Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καποιο προγραματακι να κανω backup τις επαφες μου?

 

Με το sync των windows καηκε η γουνα μου οταν χαθηκαν ολα τα τηλεφωνα απο την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες να ρωτησω παλι κατι,αν κ δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο section.

Εγκατεστησα,οπως μου προτεινε ο athanaso77 το SPB Wireless Monitor.

Ολα μια χαρα.Απλα παρατηρησα οτι καθε μερα το "κοντερ" μηδενιζει!

Πως γινεται(αν γινεται) να το ρυθμιζω εγω ποτε θα μηδενιζει(πχ στο τελος καθε μηνα?)

Εψαξα λιγο τις ρυθμισεις του αλλα δεν βρηκα-ειδα κατι σχετικο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω παλι κατι,αν κ δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο section.

Εγκατεστησα,οπως μου προτεινε ο athanaso77 το SPB Wireless Monitor.

Ολα μια χαρα.Απλα παρατηρησα οτι καθε μερα το "κοντερ" μηδενιζει!

Πως γινεται(αν γινεται) να το ρυθμιζω εγω ποτε θα μηδενιζει(πχ στο τελος καθε μηνα?)

Εψαξα λιγο τις ρυθμισεις του αλλα δεν βρηκα-ειδα κατι σχετικο..

 

Θα πας στην επιλογη Conections and Tariffs, Change tariff (λογικα για το Web θα σε ενδιαφερει), και καπου εκει θα δεις payment day οπου θα βελεις την τιμη 1.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ ανεπιφύλακτα τις ROM του kwbr.

 

Thanks athanaso

Έβαλα την 3.1.2 και όντως πάει σφαίρα, σαν να έκανα αναβάθμιση επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην επιλογη Conections and Tariffs, Change tariff (λογικα για το Web θα σε ενδιαφερει), και καπου εκει θα δεις payment day οπου θα βελεις την τιμη 1.

εκτος και αν ο λογαριασμος του εκδιδεται καθε 5 πχ του μηνος οπως εμενα οποτε θα βαλει 5 :)

Link to comment
Share on other sites

εκτος και αν ο λογαριασμος του εκδιδεται καθε 5 πχ του μηνος οπως εμενα οποτε θα βαλει 5 :)

 

Οντως. Εχω την εντυπωση ομως πως οπως και να εχει η ταριφα μηδενιζεται καθε 1 του μηνα ασχετως του ποτε εκδιδεται ο λογαριασμος. Στην βοντα τουλαχιστον που ειμαι εγω αυτο ισχυει. Δηλαδη εκδιδεται στις 23, αλλα οι μετρητες δωρεαν κλησεων/μηνυματων/δεδομενων μηδενιζονται στην 1. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οντως. Εχω την εντυπωση ομως πως οπως και να εχει η ταριφα μηδενιζεται καθε 1 του μηνα ασχετως του ποτε εκδιδεται ο λογαριασμος. Στην βοντα τουλαχιστον που ειμαι εγω αυτο ισχυει. Δηλαδη εκδιδεται στις 23, αλλα οι μετρητες δωρεαν κλησεων/μηνυματων/δεδομενων μηδενιζονται στην 1. :)

παντως στην wind που ρωτησα μηδενιζεται καθε οταν εκδιδεται ο λογαριασμος! οποτε ο φιλος εξαρταται τι εταιρεια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ευχαριστω για τη βοηθεια!

Δηλαδη στην ουσια βάζουμε custom tarrif με payment day 1,σωστα?

Πήρα στη voda και μου ειπαν κ εμενα,οτι ο χρονος ομιλιας ισχυει απο τη στιγμη που εκδιδεται ο λογαριασμος(21 στην προκειμενη) αλλα το data plan ισχυει κανονικα καθε πρωτη του μηνος(1 με 30).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

σκεφτομαι να βαλω ενα προγραμμα της wind με ογκοχρεωση για να εχω internet στο κινητο μου. ψαχνω ομως ενα προγραμμα για το hd το οποιο θα μετραει ποσα mb καταναλωνω και να μπορω να βαλω και φραγη μετα απο ορισμενα mb's ετσι ωστε να μην ξεφευγω.. υπαρχει κατι free ?

