Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δοκίμασα όλα όσα είπες αλλά δεν άλλαξε κάτι!

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει!! Είναι πολύ παράξενο γιατί δεν βρίσκω και κάποιον ιό και γενικά το pc δουλεύει μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερει κανεις πως θα μου ζητησει να αποθηκευσει το κωδικο για ενα site ?

 

Το ειχα αποθηκευσει παλια και το εκανα διαγραφη και τωρα δεν μου ζηταει ξανα ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως θα μου ζητησει να αποθηκευσει το κωδικο για ενα site ?

 

Το ειχα αποθηκευσει παλια και το εκανα διαγραφη και τωρα δεν μου ζηταει ξανα ...

 

Δοκίμασε, Ρυθμίσεις - > Κωδικοί πρόσβασης και φόρμες - > Διαχείριση αποθηκευμένων κωδικών πρόσβασης.. Πήγαινε κάτω-κάτω και δες εάν στην καρτέλα "Δεν έχει αποθηκευτεί ποτέ", βρίσκεται η διεύθυνση που σε ενδιαφέρει.. Αν ναι, απλά αφαίρεσε την και αποθήκευσε.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε, Ρυθμίσεις - > Κωδικοί πρόσβασης και φόρμες - > Διαχείριση αποθηκευμένων κωδικών πρόσβασης.. Πήγαινε κάτω-κάτω και δες εάν στην καρτέλα "Δεν έχει αποθηκευτεί ποτέ", βρίσκεται η διεύθυνση που σε ενδιαφέρει.. Αν ναι, απλά αφαίρεσε την και αποθήκευσε.. :happy:

 

Οχι φιλε μου δεν ειναι εκει ... ( το ειχα τσεκαρει αυτο )

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

έχει ένα extension γι αυτή την δουλειά. Θα το ψάξω και κάνω update λέγεται Autocomplete = on θα το βρεις στο Chrome Web Store. ;) Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδώ και λίγες μέρες ο chrome lagαρει.

Στην αρχή που τον είχα πήγαινε σφαίρα αλλά έχει βαρύνει..

Κάποια ίδεα;Καθαρισμό cookies ή κάτι άλλο;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες ο chrome lagαρει.

Στην αρχή που τον είχα πήγαινε σφαίρα αλλά έχει βαρύνει..

Κάποια ίδεα;Καθαρισμό cookies ή κάτι άλλο;

 

κανεις ιδια χρηση?τρεχει τιποτα απο πισω..κανε καθαρισμο cookies και μετα δες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

κανεις ιδια χρηση?τρεχει τιποτα απο πισω..κανε καθαρισμο cookies και μετα δες

 

Ναι δεν άλλαξα τίποτα στη χρήση,αν τρέχει κάτι από πίσω πως το βλέπω;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες ο chrome lagαρει.

Στην αρχή που τον είχα πήγαινε σφαίρα αλλά έχει βαρύνει..

Κάποια ίδεα;Καθαρισμό cookies ή κάτι άλλο;

 

φιλε το ιδιο εχω κι εγω, χωρις να βαλω κανενα addon η καποιο extension κανοντας ακριβως τα ιδια πραγματα εχει αρχισει να σκαλωνει. μηπως εβγαλες ακρη τι εγινε;

Link to comment
Share on other sites

φιλε το ιδιο εχω κι εγω, χωρις να βαλω κανενα addon η καποιο extension κανοντας ακριβως τα ιδια πραγματα εχει αρχισει να σκαλωνει. μηπως εβγαλες ακρη τι εγινε;

 

Το μεσημέρι θα ασχοληθώ με το θέμα.αν βγάλεις άκρη βάλε φωνή!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...είμαι καινούρια εδώ.θέλω να μάθω αν μπορώ να κάνω ανάκτηση στο ιστορικό του chrome εφόσον το έχω διαγράψει...ή αν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνεται αυτόματα η αποθήκευση των σελίδων που επισκέπτομαι όχι μόνο στο ιστορικό αλλά με κάποιο τρόπο στον υπολογιστή μου ακόμα και αν θέλω να τα διαγράψω:worry:
Link to comment
Share on other sites

φιλε το ιδιο εχω κι εγω, χωρις να βαλω κανενα addon η καποιο extension κανοντας ακριβως τα ιδια πραγματα εχει αρχισει να σκαλωνει. μηπως εβγαλες ακρη τι εγινε;

 

Λοιπόν έκανα κάτι εκκαθαρίσεις σε δεδομένα cookies κτλ,βελτιώθηκε ελάχιστα.

Νομίζω όμως βρήκα τι μπορεί να φταίει,το avast υποψιάζομαι,κατέβασα λίγο το επίπεδο ασφαλείας του ίντερνετ κ είδα κι άλλη μια μικρή διαφορά!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω με τον chrome;.Συγκεκριμένα μου το κάνει στο site tixeroulis.eu όπου είναι ένα site με κληρώσεις διαφόρων gadgets κ.α. Όπως βλέπετε και στο link που έχω http://tixeroulis.eu/index.php?dispatch=auth.login_form&return_url=index.php όταν πάω να κάνω log in μου ζητάει το user mane, password και μου παρουσιάζει κάποιους αριθμούς για εξακρίβωση εάν είμαι άνθρωπος ή κάποιο πρόγραμμα που προσπαθεί να κάνει log in. Αυτό μου το κάνει μόνο στον chrome, έχω και τον Mozilla αλλά από εκεί μπαίνω κανονικά. Χρησιμοποιώ πιο συχνά τον chrome επειδή έχω λογαριασμό Gmail και κινητό android. Προσπάθησα να δω μήπως έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση αλλά δεν τα κατάφερα, δεν είμαι και ο πλέων ειδικός. Εάν ξέρει κάποιος κάτι ας με βοηθήσει, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω με τον chrome;.Συγκεκριμένα μου το κάνει στο site tixeroulis.eu όπου είναι ένα site με κληρώσεις διαφόρων gadgets κ.α. Όπως βλέπετε και στο link που έχω http://tixeroulis.eu/index.php?dispatch=auth.login_form&return_url=index.php όταν πάω να κάνω log in μου ζητάει το user mane, password και μου παρουσιάζει κάποιους αριθμούς για εξακρίβωση εάν είμαι άνθρωπος ή κάποιο πρόγραμμα που προσπαθεί να κάνει log in. Αυτό μου το κάνει μόνο στον chrome, έχω και τον Mozilla αλλά από εκεί μπαίνω κανονικά. Χρησιμοποιώ πιο συχνά τον chrome επειδή έχω λογαριασμό Gmail και κινητό android. Προσπάθησα να δω μήπως έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση αλλά δεν τα κατάφερα, δεν είμαι και ο πλέων ειδικός. Εάν ξέρει κάποιος κάτι ας με βοηθήσει, ευχαριστώ.

