Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην έκδοση 1.4.5.2 όμως υποτίθεται ότι αυτό δεν χρειάζεται.

αυτο νομιζα!!

και η πλακα ειναι οτι το smsfix μου ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ το προβλημα!τι ηθελα και το περναγα!αλλα τωρα γιατι εχει μεινει το προβλημα μετα απο τοσα harde reset με το περασμα 3 φορες της ρομ και της 1.4.5.2? :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες,

 

Είμαι σίγουρη πως θα υπάρχουν ίσα με 500 thread για αυτό το θέμα. Με το search, το διάβασμα σε αυτό το τόπικ (Χριστέ μου, φτάνει τις 1000 σελίδες :| ) και το jfgi κατάφερα να μπερδευτώ ακόμη περισσότερο, οπότε αφού σταματήσετε να με βρίζετε, θα ήθελα μια απάντηση για τα εξής :D

 

Γνωστός έχει Touch HD από εξωτερικό (όντως είναι γνωστός, εγώ είμαι των Μπλάκμπερυ :p) Προφανώς είναι κλειδωμένο στο network και δεν παίρνει ελληνικό rom. Θέλει ο άνθρωπος, εκτός απ'το να μπορεί να στέλνει ελληνικά SMS και να βγαίνει το Contact Index στα ελληνικά να μπορεί να αναζητά στα ελληνικά του contacts ο άνθρωπος. Εκτός απ'το Resco Keyboard που με βοήθησε σε LG, πως μπορώ να παίξω στο Touch μια και δεν παίζει φλασάρισμα;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

xxx

Link to comment
Share on other sites

περασα και την 1.4.5.1 με το fix αλλα παλι ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ 160 χαρακτηρες σε sms!τι να το κανω?αυτο δεν ειναι θεμα software?η αντιπροσωπεια μπορει να το φτιαξει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@hathor:

Εάν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα δεις ότι δίνω λύσεις και για ελληνικό πληκτρολόγιο καιι για ελληνική μπάρα στις επαφές των windows. Το Ελληνικό μενού της αντιπροσωπείας δεν μπορεί να το βάλει ο «γνωστός» φίλος σου ακόμα και αν ξεκλειδώσει τη συσκευή. Εάν πάλι επιμένει ότι θέλει να την ξεκλειδώσει, μας λες.

 

η αντιπροσωπεια μπορει να το φτιαξει?

 

Ναι μπορεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

είδα κάπου, αλλά δεν θυμάμαι που, να κλειδώνει το τηλ όταν βάζεις τη γραφίδα στη θέση της και μου άρεσε.... ξέρει κανείς κάτι?
Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

είδα κάπου, αλλά δεν θυμάμαι που, να κλειδώνει το τηλ όταν βάζεις τη γραφίδα στη θέση της και μου άρεσε.... ξέρει κανείς κάτι?

 

Σε αυτή τη συσκευή; Δεν θυμάμαι να έχω δει κάτι τέτοιο.

 

Αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι το Gsens ή το Gyrator έχει μια τέτοια λειτουργία.. Αλλά δεν είναι καλό να υπάρχει εγκατεστημένο τέτοιο πρόγραμμα. Εμένα προσωπικά μου έβγαλε προβλήματα. Και την οθόνη την περίστρεφα πάντα χειροκίνητα με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου που απαντάει τις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και την οθόνη την περίστρεφα πάντα χειροκίνητα με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου που απαντάει τις κλήσεις.

 

!!!!!!!!!! Δεν το γνώριζα αυτό!!!! Τι ευκολία!!!

Το είδα μάλλον σε συσκευή ενός φίλου στην Ιταλία.

Θα επικοινωνίσω μαζί του να το εξακριβώσω.

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
!!!!!!!!!! Δεν το γνώριζα αυτό!!!! Τι ευκολία!!!

Το είδα μάλλον σε συσκευή ενός φίλου στην Ιταλία.

Θα επικοινωνίσω μαζί του να το εξακριβώσω.

 

Ο kwbr δίνει αυτή τη δυνατότητα στην Topix 3.1.2

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω υπαρχει πινακας συμβατοτητας με τα παιχνιδια που παιζουν στο hd

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Software_Games

βαλε το xtrakt οπωςδηποτε ,ειναι πολυ καλο

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου, πολυ χρησιμο γιατι ομολογω οτι παιχνιδια στο μισο της οθονης δεν ειναι οτι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!! Δεν το γνώριζα αυτό!!!! Τι ευκολία!!!

Το είδα μάλλον σε συσκευή ενός φίλου στην Ιταλία.

Θα επικοινωνίσω μαζί του να το εξακριβώσω.

 

η περιστροφη γινεται και με τη ρομ EnergyROM (εκτος απο την topix που αναφερει και ο athanaso77)

απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562952

εγω εβαλα αυτη

EnergyROM_21864_BLACKSTONE_03.Nov.2009_StandardM2.5.rar

γρηγορη και σταθερη αλλα η δραματικη μειωση της ραμ (εφτασε και τα 70 mb) με εκανε να ξαναγυρισω στη topix 3.1.2 (και στα wm 6.1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γρηγορη και σταθερη αλλα η δραματικη μειωση της ραμ (εφτασε και τα 70 mb) με εκανε να ξαναγυρισω στη topix 3.1.2 (και στα wm 6.1)

 

Όλοι εκεί γυρίζουμε! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βάλλε τη dutty 4.11.2009 με μανιλα2.5,windows 6.5 και θα εχεις μνημη 50%-60%.

