι BYTES

Μα το ίδιο δε λέμε?? Με 56αρα γραμμή δηλαδή 56kbps μπορείς να κατεβάζεις με 7kilobyte/sec. Πώς είναι δυνατό να κατεβάζεις με 15kilobyte/sec? Εγώ είπα ότι έγραφε 15kilobyte/sec (το καζαά και το κάθε πρόγραμμα κατεβάσματος kilobyte/sec και megabyte/sec δείχνει κ όχι kilobit/sec ή megabit/sec) και όχι kilobit (αφού εξάλλου 1byte=8bits άρα 56kbps γραμμή, δηλαδή 56kilobit/sec = tranfer rate 7kilobyte/sec).

 

Άρα και τα 7.2megabit/sec = 7.2/8 megabytes/sec = transfer rate 0.9megabyte/sec θεωρητικό μέγιστο οπότε το 1.2 που λέει ο Δημήτρης ότι δείχνει (αν είναι megabyte και όχι Megabit το οποίο είναι κ το αναμενόμενο αφού έτσι έχει επικρατήσει να μετράμε το download rate) είναι αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δημήτρη δεν αμφισβητώ το τι σου γράφει. Εξηγώ απλά με δεδομένα γιατί δεν μπορεί να είναι αληθινό. Το θεωρητικό μέγιστο που μπορεί να πιάσει μια 3g σύνδεση το έγραψα παραπάνω. Είναι σαν κάποιες φορές στο παρελθόν πριν χρόνια που θυμάμαι την 56αρα dialup να γράφει στο Kazaa ότι κατεβάζει με 15kb/sec και να παθαίνω πλάκα.. αφού το μέγιστο εκεί είναι 7...

 

Και για να κάνουμε και λίγο ακαδημαϊκή συζήτηση...

 

Το καλύτερο τεστ που θα μπορούσε να γίνει θα ήταν το κατέβασμα ενός αρχείου 100mb με Premium όμως account από το Rapidshare για να μετρήσεις πόση ώρα κάνει και να υπολογίσεις τη μέση ταχύτητα που κατέβασε με μικρό περιθώριο σφάλματος.

 

μηπως σου λέει 1.2 mb/s και αναφέρεται στα megabits per second? είναι ο ορθός τρόπος μέτρησης καθώς τα Bits είναι η μονάδα πληροφορίας του καναλιού. Πολλές φορές μπερδευόμαστε καθώς και τα Megabytes mb τα γράφουμε

 

 

 

η 56=56kbits/second άρα τα 15 σου ήταν σωστά. ΑΛΛΑ BITS όχι BYTES

 

 

παιδια δεν μπορω να το δοκιμασω τωρα γιατι εφυγα απο δουλεια ..

 

αυριο το πρωι θα κανω download ενα αρχειο απο το λογ/σμο μου στο rapid με δυο διαφορετικα ραδιος και θα κρατησω και χρονο αλλα και screenshots απο τις δοκιμες.;)

 

οποτε θα ξερουμε τι ειναι η οχι αληθεια :)

 

Θαναση οσο αν ειναι bytes or bites δεν το ξερω φιλε μου :O

 

οποτε υπομονη μεχρι αυριο :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μα το ίδιο δε λέμε?? Με 56αρα γραμμή δηλαδή 56kbps μπορείς να κατεβάζεις με 7kilobyte/sec. Πώς είναι δυνατό να κατεβάζεις με 15kilobyte/sec? Εγώ είπα ότι έγραφε 15kilobyte/sec .

 

Το ίδιο λέμε. Απλά δεν είχες διευκρυνίσει αν έγραφε Byte ή bit και δεν κατάλαβα. Επειδή έγραψες kb ανέφερα πως μπορεί να εννούσε bit. Και αυτό γιατί bandwith με Bit (basic information unit μετράτε αλλά τυγχάνει στα δυαδικά συστήματα να συμπίπτει με ένα binary unit και εν συνέχεία όπως είπες 8bits(binary units)=1Βyte βγάζουμε τα bytes/sec.

 

Τα "κατεβαστήρια" δεν ξέρω αν γράφουν bytes/sec και όχι bits/sec αλλά έχει νόημα να γράφουν είτε το ένα είτε το άλλο. :lol::p

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Nικολα εχω κεραια πανω απο το κεφαλι μου εκει που το δοκιμαζω,στην δουλειαί!

 

Ε πες τα και απορούσε το forum γιατί πήγες σε iPhone...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω για ένα όσο το δυνατόν πιο απλο και ελαφρύ προγραμματάκι που να κάνει software soft reset την συσκευή που πρέπει να την ανοίξεις για να το κάνεις :O

Αν γίνεται και με κάποιον τρόπο που δεν έχω βρει και ήδη υπάρχει μέσα...ακόμα καλύτερα (με κάποια εντολή)....

