Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας .

Παρακαλώ οποίον ξέρει και θέλει να μου πει που θα βρω το Αρχείο της ACE για τα Ελληνικά , έχω ψάξει και δεν το έχω βρει πουθενά , αν κάποιος ξέρει που μπορώ να το βρω η πως μπορώ να το βρω .

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια..χρειαζομαι την βοηθεια σας..Σημερα το hd μου ειχε 3 γραμμες μπαταρια..Μετα απο κανα 2ωρο (μαξ) χρησης ραδιοφωνου εκανε restart μονο του αναβει με 2 γραμμες στην μπαταρια και ξαναβαζω ραδιακι , μετα ξανακανει restart μονο του, ανοιγει παλι με μια γραμμη μπαταρια και μετα κλεινει τελειως...Το εβαλα πριν να φορτισει καμια αντιδραση δεν ανοιγει καθολου..Ο φορτιστης δεν εχει θεμα( δοκιμασα και του αυτοκινητου το ιδιο πραγμα) και η πλακα που εχει πισω ζεστενεται...

Τπτ κανεις..?

Ευχαριστω...

 

Κατα καποιο περιεργο τροπο το κινητακι μου χθες,συνηλθε..!!:D ..Τωρα δουλευει μια χαρα..

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καμια τελευταια Ελληνικη rom δοκιμασμενη..?Ειχα ασχοληθει παλια με το αντικειμενο(καθε μερα αλλαζα rom!!) αλλα δεν με ικανοποιουσε καμια (ολες ειχαν bugs)..

Και δευτερο γινετε να αλλαξουμε καπως τα γραφικα του hd (το περιβαλλον εννοω να μην ειναι ετσι μονοτονο)..Ειχα δοκιμασει καποτε μια εφαρμογη αλλα ηταν δοκιμαστικη..Νομιζω SPB shell(κατι τετοιΟ)..

Link to comment
Share on other sites

Κατα καποιο περιεργο τροπο το κινητακι μου χθες,συνηλθε..!!:D ..Τωρα δουλευει μια χαρα..

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καμια τελευταια Ελληνικη rom δοκιμασμενη..?Ειχα ασχοληθει παλια με το αντικειμενο(καθε μερα αλλαζα rom!!) αλλα δεν με ικανοποιουσε καμια (ολες ειχαν bugs)..

Και δευτερο γινετε να αλλαξουμε καπως τα γραφικα του hd (το περιβαλλον εννοω να μην ειναι ετσι μονοτονο)..Ειχα δοκιμασει καποτε μια εφαρμογη αλλα ηταν δοκιμαστικη..Νομιζω SPB shell(κατι τετοιΟ)..

 

To SPB Mobile Shell λες και όντως κάνει εντελώς διαφορετική από άποψη UI τη συσκευή. Θα φάει κάποια μνήμη και κάποια μπαταρία, αλλά αξίζει να το δεις. Δεν είναι free.... πρέπει να το αγοράσεις....:)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καμιά πρόταση από πού να αγοράσω μπαταρία; Τα έχει παίξει πλέον και κρατάει μόνο μισή μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση από πού να αγοράσω μπαταρία; Τα έχει παίξει πλέον και κρατάει μόνο μισή μέρα.

 

http://www.skroutz.gr/c/582/mpataries-kinhtwn-tilefwnwn.html?keyphrase=htc+touch+hd

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάποιος να βοηθήσει παιδιά σας παρακαλώ.

Μου έδωσε ένας ξάδερφος μου το HTC Touch HD που είχε, αλλά δεν έχει καθόλου Ελληνικά.

Τον ρώτησα τι και πως και μου είπε πως το έκανε update στην τελευταία WWE ROM αλλά δεν έβρισκε το αρχείο για την υποστήριξη ελληνικών.

 

Αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου αυτό το ευλογημένο αρχείο της ΗTC για την υποστήριξη ελληνικών θα ήμουν υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχεις ιδεα αν εχει χαλασει το gps toy ΗTC HD τι πρεπει να κανω και πως θα το καταλαβω αν φταιει το hardware ή το software?

Γιατι ειχα το IGO PRIMO, και ενω επεζε κανονικα , τωρα βγαζει autodetecting gps, και το destinator λεει δεν βρεθηκε σημα GPS,

Λετε να ειναι προβλημα hardware ή software?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα για δοκιμασε αυτη την εφαρμογη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266960

ριχτην στην κεντρικη μνημη ανοιξε την βρες ενα ανοιχτο μερος κατα προτιμηση μπαλκονι ,αφησε την

να τρεξει λιγη ωρα,λογικα θα σου δειξει πρασινους δορυφορους .