εγώ την εχω 10 μερες και λειτουργεί αψογα

θα την βρεις http://www.htcpedia.com

Link to comment
Share on other sites

Και η ρομ του energy 23088 leo ειναι πολυ καλη.. και αρκετα γρηγορη για μανιλλα 2.5 ! επισησ η ρομ του maryone htcpedia δεν μου ειπε ποτε οχι.. ειναι ομως λιγο αργη αλλα σαν τρακτερ δεν λεει σε όχι φτάνει να έχεισ υπομονή :p
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια

καθος νεος θα ηθελα την βοηθεια σας.

εχω image v.1.14 πως μπορω να περασω την rom topix 3.1.2

εχω απο χθες που διαβαζω τρελαθικα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλισπερα παιδια

καθος νεος θα ηθελα την βοηθεια σας.

εχω image v.1.14 πως μπορω να περασω την rom topix 3.1.2

εχω απο χθες που διαβαζω τρελαθικα

ευχαριστω

 

Ακολούθησε τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια

καθος νεος θα ηθελα την βοηθεια σας.

εχω image v.1.14 πως μπορω να περασω την rom topix 3.1.2

εχω απο χθες που διαβαζω τρελαθικα

ευχαριστω

 

διαβασε απο το link που σου εγραψε ο athanaso77 και εδω ειναι οι οδηγιες του πανου στα ελληνικα (στο μηνυμα 2 και 3)

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13636

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία βδομάδα που έχω στην κατοχή του το hd, έχω αλλάξει 5-6 rom, βάζοντας πρώτα του panoska black pearl 3.4, μετά του grigori 6.5 (και οι δύο από εδώ http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=190), οι οποίες παρουσίασαν διάφορα προβλήματα και τις αντικατέστησα στο τέλος με την αγγλική Miri 6.5 (http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=987), ενώ αναβάθμισα και το radio στην έκδοση 1.17. Μετά το πέρασμα της Miri 6.5 (ενώ δούλεψε κανονικά ) το τηλέφωνο αρνήθηκε να ξεκινήσει μετά από επανεκκίνηση και μου έφυγε η ψυχή. Μπήκα σε bootloader (ευτυχώς) και ξαναπέρασα την αρχική (ελληνική της ace Hellas) η οποία επέστρεψε και το radio σε παλιότερη έκδοση (1.14 νομίζω). Λοιπόν τέρμα οι πειραματισμοί, κακά τα ψέματα, εργοστασιακή και σταθερή!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευτυχώς που σε αυτές τις συσκευές ο bootloader είναι ανεξάρτητος της ROM και κατά συνέπεια είναι πολύ δύσκολο να κάνεις ανεπανόρθωτη ζημιά στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία βδομάδα που έχω στην κατοχή του το hd, έχω αλλάξει 5-6 rom, βάζοντας πρώτα του panoska black pearl 3.4, μετά του grigori 6.5 (και οι δύο από εδώ http://www.navimania.gr/forumdisplay.php?f=190), οι οποίες παρουσίασαν διάφορα προβλήματα και τις αντικατέστησα στο τέλος με την αγγλική Miri 6.5 (http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=987), ενώ αναβάθμισα και το radio στην έκδοση 1.17. Μετά το πέρασμα της Miri 6.5 (ενώ δούλεψε κανονικά ) το τηλέφωνο αρνήθηκε να ξεκινήσει μετά από επανεκκίνηση και μου έφυγε η ψυχή. Μπήκα σε bootloader (ευτυχώς) και ξαναπέρασα την αρχική (ελληνική της ace Hellas) η οποία επέστρεψε και το radio σε παλιότερη έκδοση (1.14 νομίζω). Λοιπόν τέρμα οι πειραματισμοί, κακά τα ψέματα, εργοστασιακή και σταθερή!

 

δεν εχεις αδικο

υ.γ. αν περασες την 1.56 επισημη τοτε το ραδιο που μπηκε μαζι της ειναι το 1.13.25.24

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις αδικο

υ.γ. αν περασες την 1.56 επισημη τοτε το ραδιο που μπηκε μαζι της ειναι το 1.13.25.24

Ναι έχεις δίκιο, αυτό είναι το radio.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η ελληνική ρομ της ace Hellas σε rapidshare.

δυστιχος φιλοι μου δεν καταφερα τιποτα. ο οδηγος του panosha πολυ καλος αλλα

το blac_uspl δεν τρεχει καν.

 

απο την ace δεν μπορω να κατεβασω

γιατι το τηλ το εχω αγοραση μεταχιρισμενο, οταν κανω εγγραφη μου λεει οτι το ιμει

υπαρχει

ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η ελληνική ρομ της ace Hellas σε rapidshare.

δυστιχος φιλοι μου δεν καταφερα τιποτα. ο οδηγος του panosha πολυ καλος αλλα

το blac_uspl δεν τρεχει καν.

 

απο την ace δεν μπορω να κατεβασω

γιατι το τηλ το εχω αγοραση μεταχιρισμενο, οταν κανω εγγραφη μου λεει οτι το ιμει

υπαρχει

ευχαριστο

Επειδή το μήνυμά σου είναι λίγο δυσνόητο, θέλεις την Ελληνική rom της ace;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...