Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.image-upload.net/images/knsxfionb46finsdohq.jpg

 

Kατεβαστε το CAB απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=500551

γιατί εδω δεν το κάνει upload attachments. Μου βγαζει μηνυμα οτι ειναι προβληματικό file.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οταν λεμε manilla εννοουμε tf3d? oi rhodium roms ti einai?

εγω χρησιμοποιω το κινητο ως επι το πλειστον για ιντερνετ αλλα οταν ανοιγει μερικες σελιδες κ ενω η μνημη λεει 50 % περιπου αυτο σερνεται κ θελει ρεσετ..να επισυμανω πως εχω μαμισια ace hellas..τα ελληνικα δεν με πολυενδιαφερουν αλλα το πληκτρολογιο ναι..εχετε να μου προτεινετε καποια ρομ ομως θελω κ τα multimedia mou αλλα να μην σερνεται..απο οτι εχω διαβασει εχει σουξε η light που εχει στην υπογραφη ο ζαχαρακης...κ αλλη μια του miri..einai καποια απο αυτεςς με τα 6.5?ευχαριστω

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

+ενας ακομη και εγω αυτον εχω ειναι παρα πολυ καλος!

δεν θυμαμαι με ποιον φιλο το συζηταγαμε εδω μεσα αυτο αλλα τωρα που το θυμηθηκα για του λογου το αληθες :happy:

η βιντεοκληση δουλευει κανονικα ΚΑΙ με το skin disable :!:

 

Μαζί το συζητούσαμε. ;) Δοκίμασες να κάνεις βιντεοκλήση όμως με το WM phone pad; Διότι θα απογοητευτείς διαπιστώνοντας ότι απλά το γράφει δίχως να μπορεί και να το κάνει όμως... :X

Link to comment
Share on other sites

γραφει εισαγετε καρτα sim. πριν λειτουργουσε με μια sim cosmote 3g ηλικιας ενος μηνα περιπου.

Η παλια sim που ειχες δεν γραφει 3g ? , γιατι η δικια μου ειναι της cosmote και την εχω πανω απο 3 χρονια - γραφει ομως 3g - παιζει κανονικα , αλλα και μια vodafone που εχω και ειναι αρκετα παλια παιζει . Δοκιμασες αυτη που εχει προβλημα να την βαλεις σε αλλο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Μαζί το συζητούσαμε. ;) Δοκίμασες να κάνεις βιντεοκλήση όμως με το WM phone pad; Διότι θα απογοητευτείς διαπιστώνοντας ότι απλά το γράφει δίχως να μπορεί και να το κάνει όμως... :X

 

 

σε ποιον να κανω βιντεοκληση??:blink:

 

αφου κανενας δεν την χρησιμοποιει :lol::lol::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αφου επιτελους εφτιαξα το HD μου οπως το θελω εφτασε η ωρα να βαλω τη βασικη μου sim (cosmote) μεσα να το δουλεψω και ειδα οτι δεν τη διαβαζει. η αληθεια ειναι οτι την εχω αρκετα χρονια. ηρθε η ωρα να παω για αλλαγη καρτας sim η αντιμετωπιζεται και αλλιως το προβλημα? στο SE K800 μου δουλευει ρολοι παντως.

 

να πας.και να παρεις μαζι σου 17,5 ευρω και την ταυτοτητα σου αν ειναι καρτοκινητο για φακέλωμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με εχει σπασει τα νευρα, με δυο γραμμες σημα δεν μπορω να κανω κληση πρεπει να ειναι φουλ,και στο δυκτιο της βονταφον και στη γουιντ τωρα δουλευω κοσμοτε να δω τι ψαρια πιανει,αλλαγμενο radio 1.12.25.16

στις ρυθμισεις εχω το network type στο gsm και στο δευτερο gsm/umts στο auto,τα εχω σωστα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να φλασαρω την ρομ που εχει ο ζαχαρακης αλλα η διαδικασια μενει κολλημενη στο 0%..εχετε καμια ιδεα?prepei na kano hard spl?εχω βαλει ραδιο 1.12 με uspl...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για ρομ ΣΦΑΙΡΑ!! φοβερη!!

 

Υπαρχει καποιος αλλος task manager εκτος του WK? γιατι δεν μου αρεσει πολυ αισθητικα ο WK.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να φλασαρω την ρομ που εχει ο ζαχαρακης αλλα η διαδικασια μενει κολλημενη στο 0%..εχετε καμια ιδεα?prepei na kano hard spl?εχω βαλει ραδιο 1.12 με uspl...

Πρέπει να κάνεις ξανά την διαδικασία του USPL

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μολις συνδεω το hd στο pc και κανει συγχρονισμο μου εμφανιζει και το σηματακι οτι εχουν συνδεθει και τα mms :blink:.Παω χειροκινητα και το κλεινω απο το comm manager--> data connection.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παράξενο, κάνε διάφορες δοκιμές. Βγάλε την κάρτα, κάνε hard reset (ξανά) και μετά βάλτη πάλι. Εάν δεν τη δει κάνε και ένα soft reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Εκανα Hard Reset στο HD μου και δεν βλέπει με τίποτα την SD Card.

