Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ.... είμαι σίγουρος ότι κάπου διάβασα πως γίνετε, αλλά δεν μπορώ να το βρω.... μια βοήθεια...?:O

settings>all settings>personal tab>buttons> και εκει στο Button 1 κάνεις assign το rotation.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

settings>all settings>personal tab>buttons> και εκει στο Button 1 κάνεις assign το rotation.

 

Thanks......αλλά δεν μου βγάζει επιλογή για rotation......:(

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Thanks......αλλά δεν μου βγάζει επιλογή για rotation......:(

Τι να σου πω.. Εμένα έχει επιλογή <rotate screen> σχετικά ψηλά στη λίστα. Δε μπορεί να μην την έχει σε σένα. Μήπως έχεις ελληνική συσκευή και είναι στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Thanks......αλλά δεν μου βγάζει επιλογή για rotation......:(

 

Τι να σου πω.. Εμένα έχει επιλογή <rotate screen> σχετικά ψηλά στη λίστα. Δε μπορεί να μην την έχει σε σένα. Μήπως έχεις ελληνική συσκευή και είναι στα ελληνικά?

 

Μου φαίνεται ότι πρώτα πρέπει να το εμφανίσεις σαν επιλογή και στα settings>screen με τον παρακάτω τρόπο:

 

"Εμφανίστε στη θέση Start / Settings / System /Screen τη ρύθμιση για περιστροφή της οθόνης σε landscape/portrait.

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrientationUI

 

Αλλάζουμε την τιμή από 1 σε 0"

Πηγή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο παιδιά.. Ξεχάστηκα ότι είμαι με cooked rom και το έχει ήδη περασμένο μέσα..
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο που το έχω δει αλλά αμελώ να ρωτήσω, το εικονίδιο "managed programs" στο settings>system γιατί υπάρχει;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι άσχετο που το έχω δει αλλά αμελώ να ρωτήσω, το εικονίδιο "managed programs" στο settings>system γιατί υπάρχει;

 

Otan eisai syndedemenos se ena domain , o ekastote system administrator mporei na perasei efarmoges sti syskevi sou oi opoies mporoun eite na ekgatastathoun aftomata eite na sou petaksoun eidopoiisi gia na kaneis esy tin egkatastasi. Prokeitai gia kainourgio feature twn Windows Mobile 6.1 kai ginetai sto "Managed Programs". Einai meros tou Microsoft System Center Mobile Device Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

την ημερομηνια στην επανω μπαρα -οχι στο μανιλα- πως μπορω να την κανω να εμφανιζετε σε μια γραμμη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήλπιζα να το φερει η βονταφον σημερα που μου ειχαν πει αλλα @@!!! σορρυ ρε παιδια αλλα δε μπορω να περιμενω αλλο..... τωρα μου ειπαν παλι αρχες Φλεβαρη!! ΗΜΑΡΤΟΝ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά μπορεί κάποιος να μου πει πως στο Destinator 7 απενεργοποιώ τον ήχο που κάνει όταν κάνω μια επιλογή από την οθόνη αφής. Μου έχει σπάσει τα νευρά και επιλογή δεν βρίσκω. Το έβαλα να δω τι παίζεται αλλά για να είμαι ειλικρινής το igo δεν πέζεται τώρα το κατάλαβα! Από γραφικά αίσχος δεν το έχω δοκιμάσει στο δρόμο όμως!

 

Επίσης πώς μπορώ να βάλω διαφορετική αφετηρία από τη θέση μου στο gps? (π.χ. ενώ βρίσκομαι στο πειραιά να μπορώ να δω τι διαδρομή βγάζει από τη Καισαριανή στη Γλυφάδα) Ποιο πολύ το θέλω για να μπορώ να βλέπω πως λειτουργεί και τι δρομους διαλέγει. Και με τα δύο προγράμματα δεν έχω βρει το τρόπο ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδειά μπορεί κάποιος να μου πει πως στο Destinator 7 απενεργοποιώ τον ήχο που κάνει όταν κάνω μια επιλογή από την οθόνη αφής.

