Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε κανα προγραμματάκι που να μετατρέπει στο programs τα εικονίδια από 3 σε 4 και ταυτόχρονα να δείχνει το all programs πάλι σε τετράδες και όχι εν σειρά?

Εχω το gfreek Showaco αλλα δεν δουλευει στην βανίλια. Οταν το κάνω εγκατάσταση ρίχνει το ενα εικονίδιο πάνω στο άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρετε κανα προγραμματάκι που να μετατρέπει στο programs τα εικονίδια από 3 σε 4 και ταυτόχρονα να δείχνει το all programs πάλι σε τετράδες και όχι εν σειρά?

 

Αλλη φορα να με παρακολουθεις εσυ, αντε παρτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3748334&postcount=6314 :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Σου μένει μονίμως ανοιχτός ο Opera και σου ανοίγει ακόμα και αν τον κλείσεις;

 

Σιγουρέψου ότι κοιτάς στο σωστό path και αν δεν υπάρχει... φτιάξτο χειροκίνητα. Νομίζω όμως ότι πρέπει να υπάρχει.

 

Αν τον κλείσω από τον task manager δεν νομίζω ότι ξαναανοίγει όχι....ότι μένει ανοιχτός ναι...κλασική περίπτωση opera....

Για το path όχι το κοίταξα 3 φορές....δεν υπάρχει σίγουρα.....

Έχω αγγλικό hd από expancys αν αυτό μας λέει κάτι......

Τώρα να το ξαναφτιάξω ..... ? Πώς σιγουρεύομαι ότι τρέχει δεν τρέχει....? Γιατί παίζει να τρέχει κάποιο process του και να μην τον δείχνει ο task manager σαν opera ότι τρέχει..... να ανοίξω κανέναν process manager? μάλλον αυτό ε?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλη φορα να με παρακολουθεις εσυ, αντε παρτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3748334&postcount=6314 :cool:

 

Από ότι κατάλαβα αυτά έχει και ο άλλος Κώστας αλλά δεν του δουλεύουν. Αυτά είναι το gfreek. Ορίστε και το original thread... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501701

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλη φορα να με παρακολουθεις εσυ, αντε παρτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3748334&postcount=6314 :cool:

 

Νομίζω ότι είναι το ίδιο με αυτό που έχω. Θα το τσεκάρω και θα σου πω.

Το SDKcerts είναι το παλιό?

 

Edit

Το ίδιο είναι απλά νεότερη έκδοση. Δημιουργεί και πάλι πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι είναι το ίδιο με αυτό που έχω. Θα το τσεκάρω και θα σου πω.

Το SDKcerts είναι το παλιό?

 

Κώστα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μπορείς να δεις και αυτό.

 

Φρόντισε να έχεις ένα backup πρώτα αλλά είμαι σίγουρος ότι αυτό το έχεις κάνει ήδη.

 

Πώς σιγουρεύομαι ότι τρέχει δεν τρέχει....? Γιατί παίζει να τρέχει κάποιο process του και να μην τον δείχνει ο task manager σαν opera ότι τρέχει..... να ανοίξω κανέναν process manager? μάλλον αυτό ε?

 

Στις ROM based on Topaz, δεν φαίνεται στον default task manager της HTC ότι τρέχει στο background. Με κάποιον άλλο όμως (πχ WkTask) το βλέπεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει το XTRAKT και είχα μείνει με το στομα ανοιχτό για τις δυνατότητες τις συσκευής, το NFS που αναφέρετε σε προηγούμενο ποστ είναι το γνωστό need for speed? Μπορείτε να μου δώσετε κάποια λινκ να το δοκιμασω? Θέλω και αυτό του XTRAKT γιατί πρέπει να το έσβησα από το pc μου και δεν θυμάμαι που το είχα βρει. Τα παιχνίδια δεν είναι το στυλ μου αλλά με εντυπωσιάζει το γεγονος ότι μπορώ να έχω τετοια γραφικά στο τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει το XTRAKT και είχα μείνει με το στομα ανοιχτό για τις δυνατότητες τις συσκευής, το NFS που αναφέρετε σε προηγούμενο ποστ είναι το γνωστό need for speed? Μπορείτε να μου δώσετε κάποια λινκ να το δοκιμασω? Θέλω και αυτό του XTRAKT γιατί πρέπει να το έσβησα από το pc μου και δεν θυμάμαι που το είχα βρει. Τα παιχνίδια δεν είναι το στυλ μου αλλά με εντυπωσιάζει το γεγονος ότι μπορώ να έχω τετοια γραφικά στο τηλ.

