Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση τα θεματα που περναμε σε cab μορφη που αποθηκευονται ωστε να μπορουμε να τα αλλαξουμε οποτε θελουμε?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αλλαγη οθονης γυρω στα 270 απο ace hellas...

 

δοκιμασε ενα hard reset πρωτα!

εκανα hard reset αλλα παλι το ιδιο. γιατι ομως να αλλαξω και την οθονη?? αφου το touch panel εχει χαλασει. :worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τετοιο αρχειο μεσα μονο αυτα

1-EnterBootloader

2-rapitool

3-ROMUpdateUtility

4-RUUGetInfo

 

εγω τρεχω το 3 ξεκιναει κανονικα στο 1% μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με το τηλεφωνο

 

Ναι το 3 είναι που εκτελείται. Λογικά το ότι δεν είναι συμβατό βγαίνει αν δεν ταιριάζει το CID και δεν έχεις ΗSPL.

 

 

μολισ περασα μια ρομ

...

μπορω να αλαξω τα οικονιδια τησ μπαρασ επανω?μπαταρια,σημα κτλ?

...

 

Ένα ωραίο taskbar είναι το Brain's Taskbar

 

 

παιδια μια ερωτηση τα θεματα που περναμε σε cab μορφη που αποθηκευονται ωστε να μπορουμε να τα αλλαξουμε οποτε θελουμε?

 

Λογικά θα το βλέπεις στο remove programs και θα μπορείς να το αφαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να εγκαταστήσω και εγώ το radio 1.17.25.09. Αξίζει λέτε? Το έχει δοκιμάσει κανείς έναντι του 1.13.25.24 ή δεν θα δω καμία διαφορά σε μπαταρία και σήμα/GPS ???

 

Έχω δει σε φόρουμ ότι άτομα που το έχουν ψάξει αναλυτικά έχουν δει βελτίωση. Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

ενα τετοιο ποσο κοστιζει μεταχιρισμενο

 

350

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=273728

 

210

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=273842

 

300

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270991

 

 

Καινούργιο στα 400 θα δυσκολευτείς να το βρεις. Για την τιμή του e-click που εμφανίζει το skroutz, με το ελληνικό hd στα 400, διατηρώ μια αμφιβολία.

 

Και μεταχειρισμένο, πάλι δεν πολυκινείται σχετικά με τα πολλά τεμάχια που έχει πουλήσει γιατί, παρότι τα windows mobile είναι μια πλατφόρμα που πεθαίνει, το hd είναι μια πολύ βολική συσκευή, με μεγάλη οθόνη, και μάλλον η 2η καλύτερη συσκευή windows mobile που κυκλοφορεί (μετά το hd2), παρά το μεγάλο διάστημα που βρίσκεται ήδη σε κυκλοφορία.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κανένα πρόβλημα της ROM ?? Έχεις φλασάρει ή είσαι με την εργοστασιακή ??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κανένα πρόβλημα της ROM ?? Έχεις φλασάρει ή είσαι με την εργοστασιακή ??

 

εχω φλασαρει την freedom αλλα βγαζει τισ φωτοσ που εχω αποθηκευσει απο το αλμπουμ ενω αυτεσ που ειναι απο facebook δεν τισ εμφανιζει οταν με καλει η' καλω εγω καποιον.

υπαρχει περιπτωση να περασουμε μανιλα με 6 ταμπσ κ οχι την κλασικη με 3 μεγαλα?

 

 

 

κ μια αλλη απορια αν πρασοθμε μια ρομ μπορουμε να βγαλουμε προγραματα που δεν θελουμε ωστε να γινει στα μετρα μασ?κ να τρεχει πιο γριγορα?

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

...

υπαρχει περιπτωση να περασουμε μανιλα με 6 ταμπσ κ οχι την κλασικη με 3 μεγαλα?

 

Το κλασικό TFLO3D νομίζω δεν έχει 3 tabs, οπότε μάλλον θα μιλάς για quicklinks και όχι για tabs.