 

Μπες στο \Storage Card\DestinatorApps\Destinator\UserData και σβήσε το click.wav

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι συμενει HKEY_LOCAL_MACHINE

 

Βρίσκεται στη Registry των WM. Για να πας εκεί χρειάζεσαι έναν registry editor... http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήλπιζα να το φερει η βονταφον σημερα που μου ειχαν πει αλλα @@!!! σορρυ ρε παιδια αλλα δε μπορω να περιμενω αλλο..... τωρα μου ειπαν παλι αρχες Φλεβαρη!! ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

 

Παιδιά γεια σας και από εμένα …..τελικά έχει γίνει χαμός όσο αφορά την διαθεσιμότητα του HD ….πραγματικό μπάχαλο …δεν υπάρχει καθόλου σε πολλά μαγαζιά..και σε κάποια που το έχουν είναι ακατάλληλα προς εξυπηρέτηση (βλέπε e-shop)…… και για να καταλάβετε παρήγγειλα στο e-shop στις 8 του μήνα (την συσκευή την είχαν)αλλά τι να το κάνεις …..φτάνουμε στις 20 του μήνα ….μου έρχεται μήνυμα από τι vodafone ότι πρέπει να πάρω τιλ σε ένα αριθμό για να ενεργοποιήσω την φοριτοτητα …παίρνω τηλ … απάντηση εκπροσώπου : δεν σας βλέπω πουθενά..σαν να μην έχει γίνει ακόμα οι απαραίτητες ενέργειες από το μαγαζί που το πήρατε …, δεν ξέρω,mou leei. …..αρχίζω και φορτώνω …..παίρνω στο e-shop…..τους λέω την ιστορία ……μου λένε ναι, υπάρχει ένα κώλυμα..θα σας πάρουμε τηλ να σας πούμε τι έχει γίνει ….ευχαριστώ τούς λεω …όμως σήμερα..η το πολύ αύριο..να μου πείτε τούς λέω αλλιώς να το ακυρώσω…(ε λέω θα την βρουν τι λύση και αύριο το πολύ μεθαύριο να το πάρω..όλα αυτά έγιναν πρωί …μέχρι το απόγευμα ….σιγή…)

Σκέπτομαι …δε ξαναπαίρνω στη Vodafone μπας ……παίρνω λύγο πριν κλίσουν στον ίδιο αριθμό που πήρα το πρωί ….απάντηση που πήρα :μα καλά μου λέει …βλέπω ότι σήμερα το παραγγειλατε …..περιμένετε καμία 10αρια εργάσιμες….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Έβγαζα καπνούς ….. παίρνω καπάκι στο e-shop και τούς ρίχνω ένα χε….και φυσικά …..το ακυρώνω…. Παίρνω σε μαγαζί τις vodafone στο mall να ρωτήσω αν υπάρχει ….και μου λένε …σας παίρνουμε σε λύγο να δούμε αν έχουμε κάνα κομματι.σε 1 ώρα με είχαν πάρει και υπήρχε ….έφυγα σφαίρα …σε 20 λεπτά το είχα κλίση και μου είπαν σε 3 μέρες το ποιο πιθανό να το πάρω αφού συσκευή υπάρχει ….απλά να περιμένουμε την φοριτοτιτα..λογικά σήμερα θα το πάρω ….και άσχετα με όλα αυτά ….στο e-shop mou ζήτησαν τόσα χαρτιά …μόνο σε ποιο νοσοκομείο γεννήθηκα δε με ρώτησαν …..ΕΛΕΟΣ!!!!στη vodafone….ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΦΜ!!...σορυ αν σας κούρασα απλά τα γράφω για να μην ταλαιπωρείτε ο κόσμος…..

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεται στη Registry των WM. Για να πας εκεί χρειάζεσαι έναν registry editor... http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/

 

Τα καταφερα Thanx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους .απο χτες ειμαι κατοχος του hd και μπορω να πω οτι οι εντυπωσεις ειναι αναμικτες ... σαν εργαλειο ειναι εντυπωσιακο ...αλλα σε σχεση με το N95 8gb που ειχα εχει και συμαντικες αδυναμιες (πχ καμερα , ηχος κλπ)

 

οστωσο εχω αρκετες απορειες και αν και εψαξα λιγο τις προηγουμενες σελιδες δεν βρηκα απαντηση ...

 

1.δεν μπορω να βαλω δικο μου mp3 σαν ξυπνητηρη . γινεται?

2.υπαρχει καποιο site για να κατεβασω προγραματα , Themes κλπ ??

3 ποια ειναι τα πιο βασικα προγραματακια που θα πρεπε να κατεβασω και αν γινετε να αναφερετε τι κανει το καθενα

4. δεν ειδα να υπαρχει καποια καλη σουιτα συνδεσης με pc ..δεν εχει η htc καποιο προγραμμα σαν το nokia pc suite?

5. δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω το ιντερνετ που μου δινει h vodafone .... Tι ρυθμισεις θελει ???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.δεν μπορω να βαλω δικο μου mp3 σαν ξυπνητηρη . γινεται?

 

Bale to G-Alarm kai tha exeis. Eksallou outws i allws xreiazesai ena pio aksiopisto ksypnitiri apo to default twn WM.