 

(συγνωμη αν εχει ξαναερωτηθει στο παρελθον αλλα ειμαι φανταρος και εχω εξοδο και δεν προλαβαινω να διαβασω ολα τα προηγουμενα posts)...

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα,

σκεφτομαι να βαλω ενα προγραμμα της wind με ογκοχρεωση για να εχω internet στο κινητο μου. ψαχνω ομως ενα προγραμμα για το hd το οποιο θα μετραει ποσα mb καταναλωνω και να μπορω να βαλω και φραγη μετα απο ορισμενα mb's ετσι ωστε να μην ξεφευγω.. υπαρχει κατι free ?

 

Spb Wireless Monitor.

 

Δεν είναι free, αλλά είναι το καλύτερο στο είδος του.

Για αυτό συζητούν ακριβώς από πάνω. Μια σελίδα πίσω, προλάβαινες να διαβάσεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω παλι κατι,αν κ δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο section.

Εγκατεστησα,οπως μου προτεινε ο athanaso77 το SPB Wireless Monitor.

Ολα μια χαρα.Απλα παρατηρησα οτι καθε μερα το "κοντερ" μηδενιζει!

Πως γινεται(αν γινεται) να το ρυθμιζω εγω ποτε θα μηδενιζει(πχ στο τελος καθε μηνα?)

Εψαξα λιγο τις ρυθμισεις του αλλα δεν βρηκα-ειδα κατι σχετικο..

 

Έχω την εντύπωση ότι θες να βλέπεις την μηνιαία κατανάλωση και όχι την ημερήσια που είναι το SPB Wireless Monitor σεταρισμένο να δείχνει. Αν πας λοιπόν πάλι στις ρυθμίσεις του, και συγκεκριμένα: Menu --> Period --> This month θα σου δείχνει όλη την κίνηση του μήνα. Σε συνδυασμό και με το payment day που σου είπαν τα παιδιά θα βλέπεις όλο το μήνα με ακρίβεια ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για screen protectors, η ACE HELLAS δεν έχει φέρει ακόμη για το Touch2. Έχει κανεις καμιά πρόταση; Επίσης ψάχνω βάση στήριξης για το αυτοκίνητο.

Επίσης έχω πρόβλημα με το ActiveSync και δεν μπορώ να συνδεθώ στο Internet όταν είναι συνδεδεμένο το καλώδιο USB.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψάχνω για screen protectors, η ACE HELLAS δεν έχει φέρει ακόμη για το Touch2.

 

Για το Touch2 ψάχνεις; Εάν ναι, είσαι σε λάθος thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ρομ με windows 6.1 και manilla 2.1....διαβασα ενα αρθρο του panosha για το πωσ προσ8ετεισ τραγουδια στο touch flo ωστε να φαινονται εξωφυλλα ...αν βαλω μερικα τραγουδια απο αυτα που εχει ο υπολογιστης σαν δικα του τα αναγνωριζει τα εξωφυλλα αν βαλω ομωσ δικα μου τραγουδια δεν βγαζει εξωφυλλα....μαλλον δεν εχουν...ξερετε πωσ μπορω να βαλω εξωφυλλα?????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ρομ με windows 6.1 και manilla 2.1....διαβασα ενα αρθρο του panosha για το πωσ προσ8ετεισ τραγουδια στο touch flo ωστε να φαινονται εξωφυλλα ...αν βαλω μερικα τραγουδια απο αυτα που εχει ο υπολογιστης σαν δικα του τα αναγνωριζει τα εξωφυλλα αν βαλω ομωσ δικα μου τραγουδια δεν βγαζει εξωφυλλα....μαλλον δεν εχουν...ξερετε πωσ μπορω να βαλω εξωφυλλα?????