 

xtrakt

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=497503

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μπορείς να δεις και αυτό.

.

 

Δυστυχώς ούτε κι αυτό δουλευει.

Περιεργο πάντως γιατι αυτά δουλευουν και στου panosha αλλά και στου Dutty.

Δεν πειράζει θα βολευτώ με το παλιο κλασσικό start menu που δουλευει μια χαρά.

Ευχαριστώ πάντως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το NFS που αναφέρετε σε προηγούμενο ποστ είναι το γνωστό need for speed? Μπορείτε να μου δώσετε κάποια λινκ να το δοκιμασω?

 

http://rapidshare.com/files/221724939/NFS_Undercover_v17.0.19__Triple_Edition_.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδες θα ηθελα την βοηθεια σας...1ον θα θελα να μου πει καποιος πως μπορω να βαλω εικονες στο tab της μουσικης μιας και δεν μου εμφανιζει ολες τις εικονες αλλα 2 απο τις 30 και δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος.Και 2ον πως μπορω να διαγραψω ενα windows live mail account?Εβαλα τις επαφες του mail στον τηλεφωνικο καταλογο και τωρα που θελω να τις διαγραψω δεν μπορω γιατι δεν με αφηνει να διαγραψω τον λογαριασμο.Δεν μου δινει επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδες θα ηθελα την βοηθεια σας...1ον θα θελα να μου πει καποιος πως μπορω να βαλω εικονες στο tab της μουσικης μιας και δεν μου εμφανιζει ολες τις εικονες αλλα 2 απο τις 30 και δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος.Και 2ον πως μπορω να διαγραψω ενα windows live mail account?Εβαλα τις επαφες του mail στον τηλεφωνικο καταλογο και τωρα που θελω να τις διαγραψω δεν μπορω γιατι δεν με αφηνει να διαγραψω τον λογαριασμο.Δεν μου δινει επιλογη.

Για την πρώτη ερώτηση η απάντηση βρίσκεται αναλυτικότατα εδώ:

http://panosha.blogspot.com/2009/02/mp3-touch-hd.html

 

Για τη δεύτερη δε γνωρίζω γιατί δε χρησιμοποιώ το hotmail μου στο HD.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μπορείς να δεις και αυτό.

 

Φρόντισε να έχεις ένα backup πρώτα αλλά είμαι σίγουρος ότι αυτό το έχεις κάνει ήδη.

 

 

 

Στις ROM based on Topaz, δεν φαίνεται στον default task manager της HTC ότι τρέχει στο background. Με κάποιον άλλο όμως (πχ WkTask) το βλέπεις.

αρα εαν περασω τον taskmanager που λες θα μπορω μολις κλεισω τον οπερα να κλεινει οντως η αναγκαστικα θα πρεπει να κανω edit την registry?εχω την μαμα ρομ 1.56

 

αυτο ακριβως συμβαινει :)

 

οποτε μην ανυσυχειτε αδικα παιδια ;)

 

ναι ρε φουστη μου δευτερη φορα που την παταω:lol: το ηξερα αλλα το ξεχασα:D

 

ξερω ξερω επρεπε να ενωσω τα 2 replies που εκανα! σορυ και αυτο το ξεχασα:ninja:

Link to comment
Share on other sites

αρα εαν περασω τον taskmanager που λες θα μπορω μολις κλεισω τον οπερα να κλεινει οντως η αναγκαστικα θα πρεπει να κανω edit την registry?εχω την μαμα ρομ 1.56

 

γιατι τοσο αγχος για το αν τρεχει η οχι ο οπερα στο παρασκηνιο??

 

δεν τραβαει πανω απο 50-60 kb ;)

 

μην αγχωνεσαι αδικα.αν ηξερες ποσες διαδικασιες τρεχουν στο παρασκηνιο και σου τραβανε ενα καρο μνημη (και δεν τις βλεπεις πουθενα ) τι θα εκανες? :D

 

 

ξερω ξερω επρεπε να ενωσω τα 2 replies που εκανα! σορυ και αυτο το ξεχασα

 

θα το κανει καποιος αλλος για σενα μην ανυσηχεις...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αρα εαν περασω τον taskmanager που λες θα μπορω μολις κλεισω τον οπερα να κλεινει οντως η αναγκαστικα θα πρεπει να κανω edit την registry?εχω την μαμα ρομ 1.56

 

Θα χρειαστεί να πειράξεις τη registry.

 

@zaharakis:

Δημήτρη εάν τον κλείσεις πραγματικά είναι μερικά ΜΒ που κερδίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι τοσο αγχος για το αν τρεχει η οχι ο οπερα στο παρασκηνιο??