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω για ένα όσο το δυνατόν πιο απλο και ελαφρύ προγραμματάκι που να κάνει software soft reset την συσκευή που πρέπει να την ανοίξεις για να το κάνεις :O

Αν γίνεται και με κάποιον τρόπο που δεν έχω βρει και ήδη υπάρχει μέσα...ακόμα καλύτερα (με κάποια εντολή)....

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :)

 

Το HD Tweak κανει και αυτη τη δουλεια δημιουργειται και μια ακομα λειτουργια το HD Soft Reset. Το αλλο ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω για ένα όσο το δυνατόν πιο απλο και ελαφρύ προγραμματάκι που να κάνει software soft reset την συσκευή που πρέπει να την ανοίξεις για να το κάνεις :O

Αν γίνεται και με κάποιον τρόπο που δεν έχω βρει και ήδη υπάρχει μέσα...ακόμα καλύτερα (με κάποια εντολή)....

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. :)

 

Δες και αυτο, το εχει φτιαξει ο metkosas, πολυ καλο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2669379#post2669379:D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις άμεσες και πολύ καλές απαντήσεις :)

Κάτι ακόμα....ως newbe στο touchflo.....μπορώ να έχω προγράμματα να φαίνονται μέσα στο touchflo όπως μπορεί να κάνει κανείς στα tabs του spb plus?

Δηλαδή χωρίς να το απενεργοποιήσω να εμφανίζω ή να προσθέσω πρόσθετες today εφαρμογές ????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις άμεσες και πολύ καλές απαντήσεις :)

Κάτι ακόμα....ως newbe στο touchflo.....μπορώ να έχω προγράμματα να φαίνονται μέσα στο touchflo όπως μπορεί να κάνει κανείς στα tabs του spb plus?

Δηλαδή χωρίς να το απενεργοποιήσω να εμφανίζω ή να προσθέσω πρόσθετες today εφαρμογές ????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια ;)

Αν εννοείς αν θα μπορείς να προσθέσεις today plugins τότε η απάντηση είναι ότι σε λίγο καιρό ναι.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508102

 

Η εφαρμογή βρίσκεται ακόμα σε ανάπτυξη αλλά είναι πολλά υποσχόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή! Ευχαριστώ! Έχω ένα θεματάκι όμως.....μου ζητάει νεότερη έκδοση .Net framework για να μπει....υπάρχει κάπου link για την τελευταία έκδοση σε cab μορφή (όλα όσα βρίσκω είναι windows installer :( )?

Ευχαριστώ και πάλι ;)

 

μμμ καλά....δεν πειράζει...θα το τρέξω, θα δημιουργήσει το .cab και θα το μεταφέρω με τον παλιό πατροπαράδοτο....ινδιάνικο τρόπο στο hd ;)

Άκυρη η ερώτηση ;) αν δεν πετύχει....εδώ θα είμαι πάλι ;)

 

Ναι.....οκ......σε ποιο directory φτιάχνει τα .cabs οεο.....?????

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολύ καλή εφαρμογή! Ευχαριστώ! Έχω ένα θεματάκι όμως.....μου ζητάει νεότερη έκδοση .Net framework για να μπει....υπάρχει κάπου link για την τελευταία έκδοση σε cab μορφή (όλα όσα βρίσκω είναι windows installer :( )?

Ευχαριστώ και πάλι ;)

 

NETCFv35.wm.armv4i.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε πες τα και απορούσε το forum γιατί πήγες σε iPhone...

 

με τετοιο σημα τουλαχιστον 8 ωρες την ημερα...ειναι πειρασμος το browsing :lol:

 

λοιπον πληροφοριακα...

 

ξεχαστε καθε αλλη ρομ :!:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=482258

 

βαλτε την Super light στηστε το τηλ σας και απλα χαρειτε το....

 

δεν μπορειτε να καταλαβετε τι σημαινει ΑΨΟΓΗ λειτουργια ΠΑΝΤΟΥ!!

 

οσοι ξερουν τι κανουν με τα pda τους....δεν θα θελουν να την αλλαξουν με τπτ!!:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

1--οταν συνδεω το κινητο με το κομπιουτερ σε disk mode ο ηχος κλησης που ειναι ενα αρχειο απο τον φακελο myDocuments στην καρτα μνημης ΑΛΛΑΖΕΙ σε εναν default ηχο των wm!οταν αποσυνδεσω το κινητο ΔΕΝ γυρναει στον δικο μου.υπαρχει λυση?

2-- τι διαστασεις πρεπει να εχουν οι φωτο που βαζουμε στις επαφες για να φαινονται καθαρα οταν μας καλουνε?

Link to comment
Share on other sites

1--οταν συνδεω το κινητο με το κομπιουτερ σε disk mode ο ηχος κλησης που ειναι ενα αρχειο απο τον φακελο myDocuments στην καρτα μνημης ΑΛΛΑΖΕΙ σε εναν default ηχο των wm!οταν αποσυνδεσω το κινητο ΔΕΝ γυρναει στον δικο μου.υπαρχει λυση?

2-- τι διαστασεις πρεπει να εχουν οι φωτο που βαζουμε στις επαφες για να φαινονται καθαρα?