μπορείς να χρησιμοποιήσεις το προγραμματάκι Tag & Rename. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ και είμαι πολυ ευχαριστημένος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum επειδη απεχω αρκετο καιρο απο τα wm μπορειτε να προτεινετε μια σταθερη γρηγορη 6.5 με manilla 2.5 για ενα φιλο?στο xda βλεπω νεους μαγειρες και δεν ξερω την δουλεια τους ειχα μεινει στον onko εγω:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum επειδη απεχω αρκετο καιρο απο τα wm μπορειτε να προτεινετε μια σταθερη γρηγορη 6.5 με manilla 2.5 για ενα φιλο?στο xda βλεπω νεους μαγειρες και δεν ξερω την δουλεια τους ειχα μεινει στον onko εγω:rolleyes:

 

φιλε εγω εχω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562952

εκδοση wm6.5 build 21884 για 2.5 μανιλα με λιγες τροποποιησεις και pagepool sta 18 ειναι μια χαρα !

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Προσπάθησα να βάλω κάποια έκδοση (πχ manila) από τους xda, αλλά το τηλέφωνο δεν τη δέχεται.

Όταν κάνει επανεκκίνηση για να μπει στο bootloader, βγάζει τη μπάρα που δείχνει πως θα φορτώσει, κολλάει στο 0% και μου βγάζει μήνυμα πως διακόπηκε η επικοινωνία.

Επίσης όταν πάω να κατεβάσω την τελευταία έκδοση που έχει βγει για το HD από το site της Ace, κατεβάζει 15ΜΒ και κολλάει.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για να εγκαταστήσεις ανεπίσημη rom στη συσκευή σου πρέπει να την ξεκλειδώσεις. Διάβασε εδώ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505377

 

Την επίσημη rom την κατεβάζεις από τον υπολογιστή σου; Το site της htc πάντως δεν έχει πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Την επίσημη την κατεβάζω από τον υπολογιστή μου και κολλάει και σταματάει μόλις φτάσει στα 15 ΜΒ. Όσες φορές και να το δοκίμασα, το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Την επίσημη την κατεβάζω από τον υπολογιστή μου και κολλάει και σταματάει μόλις φτάσει στα 15 ΜΒ. Όσες φορές και να το δοκίμασα, το ίδιο πράγμα.

 

καποια φορα μου το'κανε και μενα ,μαλλον φταιει το pc και οι usb θυρες ,

η μονη λυση που δουλεψε σε μενα ηταν format στον υπολογιστη

αν θες δοκιμασε με αλλο pc και γραψε τι εγινε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Την επίσημη την κατεβάζω από τον υπολογιστή μου και κολλάει και σταματάει μόλις φτάσει στα 15 ΜΒ. Όσες φορές και να το δοκίμασα, το ίδιο πράγμα.

 

Σίγουρα πρόκειται για πρόβλημα του υπολογιστή σου. Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο hellas200, δοκίμασε σε άλλο PC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν και διάβασα τα περισσότερα post , αλλά τελικά είναι πολλά, θα ήθελα να ξέρει κάποιος να μου πει: έχω ένα HD με την original ROM, και θα ήθελα να αλλάξω μόνο αν γίνεται τα εικονίδια του manila, κυρίως δλδ αισθητικές παρεμβάσεις. Πως γίνεται κάτι τέτοιο??

 

THNX εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα. Αν και διάβασα τα περισσότερα post , αλλά τελικά είναι πολλά, θα ήθελα να ξέρει κάποιος να μου πει: έχω ένα HD με την original ROM, και θα ήθελα να αλλάξω μόνο αν γίνεται τα εικονίδια του manila, κυρίως δλδ αισθητικές παρεμβάσεις. Πως γίνεται κάτι τέτοιο??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=480510

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...