 

2.υπαρχει καποιο site για να κατεβασω προγραματα , Themes κλπ ??

 

ipmart-forum.com

 

3 ποια ειναι τα πιο βασικα προγραματακια που θα πρεπε να κατεβασω και αν γινετε να αναφερετε τι κανει το καθενα

 

Mpes ekei kai tha deis poia einai ta pio diadedomena.

 

4. δεν ειδα να υπαρχει καποια καλη σουιτα συνδεσης με pc ..δεν εχει η htc καποιο προγραμμα σαν το nokia pc suite?

 

Egkathistas sto PC to ActiveSync (ean exeis XP) h' to Windows Mobile Device Center (ean exeis Vista) kai tha mporeis na kaneis kanonika sygxronismo me ti syskevi sou. (Yparxoun sto CD pou synodevei ti syskevi sou h' ta katebazeis apo ti Microsoft).

 

5. δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω το ιντερνετ που μου δινει h vodafone .... Tι ρυθμισεις θελει ???

 

Enarksi -> Rythmiseis -> Syndeseis -> Connection Setup

 

Ekei tha breis ton provider sou kai tha sou egkatastisei aftomata tis rythmiseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους .απο χτες ειμαι κατοχος του hd και μπορω να πω οτι οι εντυπωσεις ειναι αναμικτες ... σαν εργαλειο ειναι εντυπωσιακο ...αλλα σε σχεση με το N95 8gb που ειχα εχει και συμαντικες αδυναμιες (πχ καμερα , ηχος κλπ)

 

οστωσο εχω αρκετες απορειες και αν και εψαξα λιγο τις προηγουμενες σελιδες δεν βρηκα απαντηση ...

 

1.δεν μπορω να βαλω δικο μου mp3 σαν ξυπνητηρη . γινεται?

2.υπαρχει καποιο site για να κατεβασω προγραματα , Themes κλπ ??

3 ποια ειναι τα πιο βασικα προγραματακια που θα πρεπε να κατεβασω και αν γινετε να αναφερετε τι κανει το καθενα

4. δεν ειδα να υπαρχει καποια καλη σουιτα συνδεσης με pc ..δεν εχει η htc καποιο προγραμμα σαν το nokia pc suite?

5. δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω το ιντερνετ που μου δινει h vodafone .... Tι ρυθμισεις θελει ???

Καλημέρα και καλώς ήρθες στα windows mobile. Δεν ξέρω τι κάμερα και τι ήχο έχει το N95 αλλά θα σου πω απλά ότι έφυγες από ένα κινητό τηλέφωνο (ή smartphone αν θες) και ήρθες σε ένα ppc. Η διαφορά είναι χαώδης και θα το διαπιστώσεις στην πορεία. Δες το site που σου είπε ο Γιάννης αλλά δες και το ppcwarez.org το οποίο τα έχει λίγο πιο οργανωμένα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια ..επικοινωνησα με την vodafone και μου εστειλε τις ρυθμισεις για το ιντερνετ ..ομως εχω το εξης προβλημα ...οταν καποια εφαρμογη πρεπει να μπει στο ιντερνετ μπαινει αυτοματα μεσω vodafone παρολλο που υπαρχει και ασυρματο δικτιο στο σπιτι μου ...πως μπορω να θεσω το Lan ως αυτοματο τροπο να μπενει στο νετ και αν δεν βρισκει lan να με ρωταει αν θελει να μπει μεσω vodafone?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια ..επικοινωνησα με την vodafone και μου εστειλε τις ρυθμισεις για το ιντερνετ ..ομως εχω το εξης προβλημα ...οταν καποια εφαρμογη πρεπει να μπει στο ιντερνετ μπαινει αυτοματα μεσω vodafone παρολλο που υπαρχει και ασυρματο δικτιο στο σπιτι μου ...πως μπορω να θεσω το Lan ως αυτοματο τροπο να μπενει στο νετ και αν δεν βρισκει lan να με ρωταει αν θελει να μπει μεσω vodafone?

περνα αυτο το προγραμμα http://www.navimania.gr/showthread.php?t=2806 για να μην ενεργοποιείται το 3g κτλ κτλ και οταν θα θελεις να ενημερωσεις τον καιρο και το quick gps η να σερφαρεις ενεργοποιεισε πρωτα το wifi για να να εντοπισεις πρωτα το ασυρματο δίκτυο σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να μην ενεργοποιείται το 3g κτλ κτλ

 

Gia na to poume pio swsta... gia na apenergopoieitai to GPRS etsi wste na min mpainei sto Internet mesw tou provider kai xrewnetai.

 

(To 3G apenergopoieitai allou)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...