 

Μπορείς να βάλεις ένα modification που να το κάνει. Ένα ωραίο που δίνει και άλλες δυνατότητες είναι το Co0kie's Home Tab (τρέχουσα έκδοση [18-Apr-2010] Co0kie's Home Tab v1.7.1)

 

Μπορείς να το ρυθμίσεις πολύ εύκολα να έχεις σελίδες με 3x3, 4x4, 5x4, ή 5x5 quicklinks.

 

 

...

κ μια αλλη απορια αν πρασοθμε μια ρομ μπορουμε να βγαλουμε προγραματα που δεν θελουμε ωστε να γινει στα μετρα μασ?κ να τρεχει πιο γριγορα?

 

Συνήθως δεν μπορείς να τα αφαιρέσεις, γιατί δεν εμφανίζονται στην λίστα των εγκατεστημένων προγραμμάτων στο remove programs.

 

Αλλά ο αριθμός των εγκατεστημένων προγραμμάτων δεν επηρεάζει την ταχύτητα μιας ρομ, καθώς το ότι είναι εγκατεστημένα δεν σημαίνει ότι τρέχουν συνεχώς. Εκτός και αν κάποιο πρόγραμμα εγκαθιστά και κάποιο service που τρέχει συνεχώς (μπορείς να δεις τα processes που τρέχουν στον Process Manager).

 

Αν υπάρχουν σε μια ρομ προγράμματα που δεν χρησιμοποιείς, το μόνο κακό που κάνυν είναι ότι πιάνουν χώρο στην μνήμη της συσκευής. Αλλά δεν νομίζω κανείς στο HD με 8GB flash επιπλέον να έχει ποτέ πρόβλημα χώρου.

 

Αν πάντως θες ντε και καλά να τα σβήσεις, μπορείς να τα σβήσεις από τον φάκελο Program Files της συσκευείς, καθώς και την σχετική συντόμευση στο Start Menu.

 

Οπότε δεν χρειάζεται να αναζητείς την ρομ με τα λιγότερα προγράμματα, αλλά αυτή την πιο γρήγορη, αξιόπιστη (με τα λιγότερα bugs), και που είναι πιο κοντά στο τελική μορφή που θες να έχει η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Το κλασικό TFLO3D νομίζω δεν έχει 3 tabs, οπότε μάλλον θα μιλάς για quicklinks και όχι για tabs.

 

Μπορείς να βάλεις ένα modification που να το κάνει. Ένα ωραίο που δίνει και άλλες δυνατότητες είναι το Co0kie's Home Tab (τρέχουσα έκδοση [18-Apr-2010] Co0kie's Home Tab v1.7.1)

 

Μπορείς να το ρυθμίσεις πολύ εύκολα να έχεις σελίδες με 3x3, 4x4, 5x4, ή 5x5 quicklinks.

 

 

 

Συνήθως δεν μπορείς να τα αφαιρέσεις, γιατί δεν εμφανίζονται στην λίστα των εγκατεστημένων προγραμμάτων στο remove programs.

 

Αλλά ο αριθμός των εγκατεστημένων προγραμμάτων δεν επηρεάζει την ταχύτητα μιας ρομ, καθώς το ότι είναι εγκατεστημένα δεν σημαίνει ότι τρέχουν συνεχώς. Εκτός και αν κάποιο πρόγραμμα εγκαθιστά και κάποιο service που τρέχει συνεχώς (μπορείς να δεις τα processes που τρέχουν στον Process Manager).

 

Αν υπάρχουν σε μια ρομ προγράμματα που δεν χρησιμοποιείς, το μόνο κακό που κάνυν είναι ότι πιάνουν χώρο στην μνήμη της συσκευής. Αλλά δεν νομίζω κανείς στο HD με 8GB flash επιπλέον να έχει ποτέ πρόβλημα χώρου.

 

Αν πάντως θες ντε και καλά να τα σβήσεις, μπορείς να τα σβήσεις από τον φάκελο Program Files της συσκευείς, καθώς και την σχετική συντόμευση στο Start Menu.

