Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναστε καλα, εγινε με την πρωτη.

Topix 3.1.2 και ραδιο 1.17.25.09 τωρα.

Μπορω να χρησιμοποιήσω το ppcpimbackup απο την προηγουμενη rom;

Η δεν κανει....

 

Το ppcpim μπορείς από όποια ρομ θέλεις σε όποια θέλεις! Εγώ μάλιστα το έχω χρησιμοποιήσει και από Xperia σε HD.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα.

 

να κανω μια ερωτηση γιατι νομιζω εχω δοκιμασει τα παντα (και ελπιζοντας πως ρωταω στο σωστο μερος και δεν ειμαι off topic):

 

θελω να μεταφερω τις επαφες απο ενα sonyericsson w960 στο touch HD μου. δοκιμασα μαζικη μεταφορα αλλα δεν πετυχε. επισης εστειλα το backup των επαφων με bluetooth αλλα δε το αναγνωριζει το αρχειο (και λογικο ειναι δλδ). τελος μεσω pc suite συγχρονισα τις επαφες με το outlook και απο κει τις περασα στο HD και ολα οκ, αλλα δυστυχως μεσω ενος τετοιου συγχρονισμου μενουν εξω διαφορα πεδια οπως το 2ο κινητο, το οποιο δε το αναγνωριζει το outlook οποτε και το αγνοει. τετοια 2α κινητα ομως εχω πολλα, οπως πολλες ειναι και οι επαφες που θελω να συγχρονισω (1372!!!), κατα συνεπεια εχω σημαντικες απωλειες ετσι.

 

παλιοτερα οταν χρειαστηκε να μεταφερω τις επαφες απο sonyericsson σε blackberry μου το εκανε ο γερμανος αρκετα ικανοποιητικα, μετατρεποντας το 2ο κινητο σε other.

 

υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω ολα τα στοιχεια των επαφων μου στο HD χωρις απωλειες αριθμων και σημειωσεων? εκτος του γερμανου εννοω...

 

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

να κανω μια ερωτηση γιατι νομιζω εχω δοκιμασει τα παντα (και ελπιζοντας πως ρωταω στο σωστο μερος και δεν ειμαι off topic):

 

θελω να μεταφερω τις επαφες απο ενα sonyericsson w960 στο touch HD μου. δοκιμασα μαζικη μεταφορα αλλα δεν πετυχε. επισης εστειλα το backup των επαφων με bluetooth αλλα δε το αναγνωριζει το αρχειο (και λογικο ειναι δλδ). τελος μεσω pc suite συγχρονισα τις επαφες με το outlook και απο κει τις περασα στο HD και ολα οκ, αλλα δυστυχως μεσω ενος τετοιου συγχρονισμου μενουν εξω διαφορα πεδια οπως το 2ο κινητο, το οποιο δε το αναγνωριζει το outlook οποτε και το αγνοει. τετοια 2α κινητα ομως εχω πολλα, οπως πολλες ειναι και οι επαφες που θελω να συγχρονισω (1372!!!), κατα συνεπεια εχω σημαντικες απωλειες ετσι.

 

παλιοτερα οταν χρειαστηκε να μεταφερω τις επαφες απο sonyericsson σε blackberry μου το εκανε ο γερμανος αρκετα ικανοποιητικα, μετατρεποντας το 2ο κινητο σε other.

 

υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω ολα τα στοιχεια των επαφων μου στο HD χωρις απωλειες αριθμων και σημειωσεων? εκτος του γερμανου εννοω...

 

ευχαριστω πολυ.

 

Το δεύτερο κινητό συνήθως το αντιστοιχεί σε ένα πεδίο που το λέει radio το outlook. Συνεχίζει να υπάρχει στην επαφή..... Μπορείς να το δεις αν επιλέξεις στο outlook να μην σου δείχνει μόνο τα default πεδία αλλά είτε όλα τα πεδία είτε όλους τους αριθμούς... (ανάλογα τι σε ενδιαφέρει).... Πάντως γενικά και συνήθως τα πεδία, άσχετα με την κουκουρούκου πολλές φορές αντιστοίχησή τους, δεν χάνονται.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δε τα εσωσε πουθενα, ουτε στο radio ουτε πουθενα αλλου, τσεκαρα τα παντα πριν ρωτησω! :(
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δε τα εσωσε πουθενα, ουτε στο radio ουτε πουθενα αλλου, τσεκαρα τα παντα πριν ρωτησω! :(

 

χμ....άρα είναι διαφορετικό από ότι με τα Nokia......χμ.....sorry τότε.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το radio 1.17 πως τα πάει από GPS? Είμαι ΥΠΕΡευχαριστημένος με το 1.13, κλειδώνει Α-Μ-Ε-Σ-Α δορυφόρους, και φοβάμαι να το βγάλω! :D Μέχρι και μέσα στο λεωφορείο πιάνει σήμα, όταν κάθομαι δίπλα σε παράθυρο!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάει εξίσου καλά, αλλά εάν είσαι σε γενικότερες γραμμές ευχαριστημένος, μείνε όπως είσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