Τι να κάνω;

 

Τελικά, μετά απο πολύ διάβασμα σε διάφορα forums, βρήκα δυο "λύσεις" στο πρόβλημα της SD Card:

 

α) Η κάρτα βγήκε knok out. (Την τοποθετούμε σε υπολογιστή και διαπιστώνουμε οτι δεν δουλεύει) και

 

β) Βγάζουμε την κάρτα, Soft Reset, βάζουμε την κάρτα, Soft Reset.

 

Σ' εμένα, ευτυχώς, δούλεψε η δεύτερη λύση.

 

Παρεπιπτώντος, κατά την αναζήτηση λύσης του προβλήματος μου βρήκα ένα πρόγραμμα (προτεινόμενο σε κάποιο forum) που κάνει format στην SD Card μέσω του PPC: http://h++p://www.cnetx.com/format

Link to comment
Share on other sites

Δυο ακόμη ερωτήσεις:

1. Μετά από Hard Reset πρέπει να εγκαταστήσω τα Hot Fixes απο το επίσημο site της HTC;

2. Όταν πήρα το ppc στα χέρια μου χρησιμοποίησα το Spite Backup και πήρα full backup. Πριν κάνω restore πρέπει να κάνω Hard Reset;

Link to comment
Share on other sites

Δυο ακόμη ερωτήσεις:

1. Μετά από Hard Reset πρέπει να εγκαταστήσω τα Hot Fixes απο το επίσημο site της HTC;

2. Όταν πήρα το ppc στα χέρια μου χρησιμοποίησα το Spite Backup και πήρα full backup. Πριν κάνω restore πρέπει να κάνω Hard Reset;

Για το 1. κατ' αρχας μπορεις να δεις αν αυτα εχουν σβηστει , που το πιο πιθανο ειναι να εχουν σβηστει και αν δεν υπαρχουν τα κανεις ξανα εγκατασταση .

Για το 2. κανονικα εχεις κανει hard reset απο πριν αρα δεν χρειαζεται να ξανακανεις , τωρα αν ριξεις το backup , πρωτα το restore και μετ6α κοιτας και το Hot Fixes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους !!! Τελικα με κερδισε η οθονη του hd και εγκατεληψα το xperia !!! Επειδη ομως το forum ειναι τεραστιο μια ερωτηση που σιγουρα εχει ξαναγινει !!! Σε καποιες φασεις τρεμοπαιζει η οθονη, τι πρεπει να κανω ???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους !!! Τελικα με κερδισε η οθονη του hd και εγκατεληψα το xperia !!! Επειδη ομως το forum ειναι τεραστιο μια ερωτηση που σιγουρα εχει ξαναγινει !!! Σε καποιες φασεις τρεμοπαιζει η οθονη, τι πρεπει να κανω ???

 

Δες μήπως σε βοηθάει αυτό το hotfix.

Link to comment
Share on other sites

Η παλια sim που ειχες δεν γραφει 3g ? , γιατι η δικια μου ειναι της cosmote και την εχω πανω απο 3 χρονια - γραφει ομως 3g - παιζει κανονικα , αλλα και μια vodafone που εχω και ειναι αρκετα παλια παιζει . Δοκιμασες αυτη που εχει προβλημα να την βαλεις σε αλλο τηλεφωνο?

 

η παλια ειναι τουλαχιστον 8 ετων. σε ολες τις αλλες συσκευες μου παιζει και τελικα την εβαλα, την εβγαλα 3-4 φορες και την ειδε και το HD τελικα αλλα μαλλον θα πρεπει σιγα σιγα να την αλλαξω μη με αφησει ξαφνικα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την Black Pearl 2?? Εντυπώσεις?

 

Την είχα περάσει πριν λίγες μέρες..Καλή ήταν αλλά πολύ βαρια..Δοκιμασε την..Δε χάνεις τίποτα..Εγώ βέβαια έβαλα την 5.2 του μιρι και βρήκα την ησυχία μου..

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Την είχα περάσει πριν λίγες μέρες..Καλή ήταν αλλά πολύ βαρια..Δοκιμασε την..Δε χάνεις τίποτα..Εγώ βέβαια έβαλα την 5.2 του μιρι και βρήκα την ησυχία μου..

 

Για πες μας εντυπωσεις απο τα πρωιμα 6,5??

Εγω εβαλα την Lite του Onolog και απλα το κιν πεταει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας εντυπωσεις απο τα πρωιμα 6,5??

Εγω εβαλα την Lite του Onolog και απλα το κιν πεταει!!

 

Καμία σχέση αυτή του ονκο με αυτή του μιρι...Εβαλα του όνκο και τιν κράτησα 5 ολόκληρα λεπτά!!!!Δεν είχε τίποτα πάνω...Οντως είναι γρήγορη αλλά και του μίρι δεν πάει πίσω..Παρότι είναι πλήρης εφαρμογών,το περισσότερο που έχω δει να τρώει απ τη μνήμη είναι 35-36%. και στα τέστ που έκανα με το sktools είναι καλύτερη απ όσες είχα περάσει πριν..

Με λίγα λόγια,πιστεύω πως του όνκο είναι για αυτούς που θέλουν να ξεζουμίσουν το κινητό τους ενω του μίρι είναι για χρήστες που θέλουν μια ισορροπία μεταξύ εμφάνισης,εργονομίας και ταχύτητας..

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...