Αν παλι δεν δουλεψη και σου ειναι ευκολο κανε ενα hard reset και ξαναδοκιμασε την εφαρμογη ,βεβαια θα πρεπει να παρεις ενα backup σε φωτο επαφες sms και τα λοιπα ,γιατι θα τα χασεις .

Αν παλι δεν σου δουλεψη υπαρχει θεμα .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα Ηard reset και ολα τελεια.

Ευχαριστω

Εχω βαλει το igo primo 2.0 και μια χανει κ μια βρισκει το σημα, συνεχεια ομως. Φταιει το προγραμμα? Το αρχειο sys?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια,ειχα αυτο το κινητο και δουλευε μια χαρα μεχρι που μια μερα το ειχα βάλει στην κωλοτσεπη και τραβηξε υγρασια η οθονη επειδη υδρωσα υπερβολικα και παει το touch..βρηκα μια οθονη παμφθινη απ'το ebay και την πηρα,καμια συμβουλη πριν το ανοιξω??Αν αλλαξω την οθονη θα φτιαξει?τωρα στην οθονη ειναι σαν να εχει νερο μεσα ετσι φαινεται..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αγόρασα μια μπαταρία συμβατή αλλά βγήκε μούφα. Από που μπορώ να αγοράσω αυθεντική και ολόιδια με αυτή που είχε;

Έχω μπερδευτεί γιατί κοιτώντας πχ εδώ:

http://www.ebw.gr/el/Product/95940/MPATARIA-HTC-S340-T8282-TOUCH-HD-1350mAh-BULK-OR

http://www.ebw.gr/el/Product/59570/Original-Mpataria-HTC-BA-S340-%28BLAC-160-100%29-Li-Ion-3-7V-1350mAh

ποια από τις 2 είναι η αυθεντική;

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μοιάζει με τη μαμισια και ίσως είναι, η δεύτερη σίγουρα όχι...
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μοιάζει με τη μαμισια και ίσως είναι, η δεύτερη σίγουρα όχι...

 

Σωστά, αλλά η 2η γράφει original! Ίσως να έχουν λάθος φωτογραφία; Μπέρδεμα!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά η 2η γράφει original! Ίσως να έχουν λάθος φωτογραφία; Μπέρδεμα!

 

Μάλλον ναι... δύσκολο το βλέπω η original μπαταρία να γράφει dopod. Μάλλον είναι απλά συμβατή. Δες και εδώ. Δυστυχώς στο δικό μου Touch HD έχω αυτή τη στιγμή την άλλη μπαταρία, όχι τη μαμίσια και δεν ξέρω καν πού είναι...

 

Επίσης υπάρχει και μια συμβατή στο Δήσιο.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει και μια συμβατή στο Δήσιο.

 

Αυτή είχα πάρει αλλά δεν κρατάει όσο περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχω εδώ και πάνω από 4 χρόνια το HTC Touch HD. Αφού επισημάνω οτι η κατασκευάστρια εταιρεία έπαψε να το υποστηρίζει από τον επίσημο ιστότοπο, ήδη από το καλοκαίρι του 2009, οφείλω να ομολογήσω οτι είναι ένα πολύ σταθερό και ανθεκτικό smartphone, με τους περιορισμούς βέβαια της γενιάς του. Θα ήθελα με την ευκαιρία να ρωτήσω όσους ασχολούνται λίγο παραπάνω αν υπάρχουν ακόμα κάποιες δυνατότητες βελτίωσης σε επίπεδο λογισμικού. Η συσκευή μου έχει την τελευταία έκδοση firmware, που έδωσε ο κατασκευαστής κάπου στα μέσα του 2009. Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αυτές τις Multienergy....

http://www.batteries.gr/product.asp?catid=3378

 

 

και βρήκα και αυτή http://www.telmarket.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3731&category_id=5&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1 που λέει αυθεντική. Ξέρετε ποιά να διαλέξω απο τις 2;

Πόσα χρόνια λετε να την έχει την αποθήκη του το συγκεκριμένο κατάστημα.