να κανω μια ερωτηση γιατι νομιζω εχω δοκιμασει τα παντα (και ελπιζοντας πως ρωταω στο σωστο μερος και δεν ειμαι off topic):

 

θελω να μεταφερω τις επαφες απο ενα sonyericsson w960 στο touch HD μου. δοκιμασα μαζικη μεταφορα αλλα δεν πετυχε. επισης εστειλα το backup των επαφων με bluetooth αλλα δε το αναγνωριζει το αρχειο (και λογικο ειναι δλδ). τελος μεσω pc suite συγχρονισα τις επαφες με το outlook και απο κει τις περασα στο HD και ολα οκ, αλλα δυστυχως μεσω ενος τετοιου συγχρονισμου μενουν εξω διαφορα πεδια οπως το 2ο κινητο, το οποιο δε το αναγνωριζει το outlook οποτε και το αγνοει. τετοια 2α κινητα ομως εχω πολλα, οπως πολλες ειναι και οι επαφες που θελω να συγχρονισω (1372!!!), κατα συνεπεια εχω σημαντικες απωλειες ετσι.

 

παλιοτερα οταν χρειαστηκε να μεταφερω τις επαφες απο sonyericsson σε blackberry μου το εκανε ο γερμανος αρκετα ικανοποιητικα, μετατρεποντας το 2ο κινητο σε other.

 

υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω ολα τα στοιχεια των επαφων μου στο HD χωρις απωλειες αριθμων και σημειωσεων? εκτος του γερμανου εννοω...

 

ευχαριστω πολυ.

 

Δοκιμασε να τις στειλεις με bluetooth αφου πρωτα τις επιλεξεις ολες. Μπακαλιστικος τροπος, αλλα αν δεν βρεις εναλλακτικη ισως σε βοηθησει. Αλλιως δοκιμασε να δεις αν εχει καμια επιλογη στις επαφες που να λεγεται Αντιγραφη στην καρτα μνηνης (στα νοκια εχει). Αυτο θα σου τις αποθηκευσει σε vcf αρχεια τα οποια αν τα περασεις στην συσκευη λογικα θα σου τα αναγνωρισει. 1370 επαφες????

εδιτ: ειδα πως το πρωτο που ειπα το δοκιμασες... Μηπως αν τις επελεγες ανα 100 πχ?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη νεα vanilla πολυ καλη...θελω ομωσ στη second today να μεγαλωσω τη γραματοσειρα....πως γινεται???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

χμ....άρα είναι διαφορετικό από ότι με τα Nokia......χμ.....sorry τότε.....

 

sorry που προσπαθησες να βοηθησεις? ισα ισα εγω ευχαριστω!

 

Prattein_Aloga τα δοκιμασα ηδη ολα αυτα αλλα δυστυχως δεν! τα vcf δεν τα διαβαζει σωστα! ευχαριστω πατως.

 

καμια αλλη ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

sorry που προσπαθησες να βοηθησεις? ισα ισα εγω ευχαριστω!

 

Prattein_Aloga τα δοκιμασα ηδη ολα αυτα αλλα δυστυχως δεν! τα vcf δεν τα διαβαζει σωστα! ευχαριστω πατως.

 

καμια αλλη ιδεα κανεις?

 

Βρήκα ένα πρόγραμμα το οποίο υπόσχεται να περάσει τις επαφές από ένα κινητό στο outlook..... http://fma.sourceforge.net/index2.htm

Είναι και δωρεάν και σε ένα forum κάποιος έλεγε ότι ήταν ο μόνος τρόπος που βρήκε για να περάσει τις επαφές από ένα μοντέλο σαν το δικό σου σε outlook.....

Αν δεν σου δουλέψει αυτό...μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που δίνεται μαζί με το κινητό σου?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

εκτος του pc suite τιποτα αλλο! εψαξα και στην επισημη sonyericsson αλλα δε βρηκα τιποτα! θα δοκιμασω αυτο και θα σου πω. ευχαριστω και παλι!

 

μπα τζιφος και μ'αυτο! χωριζει το καθε τηλ. σε μια επαφη κι ετσι μια επαφη με 3 πχ τηλεφωνα μετατρεπεται σε 3 διαφορετικες. ισως να μην ειναι συμβατο με το w960i (διαβασα πως στηριζεται στο t610i που ειναι πολυ παλιοτερο).

 

καποιος τροπος θα υπαρχει, δε γινεται!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ Η ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΛΗΣΕΩΝ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ Η ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΛΗΣΕΩΝ?

 

Πας στο τηλέφωνο, από εκεί στο ιστορικό κλήσεων (call history) και κρατώντας πατημένο το πενάκι πάνω σε μια επαφή σου δίνει επιλογή για delete από το ιστορικό. Ακόμα πατώντας σε μια κλήση σου ανοίγει λεπτομερές παράθυρο και από εκεί στο menu κάτω δεξιά έχει επιλογή διαγραφής όλων.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Πας στο τηλέφωνο, από εκεί στο ιστορικό κλήσεων (call history) και κρατώντας πατημένο το πενάκι πάνω σε μια επαφή σου δίνει επιλογή για delete από το ιστορικό. Ακόμα πατώντας σε μια κλήση σου ανοίγει λεπτομερές παράθυρο και από εκεί στο menu κάτω δεξιά έχει επιλογή διαγραφής όλων.

AΠΑΙΧΤΟΣ.......

Link to comment
Share on other sites

Πας στο τηλέφωνο, από εκεί στο ιστορικό κλήσεων (call history) και κρατώντας πατημένο το πενάκι πάνω σε μια επαφή σου δίνει επιλογή για delete από το ιστορικό. Ακόμα πατώντας σε μια κλήση σου ανοίγει λεπτομερές παράθυρο και από εκεί στο menu κάτω δεξιά έχει επιλογή διαγραφής όλων.

 

Εμενα, οταν το κρατησω πατημενο δεν δινει επιλογη αλλα παιρνει τον αριθμο!

Μηπως λογω rom ; της Topix; η radio 1.17.25.09 ;

 

 

Επισης δεν γινεται να μπει το Destinator η το garmin στα προγράμματα του Touchflo;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης δεν γινεται να μπει το Destinator η το garmin στα προγράμματα του Touchflo;

 

Γίνεται αρκεί να φτιάξεις ένα shortcut των προγραμμάτων πρώτα στο φάκελο /Windows/Start Menu/Programs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, οταν το κρατησω πατημενο δεν δινει επιλογη αλλα παιρνει τον αριθμο!

Μηπως λογω rom ; της Topix; η radio 1.17.25.09 ;

μαλλον λογω topix το ιδιο συμβαινει και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να παιξω ενα βιντεκι με τον opera απο καποια σελιδα μου λεει να εγκαταστησω το flash player και ενω το κανω παλι εγκατασταση μετα παλι δεν παιζει....δεν μπορει ο opera να παιξει η θελει καποια ρυθμιση???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....πριν λιγο καιρο πηρα απο ενα παλικαρι το hd αλλα εχο προβλημα καθως δν μ αρεσει να βλεπο αυτο το κινητο να εχει γρατζουνια στην οθονη...

πηρα τηλ και ροτησα και θελουν 300 ευρω για αλλαγη οθονης....το προβλημα ειναι οτι εγο δν θελω να αλλαξω την οθονη γιατι ειναι μια χαρα αλλα το εξωτερικο τζαμακι...

ελπιζω να υπαρχει καποιος τροπος αλλαγης..και αν ξερει κανεις να μ πει γιατι με εχει κουραση το θεμα.... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

H τιμή που σου είπαν είναι απαγορευτικά υψηλή. Δες στο ebay και θα βρεις λογικές λύσεις...

 

http://cgi.ebay.co.uk/U-Original-Housing-Touch-screen-Fit-HTC-HD-T8282-d_W0QQitemZ120484344962QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneFascias_JN?hash=item1c0d6d3482

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση που μ εδωσες δν με καλυπτει...τι να το κανω το ebay?

το θεμα ειναι αν το εχει κανει κανεις η ξερει καποιο μαγαζι να το κανω...

το να βρω κατι απο ebay ξερω και εγω να το κανω... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Συγνώμη κιόλας που σου προτείνω γνήσια κάσα στα 30 Ευρώ!!! :confused:

 

Υπάρχουν αρκετοί που ασχολούνται με αυτές τις συσκευές. Φυσικά εάν το πας εκτός ACE Hellas να το ανοίξουν είσαι εκτός εγγύησης. Αρχικά ρώτησε στην αντιπροσωπεία για τιμή εάν τους πας εσύ το ανταλλακτικό. Εάν πάλι σου πουν υψηλή τιμή, ρώτησε και στο 9volto.gr

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιτα..αν δν το εχει δοκιμασει κανεις εγω δν ρισκαρο να παρο κατι απο το ebay...

δευτερον στην ace hellas ροτησα και μου ειπαν 293 ευρω αλλαγη οθονης γιατι ειναι fit λενε.... :)

οποτε ψαχνουμε για πατεντα....να μην χρειαστει να αλλαξω οξονη....

και μην βλεπεις οτι λεει δν σημαινει οτι ισχυει στο ebay και στο καθε ebay..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...