 

δεν τραβαει πανω απο 50-60 kb ;)

 

μην αγχωνεσαι αδικα.αν ηξερες ποσες διαδικασιες τρεχουν στο παρασκηνιο και σου τραβανε ενα καρο μνημη (και δεν τις βλεπεις πουθενα ) τι θα εκανες? :D

 

 

 

θα το κανει καποιος αλλος για σενα μην ανυσηχεις...

μωρε εγω δεν αγχωνομουν αλλα εαν δεις τις τελευταιες μερες ολο και αναφερεται οτι η οπερα μενει ανοιχτη ε...και αγχωθηκα:lol: κολλησα και εγω:D
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να πειράξεις τη registry.

 

@zaharakis:

Δημήτρη εάν τον κλείσεις πραγματικά είναι μερικά ΜΒ που κερδίζεις.

 

Γιαννη οσες φορες το εχω δει (task manager v2.9)δεν τραβαει πανω απο 60kbs(

 

αν και σε αυτην την ρομ,κλεινοντας τον οπερα στο τηλ μου, κλεινει τελειως :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι διαφορετικό Δημήτρη το τι δείχνει ο εκάστοτε task manager από το τι πραγματικά καταλαμβάνει μια εφαρμογή. Το καταλαβαίνεις και εσύ ότι δεν είναι δυνατόν όταν σηκώνεται ο Opera να καταλαμβάνει μόνο μερικά KB. Δεν είναι και από τις ελαφρύτερες εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό Δημήτρη το τι δείχνει ο εκάστοτε task manager από το τι πραγματικά καταλαμβάνει μια εφαρμογή. Το καταλαβαίνεις και εσύ ότι δεν είναι δυνατόν όταν σηκώνεται ο Opera να καταλαμβάνει μόνο μερικά KB. Δεν είναι και από τις ελαφρύτερες εφαρμογές.

 

Γιαννη χθες βράδυ οταν εκανα τα tweaks για τον opera apo 49% στο ξεκίνημα με πήγε στο 43%.

Σήμερα που είναι πλέον φορτομένη κομπλε ξαναπήγε στο 48%.

Υποψιάζομαι ένα αναλογικό ρολόι που έχω φτιάξει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό Δημήτρη το τι δείχνει ο εκάστοτε task manager από το τι πραγματικά καταλαμβάνει μια εφαρμογή. Το καταλαβαίνεις και εσύ ότι δεν είναι δυνατόν όταν σηκώνεται ο Opera να καταλαμβάνει μόνο μερικά KB. Δεν είναι και από τις ελαφρύτερες εφαρμογές.

 

Γιαννη φυσικα και εχεις δικιο!δεν το διαπιστωσα σωστα ισως εγω..

 

δεν ενοω να τρεχει minimized ο οπερα και να τραβαει 60 kb!!αυτο ελειπε,τι αλλο θελαμε :happy:

ουτε ο μινι οπερα δεν τραβαει τοσα λιγα!!:lol:

 

απλα να μην ειναι real exit και να τραβανε καποια kbs στο παρασκηνιο καποιες λειτουργιες του...αυτες που φαινονται στον task manager ;)

 

τσεκαρω την μνημη πριν και μετα το ανοιγμα/κλεισιμο του οπερα με αλλες εφαρμογες (ilauncher πχ) και οχι μονο με τον task manager.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη χθες βράδυ οταν εκανα τα tweaks για τον opera apo 49% στο ξεκίνημα με πήγε στο 43%.

Σήμερα που είναι πλέον φορτομένη κομπλε ξαναπήγε στο 48%.

Υποψιάζομαι ένα αναλογικό ρολόι που έχω φτιάξει.

 

Κωστή υπολόγισε και το (αναμενόμενο) memory leak που έχουν λίγο ή πολύ όλες οι Topaz ROMs. Λογικό πάντως είναι όσο τη φορτώνουμε, τόσο να αυξάνεται η used RAM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To NFS θα τρεχει στο Xperia??? Πανω κατω τα ιδια ειναι...

 

αν δεν μας το πεις εσυ που εχεις xperia ;)

 

πως θα το ξερουμε εμεις?:D

 

δοκιμασε το δεν χανεις τπτ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μας το πεις εσυ που εχεις xperia ;)

 

πως θα το ξερουμε εμεις?:D

 

δοκιμασε το δεν χανεις τπτ :)

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Το δοκιμαζω και σας λεω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

 

Το δοκιμαζω και σας λεω! :lol:

 

ΑΨΟΓΟΣ :D

 

αντε περιμενουμε

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...