 

1.λογικα εχεις η την μαμα καρτα που ειχε το τηλ μεσα... η την 16αρα ..ετσι?

 

αργει να κανει refresh το τηλ και ετσι δεν διαβαζει αμεσως την καρτα ,ωστε να γυρισει γρηγορα την ρυθμιση που εχεις σαν ηχο κλησης κλπ...

ειδικα αν εχεις και καμια ρομ miri κλπ.....

εκει ειναι που θα ειναι ακομη χειροτερα.....

με ενα soft reset θα ειναι ολα παλι οπως τα ειχες πριν..

 

η παιρνεις μια 8αρα scandisk class6 και ησυχαζεις....

 

2.εδω πρεπει να σου απαντησει καποιος που ασχολειται (παιδευεται καλυτερα ειναι η σωστη λεξη :p) με το tf3d ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

1.λογικα εχεις η την μαμα καρτα που ειχε το τηλ μεσα... η την 16αρα ..ετσι?

 

αργει να κανει refresh το τηλ και ετσι δεν διαβαζει αμεσως την καρτα ,ωστε να γυρισει γρηγορα την ρυθμιση που εχεις σαν ηχο κλησης κλπ...

ειδικα αν εχεις και καμια ρομ miri κλπ.....

εκει ειναι που θα ειναι ακομη χειροτερα.....

με ενα soft reset θα ειναι ολα παλι οπως τα ειχες πριν..

 

η παιρνεις μια 8αρα scandisk class6 και ησυχαζεις....

 

2.εδω πρεπει να σου απαντησει καποιος που ασχολειται (παιδευεται καλυτερα ειναι η σωστη λεξη :p) με το tf3d ;)

εχω απενεργοποιησει το tf3d!

εχω την μαμα καρτα,γιατι?καθε φορα δηλαδη που θα συνδεω το κινητο θα πρεπει και να επαναφερω και τους ηχους?καθε φορα σοφτ ρεσετ ειναι κουραστικο!

την official 1.56 ρομ εχω.

Link to comment
Share on other sites

με τετοιο σημα τουλαχιστον 8 ωρες την ημερα...ειναι πειρασμος το browsing :lol:

 

λοιπον πληροφοριακα...

 

ξεχαστε καθε αλλη ρομ :!:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=482258

 

βαλτε την Super light στηστε το τηλ σας και απλα χαρειτε το....

 

δεν μπορειτε να καταλαβετε τι σημαινει ΑΨΟΓΗ λειτουργια ΠΑΝΤΟΥ!!

 

οσοι ξερουν τι κανουν με τα pda τους....δεν θα θελουν να την αλλαξουν με τπτ!!:!:

 

Επειδή εγώ παιδεύομαι (:p) με το μανίλα θα δοκιμάσω τη Light του σε κάνα δύο μέρες.

 

2-- τι διαστασεις πρεπει να εχουν οι φωτο που βαζουμε στις επαφες για να φαινονται καθαρα οταν μας καλουνε?

Δε χρειάζεται τίποτα σπουδαίο από ανάλυση. Αρκεί η φωτογραφία να γίνει assign στην επαφή από τη συσκευή. (δηλαδή μέσα από το album) και όχι από το Outlook.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα αρκετα, αλλα μπερδευτηκα λιγο...

Εχω την 1.14.401.3...

Μπορω να περασω πχ την Black Pearl 2.4. απευθειας με uspl?

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ναι.

 

Και με το συγκεκριμενο spl, μπορω να περασω και ελληνικα με το patch της Ace Hellas για ελληνικα?(Αν βαλω αγγλικη 2.4...)?

 

Ευχαριστω για τις -απιστευτα- αμεσες απαντησεις

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά της ACE σε cooked rom δυστυχώς δε γίνεται. Δε χάνεις να δοκιμάσεις βέβαια αλλά δε νομίζω ότι θα πετύχει. Στο diamond τουλάχιστον δε γινόταν. Αν θες ελληνικά πάντως πέρνα την ελληνική του Πάνου, γιατί φαντάζομαι γι' αυτή τη ρομ μιλάς για να λες 2.4. Υπάρχει και ελληνική έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα ελληνικά της ACE Hellas μόνο στην αντίστοιχη official ROM και μόνο εάν έχεις ελληνική συσκευή με τις σφραγίδες της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση(1,56) και αφου εκανα hard reset,πηγαινοντας να συνταξω νεο μηνυμα με phone keypad,δεν μπορω να γραψω καποιο γραμμα παρα μονο αριθμους.Στο compact αλλα και στο full qwerty με αφηνει να γραφω κανονικα και γραμματα αλλα και αριθμους.Τι μπορει να φταιει?Το τηλ εχει Ελληνικα απο την Ace.
Link to comment
Share on other sites

για να παιξω ταινιες avi(ειτε ελληνικες ειτε με ενσωματωμενους ελληνικους υποτιτλους ) κανει ο core player h tcmp?

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...