Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Θυμίζω όμως ότι δεν μιλάω για την ΓΡΑΦΗ των Ελληνικών, η οποία πραγματοποιείται μια χαρά, αλλά για την ΑΝΑΓΝΩΣΗ των email :D[/quote

 

Πια ρόμ έχει η συσκευή;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Θυμίζω όμως ότι δεν μιλάω για την ΓΡΑΦΗ των Ελληνικών, η οποία πραγματοποιείται μια χαρά, αλλά για την ΑΝΑΓΝΩΣΗ των email :D[/quote

 

Πια ρόμ έχει η συσκευή;

 

Δεν είμαι σίγουρη, απλά είναι από εξωτερικό και σίγουρα δεν παίρνει την ελληνική. Είναι από κάποια Αραβική χώρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, η ''μαμίσια μπαταρια 1350mAh ΔΕΝ μου κραταει πολυ .... Περιπου 1 1/2 ημερα με κλειστο 3G & καθολου websurfing....

Ειδα στο Ebay.co.uk = Replacement Battery for HTC Touch HD 1500mAh B079 = Aξιζει ή θα μου κανει ζημια στο τηλεφωνο ?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!!!Πριν απο λιγεσ μερες εβαλα σε εναν φιλο μια energy ROM.Ολα καλα μεχρι που το ρολοι αρχισε να αλλαζει μονο του...Το ξαναρυθμιζει κ μετα απο λιγο τα δικα του παλι....Σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια.Εχω βαλει στο HD μου την GRID LEO 2.2B η οποια τρεχει απροβληματιστα και σχετικα γρηγορα.Αυτο που θελω να κανω και δεν μπορω να βρω ειναι πως θα κανω την συσκευη να μην αναβει η οθονη οταν ερχεται καινουριο μηνημα.Σε προηγουμενη rom θυμαμαι οτι ειχε καποιο tweak που λεγοταν wake up on new sms το οποιο δεν μπορω να βρω πουθενα.Καθε βοηθεια δεκτη

 

Wake Up on New SMS

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL\DisableSMSWakeUpEvent

 

Αλλάζουμε την τιμή από 1 σε 0

 

Καταρχήν, ευχαριστώ πολύ για την πρόταση του FingerKeyb, το έσωσε το μηχάνημα. Μόνο που τώρα βλέπω ότι δεν έχει κωδικοποίηση στα email για Ελληνικά, μόνο Αγγλικά και Unicode 6 και 7. Προστίθενται fonts ή/και κωδικοποιήσεις ελληνικές;

 

Δοκίμασα όπως πάντα το search στο thread, μόνο το αναπάντητο του great βρήκα...

 

Και πάλι, ευχαριστώ!

 

Edit: υπόψιν ότι τα sms και το Word Mobile βγάζουν κανονικά ελληνικά...

 

Για το ελληνικό fingerkeyboard δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Για τη συσκευή σου είναι η WVGA έκδοση.

 

Μπορείς όμως να κάνεις ελληνικά και τα πληκτρολόγια της HTC...

Blackstone Greek Keyboards.cab

 

παιδες καλησπερα, η ''μαμίσια μπαταρια 1350mAh ΔΕΝ μου κραταει πολυ .... Περιπου 1 1/2 ημερα με κλειστο 3G & καθολου websurfing....

Ειδα στο Ebay.co.uk = Replacement Battery for HTC Touch HD 1500mAh B079 = Aξιζει ή θα μου κανει ζημια στο τηλεφωνο ?

 

Μπορείς να την βάλεις άφοβα. Κανείς ποτέ δεν αντιμετώπισε πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι το προγραμμα που βρηκες σε τελειωμα cad δεν μπορω να σε βοηθησω αν ομως η προεκταση του αρχειου ειναι cab τοτε κοιτα τι θα κανεις

παιρνεις το αρχειο και το αντιγραφεις στην καρτα που εχει το κινητο μεσα πως?

α.βγαζεις την καρτα απο το κινητο την βαζεις μεσα σε ενα card reader ,συνδεεις το card reader με το pc που εχεις το προγραμμα και το αντιγραφεις εκει ή

β.συνδεεις το κινητο (με την καρτα μεσα) με το pc που εχεις το αρχειο (μεσω activesync) και αντιγραφεις το αρχειο στο κινητο(στην καρτα μνημης)

αφου λοιπον εχεις τωρα το προγραμμα στην καρτα μνημης του κινητου σου πας μεσω file explorer το βρισκεις και το πατας με τη γραφιδα (τα αρχεια cab ειναι εκτελεσιμα αρχεια στα windows mobile) το εγκαταστεις στην καρτα μνημης (αν σε ρωτησει) και μετα πας στα προγραμματα και το τρεχεις απο κει

αυτα ...

 

 

δεν μπορώ να το στείλω με bluetooth και να μπει στην κάρτα και μετά να το εκτελέσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρειάζεσαι το Obex Inbox για να πηγαίνουν αυτά που έρχονται με bluetooth κατευθείαν στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!!!Πριν απο λιγεσ μερες εβαλα σε εναν φιλο μια energy ROM.Ολα καλα μεχρι που το ρολοι αρχισε να αλλαζει μονο του...Το ξαναρυθμιζει κ μετα απο λιγο τα δικα του παλι....Σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε???