 

Με το λινκ που έδωσες εμενα το κάνει και στους 4 browsers(Εμφανίζεται δηλαδή το captcha σε όλους) άρα δεν φταίει ο chrome αλλά ενδεχομένως κάποια ρύθμιση-coocies που εχεις κάνει ή το σιτε

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Με το λινκ που έδωσες εμενα το κάνει και στους 4 browsers(Εμφανίζεται δηλαδή το captcha σε όλους) άρα δεν φταίει ο chrome αλλά ενδεχομένως κάποια ρύθμιση-coocies που εχεις κάνει ή το σιτε

Αυτό είναι από mozilla http://tixeroulis.eu/index.php?dispatch=auth.login_form&return_url=index.php όπως βλέπεις τα νούμερα γαίνονται κανονικά. Το κουφό είναι ότι έκανα copy το link απότο Mozilla και όταν το έκανα paste στον chrome τα νούμερα δεν φαίνονταν. Το έκανα πάλι paste στον mozilla και οκ. Αυτό με τον chrome το κάνει και σε άλλους υπολογιστές που έχω τσεκάρει

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι από mozilla http://tixeroulis.eu/index.php?dispatch=auth.login_form&return_url=index.php όπως βλέπεις τα νούμερα φαίνονται κανονικά

 

To link προφανώς είναι ίδιο είτε μπαίνεις απο τον ενα, είτε από τον αλλο browser.

 

Κανε καθαρισμό των coocies σε κάποιον απο τους browsers που δεν στο εμφανίζει και θα το δεις και από αυτόν eτσι για να σου φύγει η περιέργεια :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kαλησπερα, εχω ενα ''προβλημα'' στον Chrome: Τελευταια κατεβασα καποιους video players και καπου χωρις να το καταλαβω ισως επετρεψα να μπει μια καρτελα που καθε φορα που ανοιγω τον browser ανοιγει παραλληλα και αυτη ως ''Search'' και με προεπιλεγμενη την διευθυνση http://websearch.just-browse.info/ . Ξερει κανεις πως μπορω να το ακυρωσω; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κουμπί με τις τρείς γραμμές και πάτα στο settings.

Εκεί που λέει search διάλεξε το google από τη λίστα. Στο manage search engines δεξιά του πάτο το X σε όλες τις μηχανές αναζήτησης που σου φαίνονται περίεργες ή δεν χρειάζεσαι.

Και στο On startup που είναι πιο πάνω (στα settings πάντα) επέλεξε το Open New Tab page.

 

Για καλό και για κακό κατέβασε το Anti-Malware, κάνε ένα scan και σβήσε άμα βρει τίποτα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, εχω ενα ''προβλημα'' στον Chrome: Τελευταια κατεβασα καποιους video players και καπου χωρις να το καταλαβω ισως επετρεψα να μπει μια καρτελα που καθε φορα που ανοιγω τον browser ανοιγει παραλληλα και αυτη ως ''Search'' και με προεπιλεγμενη την διευθυνση http://websearch.just-browse.info/ . Ξερει κανεις πως μπορω να το ακυρωσω; Ευχαριστω.

 

πάνε στις ρυθμίσεις μετά στο "κατά την εκκίνηση "μετά πάτα την τρίτη επιλογή "Ανοίξτε μια συγκεκριμένη σελίδα ή ένα σύνολο σελίδων."

και όρισε εσύ πόσες σελίδες θέλεις να ανοίγουν και ποιες!!απο εδω σβήσε αυτή που δεν θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξω : Nα μην γίνεται ποτέ μετάφραση αυτού του ιστότοπου

Μετά πως μπορώ να το απο-επιλέξω; Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξω : Nα μην γίνεται ποτέ μετάφραση αυτού του ιστότοπου

Μετά πως μπορώ να το απο-επιλέξω; Ευχαριστώ.

 

Λίγο που έψαξα, λένε οτι αν πατήσεις translate to english με δεξί κλικ μέσα στη σελίδα την επόμενη φορά θα ξαναβγει η μπάρα της μετάφρασης.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξω : Nα μην γίνεται ποτέ μετάφραση αυτού του ιστότοπου

Μετά πως μπορώ να το απο-επιλέξω; Ευχαριστώ.

Πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις και scrollάρεις προς τα κάτω μέχρι να βρεις την υποενότητα Γλώσσες και εκεί tickάρεις εκ νέου το "Να προτείνεται η μετάφραση σελίδων που είναι σε γλώσσα που δεν μπορώ να διαβάσω"

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Okay με τον παραπάνω τρόπο.. απλά δεν είχα δει κάτι στις ρυθμίσεις και είπα να ρωτήσω! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...