 

Οπότε δεν χρειάζεται να αναζητείς την ρομ με τα λιγότερα προγράμματα, αλλά αυτή την πιο γρήγορη, αξιόπιστη (με τα λιγότερα bugs), και που είναι πιο κοντά στο τελική μορφή που θες να έχει η συσκευή σου.

 

σε ευχαριστω πολυ για τισ συμβουλεσ κ τον χρονο σου θα το δοκιμασω :D:D:thanks::thanks:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καλαησπερα καποιο παχνιδακι ωραιο να περασουμε?συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματοσ

ευχαριστω

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ?????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΦΟΝΤΑΣ

:):):):)

 

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις!

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

στις προηγουμενες σελιδες εχουν αναφερει παιδια για ρομ εγω αυτη την στιγμη εχω περασει αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=565290

κανοντας αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431217 και task 29 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=653604

και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη και γρηγορη.η καταναλωση ειναι μια χαρα εως πολυ καλη

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάτι πρέπει να πάτησα, και όταν δέχομαι μήνυμα και είναι το κινητό σε κατάσταση "ύπνου" δεν έρχεται το μήνυμα, παρά όταν εγώ το ενεργοποιώ σε κατάσταση αναμονής, τότε δείχνει ότι έρχεται το μήνυμα :(. Τι να παίζει?
Link to comment
Share on other sites

στις προηγουμενες σελιδες εχουν αναφερει παιδια για ρομ εγω αυτη την στιγμη εχω περασει αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=565290

κανοντας αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431217 και task 29 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=653604

και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη και γρηγορη.η καταναλωση ειναι μια χαρα εως πολυ καλη

 

ελληνικό το πληκτρολόγιο foul έχει ;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset αλλα παλι το ιδιο. γιατι ομως να αλλαξω και την οθονη?? αφου το touch panel εχει χαλασει. :worry::worry::worry:

 

 

πριν από ένα μήνα του χάλασε ένα φιλαράκος (έσπασε οθόνης αφής παρόλα αυτά δουλεύει)και στο service ζήταγαν €450 (να είναι η ώρες τους....) με λίγο ψάξιμο στο e-bay το βρήκα με €14 με μεταφορικά!!!! άλλα €10 για να μου περάσουν και κομπε!!!

Link to comment
Share on other sites

ελληνικό το πληκτρολόγιο foul έχει ;

 

βαζεις αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312&highlight=finger+keyboar+taxtax και εισαι οκ

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

 

και όταν ψάχνεις να βρεις ένα όνομα στον κατάλογο;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ξαναρωτήσει.

Κάποια ROM που να παίζουν τα ελληνικά (για sms και αναζήτηση ονομάτων όταν πάω να τηλ σε κάποιον), μπορεί να μου προτείνει κάποιος;

 

Ευχαριστώ

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καθώς δουλεύει το GPS με τη συσκευή συνδεδεμένη στον αναπτήρα του αυτοκινήτου για να φορτίζει, και ενώ έχω πάει στις ρυθμίσεις - ενέργεια και έχω ξετσεκάρει τις 2 επιλογές στην εξωτερική τροφοδοσία, παρατηρώ ότι μετά από κάποια ώρα, η οθόνη σβήνει! Τι φταίει; Δεν μπορώ να ταξιδέψω έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Καθώς δουλεύει το GPS με τη συσκευή συνδεδεμένη στον αναπτήρα του αυτοκινήτου για να φορτίζει, και ενώ έχω πάει στις ρυθμίσεις - ενέργεια και έχω ξετσεκάρει τις 2 επιλογές στην εξωτερική τροφοδοσία, παρατηρώ ότι μετά από κάποια ώρα, η οθόνη σβήνει! Τι φταίει; Δεν μπορώ να ταξιδέψω έτσι.

 

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς ? Μήπως παράλληλα χρησιμοποιείς και κάποια 'locking' εφαρμογή για αυτόματο κλείδωμα της συσκευής σου? Έχει και αυτή settings σχετικά με το κλείδωμα αλλά την συμπεριφορά της συσκευής σου.

Ακόμα και εφαρμογές όπως το phoneAlarm έχουν τέτοια settings......

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...