 

Κανενας παιδια???Μια βοηθεια??? :O:O

 

Βρεθηκε η λυση :) ειχα κατι τσεκαρισμενο που δεν επρεπε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρεθηκε η λυση :) ειχα κατι τσεκαρισμενο που δεν επρεπε :)

 

Καλό είναι βέβαια να λέμε και τις λύσεις γιατί μπορεί να έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Κανενας παιδια???Μια βοηθεια??? :O:O

 

Βρεθηκε η λυση :) ειχα κατι τσεκαρισμενο που δεν επρεπε :)

 

Τι ειχες τικαρισμενο,γιατι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις τηλεφωνου εχει ενα κουτακι στο Time zone το οποιο λεει οτι ειναι για να κανει αυτοματη ενημερωση της Ζωνης...Εκεινο δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο!Για τον αυτονοητο λογο οτι αλλαζει την ωρα μονο του...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση (Athanaso). Πριν την δω, έβαλα το GR-EN keyboards που με ικανοποίησε. Στο μεταξύ διάβασα και για FingerKeyb, το RESCO KEYBOARD PRO και για Blackstone Greek Keyboards. Ποιο είναι το πιο καλό από την εμπειρία σας;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου. Προσωπικά από τη στιγμή που τα πληκτρολόγια της HTC δουλεύουν άψογα, δεν βρίσκω λόγο για third-party λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχς ενα προβλημα....Εχω στον υπολογιστη πλεον windows 7 και θελω να αλλαξω Rom στο κινητο μου...Ακολουθησα ολα τα βηματα σχετικα με κατι drivers κτλπ αλλα οταν παω να ανοιξω USPL ουτε καν προλαβαινω να δω τι κανει...Επιπλεον αυτο το Windows Mobile-based connectivity

που πρεπει να βλεπω στο services δεν υπαρχει....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????Τα νευρα μου εχουν γινει κουρελια...Απ το μεσημερι παιδευομαι...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις τους drivers. Δες εδώ.

 

Τους αλλαξα τελικα τα βρηκα αυτα που πρεπει να τρεχουν κ τρεχουν κανονικα...αλλα το Uspl 2.5 δεν μου τρεχει...η ROM κλασσικα κολλαει στο 0% και οταν το ανοιγω σε Bootloader μου βγαζει τα παρακατω... :worry:

SPL-1.54.0000

MicroP-Blackstone (LED) v6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι κάνεις λάθος. Η διαδικασία είναι δοκιμασμένη και δουλεύει σίγουρα σωστά. Διάβασε εδώ για το πως γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει βρεθει καποιος τροπος να ανοιγει η συσκευη χωρις τον διακοπτη power?οπως γινεται στο iphone ας πουμε,με συνδεση στο usb του pc να ανοιγει μονη της?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω athanaso77 περιμενω ενα flex για ενα φιλο που εχει κοψει απο το switch και εψαχνα προσωρινη λυση...

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς destinator 8 sto HD. Έβαλα και δε λειτουργούσε σωστά. Στο ξεκίνημα βγάζει κάτι μπερδεμένα χρώματα και κολλάει. Ίσως χρειάζεται κάποιο skin. Αξίζει να επιμείνω ή να επανέλθω στον 7 που λειτουργούσε μια χαρά;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς destinator 8 sto HD. Έβαλα και δε λειτουργούσε σωστά. Στο ξεκίνημα βγάζει κάτι μπερδεμένα χρώματα και κολλάει. Ίσως χρειάζεται κάποιο skin. Αξίζει να επιμείνω ή να επανέλθω στον 7 που λειτουργούσε μια χαρά;

 

Γενικά το 8 είναι προβληματικό, καλύτερα γύρνα στο 7 που έχει αποδείξει την αξία του.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει βάλει κανείς destinator 8 sto HD. Έβαλα και δε λειτουργούσε σωστά. Στο ξεκίνημα βγάζει κάτι μπερδεμένα χρώματα και κολλάει. Ίσως χρειάζεται κάποιο skin. Αξίζει να επιμείνω ή να επανέλθω στον 7 που λειτουργούσε μια χαρά;

 

Δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος να ασχοληθείς με το 8 εάν έχεις το 7. Εξάλλου σήμερα υπάρχουν πολύ σοβαρότερα προγράμματα για να ασχοληθείς εάν έχεις όρεξη για ψάξιμο (iGO, TomTom, κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα μάθατε έτσι? Topix τέλος!

Άντε καμιά version αν βγει ακόμα, το πολύ! :X

 

Λογικό είναι να πηγαίνουν πιο μπροστά, εξάλλου δεν νομίζω να χρειαζόταν κάτι άλλο αυτή η rom.

Κάθε φορά που την κάνω restore μετά από διάφορες wm6.5 καταλαβαίνω την αξία της.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...