Edited by Pascalwalt
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις Multienergy....

http://www.batteries.gr/product.asp?catid=3378

 

 

και βρήκα και αυτή http://www.telmarket.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3731&category_id=5&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1 που λέει αυθεντική. Ξέρετε ποιά να διαλέξω απο τις 2;

Πόσα χρόνια λετε να την έχει την αποθήκη του το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Καμία από τις 2! Έχεις στα χέρια σου την αυθεντική. Σύγκρινε τις φωτογραφίες με την αυθεντική. Καμία σχέση έτσι;

Η αυθεντική είναι αυτή εδώ: http://www.ebw.gr/el/Product/95940/MPATARIA-HTC-S340-T8282-TOUCH-HD-1350mAh-BULK-OR

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και πάνω από 4 χρόνια το HTC Touch HD. Αφού επισημάνω οτι η κατασκευάστρια εταιρεία έπαψε να το υποστηρίζει από τον επίσημο ιστότοπο, ήδη από το καλοκαίρι του 2009, οφείλω να ομολογήσω οτι είναι ένα πολύ σταθερό και ανθεκτικό smartphone, με τους περιορισμούς βέβαια της γενιάς του. Θα ήθελα με την ευκαιρία να ρωτήσω όσους ασχολούνται λίγο παραπάνω αν υπάρχουν ακόμα κάποιες δυνατότητες βελτίωσης σε επίπεδο λογισμικού. Η συσκευή μου έχει την τελευταία έκδοση firmware, που έδωσε ο κατασκευαστής κάπου στα μέσα του 2009. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Κανένας που να του έβαλε android όπως στο hd2 να μας δώσει οδηγίες;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα, μετά από πάρα πολύ καιρό επιστρέφω στην παρέα σας.

 

κατ αρχήν μπαταρία ορτζιναλ πήρα απέναντι απο το Υπ ναυτικών στην Κλαυθμώνος, είχα πάρει την προηγούμενη την κινέζικη από τον δήσιο και με το ζόρι άντεξε χρόνο, τώρα με αυτήν είμαι 3 μέρες αφόρτιστος και με πολύ χρήση

arsenarg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μετά από πάρα πολύ καιρό επιστρέφω στην παρέα σας.

 

κατ αρχήν μπαταρία ορτζιναλ πήρα απέναντι απο το Υπ ναυτικών στην Κλαυθμώνος, είχα πάρει την προηγούμενη την κινέζικη από τον δήσιο και με το ζόρι άντεξε χρόνο, τώρα με αυτήν είμαι 3 μέρες αφόρτιστος και με πολύ χρήση

 

Σε ευχαριστούμε για την απάντηση. Μήπως θυμάσαι πώς λέγεται το κατάστημα? Έχω ένα Blackstone που κάθεται και ίσως το χρησιμοποιήσω για δεύτερο σε κάποια φάση οπότε θα χρειαστώ μια μπαταρία.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για την απάντηση. Μήπως θυμάσαι πώς λέγεται το κατάστημα? Έχω ένα Blackstone που κάθεται και ίσως το χρησιμοποιήσω για δεύτερο σε κάποια φάση οπότε θα χρειαστώ μια μπαταρία.

 

δεν βρήκα την απόδειξη του μαγαζιού, δες το λινκ είναι ακριβώς στην γωνία, απέναντι απο το συρματοπλεγμένο πάρκινγκ

 

http://www.ploigos.gr/?sessionid=b2d36b58873646466dbb7c61ff8ce8f3

arsenarg
Link to comment
Share on other sites

Από τον Δήσιο έχω πάρει δύο μπαταρίες για το blackstone και έχουν βγει προβληματικές.

Την πρώτη φορά πήγα και μου την αντικατέστησαν. Την επόμενη δεν ασχολήθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει χαλασει στο htc hd 8282 blackstone το Touch Screen Digitizer Glass και δεν διαβαζει τη γραφιδα.

Στο επισημο σερβις μου ζητησαν 185 :blink: ευρω αλλα ειδα οτι πουλανε στο ebay κινεζικα με 5 ευρω μαζι με τα εργαλεια αλλαγης.

http://www.ebay.com/bhp/htc-touch-hd-t8282-screen

 

Εχει δοκιμασει κανεις να το αλλαξει μονος του?

Κι αν εχετε κανενα οικονομικο και δοκιμασμενο μαστορα,καλοδεχουμενος!

http://img46.imageshack.us/img46/7730/o9gx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...